Založ si blog

Stupňujem: Klamstvo – Korektné Klamstvo – Migrácia ako Udržateľný Rozvoj

Po „nežnej revolúcii“ nás EÚ akceptovala za podmienky, že si „zavedieme demokraciu“. Následne sme dostali inštrukcie ako to má vyzerať. Aj predtým sme mali slušnú ústavu, okrem vsuvky o vedúcej úlohe KSČ. Ale úprava tej ústavy a právneho systému nestačila, museli sme sa stať „otvorenejší“. Dnes je zrejmé, že táto požiadavka znamenala vytvorenie možností pre zasahovanie do naších vnútorných záležitostí cez zo zahraničia financovanú Piatu Kolónu, ktorá dnes zastupuje vtedajšie fungovanie KSČ so zasahovaním z Ruska. No a vnútorné záležitosti zahrnujú aj voľby, rôzne protestné akcie, a pod. Teda hneď sa nám klamalo, ale vtedy sme verili, že to je, alebo možno bude, tá pravá demokracia.

Ďalší „stupeň“ sa prejavil pri vstupe do Šengenského priestoru: Dozvedeli sme sa, že bezpečnosť Šengenská a NATO sú prakticky totožné, takže najlepšie je vstúpiť rovno do NATO. Po vstupe, a následne po zmene chovania sa vedúcich krajín NATO – Británie a USA, po pripravenom „teroristickom útoku“ na WTC podľa PNAC – sa postupne ukázalo, že nie všetci občania – naši – im ten útok „zožrali aj s navijákom“, nakoľko sme pamätali metódy oblbovania z komunistických čias, a tiež nezanedbateľný faktor – máme lepšie vzdelanie. A v tom klamaní nebol žiaden rozdiel, až na to, že tentoraz obyvateľstvo „demokratických“ krajín tie klamstvá „zožralo“, a tým sa vytvoril väčší tlak na nás. Obyvatelia „starých“ krajín dokonca strávili aj výsledok Chilcotovho vyšetrovania útoku na Irak, podľa ktorého bol jednoznačne porušením Charty OSN – to je naozaj pozoruhodný úpadok demokracie Európy, ktorej občania vlastne nevytvorili skoro žiaden tlak zdola. A pritom Afganistan bol už vtedy tiež obsadený, a o skutočnosti, že skoro všetci „únoscovia lietadiel“ boli zo Saudskej Arábie a nie z Afganistanu sa tiež vedelo, ale Saudská Arábia „ostala priateľom USA“ (viď operácia Gladio-B).

Otázka je, čo spôsobilo takéto otupenie obyvateľstva „starej“ Európy. U nás je to možno iné – tu sa mnoho ľudí týmto postojom živí – zložky Piatej Kolóny, kariérni politici, dobre platení zamestnanci Západných firiem, …. tí robia prakticky to, čo za komunizmu robili ľudia „zabudovaní v systéme“ – poslúchali, oni teraz poslúchajú tiež, niektorí tomu naozaj veria. Pozoruhodné je, že vtedy to bola diktatúra, teraz sa to volá sloboda. Ale vtedy sme v súkromí hovorievali pravdu, a naše deti ju počuli, dnes tí „pravoverní“ – Neokoni a Neoliberáli – hlásajú tú ideológiu stále. Pritom, ak si myslia, že tento systém predstavuje kapitalizmus, ku ktorému sme sa vraj navrátili, tak to je už prejav upadajúceho vzdelania podľa západného vzoru. Vládne nám niekoľko percent obyvateľstva – finančná oligarchia, a mechanizmy trhu sú väčšinou vypnuté (viď odkaz na 7% zisk v ďalšom odstavci) . To nie je kapitalizmus, ale buď novodobý feudalizmus, alebo korporátny komunizmus.

A takto sme sa postupne dostali k ďalšej fáze presadzovanej dnešnými vládcami – likvidácii posledného odporu. Väčšina oblastí sveta je voči „podnikaniu“ svetových oligarchov (nie osobne, ale dobre platenými poskokmi a vojakmi) bezmocná, najviac sa to prejavuje v Afrike, predtým Blízky Východ, ktorý sa teraz pokúša vymaniť. Ale aj v Afrike zdá sa vznikajú problémy a prudko tam pribudlo obyvateľstva, ktoré sa zdá byť prekážkou ďalšieho ryžovania oligarchami a ich sluhami, takže treba nasadiť tézu ktorá má názov „Udržateľný Rozvoj“. No a podľa toho návrhu Paktu o Migrácii, o ktorom sa dnes debatuje, sa ukazuje, že pomocou toho Paktu nás niekto chce zaplaviť miliónmi ľudí zo Subsaharskej Afriky zvanej Sahel, lebo im tam zavadzajú. Podľa všetkého to čo sa nazýva „udržateľný rozvoj“ znamená, že oligarchovia potrebujú udržať mieru zisku minimálne 7%, čo zároveň signalizuje, že tie oblasti odkiaľ chcú odstrániť ľudí do Európy idú vyrabovať a teda zničiť, čo nemá nič spoločného s udržateľným rozvojom, presne naopak. Akceptácia termínu „udržateľný rozvoj“ na niečo také naozaj predstavuje absolútne vypnutie inteligencie, alebo jej zvyškov. A predbežne nikde nevidieť, ako sa realizuje cieľ číslo 2 Paktu: „(2) Minimalizovať negatívne impulzy a štrukturálne faktory, ktoré nútia ľudí opúšťať svoje krajiny pôvodu“. Riešiť toto je totiž možné až keď sa začne rovnomernejšie rozdeľovať bohatstvo, a vývoj tohto parametra je stále negatívny, čiže na vytváranie udržateľného životného priestoru namiesto migrovania nie sú peniaze, napriek rôznym „korektným kecom“, situácia sa teda stále zhoršuje. Ale ja by som súhlasil vôbec začať debatovať o migrácii, až keď sa vytvoria fondy na cieľ 2 – rozvoj pre oblasti-zdroje migrácie (v tom rekonštrukcia Afganistanu, Sýrie a Iraku – následky realizácie PNAC). Predsa migrácia, so všetkými ďalšími nákladmi v cieľovej krajine, je oveľa drahšia, ale financovanie je distribuované – presmerované na nás a nie na tých čo drancujú – nie je toto skutočným motívom celého Paktu?

Je vysoko pravdepodobné, že ak by sa podarilo oligarchom presťahovať do Európy milióny obyvateľov Sahelu, mali by sme s tým také problémy, že by sme sa im do Sahelu už vôbec nemiešali. Takže toto – myslím si – plus presmerovanie nákladov je za Paktom o Migrácii (ktorý vraj vychádza z materiálu OSN o Udržateľnom Rozvoji!). A pritom ten problém Udržateľného Rozvoja reálne existuje, jeho riešenie predstavuje teoreticky záchranu Zeme, ale chováme sa presne naopak ako by sme mali, ak by sme ho chceli riešiť naozaj – ničíme ťažbou ďalšie a ďalšie oblasti.

A ešte som si spomenul – čo je to vlastne tá naša nadobudnutá demokracia? Že by ten Pakt o Migrácii plus Medzinárodné Právo? Začína to tak vyzerať, ale „pod hviezdičkou“ asi bude ako hlavný princíp Právo Silnejšieho/Bohatšieho (a prípadne PNAC?).

Úmrtia a poškodenia po vakcinácii, plus novinky

10.06.2021

Nové čísla – z healthimpactnews – hovoria: Európa: 13 867 mŕtvych, 1 354 336 následkov k 5. júnu. USA: stále 4 863 úmrtí , stále k dátumu 24. máj! Hong Kong: 12 mŕtvych, 4 potraty následne po COVID-19 vakcínach To z Homg Kongu ale nie je žiadna štatistika, len čerstvé za posledný týždeň. Vyzerá to teda, že USA prestali počty sledovať, resp. zverejňovať, [...]

Rozdeľ a Vymývaj Mozgy!

07.06.2021

Preklad článku od Austrálskej analytičky Caitlin Johnstone na médiu The Altworld. Celý názov článku je „Divide and Brainwash: Notes From the Edge of the Narrative Matrix“ a má štýl typický pre autorku (druhá časť nadpisu je čosi ako „Zápisky z Hrany Matrixu Výkladu Udalostí“, používa ju často). V roku 2016 tá najskorumpovanejšia a najvražednejšia vláda na Zemi [...]

Vakcinácie zvyšujú úmrtnosť aj infekčnosť!

05.06.2021

Autorom článku je francúzsky lekár Dr. Gérard Delépine, pôvodne uverejnené na GlobalResearch, následne na HealthImpactNews . Jeho tvrdenie je v každom jednom prípade založené čiste na štatistických údajoch a z nich vyplývajúcich grafoch, ktoré sú jednoznačné. Grafy si treba pozrieť na tom odkaze na HeanthImpactNews. Týmto článkom teda pridávam – podľa oficiálnych [...]

G7, Boris Johnson, Joe Biden

ONLINE: Bohaté štáty majú plán proti budúcim pandémiám

13.06.2021 07:00, aktualizované: 08:50

Deklaráciu z Carbis Bay, ktorá má urobiť svet akcieschopnejším pri pandémiách, nazval britský premiér Boris Johnson historickou.

dovolenka, cestovanie, rodina, pláž, leto, slnko, more

Chcete dovolenkovať mimo EÚ? Skončíte v karanténe, aj na dva týždne

13.06.2021 06:37

Nemci môžu slobodnejšie cestovať do 183 krajín sveta, Rakúšania dokonca do 191. Slováci len do 46 krajín.

Russia Putin

Nerobme z Putina mýtickú postavu, pripomína expert

13.06.2021 06:00

"Je viac oblastí, v ktorých by mohli USA a Rusko spolupracovať, ako takých, v ktorých to nie je možné,“ tvrdí Tom Nichols, expert na medzinárodnú bezpečnosť.

kamión vietnamci migranti pašovanie británia

Zadržali muža hľadaného v prípade úmrtia 39 vietnamských migrantov

12.06.2021 22:00

Migrantov našli v októbri 2019 udusených v zadnej časti chladiarenského nákladného auta v Anglicku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 296
Celková čítanosť: 1066823x
Priemerná čítanosť článkov: 3604x

Autor blogu

Kategórie