Založ si blog

Monsanto chemikálie – karcinogény ticho podporované EÚ – potenciálne poškodzujúce ľudí – pokračovanie

V tomto blogu nadviažem ma môj starší blog na túto tému a zároveň podporím dnešný článok Brigity Schmögnerovej. Zdroj: Dee McLachlan, Gumshoe News.

Názov článku je „Pracujúci a zvieratá zo Sydney sa vyhýbajú Monsantu“.

V originálnom článku sa oplatí pozrieť si obrázok – ukazuje ako zvieratá ohlodali kukuricu vypestovanú bez Monsanto chemikálií a ignorovali tú druhú. Preklad:

Pamätám si diskusiu s vedcom ktorý skúmal druhy zrna v USA. Povedal, že polia so zrnom boli úplne bez života hmyzu alebo vtákov. Vyzerali mŕtve.

A zatiaľčo Bayer (ktorý nedávno prevzal Monsanto) pumpuje bilióny dolárov do svojej novej Americkej divízie GMO (genetickej modifikácie), 500 obecných pracovníkov v Sydney odišlo z práce, preto, že mali problém v súvislosti s používaním Roundup prípravku od Monsanto, založenom na glyphosate.

Monsanto prípravok proti burine (weed killer)

Jeden z našich prispievateľov zo Sydney nás upozornil na používanie prostriedku proti burine Roundup od Monsanto ešte v roku 2015. 2. Júna 2019 sme informovali o článku v Sydney Morning Herald, (SMH) s názvom “Rada v Sydney navrhuje zakázať Roundup weed killer kvôli obavám z rakoviny”. Potom, 4.7.2019, SMH reportoval:

…že zamestnanci na mestskej rade Blacktown odmietli pokračovať v používaní sprejov Glyphosate, tlačiac manažment, aby nasledoval príklad ostatných miestnych rád, ktoré zakázali tento produkt a začali skúšať bezpečnejšie alternatívy“.

Jednotný Zväz Služieb (The United Services Union – USU) sa vyjadril, že “debata eskalovala” v stredu, po tom, čo manažment nariadil šiestim zamestnancom aby používali produkt, alebo budú presunutí na iné pozície…”.

Zdá sa, že rada robila pokusy s nejakými zamestnancami, ktorí boli členmi skupiny ktorá sprejovala Roundup, zatiaľčo iní používali organické alternatívy. Zdá sa, že nikto nechcel používať produkt firmy Monsanto, a to napriek tomu, že rada vyhlasovala, že pracuje na základe odporúčania Austrálskeho útvaru kompetentného na pesticídy. Rada vyhlasuje, že žiadna regulačná autorita na svete nepovažuje Roundup za karcinogén, a že glyphosate je bezpečný pre ľudí, životné prostredie a zvieratá.

Ale zvieratá nesúhlasia. Odišli od Monsanta už dávno.

Skúsenosť farmára v experimente s použitím GMO a Non-GMO zrna.

Istý farmár, spriatelený s Inštitútom pre zodpovedné technológie (Institute for Responsible Technology, IRT) zakladateľ a autor bestsellerov author Jeffrey M. Smith, nechal dve vrecia zrna, jedno GMO a jedno ne-GMO, v pracovnej miestnosti.

Jasné, myši vnikli do obidvoch vriec. Zahryzli sa do ne-GMO zrna, ale rýchle prestali jesť GMO zrno po niekoľkých hryznutiach. Pán Smith povedal, že “Odhryzli si len kúsoček (nibble) z jedného z jadier tohto a už sa nevrátili k tomu späť zjesť to… Zožrali to ne-GMO zrno”.

Althealthworks reportuje: 

Podľa Smitha, mnohé rôzne zvieratá, včítane veveričiek, husí, losov, jelenej zveri, mývalov, myší, potkanov, byvolov a kurčiat sú registrované, že sa v minulosti vyhýbali GMO zrnu“.

Toto je trend, o ktorom sa Bayer, Monsanto a GMO priemysel vyhýbajú diskusii s maximálnym úsilím. Priemysel robí čo môže aby sa vyhli diskutovaniu, ale mnohí farmári, včítane farmára chovajúceho prasce v štáte Iowa menom Jerry Rosman, si všimli, že zvieratá prinútené žrať GMO zrno a sóju trpia (dlhšie, have suffered) abnormalitami, včítane závažných reprodukčných.

Čo je to v tom zrne, že to u nich vyvoláva odpor zjesť ho?” pýta sa Smith, “Nakoniec, ak je to geneticky manipulované, ako väčšina zrna, tak produkuje insekticíd menom Bt toxín, ktorý dokáže vypichnúť diery do čriev hmyzu, čím ich zabije,” pokračoval. “A ukázalo sa, že to spôsobuje poškodenia aj u myší, potkanov, a aj na ľudských bunkách”.

Moja poznámka: vzhľadom na súčasné poznatky o produktoch Monsanto je postoj orgánov EÚ (a vlád štátov EÚ) neuveriteľný a ďalej rozširuje dieru medzi názormi úradníkov a čoraz väčšou časťou občanov. A k tým úradníkom treba samozrejme pripočítať politikov platených oligarchami. A výborne to ilustruje okrem iných tento diskusný príspevok pod článkom: “A man without a government is like a fish without a bicycle .” – Človek bez vlády je ako ryba bez bicykla.

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

14.09.2019

Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK. A my sme sa len v roku 1989 spod podobného, pod Ruskom, vyhrabali, viac »

Blíži sa výročie útoku CIA a oligarchov na WTC, rekapitulácia

10.09.2019

Použiť takýto titulok ma prinútila RTVS, ktorá avizuje túto tému pod názvom Útok teroristov na WTC. Pritom vo veci bola podaná žaloba na Vládu USA (prokurátorovi pre Južný Distrikt New Yorku), viac »

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

09.09.2019

Andre Vltchek, "Information Clearing House" 4. September. Mnohí si to už všimli: USA sa skutočne, naozaj, necítia ako vodca sveta, alebo dokonca ani ako krajina prvého sveta (‘first world country’). viac »

Najvyssi sud SR

Nová voľba predsedu Najvyššieho súdu SR sa uskutoční 25. novembra

18.09.2019 16:09

Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Robert O'Brien

Novým poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť sa stane O'Brien

18.09.2019 16:01

Americký prezident Donald Trump to dnes napísal na twitteri.

ISRAEL-ELECTION/LIKUD HEADQUARTERS

Končí sa Netanjahuova éra?

18.09.2019 15:36

Je najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom. A stále je (takmer) schopný vyhrať voľby. Ale éra Benjamina Netanjahua sa pomaly blíži ku koncu.

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier odmietol finančné odškodnenie Poľska za druhú svetovú vojnu

18.09.2019 15:33

Podľa nemeckého prezidenta to nie je správna cesta na riešenie minulosti.