Založ si blog

Psychiatria našej vlády, alebo „hej páni konšelé“

Už dlhšie vnímame „zvláštne“ prejavy členov našej súčasnej vlády. Pán predseda celkom zjavne trpí predstavou, že musí proti občanom Slovenska sústavne bojovať vo forme rôznych zmätočných priekov. Na to „sme si už zvykli“ – už to považujeme za jeho povahovú črtu alebo komplex – ale on, ani ďalší páni vo vláde by si nemali myslieť, že to môže byť trvalý jav, ľudia sú snáď ochotní spolupracovať, ale len pri inej forme komunikácie. Doteraz mi nenapadlo o tom takto verejne pošpekulovať. Ale dnes som sa dozvedel, že zatknutie pána Haščáka sa odohralo formou oprávnenou napríklad pri zákroku proti po zuby ozbrojenej centrále Camorry. Ale aj to nie oficiálnou mocou, ale konkurenčnou mafiou, s tým rozdielom, že neboli obete. Toto naozaj vyzerá, že naša „vrchnosť“ tu prejavila dosť pomýlený názor na typ prostredia v ktorom zasahovali. Ale myslím, že väčšina z nás s nimi v tomto nesúhlasí, ak to nie je nový prvok vnesený práve touto vládou. Je tu ešte možnosť puberťáckej mentality, prípadne jeden z prvkov zastrašovania obyvateľstva. A malo by to vzbudiť záujem nielen pani prezidentky – čo sa už deje – ale snáď aj Európskej Komisie.

Ale ten popísaný postup – ak sa to naozaj tak odohralo – signalizuje niečo aj pre nás, všetkých občanov. Ak okamžite neuvidíme nejakú korekčnú reakciu patričných zložiek v rámci nášho štátu – a to podľa mňa znamená minimálne okamžité odvolanie nejakého ministra, a verejné ospravedlnenie zo strany pána predsedu vlády, plus opravné kroky, budeme to vnímať, že táto vláda úplne opovrhuje všetkými občanmi Slovenska. Už si dosť poškodila renomé významnými zmätkami v rámci riešenia súčasnej krízy, so značným prispením nepriateľského a akéhosi opovržlivého postoja pána predsedu voči ľuďom – a dokonca aj voči väčšine ostatných členov svojej vlády. Teda asi nastal čas, aby sme sa dozvedeli, čo tým táto zbierka politikov, a osobitne pán predseda, myslia. My sme občania Slovenska, a občania delegovali vo voľbách moc. Ale tá moc – jej používanie – musí prebiehať v rámci Ústavy a ostatných Zákonov SR. My, občania SR, nie sme mafiáni, ani buriči, aby sa členovia vlády a parlamentu tým spôsobom vyjadrovali keď ľudia proti predvádzanému štýlu vládnutia protestujú, na protesty máme právo, a aj dôvody, viď vyššie. Kritériom nasadzovania obmedzení nemôže byť snaha byť čo najnepríjemnejší – najprotivnejší – voči občanom. Ale doteraz sa to – nemôžem si pomôcť – javí ako jediné zjavne rozoznateľné kritérium.

Zaujímavým ďalším signálom je, že v nemocnici kde ležal pán predseda parlamentu, nebol pre obrovské porušenie pravidiel vyhodený pán riaditeľ, ktorý s ním súhlasil, ale pracovníčka, ktorá sa postavila proti. To tiež chce samostatné a dôkladné vysvetlenie, iné ako to oficiálne, že tie ženské pána Kollára prišli „vypomáhať“. Práve na základe toho, že to riaditeľ obhajuje týmto postojom, mal by byť prepustený, pretože to je v nemocnici neprípustné. Prejavil, že nemá pre tento post kvalifikáciu, prinajmenšom mentálnu, jeho údajné vyhlásenie že „Kollár má výnimku“, ako sa uvádza (Čas.sk), ho diskvalifikuje.

Tak ako je to, „páni konšelé“, ak to nie je tak ako to vnímam ja? A aj väčšina ľudí na mojej úrovni informácií, s ktorými sa stretávam? A ten názov „Psychiatria“ som použil úmyselne a viem čo znamená. Včera večer ma manželka poslala, nech idem počúvať tlačovku pána predsedu vlády, že popisuje ako to bude s lyžovaním. Ja som odmietol – po počúvaní akéhokoľvek prejavu pána Matoviča nebudem vedieť na oficiálnu tému prejavu vôbec nič, jedine prípadne o niečom úplne inom. A to je možno tiež významný problém tejto vlády, nielen pre nás občanov, ale aj pre ostatných členov vlády.

A ešte mám jednu pripomienku, na celkom inú tému. Už dávnejšie sme zistili, že našej krajine by pomohlo zvýšenie sebestačnosti vo výrobe potravín (ktorú sme mali za „komunizmu“ úplnu). A to výrazne, ako ekonomike, tak aj v zamestnanosti vidieka – t.j. sociálnej oblasti. Poľnohospodári to uvítali a vypočítali koľko dotácií je nutných, a bolo vypočítané, že dlhodobe (a vôbec nie príliš dlhodobe) na tom jednoznačne získame, a to po každej stránke, treba to len celé rozbehnúť. Ale upozornili, že to by malo začať pred jesennými prácami. Nič sa nedeje, je ticho. Zdá sa, že niektorým oligarchom to nevyhovuje, lebo žijú z obchodu – najmä dovozu – s potravinami. Takže, doplňujúca otázka k tej súčasnej nezrozumiteľnosti našej vlády – kto tu vládne? Vláda je iná, oligarchovia tí istí – nič nové nebude, iba neurčité reči (a boj proti niektorým starým oligarchom)? A ďalšie vyhrážanie sa obyvateľstvu, tentoraz prípadne v rámci očkovania?

A na záver na odľahčenie k tej téme zo začiatku. Za tzv. komunizmu, keď ideológovia hlásali, že u nás všetci držíme spolu, proti tým zlým kapitalistom – imperialistom, niektorí vtipnejší policajti vraj pri zatýkaní povedali občanovi: „Sme s vami, poďte s nami“.

Dôstojníčka US Army varuje pred vakcínami

27.11.2022

Prečo tento článok prekladám je povedané v úvodnej vete autora: Článok vyzdvihuje značnú odvahu lekárky a vyššej dôstojníčky US Army, ktorá napadla tú nebezpečnú hlúposť a antivedecký charakter inštitúcií verejného zdravia. Postavila sa proti tým donucovacím postupom na vynucovanie injekcií COVID vakcín pre značne veľké segmenty populácie, ktoré im pritom [...]

Pokračovanie o aktivitách Pfizeru

24.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Refusing the False Narratives Has Real Consequences – Odmietanie tých lživých historiek môže mať reálne následky. Ako Dr. Bell správne vypichuje, tieto nové pozície verejného zdravia nie sú iba „trochu nesprávne“. Všetky sú “buď neetické, alebo úplne nezmysly, v protiklade s predošlou ortodoxnosťou verejného zdravia.” [...]

Zisky cez podvody, finančná Supernova Pfizeru, a umenie Skutočne Poriadnych Klamstiev

23.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Môj úvod: Toto je len „prvý diel“, hoci je pomerne samostatný; Pokračovanie ešte nemám preložené, a bolo by to aj ako celé pridlhé. Text: Po celé dekády bola normou zdravotná starostlivosť sústredená na pacienta, a pacienti mali nielen právo, ale aj povinnosť, zúčasťňovať sa na plánovaní a nasadzovaní tej starostlivosti. [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 419
Celková čítanosť: 1595508x
Priemerná čítanosť článkov: 3808x

Autor blogu

Kategórie