Založ si blog

„NGO“ financované Britskou vládou po Európe – nová forma Operácie Gladio?

Zdroj: Podľa Moon of Alabama, 24.11. Spracúvam tento zdroj preto, že ukazuje ako fungujú takéto inštitúcie, ktoré majú medzinárodný „oficiálne NGO“ charakter. Okrem toho tu môže byť spojitosť s protestmi v rôznych krajinách Európy. Poznamenávam, že to neprekladám celé, je to dosť dlhé.

Táto tzv. ‚Iniciatíva Integrity‚ (slovo znamená čestnosť, ale aj súdržnosť) buduje ‚clustre‘ (zhluky, skupiny, cluster sa používa už aj v Slovenčine), alebo kontaktné skupiny dôveryhodných žurnalistov, vojenských zamestnancov, akademikov a lobistov v rámci iných krajín. Títo ľudia dostávajú upozornenia cez spoločenské médiá aby podnikli akciu keď Britská centrála vníma potrebu.

7. Júna trvalo Španielskemu clustru len niekoľko hodín aby zmaril vymenovanie pána menom Perto Banos za riaditeľa Odboru Národnej Bezpečnosti Španielska. Cluster rozhodol, že dotyčný pán má príliš pozitívny názor na Rusko a naštartoval koordinovanú očierňovaciu kampaň proti nemu na spoločenských sieťach.

Iniciatíva a jej operácie boli odhalené, keď niekto odhalil niektoré jej dokumenty, včítane jej žiadosti o rozpočet Britskému ministerstvu zahraničia a uverejnil ich pod menom ‚Anonymous‘ na cyberguerrilla.org.

Iniciatíva formálne funguje pod (vládou financovanou) mimovládnou organizáciou The Institute For Statecraft. Jej interná príručka (pdf) popisuje jej účel (purpose):

Iniciatíva Integrity bola založená na jeseň roku 2015 inštitútom The Institute for Statecraft v spolupráci s Free University of Brussels (VUB – Slobodná Univerzita Brusel), aby upozornila politikov, tých čo definujú politické postupy (policy-makers), názorových vodcov a ďalšie názorové skupiny, na hrozbu ktorú predstavuje Rusko pre demokratické inštitúcie v Británii, cez celú Európu a Severnú Ameriku. Upozornenie: Také univerzity sú 2, tá druhá má skratku ULB.

Uvádza Bellingcat a Atlantic Council ako „partnerské organizácie“ a sľubuje, že:

Členovia clustra budú vyslaní na edukačné stretnutia do zahraničia, aby si zlepšili technické kompetencie clustra, aby si poradili s dezinformáciami, a posilnili väzby v rámci komunity clustra(ov?) […] (Eventy s DFR Digital Sherlocks, Bellingcat, EuVsDisinfo, Buzzfeed, Irex, Detector Media, Stopfake, LT MOD Stratcom – pridajte ďalšie mená a navrhnite účastníkov clustrov podľa potreby).

Orwellovské heslo Iniciatívy je ‚Bránime Demokraciu Pred Dezinformáciami‘. Pokrýva Európske krajiny, Britániu, USA a Kanadu, a zdá sa že sa chce rozšíriť na Stredný Východ.

Na svojej About stránke vyhlasuje:

My nie sme vládny orgán, ale v skutočnosti pracujeme s vládnymi odbormi, ktoré zdieľajú naše ciele.

V súčasnosti publikovaný plán rozpočtu ukazuje, že viac ako 95% financovania Iniciatívy prichádza priamo od Britskej vlády, NATO a Ministerstva Zahraničia USA. Všetky ‚kontaktné osoby‘ pre vytváranie ‚clustrov‘ v cudzích krajinách sú „British embassy officers“. Toto prakticky predstavuje kampaň zahraničného zasahovania Britskou vládou, ktorá sa skrýva za akoby „občiansku spoločnosť – pseudo-NGO“. Takže – tento zdroj tiež môže byť napríklad za „občianskymi“ protestmi.

Žiadosť o rozpočet 2017/18 chcela od FCO (min. zahraničia UK) £480,635. Dostala £102,000 ako spolu-financovanie od NATO a od Ministerstva Obrany Litvy. Žiadosť o rozpočet pre 2018/19 ukazuje plánované výdavky (pdf) £1,961,000.00. Spolu-sponzori tento rok sú opäť NATO a Litovské MO, ale zahrnuje tiež (pdf) Min. zahraničia USA s £250,000 a Facebook s £100,000. Rozpočet plánuje silnú spoluprácu s miestnym vojenským sektorom každej krajiny. Registruje, že NATO je tiež štedré vo financovaní miestnych clustrov.

Ďalší pod-bod popisuje ako Iniciatíva tajne ovplyvňuje zahraničné vlády:

Angažujeme sa len veľmi diskrétne s vládami, výlučne na základe dôveryhodných osobných kontaktov, špecificky aby bola istota, že nevnímali našu prácu ako problém, a aby sme skúsili ich ovplyvňovať jemne, ako to prináleží nezávislej NGO operácii ako je naša;
– Nemecko, cez Zentrum Liberale Moderne na Úrad Kancelára a MO
– Holandsko, cez HCSS na MO
– Poľsko a Rumunsko, na úrovni recepcie/oddelenia do ich MFA (min. zahraničia) cez ich NATO Reprezentantov
– Španielsko, cez zvláštnych poradcov, do MO a úradu Premiéra (toto sa môže rýchle zmeniť s novou vládou)
– Nórsko, cez osobné kontakty do MO
– Veliteľstvo NATO, cez Jednotku Plánovania Politiky do kancelárie Sekretariátu Generála.
Máme latentné kontakty do iných vlád, ktoré budeme aktivovať podľa potreby, ako sa vyvinú clustre.

Dokument ‚Cluster Roundup‚ (pdf) z Júla 2018 detailizuje ich aktivity v minimálne 35 krajinách. Ďalší súbor odhaľuje (pdf) lokálne partnerské inštitúcie a jednotlivcov zaangažovaných v programoch – do súborov ma nepustila ochrana počítača. Našiel som ten prvý cez Google priamo tiež ako pdf (pod ním sa dajú nájsť ďalšie). Dozvedáme sa, že Slovensko zatiaľ nemá cluster, a v ČR túto úlohu predbežne plní „European Values think tank“. Z ďalšieho dokumentu, časť Central Eastern Cluster, sa ale dozvedáme mená ktoré sú zrejme (podľa zvuku) dve české, dve slovenské, z toho jedno s koncovkou mailu hu, a jedno talianske s koncovkou sk. Ostatní majú všeobecné koncovky net, com a pod. Takže „NGO“ pracujú. A ešte poznámka k významnej úlohe Litvy v tejto aktivite – strelci na Maidane tiež boli Gruzínci a Litovci.

Už sme videli mnoho dôsledkov tohto a podobných programov ktoré sú nastavené aby očiernili každého, kto sa nechová podľa vládnej anti-Ruskej línie. Kampaň ‚Ruská kolúzia (tajná zmluva)‘ obviňujúca Donalda Trumpa založená na Steeleho fascikli bola tiež hlavne Britská operácia, ale asi je časťou iného projektu.

Ešte vysvetlenie niektorých skratiek. Ministerstvo Obrany označujem MO, v origináli väčšinou MOD. Ministerstvo Zahraničia je v texte niekedy všeobecne MFA – Ministry of Foreign Affairs, v prípade Británie niekedy FO – Foreign Office, niekedy FCO – Foreign and Commonwealth Office. Niektoré som hádal. HCSS pravdepodobne Hague Centre for Strategic Studies.

Rusko pomôže viesť globálne ekonomické oživenie po COVIDe

13.06.2021

Andrew Korybko, One World Press. Najprv prečo to prekladám – je to jeden z mála pohľadov dopredu a nie len na COVID a jeho pôvod/dôsledky, ktorými sa zahlcujeme, a istým kruhom to vyhovuje. Prednáška Prezidenta Putina o zámeroch tohoročnej konferencie SPIEF bola pozoruhodná už len preto, že táto udalosť s osobnou účasťou (in-person) predstavovala prvú akciu tejto veľkosti [...]

Úmrtia a poškodenia po vakcinácii, plus novinky

10.06.2021

Nové čísla – z healthimpactnews – hovoria: Európa: 13 867 mŕtvych, 1 354 336 následkov k 5. júnu. USA: stále 4 863 úmrtí , stále k dátumu 24. máj! Hong Kong: 12 mŕtvych, 4 potraty následne po COVID-19 vakcínach To z Homg Kongu ale nie je žiadna štatistika, len čerstvé za posledný týždeň. Vyzerá to teda, že USA prestali počty sledovať, resp. zverejňovať, [...]

Rozdeľ a Vymývaj Mozgy!

07.06.2021

Preklad článku od Austrálskej analytičky Caitlin Johnstone na médiu The Altworld. Celý názov článku je „Divide and Brainwash: Notes From the Edge of the Narrative Matrix“ a má štýl typický pre autorku (druhá časť nadpisu je čosi ako „Zápisky z Hrany Matrixu Výkladu Udalostí“, používa ju často). V roku 2016 tá najskorumpovanejšia a najvražednejšia vláda na Zemi [...]

Banská Bystrica Skatepark

Pribudlo 42 infikovaných, vírus si vyžiadal ďalšie tri obete

13.06.2021 10:10, aktualizované: 10:31

Počet hospitalizovaných pacientov klesol o 34 na 230. Pribudlo takmer 5-tisíc zaočkovaných prvou dávkou vakcíny.

Blinken

Šéfovia diplomacie USA a Kórey sa zhodli na potrebe odzbrojiť KĽDR

13.06.2021 09:00

Antony Blinken a Čchung Ui-jong sa budú snažiť o úplnú denuklearizáciu kórejského polostrova.

G7, Boris Johnson, Joe Biden

ONLINE: Bohaté štáty majú plán proti budúcim pandémiám

13.06.2021 07:00, aktualizované: 10:28

Deklaráciu z Carbis Bay, ktorá má urobiť svet akcieschopnejším pri pandémiách, nazval britský premiér Boris Johnson historickou.

dovolenka, cestovanie, rodina, pláž, leto, slnko, more

Chcete dovolenkovať mimo EÚ? Skončíte v karanténe, aj na dva týždne

13.06.2021 06:37

Nemci môžu slobodnejšie cestovať do 183 krajín sveta, Rakúšania dokonca do 191. Slováci len do 46 krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 297
Celková čítanosť: 1067026x
Priemerná čítanosť článkov: 3593x

Autor blogu

Kategórie