Založ si blog

Rozvoj armády USA 2020 – vazalstvo, nie partnerstvo, pani prezidentka – dokument o agresii

Už poznáme dokumenty ako PNAC – „projekt pre nové americké storočie“, ktorý bol o rozvoji armády, ale aj o „záujmoch USA“, hoci nie príliš explicitne, alebo PSD-11, ktorý je iného typu – o stratégii rozvratu záujmových oblastí USA. Aplikovanie týchto dvoch dokumentov viedlo k dnešnému stavu v severnej Afrike a na Blízkom Východe, pričom spôsobilo aj súčasnú migračnú katastrofu.

Okrem týchto dokumentov existuje periodický dokument len ohľadne rozvoja armády USA – tzv. Joint Vision. Po Joint Vision 2010 vydali novú verziu Joint Vision 2020 (link na konci). Dokument charakterizuje cieľ USA ako „full spectrum dominance“ – dominancia v celom spektre, t.j. vo všetkých oblastiach. Prakticky to znamená, že sa tu už neuvažuje so spojencami, nad tými už má mať USA tiež plnú dominanciu.

Stephen Lendman v článku v Global Research to popisuje takto: Full spectrum dominance znamená neotrasiteľnú kontrolu USA nad planétou Zem, nad pevninou, oceánmi, vzdušným priestorom, podzemím, elektromagnetickým spektrom, informačnými systémami a okolitým vesmírom. Podľa Pentagonu je to o „schopnosti síl USA, operujúcich so spojencami alebo bez, poraziť každého nepriateľa a kontrolovať každú situáciu cez všetky typy vojenských operácií“. Je to o imperiálnom šialenstve – chorobná závislosť na nekonečných preemptívnych vojnách, na transformovanie všetkých národov na vazalské štáty, čím ich suverénne práva, ktoré sú v súlade s medzinárodným právom, by boli podriadené vyššej moci vo Washingtone. Tým pritom vládnu neagresívne autority, ktoré nikomu nehrozia, hľadajú kooperatívne vzťahy s inými národmi, bez konfrontácie s inými – polárny protiklad s tým, ako operujú USA, NATO, Izrael a ich imperialistickí spojenci.

Rusko je cieľom, pretože je najväčším Eurázijským štátom, hraničí so 14 štátmi, a má obrovské zdroje, a zbrane nadradené tým čo má Západ.

Čína je „v oku hurikánu“, kvôli rastúcej ekonomickej moci, politickej moci, a vojenskej sile, ktorá jej umožňuje brániť sa agresii USA, ak by nastala. Trumpova obchodná vojna je len pokusom krajinu marginalizovať, oslabiť, ovládnuť a izolovať – rozvrátiť jej priemyselný, ekonomický a technologický rozvoj.

Ďalší nepriateľ je v súčasnosti Irán. Útok na ropné zariadenia Saudskej Arábie podľa všetkého nebol dielom Iránu, je však ďalšou krajinou na zozname, „pretože Izrael ho nemá rád“. V tejto súvislosti treba vidieť fotografie z US satelitu, ktoré dokumentujú neuveriteľnú presnosť útoku. Mnohí odborníci usúdili, že to muselo byť „hand made“ – ručná práca, teda nie útok zvonku. Ale najblbšie z toho vychádza USA, a to preto, že v oblasti „útoku“ sú nasadené obranné systémy z USA. Vyzerá to akoby „prakticky nereagovali“ – podľa tých 100% zásahov, ak by boli výsledkom útoku zvonku. Pritom základ bol asi obranný raketový systém Patriot, ktorý nezostreľuje ani staré SCUDy z Jemenu, čo je dlhodobý úkaz, a blamáž, predsa Saudská Arábia to kúpila a teda zaplatila. Ale hlavne – ak bol ten útok naozaj zvonku, tak môže ukazovať na zmenu rozloženia síl v oblasti, a závažnú. Politická špekulácia: Mohol Trump vyhodiť agresívneho Boltona preto, že nemôže teraz niekomu dovoliť vyprovokovať vojnu? (Link na článok „Prečo sú rakety Patriot nepoužiteľné“ na Global Research).

Nie je potrebné ďalej pokračovať: Spoločnosť, do ktorej nás tlačia pravicové sily u nás aj v zahraničí, alebo skôr sily podplácané USA, UK, a ďalšími podobnými zdrojmi, je presne tá, ktorá je v tomto článku popisovaná, ktorej cieľom je planéta ovládnutá USA. A tieto sily budú „investovať“ aj do naších parlamentných volieb, aby sme boli súčasťou poslušnej oblasti s dominanciou USA, prípadne použiteľní na ich rozpínanie. Treba to mať na pamäti: tie prezidentské voľby, ako vidíme podľa posledných vystúpení, skončili tým, že máme prezidentku síce krajšiu ako Kiska, ale stále len pravičiarskeho papagája s verklíkom o liberálnych hodnotách, ktorým rozumie len polovične.

Link na stránku US Department of Defense, tam je link na ten dokument Joint Vision 2020. A všeobecne k voľbám odporúčam blog od malinova. Je vraj o SAS, ale v skutočnosti je celkom všeobecný o predvolebných manipuláciách, dobrý.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Nikto, kto pracuje pre ruskú agresiu, neunikne zodpovednosti

02.04.2023 07:00

Volodymyr Zelenskyj ohlásil ďalšie sankcie voči vyše 650 ľuďom a firmám.

Bulharsko, protest

Bulhari opäť volia, piatykrát za dva roky

02.04.2023 06:35

Bulharskí voliči hlasujú v nedeľu v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sú v poradí už piate za ostatné dva roky.

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.