Založ si blog

História Corona vírusu – podrobná – alebo

Prečo USA outsourcovali výskum „netopierieho vírusu“ do Wuhanu. Asia Times, 22. Apríl. Článok je teda dosť starý, ale popisuje ako ten Covid vznikol. Ja som si už takýto proces v jednom blogu „tipol“, napríklad tu, ale teraz je tu potvrdený. Na konci toho blogu som omylom napísal že si myslím, že bol rozšírený únikom, v skutočnosti si myslím, že v Južnej Kórei a Taliansku bol úmyselne vypustený z vojenských biolaboratórií USA, viď tento blog. Ale k tej histórii:

USA-financovaný (funded) projekt za $3.7 milióna odklepnutý (approved by) Trumpovým guru pre Covid-19 menom Dr. Anthony Fauci v roku 2015, po tom ako USA uvalili zákaz na výskum akýchkoľvek ‚monster-germ (obludný mikrób, baktéria a pod.)‘. Moja vsuvka: Mal som zdroj z USA, ktorý hovoril o oveľa väčších sumách, a troch, ale stratil sa mi. Ale to tu nie je podstatné.

USA National Institutes of Health (NIH – Národné Ústavy Zdravia) financoval výskum netopierieho(bat)-coronavírusu vo Wuhan Institute of Virology v Číne vo výške (to the tune of) US$3.7 milióna, odhalil nedávny článok v Britských novinách Daily Mail.

Ešte v októbri 2014, vláda USA nasadila federálne moratórium na výskum typu gain-of-function (GOF – zvýšenie funkčnosti) – úprava (altering) prírodných patogénov aby sa stali smrteľnejšími a infekčnejšími – ako výsledok rastúcich obáv ohľadne možnej pandémie spôsobenej náhodným alebo úmyselným vypustením týchto geneticky upravených (engineered) monster germs.

Toto bolo čiastočne ako následok laboratórnych nehôd – lab accidents – v US Centers for Disease Control and Prevention (CDC – Centrá riadenie chorôb a prevencie) v Júli 2014, ktoré vyvolali otázky ohľadne biobezpečnosti v US vysoko kontaminovaných (high-containment) laboratóriách.

V tom čase CDC zavrelo dve laboratóriá a zastavili nejaké biologické dodávky ako následok niekoľkých incidentov, pri ktorých sa nesprávne manipulovalo s vysoko patogenickými mikróbmi v US vládnych laboratóriách: náhodná dodávka aktívneho (live) anthraxu, objavenie zabudnutých „živých“ vzoriek kiahní, a nedávno odhalený incident, pri ktorom sa nebezpečný typ chrípky náhodne prepravil zo CDC do iného laboratória.

Interná správa CDC (internal report) popisovala, ako vedci zlyhávali pri dodržiavaní korektných procedúr ktoré mali zabezpečiť aby vzorky boli deaktivované predtým ako opustili laboratótium, a tiež zistila “množstvo ďalších problémov” s operačnými procedúrami v labopratóriu s anthraxom.

V Októbri 2014, z dôvodu starosti ohľadne verejného zdravia, vláda USA ako taká zakázala akékoľvek federálne financovanie pokusov o vytvorenie zbrane (weaponize) troch vírusov – influenza-chrípka, Middle East respiratory syndrome (MERS), a severe acute respiratory syndrome (SARS).

Foto: AFP – v originálnom článku. Riaditeľ Národného Ústavu Alergií a Infekčných Chorôb (National Institute of Allergy and Infectious Diseases) Anthony Fauci má prejav na dennom brífingu vo veci nového (novel) coronavírusu, Covid-19, v Bielom Dome, 24. Marca 2020, Washington, DC.

Vzhľadom na (In the face of) moratórium v USA, Dr. Anthony Fauci – riaditeľ Národného Inštitútu Alergie a Infekčných Chorôb – National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) – a v tom čase zároveň vedúci lekár v „US Coronavirus Task Force“ – t.j. inštitúcie ktorá rieši problém koronavírusu v USA, v roku 2015 outsourcoval GOF výskum (zakázaný, viď hore) do Čínskeho laboratória vo Wuhan a dal mu licenciu aby mohlo ďalej dostávať financovanie od vlády USA.

Moja vsuvka:Takže, v ľudskej reči si zopakujme, čo Dr. Fauci do Wuhanu posielal: Nešlo o „všeobecné zadanie“. Išlo o výskum rozpracovaný do takého štádia, že sa Dr. Fauci bál prípadného úniku z laboratória v USA, čo znamená, že ten vírus už vtedy mal niektoré z vlastností, ktoré ho robia takým nebezpečným!

Toto laboratórium vo Wuhane je teraz v centre skúmania ohľadne možnosti, že vypustilo ten SARS-CoV-2 koronavírus a zapríčinilo globálnu Covid-19 pandémiu.

Je pochopiteľné, že Čínske laboratórium pravdepodobne bojovalo s problémami bezpečnosti, keďže vieme, že US laboratóriá zdieľali podobné problémy, a naozaj v Januári 2018 Veľvyslanectvo USA v Pekingu poslalo telegramy varujúce ohľadne bezpečnosti Wuhan laboratória a žiadalo o pomoc.

Dodatočne, veľvyslanectvo varovalo, že výskuníci „ukázali, že rôzne SARS-podobné coronavírusy dokážu byť interaktívne s ACE2, čo je ľudský receptor identifikovaný pre SARS-coronavírus,” čo znamená, že netopierie coronavírusy možno preniesť na ľudí aby spôsobili SARS-podobné choroby.

Teraz, USA sa tvária ako maximálne naštvaní aby urobili Čínu zodpovednou za globálnu pandémiu koronavírusu, podávajúc hromadné žaloby doma, aj budujú koalíciu so spojencami medzinárodne.

Žaloby boli podané v rámci USA a Medzinárodnému Trestnému Súdu, tvrdiace, že Čína použila vírus ako bioweapon, t.j. biologickú zbraň, a ďalšie žaloby sú na ceste na Medzinárodný Súd – International Court of Justice. Republikánski zákonodarcovia, ako Senátor Tom Cotton a člen snemovne Dan Crenshaw tiež uviedli legislatívu ktorá by umožnila Američanom obžalovať Čínu na federálnom súde ohľadne úmrtí a ekonomických škôd spôsobených vírusom.

US špionážne agentúry (spy agencies) tiež skúmajú, či vírus vznikol vo Wuhan laboratóriu, a hľadajú dôkazy ktoré sú potrebné na podporu teórie o bio-WMD predloženej Republikánskymi zákonodarcami.

Ak sa nájdu dôkazy, že Covid-19 je biologická zbraň, niektorí „odborníci – pundits“ ako hostiteľ na Fox News Lou Dobbs, vyzvali USA aby vyhlásili vojnu Číne.

Avšak, nie je jasné, aké by boli právne dôsledky, ak vírus naozaj unikol z Čínskeho laboratória, ale ako výsledok výskumného projektu, ktorý bol outsourcovaný a financovaný vládou USA.

A tiež, ak existoval od roku 2014 vládny zákaz použitia federálneho financovania pre výskum typu GOF, aké je jeho federálne dodržiavanie a etické otázky okolo skutočnosti, že NIH napriek tomu poskytol federálne financovanie namiesto súkromného, pre laboratórium vo Wuhan, aby pokračovalo v experimentoch?

Foto v originálnom článku: Hazard suits at the high-security National Biosafety Laboratory in Wuhan. Photo: Wuhan Virology Institute

Navyše, mohli nejaké druhy coronavírusu vzniknúť v laboratóriách USA, vzhľadom na skutočnosť, že vláda USA zrušila v Decembri 2017 ten zákaz na výskum GOF bez riešenia otázky bezpečnosti laboratórií?

Zatiaľ, administrácia Prezidenta Donalda Trumpa skúma tých $3.7 milión v peniazoch daňovníkov, ktoré odišli do Wuhan labáku, zatiaľčo Republikánsky Reprezentant Matt Gaetz vyzval na okamžité ukončenie financovania Čínskeho výskumu zo strany NIH. Odkedy bol federálny zákaz GOF výskumu zrušený, laboratóriá USA môžu pokračovať vo vytváraní týchto monster germs doma a už nebudú musieť outsourcovať do Číny.

Ale aj tak, stále je tu nutnosť lepšieho dohľadu nad nebezpečnými pokusmi a nariadeniami ohľadne biobezpečnosti laboratórií.

V súčasnosti, National Science Advisory Board for Biosecurity (NSABB) – akási Národná Rada pre Biobezpečnosť – US vládny medziagentúrny panel ktorý vytvára odporúčania pre „rodiča NIH“ – US Department of Health and Human Services (HHS) – uskutočňuje odhad rizika GOF experimentov, ktoré predstavujú významné ohrozenie verejného zdravia.

NSABB dal HHS rámec na odhadovanie navrhovaného výskumu ktorý by vytváral patogény s pandemickým potenciálom, ako výskum genetických zmien vírusu aby infikoval viaceré druhy, alebo znovuvytvorenia patogénu ktorý v prírode už zmizol, ako kiahne.

Avšak, vývoj vakcín a epidemiologický dohľad nespúšťajú automaticky kontrolu zo strany HHS. Pri postmortem pandémie Covid-19 (moja vsuvka: v čase písania článku zrejme čakali že skončí skôr), je toto pravdepodobne nebezpečná diera, ktorá by sa dala využiť bez akéhokoľvek dozoru, a pravdepodobne by sa mala dostať pod revíziu HHS, aby verejné zdravie bolo v budúcnosti chránené lepšie.

Ešte môj ďalší komentár: Je z toho jasné, ako USA od začiatku vedeli, že ide o „netopieriu verziu“, veď to tak bolo objednané. Ale neprimiešalo sa to „vo Wuhane na trhu“, ale „bolo to v cene aby sa to primiešalo v laboratóriu“. To bolo absurdné show v réžii Deep State. A ako vieme, základ vírusu mal už vtedy patentovaný Pirbright Institute, Veľká Británia. A navyše, viď moju predošlú vsuvku – keď ten výskum odchádzal do Wuhanu, už mohol mať väčšinu z tých vlastností ktoré sú predmetom žaloby (kvôli tomu ho predsa museli outsourcovať), takže tu USA žalujú seba samých, základ vytvorili oni. Navyše celý ten nápad je ich! Absurdistan USA.

Rôzne súvisiace odkazy: Anthony Fauci Bioweapons CDC Coronavirus Dr Anthony Fauci US National Institute of Allergy and Infectious Diseases World Wuhan Institute of Virology

USA používa kybernetickú špionáž proti EU!

20.11.2020

Nerozumel som tomu postoju pána Matoviča a časti jeho vlády voči vlastnému obyvateľstvu – taký ako nadradeno-nepriateľský. Ale keď si uvedomíme kto mu financoval voľby, trochu sa to vyjasní. Takže k ďalším akciám toho typu USA, tentoraz už prakticky voči Európe. Nový škandál kybernetickej špionáže (cyber espionage), týkajúci sa Amerických špionážnych agentúr [...]

Obrovská obchodná dohoda, o ktorej ‚Západné‘ médiá nerady hovoria

16.11.2020

Moon of Alabama, 15.11.2020. Včera (viď dátum, problém robia aj časové pásma, článok je v budúcom čase) bola podpísaná nová obchodná dohoda medzi 15 Ázijskými štátmi. Čoskoro bude vnímaná ako míľnik v globálnych ekonomických dejinách. Ale len veľmi málo ‚západných‘ médií zaregistrovalo túto novú dohodu, alebo obrovské dôsledky ktoré bude mať. [...]

Americký vražedný stroj je už v kompetentných rukách

14.11.2020

Caitlin Johnstone (nazývaná rogue – darebácka – žurnalistka) na AltWorld. Inaugurácia Joe Bidena ako 46. prezidenta Spojených Štátov je už teraz prakticky istá. Ak by mal mať nejakú šancu úspešne predložiť svoju právnickú historku o volebných vylomeninách, prezident Trump by musel, ako (A) naozaj chcieť zostať prezidentom, tak aj (B) mať podporu dostatočne [...]

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Prokurátor navrhuje väzbu pre troch obvinených z akcie Babylon

26.11.2020 07:55

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania.

Testovanie na koronavírus

ONLINE: Pred Dňom vďakyvzdania mali v USA veľa obetí

26.11.2020 06:00, aktualizované: 09:17

V Spojených štátoch pribudlo v stredu vyše 2400 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok za šesť mesiacov.

Michael Flynn

Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna

26.11.2020 05:47

Donald Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna, ktorý sa priznal, že klamal FBI o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi.

Peter Kovařík

Kovařík: Budem sa uchádzať o post policajného prezidenta

26.11.2020 05:30

Dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík má záujem pokračovať vo funkcii. Aj pre pocit, že dôveryhodnosť polície sa zvyšuje.