Založ si blog

„Žurnalistika“ ako nástroj vojnových zločinov v rámci „dobývania sveta“ a všeobecného ignorovania zákonov

Rozhodol som sa uviesť pár zaujímavých citátov ľudí ktorých považujem za múdrych a pritom sú súčasní. Citáty sú k téme v nadpise.

Používam slovo Tavi, prezývku pre Tavistock, ako skratku pre to všetko čím sa mainstreamové médiá pokúšajú ovládať našu myseľ. Je dobre známe, že schéma pre ovládanie zo strany novín a TV je „blokujte a zaplavujte“. Zaplavujú nás tým, čoho chcú aby sme si boli vedomí, a blokujú veci, ktorých nechcú aby sme si boli vedomí.

Mary Maxwell, autorka, politička. Myslí tým Tavistock School of Writing and Journalism – teda školu písania a žurnalistiky v meste Tavistock, Veľká Británia. Publikuje okrem iného na Gumshoe News. Občianka Austrálie a USA.

Keď pochopíme, že vojny prichádzajú ako výsledok lží podkladaných Britskej verejnosti a Americkej verejnosti, a verejnostiam po celej Európe, a ďalších krajinách, tak kto sú potom vojnoví zločinci? To nie sú len vodcovia, to nie sú len vojaci, to sú žurnalisti; žurnalisti sú vojnoví zločinci. A zatiaľčo niekto by si mohol myslieť, že by nás toto malo priviesť do zúfalstva, že realita skonštruovaná okolo nás je skonštruovaná klamármi, je skonštruovaná ľuďmi, ktorí sú blízko k tým ktorých by vlastne mali v politike ovplyvňovať, malo by nás to viesť aj k optimistickému chápaniu, pretože ak vojny môžu byť naštartované lžami, možno naštartovať pravdu, pravda môže naštartovať mier.

Julian Assange (Oct. 8, 2011)

OSN dospeli k záveru, že ja som zadržiavaný svojvoľne, ilegálne, je mi odopretá sloboda, a to čo sa stalo nestalo sa v súlade so zákonmi UK a Švédska, a teda zákonmi, ktoré musia tieto krajiny dodržiavať.

Julian Assange, politický väzeň ilegálne väznený Veľkou Britániou, občan Austrálie

USA veria, že sú také nepremožiteľné, výnimočné a desivé, že nikto by sa nikdy neodvážil protestovať, a už vôbec nie brániť svojich ľudí proti stálemu ponižovaniu, ekonomickým embargám a vojenským vyhrážkam.

Bývalo to takto už po nejaký čas. V minulosti Západ často zastrašoval svet pred a po každom dobre plánovanom napadnutí. Aplikovala sa aj dobre vypracovaná propaganda.

Bolo deklarované, že veci sa robia ‘legálne’ a racionálne. Kolonialistické a imperialistické útoky mali určité fázy: “definuj svoje ciele”, “identifikuj svoju obeť”, “plánuj”, “vyumývaj mozgy svojich vlastných občanov a ľudí po celom svete”, a potom, až potom, “zbombarduj nejakú nešťastnú krajinu naspäť do kamennej doby”.

Teraz sú veci trochu iné. “Vodca slobodného sveta” sa zobudí uprostred noci a tweetuje. Čo vychádza z jeho počítača, tabletu alebo telefónu, (alebo čokoľvek používa), je spontánne, neučesané a neuveriteľne nebezpečné. Podobné tomu, čo ho uprostred noci zobudilo, v prvom rade.

Andre Vltchek, filozof, investigatívny žurnalista, občan USA, narodený v Rusku, žijúci v súčasnosti v Ázii. Často publikuje na Global Research

Podľa dnes zverejnenej správy v Pravde sa Nemecko vracia k téme „rozdeľovania migrantov“. V tejto súvislosti sa oživuje výlučne prístup z hľadiska rečí o humanitárnosti. Tým sa maskuje skutočnosť, že krajiny pôvodu migrantov boli dobyté a rozbité niektorými štátmi, a tie by ich mali rekonštruovať podľa medzinárodného práva tzv. vojnovými reparáciami – napríklad zo ziskov, ktoré dobyvatelia zarobili na nerastnom bohatstve dobytých štátov. Náklady cez migráciu obetí do iných štátov prenášajú na tieto štáty. Takže koniec – je po voľbách, už ste si užili, ide sa robiť poriadok. A pozor: podľa nejakého výroku sa mi zdá, že naša pani prezidentka je na tej istej lodi! A ten článok v dnešnej Pravde exemplárne ilustruje poslanie „žurnalistiky“ o ktorom sa tu píše. O príčinách a „páchateľoch“ migrácie absolútne ticho. Hovorí sa výlučne o následkoch a ich presúvaní na tých, čo za ňu nemôžu a nenabalili sa na nerastnom bohatstve ukradnutom z tých krajín. Príčiny sa ignorujú, podávajú sa len následky, ale aj tie len prekrútene a nekomplexne. Tak sa to učí v Tavistocku (a inde).

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

14.09.2019

Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK. A my sme sa len v roku 1989 spod podobného, pod Ruskom, vyhrabali, viac »

Blíži sa výročie útoku CIA a oligarchov na WTC, rekapitulácia

10.09.2019

Použiť takýto titulok ma prinútila RTVS, ktorá avizuje túto tému pod názvom Útok teroristov na WTC. Pritom vo veci bola podaná žaloba na Vládu USA (prokurátorovi pre Južný Distrikt New Yorku), viac »

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

09.09.2019

Andre Vltchek, "Information Clearing House" 4. September. Mnohí si to už všimli: USA sa skutočne, naozaj, necítia ako vodca sveta, alebo dokonca ani ako krajina prvého sveta (‘first world country’). viac »

ISRAEL-ELECTION/LIKUD HEADQUARTERS

Končí sa Netanjahuova éra?

18.09.2019 15:36

Je najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom. A stále je (takmer) schopný vyhrať voľby. Ale éra Benjamina Netanjahua sa pomaly blíži ku koncu.

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier odmietol finančné odškodnenie Poľska za druhú svetovú vojnu

18.09.2019 15:33

Podľa nemeckého prezidenta to nie je správna cesta na riešenie minulosti.

Zanzibar, Afrika

Požiar na škole v Libérii pripravil o život 23 detí

18.09.2019 15:32

Policajti uviedli, že v troskách budovy stále pátrajú po ďalších možných obetiach.

Andrej Danko

Danko tvrdí, že s prieskumami sa podvádza. Baránek priznáva, že politici si u neho chceli kúpiť výsledky

18.09.2019 15:26

Podľa Danka by mali agentúry zverejňovať, kto si ich objednáva a ako dospeli k výsledkom prieskumu.