Založ si blog

Často sa spomína na obdobie neslobody. Niečo sa prenieslo až dodnes – klame sa.

Týmto nadväzujem na moje dva posledné blogy. Obdobie neslobody je významná propagandistická téma súčasnosti. Ale aj dnes nám niekto diktuje čo môžeme, aj čo by sme mali chcieť. To čo chceme/môžeme má ale viacero rozmerov, ktoré súvisia s udalosťami, aj plánmi. Skúsim ich trochu roztriediť na také čo majú Európsky rozmer a také, ktoré sú len našou vecou (resp. mali by byť).

Zároveň ale musím brať do úvahy aj rôzne náznaky a „klebety“, nakoľko vieme, že na oficiálnej úrovni nás EÚ aj USA klamú. Napríklad, že USA po zrušení dohody o raketách stredného doletu vraj zamýšľajú rozmiestniť jadrové zbrane na takýchto raketách proti Rusku v Európe. Pritom podľa článku v Global Research aj v súčasnosti sa v piatich Európskych štátoch nachádzajú nukleárne zbrane USA, teda tieto štáty sú „nedeklarované nukleárne štáty“, a Rusi o tom určite vedia (a my oficiálne nie).

Myslím si, že žiaden občan Európy by nechcel mať na svojom území, resp. kdekoľvek v EÚ, takéto zbrane, na ktoré by určite mali namierené svoje zbrane Rusi (proti tým predbežne NATO nemá obranu).

Asi by sme mali začať od našej vlastnej politickej scény. Formovala sa za sústavného zasahovania v prospech pravice zo strany EÚ a USA, v neprospech ľavice a národnostne formovaných strán, ktoré po celý čas boli zo strany EÚ vnímané ako polofašistické (dôvodom je zrejme ich zameranie hlavne na vlastný národ a jeho práva viac ako na tie väčšie útvary), ukončila to až súčasná koalícia, v ktorej sú obidve. V tejto súvislosti by sme mali od EÚ a USA požadovať, aby sa ohľadne všetkých naších ďalších volieb chovali v zmysle návrhu protikorupčného zákona senátorky Warrenovej v US Kongrese, t.j. zakazuje sa akékoľvek zahraničné zasahovanie, včítane zvonku financovaných médií.

Do NATO sme vstúpili obídením predpísanej procedúry plebiscitu, na základe „mandátu ktorý dostala SDKÚ víťazstvom vo voľbách“. EÚ ani USA to pozoruhodne dodnes neskritizovali. Pritom v iných prípadoch si na zákonnosť potrpia, hoci viac v oblasti slobody prejavu, špeciálne pravicových piatych kolón, viď Maďarsko, alebo Poľsko, t.j. keď sa im to hodí. Ako jeden z najväčších problémov v súvislosti s médiami vnímam trvalé pravicové pozície verejnoprávnej RTVS, ktoré vychádzajú z politických línií vnútených nám zo strany EÚ a USA, teda zvonku, cez domácu pravicu. Pritom títo dvaja dozorcovia našej vnútenej politickej pozície sami postupne registrujú rozklad tých istých pozícií u seba doma, ale pritom akoby sa stále viac starali o naše – stačí sa pozrieť do Nemecka na postupný pád (vyzerá ako postupný zánik) SPD, ktorú dávno predbehli Zelení, ale aj stály pokles CDU a vzostup AfD. Asi by sme mali upozorniť naších partnerov, že z NATO máme právo kedykoľvek vystúpiť, a budeme to zvažovať tým viac, čím viac nám budú ostatné krajiny NATO zasahovať do záležitostí, ktoré sú naše vnútorné, na základe pôvodného významu slova demokracia a nie nejakej interpretácie typu Open Society. Prakticky to vyzerá tak, že ak chceme byť považovaní za „otvorenú spoločnosť“, musíme nechať každého kafrať nám do naších vecí – ak ich necháme, dostaneme pochvalu od samozvaných nadriadených, ale nebudeme mať žiadnu moc vo vlastnej krajine. A okrem toho by sme mali vopred upozorniť, že ak USA rozmiestni v Európe jadrové zbrane, vystúpime z NATO automaticky, plus sa oficiálne opýtať na ten súčasný stav ohľadne jadrových zbraní USA v Európe.

Samozrejme musíme naďalej odmietať migráciu vyvolanú rozvracaním zemegule viacerými našimi „spojencami“. V čase rokovaní o vstupe do EÚ takýto bod nebol ich súčasťou a Článok 2 Lisabonskej Zmluvy je len o všeobecných ľudských právach a rovnoprávnosti, nič sa nehovorí o hraniciach, migrácii a pod. A v prvom rade u nás treba rešpektovať naše ľudské práva – napríklad politické – teda demokraciu v zmysle rešpektovania primárne názorov nášho obyvateľstva, s tým, že názory dodávané a platené zvonku musia byť takto otvorene prezentované. Kto rozvracia krajiny z ktorých sú migranti vieme, majú teda logicky na starosti migrantov. A viď hystériu nášho falošného patróna USA keď sa nejakí blížia k jeho hraniciam. Problémy Afriky samozrejme treba riešiť na mieste kde vznikajú, a financovať to musia krajiny, ktoré tie problémy spôsobujú drancovaním, pričom na tom stále bohatnú, a zvlášť významný bod predstavuje ekologická stránka toho drancovania. A bolo by dobre upozorniť pána Lajčáka, aby v súvislosti s osobnými názormi na pakt o migrácii čušal, u človeka v jeho postavení je to provokácia občanov. Ale vidno z toho, že on vníma viac tých ľudí, ktorí ho za tento názor pochvália (a ktorí môžu podporiť jeho ďalšiu kariéru), ako občanov svojej krajiny.

Ďalej by sme mali vyzvať EÚ, aby sa jednoznačne vyjadrila na tému prejavov fašizmu. V praxi totiž tie celkom jasné prejavy – napríklad na Ukrajine – ignoruje, dokonca šéfa strany pozvala ako hosťa do EP. Nezareagovala pokiaľ viem ani na návrh zaradenia pána Tisa na zoznam „veľkých Slovákov“, možno že ho tam navrhol nejaký ich kamarát z otvorenej spoločnosti. Ale pána Tisu po vojne zajali ako fašistu zložky armády USA – „významného spojenca“. Odklon od poslúchania tohto konkrétneho spojenca by som pritom v každom inom prípade ocenil pozitívne.

A na záver k otázke – čo môžeme chcieť? Ak sa naši štátnici budú voči EÚ chovať tak ako teraz, najmä tí čo robia v rámci štruktúr EÚ kariéru – chcú v tom pokračovať a stále vyššie – t.j. tancujú tak ako EÚ píska, nebudeme môcť nič. Musíme sa spojiť najmä v rámci V4 a Rakúskom (nie je v NATO) a Slovinskom, a vydiskutovať si význam slova demokracia na takejto úrovni. Vláda nášho ľudu na našom území, a presne vymedziť v čom nám môže EÚ kafrať do vecí, plus absolútnu transparentnosť piatej kolóny, zverejňovanie financovania na prvý pohľad viditeľným spôsobom. A spomenul by som aj operáciu Gladio, dať EÚ povinnosť overiť aký je súčasný stav v tejto veci. Vydala k nej rezolúciu, ktorú my ako štát nemáme ako splniť, keďže realizátormi operácie sú CIA a MI6 (t.j. operácia Anglosasov na obrátenie kontinentálnej Európy na svoj obraz). Napríklad vraždy novinárov by zapadli do toho rámca, hoci tá naša vyzerá momentálne ináč. A na koniec, žiadať zrušenie Sorosovho inštitútu Open Society European Policy Institute, ktorý platí (zrejme okrem iných) 226 poslancov EP (sú tam zo štyria naši). A mali by sme predložiť zoznam tém u ktorých sme so istí, že EÚ klame, alebo mlčí – napríklad 9/11 plus následné lúpežné vojny, t.j. cez 2 milióny mŕtvych, Skripaľovci, MH-17, Maidan, Líbya, Sýria …

A na záver si myslím, že Kartágo musí byť zničené – tým myslím, že treba obnoviť komunikáciu v normálnej reči a zakázať newspeak, ktorý predstavuje médium na neustále klamanie. Mali by ho rozlišovať telefóny a neprenášať ho – úloha pre IT. A ešte si zaradím tento blog politickým slovníkom EÚ: populizmus (bez ohľadu na to či je to pravda, to sa vôbec neposudzuje).

Rusko pomôže viesť globálne ekonomické oživenie po COVIDe

13.06.2021

Andrew Korybko, One World Press. Najprv prečo to prekladám – je to jeden z mála pohľadov dopredu a nie len na COVID a jeho pôvod/dôsledky, ktorými sa zahlcujeme, a istým kruhom to vyhovuje. Prednáška Prezidenta Putina o zámeroch tohoročnej konferencie SPIEF bola pozoruhodná už len preto, že táto udalosť s osobnou účasťou (in-person) predstavovala prvú akciu tejto veľkosti [...]

Úmrtia a poškodenia po vakcinácii, plus novinky

10.06.2021

Nové čísla – z healthimpactnews – hovoria: Európa: 13 867 mŕtvych, 1 354 336 následkov k 5. júnu. USA: stále 4 863 úmrtí , stále k dátumu 24. máj! Hong Kong: 12 mŕtvych, 4 potraty následne po COVID-19 vakcínach To z Homg Kongu ale nie je žiadna štatistika, len čerstvé za posledný týždeň. Vyzerá to teda, že USA prestali počty sledovať, resp. zverejňovať, [...]

Rozdeľ a Vymývaj Mozgy!

07.06.2021

Preklad článku od Austrálskej analytičky Caitlin Johnstone na médiu The Altworld. Celý názov článku je „Divide and Brainwash: Notes From the Edge of the Narrative Matrix“ a má štýl typický pre autorku (druhá časť nadpisu je čosi ako „Zápisky z Hrany Matrixu Výkladu Udalostí“, používa ju často). V roku 2016 tá najskorumpovanejšia a najvražednejšia vláda na Zemi [...]

Blinken

Šéfovia diplomacie USA a Kórey sa zhodli na potrebe odzbrojiť KĽDR

13.06.2021 09:00

Antony Blinken a Čchung Ui-jong sa budú snažiť o úplnú denuklearizáciu kórejského polostrova.

G7, Boris Johnson, Joe Biden

ONLINE: Bohaté štáty majú plán proti budúcim pandémiám

13.06.2021 07:00, aktualizované: 08:50

Deklaráciu z Carbis Bay, ktorá má urobiť svet akcieschopnejším pri pandémiách, nazval britský premiér Boris Johnson historickou.

dovolenka, cestovanie, rodina, pláž, leto, slnko, more

Chcete dovolenkovať mimo EÚ? Skončíte v karanténe, aj na dva týždne

13.06.2021 06:37

Nemci môžu slobodnejšie cestovať do 183 krajín sveta, Rakúšania dokonca do 191. Slováci len do 46 krajín.

Russia Putin

Nerobme z Putina mýtickú postavu, pripomína expert

13.06.2021 06:00

"Je viac oblastí, v ktorých by mohli USA a Rusko spolupracovať, ako takých, v ktorých to nie je možné,“ tvrdí Tom Nichols, expert na medzinárodnú bezpečnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 297
Celková čítanosť: 1066893x
Priemerná čítanosť článkov: 3592x

Autor blogu

Kategórie