Založ si blog

Hnutie MOFA – Nech je Orwell znova novelou – a my

Skratka hnutia je od Make Orwell Fiction Again. Pre tých čo nepoznajú novely autora menom George Orwell „Animal Farm“ a „1984“ , malé vysvetlenie. Známu satiru 1984 Orwell napísal po II. svetovej vojne pod dojmom prudkého zvýšenia zasahovania Britskej vlády do súkromia. Neskôr sa novely považovali za predpoveď komunistických diktátorských systémov.

V novele „Animal Farm“ – Zvieracia Farma – sa zvieratá vzbúrili, oslobodili farmu od ľudí, a založili samosprávu, so základným pravidlom – resp. zákonom – All animals are equal – Všetky zvieratá sú si rovné. Postupne sa však vyvinula na farme triedna spoločnosť, kde vyššou kastou a vládcami boli svine. Heslo ktorým sa farma riadila potom sa stalo „All animals are equal, but some animals are more equal than others“ – Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré zvieratá sú si rovnejšie ako iné (ostatné).

Najmä dielo 1984 bolo dlho považované – okrem kritiky stavu v Británii po vojne – za predpoveď vzniku komunistických systémov. 1984 bol jeho odhad roku, v ktorom už budú ľudia kompletne pod kontrolou cez dômyselné zariadenia, televízory odpočúvacie aj „vidiace“. Dnes už máme televízory, ale aj iné zariadenia, ktoré dávajú možnosť odpočúvania domácností, viď ďalej vyjadrenie bývalého riaditeľa CIA.

Po zániku „komunistických“ systémov sa postupne ukazuje, že diktátorské systémy – skrytejšie, maskované ovládaním ľudí cez „ochotné“ médiá a postupným potlačovaním nezávislých médií – vznikajú postupne deformáciami tzv. parlamentných systémov (je zrejmé, že aj tie sa po víťazstve konkrétnej časti poslancov potom „ohýbajú“ podľa vôle tých čo financujú víťazné strany, t.j. prípadne aj nejakých oligarchov, aj zahraničných). Už pred rokom 2015 sa vyjadril Generál Petraeus, riaditeľ CIA, že „pokroky v oblasti high-tech umožnia, že nás budú odpočúvať cez umývačku riadu“. Nikto mu nejako výrazne nepripomenul, že to nedovoľuje Štvrtý dodatok Ústavy USA (Fourth Amendment). Dokonca po voľbách v USA, ktoré vyhral prezident Trump, bol na neho zorganizovaný pohon na základe zjavného klamstva, že Rusi ovplyvňovali voľby v jeho prospech, na čo nadviazalo jeho sledovanie a odpočúvanie. Postupne sa ukazuje, že to bolo celé protizákonné, nakoľko bol pritom viacnásobne porušený zákon (FISA) v procese prípravy toho sledovania. Skutočným dôvodom bolo, že v podstate nelegálna skutočná vláda USA – tzv. Deep State – Štát v Štáte – je naviazaná na Clintonovcov a chcela za víťaza volieb Clintonovú. To je celkom dobrý príklad v skutočnosti diktátorského systému, ktorý hoci toto kolo prehral, aj tak prinútil Trumpa aby pokračoval vo vedení vojen. Clintonová by možno bola začala aj nejakú novú. A netreba ani spomínať prípady ako Skripaľovci, nelegálne vojny USA, fingované chemické útoky, a podobne. Teda – z pohľadu na celý systém – Orwell sa začal meniť z novely na realitu, čo viedlo k vzniku hnutia MOFA.

No a dnes nám náš pomerne nový pán predseda vlády navrhuje, že nás všetkých zatvorí a zhasne nám svetlo, aby sme sa potichu mohli – podľa stavu – buď liečiť, alebo predchádzať – coronavírusu. Aj v televízii prehovárajú uplatení herci starších ľudí, aby ostali doma. Pripomenul by som, že ak na dlhšie zatvoria starších ľudí, po vypustení už nemusia byť schopní chodiť a ostanú nesamostatní, a vo všeobecnosti im to výrazne oslabí imunitu. A ešte niečo – predavačky v našom obchode sú stále zdravé – a trávia celý čas v styku s nakupujúcimi ľuďmi. Uznávam, že epidémia, ktorej zdroj sa zdá byť práve v spomenutých USA, konkrétne vo vojenskom laboratóriu bojových látok vo Fort Detrick, je vážna (a je to ďalší výrazný Orwellovský prvok). Ale ak sa rozhliadneme okolo seba, treba si uvedomiť, že sme ako „skoro zdravý“ ostrov v porovnaní s okolím. Pritom to okolie ešte stále nenasadilo ani tie opatrenia čo my, napríklad Nemecko.

Z určitého pohľadu to skoro vyzerá tak, že vírus vyvinuli na ovládnutie obyvateľstva pod zámienkou jeho ochrany, viď napr. článok v Gumshoe News. Treba na to dávať pozor, nie sme v USA, sme v Európe a mali by sme „v nej ostať“.

Takže – MOFA – Make Orwell Fiction Again – Urobme Orwella opäť len novelou!

Vakcíny sú len na zbohatnutie tých čo tu všetko riadia, aj epidémie

02.06.2020

Nemecká lekárka Dr. Katrin Korb v diskusii o COVID-19, o karanténe (lockdown čiže zamknutie) a o vakcíne počas protestu organizovaného v Oldeburgu. Nasleduje prepis jej prejavu. Drahí spoluobčania, Som vďačná za možnosť stáť dnes na tomto mieste. Moje meno je Katrin Korb, mám 3 deti a som lekárka tu v Oldeburgu. Stijím tu preto, že cítim zodpovednosť za zdravie mojich [...]

Ako naše médiá (s)propagovali číslo 1488

31.05.2020

Nikdy som netušil, že číslo 1488 je významným symbolom fašistov. Dozvedel som sa to vďaka naším médiám, v tomto prípade najmä RTVS, ktoré v poslednom čase nemali nič lepšie na prácu ako opakovane ma o tom informovať. Účelom je zrejme oslabiť pozície Kotlebovcov. A robili to tak razantne, že podľa mňa Kotlebovcov skôr spropagovali. Navyše teraz všetci poznáme to [...]

Trump zabodoval proti Deep State, a čo my?

25.05.2020

V USA nevládne prezident, ale tzv. Deep State, t.j. CIA a oligarchovia. Súčasťou Deep State je skôr Demokratická Strana, t.j. tá ktorá posledné voľby prehrala. Takže nás vlastne prezident, Senát a Kongres „nemusia zaujímať“, sledujeme „skutočnú vládu v ilegalite“? Náš postoj voči USA je teda trochu zodpovedajúci tomu zmätku, prichutený povinnou podlízavosťou, s [...]

nôž, agresia

Útok nožom v supermarkete v Číne si vyžiadal tri obete a sedem zranených

05.06.2020 11:42

V Číne sú strelné zbrane pod prísnou kontrolou, takže väčšina útokov sa vykonáva nožmi alebo podomácky vyrobenými výbušninami.

hranice, Berg

Slovensko otvorilo hranice s niektorými susedmi

05.06.2020 11:00

Štátne hranice medzi Českom, Maďarskom, Rakúskom a Slovenskom sú od piatka 5. júna 08.00 h pre občanov týchto krajín otvorené bez obmedzení.

Generálna prokuratúra

Hľadá sa šéf prokurátorov. Koalícia chce diskutovať, ale odborníkov nepočúva

05.06.2020 11:00

Dve novinky v novele zákona o prokuratúre postavili do pozoru nielen opozíciu, ale aj odborníkov, mimovládne organizácie a prezidentku.

NAKA úplatok Polícia Lesy

Dvaja obvinení v kauze štátnych lesov skončili vo väzbe

05.06.2020 10:56

Špecializovaný trestný súd rozhodol o väzobnom stíhaní bývalého obchodného riaditeľa štátneho podniku Lesy SR a konateľky firmy.