Založ si blog

Boj o Slovensko: O čo vlastne ide?

Neviem priamo povedať, ale podľa „nasadenia“ rôznych pravičiarskych zoskupení, ktoré budú – aspoň sa zdá – bojovať aj proti sebe, ide až o prachy. Podľa všetkého do naších nasledujúcich parlamentných volieb sa v tomto štádiu angažujú dokonca „neviditeľné“ zahraničné vlády. Teda tie čo to riadia naozaj, nezávisle od výsledkov volieb.

Mali by sme sa tešiť – chcú nás zaradiť medzi „rozvinuté demokracie“, nie len obyčajné demokracie, pokúšajúce sa o vládu väčšiny. To je dnes predsa prežitok. V tých „skutočných demokraciách“ sa o to nikto nepokúša. Krajiny reálne riadia tí „čo to vedia“, a zvolení tajtrlíci vládnutie len predstierajú. Sem tam to vyzerá, že Trump o tom nevie, a podarí sa mu tú neviditeľnú vládu zaskočiť. Okamžite zalezú kamsi pod zem a radia sa čo treba urobiť. Doma – v USA – sa mu dokonca podarilo pripomenúť neviditeľnej vláde, že jej názor na vojenskú silu ich armády treba prehodnotiť, to sa dávno nikomu nepodarilo. Podľa vyjadrenia sa nového šéfa námorných síl on osobne o tom vie. Nevieme ale posúdiť akú má silu (veď nevieme kto má toto na starosti v neviditeľnej vláde).

Toto otvorenie len popisuje všeobecné rozloženie, vlastne ani neviem čoho, viem len, že to bolo vytvorené cielene. Ale môžem to skúsiť. Máme domácu politickú scénu, ktorá sa delí na dve časti – skutočne domácu, ktorá žije zo svojich zdrojov, a domácu podporovanú zo zahraničia, ktorá žije lepšie – z cudzích zdrojov. V parlamentných voľbách by podľa toho išlo o základnú otázku: Budú nám po týchto voľbách vládnuť naši – skutoční – politici, alebo bábky platené niektorými podzemnými vládami zo zahraničia? Vláda väčšiny (domácej), alebo vláda menšiny (platenej čiastočne z nám neznámych fondov, ale lepšie), postupne prechádzajúcej do vleku vytváranej „neviditeľnej vlády“?

Ide teda v podstate o „modernizáciu“ (resp. pokus o ňu) našej spoločnosti. Vytvorením „neviditeľnej vlády“ by sme sa stali „rozvinutou demokraciou“ a vznikol by podklad pre trvalé fungovanie systému vlády nezávisle od volieb, t.j. stabilná pozícia vlády oligarchie. Opakujem detail – už by sa v každých ďalších voľbách tento stav len udržoval. Nastala by „trvalá vláda kvalifikovanej menšiny“ s pravidelnými formálnymi voľbami. Ale dôležitý bod toho stavu by bol, že neviditeľná vláda, hoci sa to javí ako niečo super moderné, by zrejme nebola tak celkom naša (možno dokonca vôbec).

Otázka samozrejme je: Chceme to? Ja teda nie, to tu bolo za komunizmu.

Predstavil som to možno trochu urýchlené, alebo posunuté, ale tým si samozrejme nie som istý, a asi ani nikto iný medzi nami, čo tu píšeme a čítame, to presne nevie. Vieme možno povedať, ktoré strany našej politickej scény sú naše, financované z domácich zdrojov, a ktoré sú financované zo zahraničia. Aj to je dosť pre kvalifikovanú účasť vo voľbách, keď vieme „who is who“.

Ale pre ten teoretický prípad vzniku „neviditeľnej vlády“ je obrovský problém s akýmkoľvek zaradením nejakých zahraničných, alebo v zahraničí cvičených (zo zahraničia platených) „naších“, politikov. Aj tí z nášho hľadiska pozitívne sa javiaci cudzinci (a mnohí „domáci“) majú niektoré názory v oblastiach ako nezávislosť, sebaurčenie, ekonomické a sociálne práva, ktoré navyše úzko súvisia s migráciou, značne „exotické“ (pritom občania USA voľnú imigráciu do USA príliš nepodporujú). Niečo také by mohlo našu krajinu postupne zlikvidovať, a pritom formálne možno nie, ale fakticky.

No a bod č.2 v zozname o čo ide, zmienený na začiatku – o prachy. Ide aj o vytvorenie vlády oligarchie, čo je „neviditeľnou“ súčasťou „neviditeľných vlád“. A to tiež asi nechceme, aj keď čiastočne to tu máme. Len tak na okraj – príslušníci tzv. Talianskej mafie z nášho Východu, ktorú pripisujú naše médiá Ficovi, v oblasti účtovníctva a priľahlých oblastí dnes pracujú pre nové vedenie Bratislavy. Médiá nič, vyššie popísaná procedúra asi už beží.

Kiska je vraj protipól Fica, rozloženie síl a pani prezidentka

07.11.2019

V rubrike Pravdy „Najčítanejšie“ sa až dva príspevky zapojili do predvolebnej aktivity a vytvátrajú predstavu, že dvaja silní muži, Fico a Kiska, sú tí rozhodujúci. Možno že už sa pripravujú viac »

Koniec „zodpovednej vlády“ sa blíži. Prežije Julian Assange?

03.11.2019

Autor v článku popisuje spôsob fungovania časti „neviditeľnej vlády“ konkrétne v USA, podobne vieme že pracuje vláda Británie. A pracujú aj na našom území, hoci autor tu píše o vláde viac »

Brazílsky prezident bol uväznený po procesných a justičných podvodoch

29.10.2019

Prečo to prekladám. Článok vnímam ako varovanie proti istým tlakom vo všetkých krajinách pod USA, pričom bežne sa porušuje množstvo domácich zákonov a medzinárodných noriem, obvykle práve viac »

sud, rusko,

Rusko sa vypísal na PN, prokurátor navrhuje väzbu

18.11.2019 09:38

Obžalovaný Pavol Rusko opätovne neprišiel na pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

HUAWEI TECH-USA/

USA by mali predĺžiť licenciu Huawei o ďalších 90 dní

18.11.2019 09:36

Americká administratíva sa údajne chystá predĺžiť o ďalších 90 dní licencie, ktoré umožňujú americkým spoločnostiam pokračovať v obchodovaní s čínskou Huawei.

nafta, benzín, ropa

Na budúci rok natankujú Slováci lacnejšie ako dnes

18.11.2019 09:23

Nástup vozidiel s elektrickým a vodíkovým pohonom a ťažba z bridlicových pieskov bude držať ceny ropy na uzde.

Andrej Danko,

Lídri parlamentov krajín V4 si v Prahe pripomínajú Nežnú revolúciu

18.11.2019 09:19

Slovensko na schôdzke pod patronátom českého predsedníctva vo V4 zastupuje predseda Národnej rady SR Andrej Danko.