Založ si blog

Rozvoj armády USA 2020 – vazalstvo, nie partnerstvo, pani prezidentka – dokument o agresii

Už poznáme dokumenty ako PNAC – „projekt pre nové americké storočie“, ktorý bol o rozvoji armády, ale aj o „záujmoch USA“, hoci nie príliš explicitne, alebo PSD-11, ktorý je iného typu – o stratégii rozvratu záujmových oblastí USA. Aplikovanie týchto dvoch dokumentov viedlo k dnešnému stavu v severnej Afrike a na Blízkom Východe, pričom spôsobilo aj súčasnú migračnú katastrofu.

Okrem týchto dokumentov existuje periodický dokument len ohľadne rozvoja armády USA – tzv. Joint Vision. Po Joint Vision 2010 vydali novú verziu Joint Vision 2020 (link na konci). Dokument charakterizuje cieľ USA ako „full spectrum dominance“ – dominancia v celom spektre, t.j. vo všetkých oblastiach. Prakticky to znamená, že sa tu už neuvažuje so spojencami, nad tými už má mať USA tiež plnú dominanciu.

Stephen Lendman v článku v Global Research to popisuje takto: Full spectrum dominance znamená neotrasiteľnú kontrolu USA nad planétou Zem, nad pevninou, oceánmi, vzdušným priestorom, podzemím, elektromagnetickým spektrom, informačnými systémami a okolitým vesmírom. Podľa Pentagonu je to o „schopnosti síl USA, operujúcich so spojencami alebo bez, poraziť každého nepriateľa a kontrolovať každú situáciu cez všetky typy vojenských operácií“. Je to o imperiálnom šialenstve – chorobná závislosť na nekonečných preemptívnych vojnách, na transformovanie všetkých národov na vazalské štáty, čím ich suverénne práva, ktoré sú v súlade s medzinárodným právom, by boli podriadené vyššej moci vo Washingtone. Tým pritom vládnu neagresívne autority, ktoré nikomu nehrozia, hľadajú kooperatívne vzťahy s inými národmi, bez konfrontácie s inými – polárny protiklad s tým, ako operujú USA, NATO, Izrael a ich imperialistickí spojenci.

Rusko je cieľom, pretože je najväčším Eurázijským štátom, hraničí so 14 štátmi, a má obrovské zdroje, a zbrane nadradené tým čo má Západ.

Čína je „v oku hurikánu“, kvôli rastúcej ekonomickej moci, politickej moci, a vojenskej sile, ktorá jej umožňuje brániť sa agresii USA, ak by nastala. Trumpova obchodná vojna je len pokusom krajinu marginalizovať, oslabiť, ovládnuť a izolovať – rozvrátiť jej priemyselný, ekonomický a technologický rozvoj.

Ďalší nepriateľ je v súčasnosti Irán. Útok na ropné zariadenia Saudskej Arábie podľa všetkého nebol dielom Iránu, je však ďalšou krajinou na zozname, „pretože Izrael ho nemá rád“. V tejto súvislosti treba vidieť fotografie z US satelitu, ktoré dokumentujú neuveriteľnú presnosť útoku. Mnohí odborníci usúdili, že to muselo byť „hand made“ – ručná práca, teda nie útok zvonku. Ale najblbšie z toho vychádza USA, a to preto, že v oblasti „útoku“ sú nasadené obranné systémy z USA. Vyzerá to akoby „prakticky nereagovali“ – podľa tých 100% zásahov, ak by boli výsledkom útoku zvonku. Pritom základ bol asi obranný raketový systém Patriot, ktorý nezostreľuje ani staré SCUDy z Jemenu, čo je dlhodobý úkaz, a blamáž, predsa Saudská Arábia to kúpila a teda zaplatila. Ale hlavne – ak bol ten útok naozaj zvonku, tak môže ukazovať na zmenu rozloženia síl v oblasti, a závažnú. Politická špekulácia: Mohol Trump vyhodiť agresívneho Boltona preto, že nemôže teraz niekomu dovoliť vyprovokovať vojnu? (Link na článok „Prečo sú rakety Patriot nepoužiteľné“ na Global Research).

Nie je potrebné ďalej pokračovať: Spoločnosť, do ktorej nás tlačia pravicové sily u nás aj v zahraničí, alebo skôr sily podplácané USA, UK, a ďalšími podobnými zdrojmi, je presne tá, ktorá je v tomto článku popisovaná, ktorej cieľom je planéta ovládnutá USA. A tieto sily budú „investovať“ aj do naších parlamentných volieb, aby sme boli súčasťou poslušnej oblasti s dominanciou USA, prípadne použiteľní na ich rozpínanie. Treba to mať na pamäti: tie prezidentské voľby, ako vidíme podľa posledných vystúpení, skončili tým, že máme prezidentku síce krajšiu ako Kiska, ale stále len pravičiarskeho papagája s verklíkom o liberálnych hodnotách, ktorým rozumie len polovične.

Link na stránku US Department of Defense, tam je link na ten dokument Joint Vision 2020. A všeobecne k voľbám odporúčam blog od malinova. Je vraj o SAS, ale v skutočnosti je celkom všeobecný o predvolebných manipuláciách, dobrý.

Plány: Global Reset – Globálne Prenastavenie?

22.07.2020

Peter Koenig, Global Research (celý titulok: The Global Reset – Unplugged. „The Deep State“). Predstavte si, že žijete vo svete, o ktorom vám hovoria že je demokraciou – a vy tomu môžete dokonca veriť – ale v skutočnosti je váš život a váš osud v rukách niekoľkých ultra-bohatých, ultra-mocných a ultra-neľudských oligarchov. Môžeme ich nazývať Deep State – [...]

Americká propaganda, plus pastor na memoriáli George Floyda

15.07.2020

Nižšie uvedená autorka hneď po „optimistickom“ úvode prechádza do reality vo veci „čo predstavuje tú tzv. Soft Power – „mäkkú silu/moc““. Ale zaujala ma najmä druhá časť – prejav pastora na memoriáli Gerge Floyda. Takže Barbara Nimri Aziz, Global Research. Myslím si, že väčšina Američanov by súhlasila ohľadne toho, čo rozumejú že je globálny [...]

Načo sú vlády – „migrácia“, „demokracia” a „liberálnosť”?

13.07.2020

Na dosiahnutie svetovej vlády je nevyhnutné odstrániť z myslí ľudí ich individualizmus, lojalitu k rodinným tradíciám, národný patriotizmus, a náboženské dogmy. Zase sa ukazuje, že EÚ sa bude stále vracať k rozvracaniu národných tradícií prostredníctvom migrácie, pretože stále visí vo vzduchu horeuvedený citát prvého riaditeľa WHO. Plus si treba uvedomiť že [...]

hasiči

Požiar v domove dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch si vyžiadal dve obete

08.08.2020 08:18

Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia.

TB, Kiska, tlačovka, za ľudí

Strana Za ľudí hľadá náhradu za Kisku

08.08.2020 08:00

Vládna strana Za ľudí stojí na rázcestí. V sobotu si na sneme v Trenčianskych Tepliciach vyberá nového lídra a s ním aj nové vedenie strany.

Nemecko, koronavírus

ONLINE: V Nemecku rastie počet nakazených

08.08.2020 07:30

V Nemecku tretí deň za sebou pribudla viac než tisícka potvrdených prípadov infekcie koronavírusom.

koronavírus

Vedci z Bratislavy sa sťažujú, že sú odstrihnutí od peňazí na výskum COVID-19

08.08.2020 06:44

Bratislavské vedecké tímy sa nedostanú k financiám na výskum ochorenia COVID-19 v rovnakej miere ako vedci z ostatných častí Slovenska.