Založ si blog

Rozvoj armády USA 2020 – vazalstvo, nie partnerstvo, pani prezidentka – dokument o agresii

Už poznáme dokumenty ako PNAC – „projekt pre nové americké storočie“, ktorý bol o rozvoji armády, ale aj o „záujmoch USA“, hoci nie príliš explicitne, alebo PSD-11, ktorý je iného typu – o stratégii rozvratu záujmových oblastí USA. Aplikovanie týchto dvoch dokumentov viedlo k dnešnému stavu v severnej Afrike a na Blízkom Východe, pričom spôsobilo aj súčasnú migračnú katastrofu.

Okrem týchto dokumentov existuje periodický dokument len ohľadne rozvoja armády USA – tzv. Joint Vision. Po Joint Vision 2010 vydali novú verziu Joint Vision 2020 (link na konci). Dokument charakterizuje cieľ USA ako „full spectrum dominance“ – dominancia v celom spektre, t.j. vo všetkých oblastiach. Prakticky to znamená, že sa tu už neuvažuje so spojencami, nad tými už má mať USA tiež plnú dominanciu.

Stephen Lendman v článku v Global Research to popisuje takto: Full spectrum dominance znamená neotrasiteľnú kontrolu USA nad planétou Zem, nad pevninou, oceánmi, vzdušným priestorom, podzemím, elektromagnetickým spektrom, informačnými systémami a okolitým vesmírom. Podľa Pentagonu je to o „schopnosti síl USA, operujúcich so spojencami alebo bez, poraziť každého nepriateľa a kontrolovať každú situáciu cez všetky typy vojenských operácií“. Je to o imperiálnom šialenstve – chorobná závislosť na nekonečných preemptívnych vojnách, na transformovanie všetkých národov na vazalské štáty, čím ich suverénne práva, ktoré sú v súlade s medzinárodným právom, by boli podriadené vyššej moci vo Washingtone. Tým pritom vládnu neagresívne autority, ktoré nikomu nehrozia, hľadajú kooperatívne vzťahy s inými národmi, bez konfrontácie s inými – polárny protiklad s tým, ako operujú USA, NATO, Izrael a ich imperialistickí spojenci.

Rusko je cieľom, pretože je najväčším Eurázijským štátom, hraničí so 14 štátmi, a má obrovské zdroje, a zbrane nadradené tým čo má Západ.

Čína je „v oku hurikánu“, kvôli rastúcej ekonomickej moci, politickej moci, a vojenskej sile, ktorá jej umožňuje brániť sa agresii USA, ak by nastala. Trumpova obchodná vojna je len pokusom krajinu marginalizovať, oslabiť, ovládnuť a izolovať – rozvrátiť jej priemyselný, ekonomický a technologický rozvoj.

Ďalší nepriateľ je v súčasnosti Irán. Útok na ropné zariadenia Saudskej Arábie podľa všetkého nebol dielom Iránu, je však ďalšou krajinou na zozname, „pretože Izrael ho nemá rád“. V tejto súvislosti treba vidieť fotografie z US satelitu, ktoré dokumentujú neuveriteľnú presnosť útoku. Mnohí odborníci usúdili, že to muselo byť „hand made“ – ručná práca, teda nie útok zvonku. Ale najblbšie z toho vychádza USA, a to preto, že v oblasti „útoku“ sú nasadené obranné systémy z USA. Vyzerá to akoby „prakticky nereagovali“ – podľa tých 100% zásahov, ak by boli výsledkom útoku zvonku. Pritom základ bol asi obranný raketový systém Patriot, ktorý nezostreľuje ani staré SCUDy z Jemenu, čo je dlhodobý úkaz, a blamáž, predsa Saudská Arábia to kúpila a teda zaplatila. Ale hlavne – ak bol ten útok naozaj zvonku, tak môže ukazovať na zmenu rozloženia síl v oblasti, a závažnú. Politická špekulácia: Mohol Trump vyhodiť agresívneho Boltona preto, že nemôže teraz niekomu dovoliť vyprovokovať vojnu? (Link na článok „Prečo sú rakety Patriot nepoužiteľné“ na Global Research).

Nie je potrebné ďalej pokračovať: Spoločnosť, do ktorej nás tlačia pravicové sily u nás aj v zahraničí, alebo skôr sily podplácané USA, UK, a ďalšími podobnými zdrojmi, je presne tá, ktorá je v tomto článku popisovaná, ktorej cieľom je planéta ovládnutá USA. A tieto sily budú „investovať“ aj do naších parlamentných volieb, aby sme boli súčasťou poslušnej oblasti s dominanciou USA, prípadne použiteľní na ich rozpínanie. Treba to mať na pamäti: tie prezidentské voľby, ako vidíme podľa posledných vystúpení, skončili tým, že máme prezidentku síce krajšiu ako Kiska, ale stále len pravičiarskeho papagája s verklíkom o liberálnych hodnotách, ktorým rozumie len polovične.

Link na stránku US Department of Defense, tam je link na ten dokument Joint Vision 2020. A všeobecne k voľbám odporúčam blog od malinova. Je vraj o SAS, ale v skutočnosti je celkom všeobecný o predvolebných manipuláciách, dobrý.

Bude „neviditeľná vláda“ podľa veľkých vzorov? Nemali sme to už niekedy?

20.09.2019

Toto je preklad časti článku od autora Chris Hedges v Information Clearing House. Článok je oveľa dlhší a v ďalšej časti sa zaoberá prácou CIA na ovplyvňovaní myslenia, resp. všeobecne viac »

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

14.09.2019

Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK. A my sme sa len v roku 1989 spod podobného, pod Ruskom, vyhrabali, viac »

Blíži sa výročie útoku CIA a oligarchov na WTC, rekapitulácia

10.09.2019

Použiť takýto titulok ma prinútila RTVS, ktorá avizuje túto tému pod názvom Útok teroristov na WTC. Pritom vo veci bola podaná žaloba na Vládu USA (prokurátorovi pre Južný Distrikt New Yorku), viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.