Založ si blog

Totalita má “vykĺbiť zmysel pre realitu“ – a toto je teda čo?

To tvrdenie v titulku som našiel v jednom mojom staršom – asi 3 roky – blogu. Prekvapilo ma aké je to výstižné. Medzitým – o tri roky – sme v stave, kedy bol na Zemi účelovo vytvorený umelý vírus mimoriadnych vlastností (a asi vypustený, pravdepodobne aby spomalil rast počtu ľudí na Zemi, alebo ten počet dokonca znížil, dodatok na konci). A je to – asi – skutočnosť, a pritom riadne vykĺbené. Takže teraz tu uvediem časť z toho starého blogu, a potom sa vrátim do našej súčasnosti. Takže tá časť starého blogu:

EÚ sa zatiaľ výrazne líši od USA rozložením bohatstva, takže my predbežne aspoň podľa tohto kritéria nemáme feudalizmus (súčasná vsuvka: to som nám fandil, čo?). Významnosť tohto kritéria je však otázna. Vzhľadom na stav našej a EÚ politickej scény a médií, kde sa v podstate tiež stále len klame, viď naše médiá a aj blogy blogerov ktorí o tom píšeme napr. cudzinec alebo malinová a ďalší, ťažko môžeme povedať že nás – EÚ – nečaká nič zlé. Tu totiž nejde o obyčajné klamanie, tu sa niekto trvale pokúša existujúci svet popisovať obrazom, ktorý s ním nemá skoro nič spoločné, snáď len geografické názvy. Ale kto je ten niekto? A čo je zámerom? Edward Curtin píše, že „základný spôsob ktorým je dnes riadené myslenie ľudí je popliesť ich a vytvoriť stály stav mentálnej straty rovnováhy. Popletený a rozhodený zahmlievaním (double-speak), nelogickým spravodajstvom, a kaleidoskopickým kolotočom protichodných správ, priemerný človek je dovedený do mentálneho zmätku“. Že by to už bola tá úloha médií o ktorej Orwell povedal, že to je nevyhnutná úloha pre vládcov v totalitnej spoločnosti – „vykĺbiť zmysel pre realitu“? Určite to v naších (a EÚ a US) médiách presne tak vyzerá, pričom (totalitní) komunisti v tomto zmysle boli úplni amatéri, dnes je to vedecky podložené a robia to platení špecialisti. Nám možno trochu pomáha skúsenosť z totalitnej minulosti. Ale stále sme pod vplyvom rozpadajúceho sa impéria, ktoré sa chová nepredvídateľne, a EÚ sa tvári že toto impérium je naším vzorom a vodcom. Koniec tej časti starého blogu.

Takže – prečo vlastne tento blog píšem – môžeme sa vrátiť zase naspäť do súčasnosti. Je to neuveriteľné: pán Matovič určite nikdy nečítal ani Edwarda Curtina ani moje blogy, a Edward Curtin určite nepoznal pána Matoviča. Ale on sa – zdá sa – pokúša napĺňať tú teóriu „ako oblbovať národ“ neuveriteľne dokonale, akoby podľa toho popisu vyššie. Má to len jednu závadu – robí ten zmätok príliš explicitne a dosť nesystémovo, akosi amatérsky. Dokonca to vyzerá, že to nie je vedecký postup podľa „teórie oblbovania“, ale že je to spontánne a dané jeho schopnosťami. A to by asi tak nemalo byť, pretože ako registrujem medzi ľuďmi – neprezraďte ma, stále sa s niekým stretávam – postoj ľudí k výplodom pána premiéra sa stal skôr čakaním na „čo ešte vypotí“, a berú to vážne len v tom zmysle, že predstavuje voči nám určitú trvalú a pomerne neurčitú – zmätočnú – hrozbu. Stále sa nám vyhráža, sem tam mu dcéry niečo prikážu a on poslušne naštartuje, alebo spúšťa intrigy proti pánovi Sulíkovi, ale fungovanie vlády, a najmä komunikácia s občanmi, začína vyzerať ako nejaké predstavenie Nablblého Divadla. Pán premiér sa zrejme nemal kedy a kde naučiť „ako sa robia veci“, keď vlastne ani nevyštudoval poriadne, ani diplomovku nepísal. Vystrájanie vo forme „show pred kamerami“ – na to má asi prirodzený talent, ale je väčšinou príliš zmätočné, mierne hysterické. Jediným „výstupom“ ktorý sa dá z jeho prejavov pochopiť je spravidla vyhrážanie sa nám.

Teda národ neoblbol, skôr upevnil svoju „reputáciu“, že „to nevie“. Na úrovni EÚ nám fungovanie tejto vlády môže spôsobiť problémy, napríklad z vyššie uvedeného vyplývajúcou neschopnosťou dodržiavať termíny, a to pritom tiež nie je najmúdrejšie pôsobiaca inštitúcia. No, ale na voľby sa týmto stranám prispievalo práve z týchto zemepisných smerov (s malým s), mohli sa na to pripraviť čo navarili. No, možno boli ich očakávania zo strany našej vlády „trochu prekročené“.

Ešte doplním, že Edward Curtin napísal knihu Seeking Truth in a Country of Lies – Hľadanie pravdy v krajine lží, články písal na webe countercurrents.org (protiprúdy).

 

Dodatok k tomu vykĺbenému svetu: Linky na tie informácie o víruse COVID som nedal do blogu, lebo tento blog o tom nie je. Takže zhrnutie podľa mojich informácií: Vírus bol vytváraný najprv v USA. V roku 2014 bol v USA vydaný zákaz výskumu tohto typu, takže USA to v roku 2015 poslali do Wuhanu, financované ale stále vládou USA (napriek tomu zákazu). Zákaz bol ale zrušený v roku 2017, takže je značne pravdepodobné, že ho dokončili doma, tvária sa že nie. Link viď tu, odtiaľ ďalšie linky.

Patent na COVID má Pirbright Institute, Veľká Británia.

V Taliansku a Južnej Kórei bol vírus pravdepodobne nasadený.

Vírus prvýkrát konkrétne predpokladali (aj s pandémiou) pri veľkom cvičení na pandémiu v USA na John Hopkins Centrum v septembri 2019. Potom mu aj pridelili terajšie meno. História z konca toho roku je popísaná tu.

Dôstojníčka US Army varuje pred vakcínami

27.11.2022

Prečo tento článok prekladám je povedané v úvodnej vete autora: Článok vyzdvihuje značnú odvahu lekárky a vyššej dôstojníčky US Army, ktorá napadla tú nebezpečnú hlúposť a antivedecký charakter inštitúcií verejného zdravia. Postavila sa proti tým donucovacím postupom na vynucovanie injekcií COVID vakcín pre značne veľké segmenty populácie, ktoré im pritom [...]

Pokračovanie o aktivitách Pfizeru

24.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Refusing the False Narratives Has Real Consequences – Odmietanie tých lživých historiek môže mať reálne následky. Ako Dr. Bell správne vypichuje, tieto nové pozície verejného zdravia nie sú iba „trochu nesprávne“. Všetky sú “buď neetické, alebo úplne nezmysly, v protiklade s predošlou ortodoxnosťou verejného zdravia.” [...]

Zisky cez podvody, finančná Supernova Pfizeru, a umenie Skutočne Poriadnych Klamstiev

23.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Môj úvod: Toto je len „prvý diel“, hoci je pomerne samostatný; Pokračovanie ešte nemám preložené, a bolo by to aj ako celé pridlhé. Text: Po celé dekády bola normou zdravotná starostlivosť sústredená na pacienta, a pacienti mali nielen právo, ale aj povinnosť, zúčasťňovať sa na plánovaní a nasadzovaní tej starostlivosti. [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 419
Celková čítanosť: 1594946x
Priemerná čítanosť článkov: 3807x

Autor blogu

Kategórie