Založ si blog

Stratégia oblbovania obyvateľstva v tzv. slobodnom svete – a u nás

V jednom z mojich blogov som sa odvolal na článok pána menom Edward Curtin, Ktorý sa volá „Organizovaný chaos a zmätok ako politické ovládanie“ uverejnený v Global Research. Prevzal som vtedy z článku len jeden alebo dva citáty, ale myslím si, že za súčasnej situácie je celý článok veľmi aktuálny pre Slovensko, alebo ktorúkoľvek krajinu v Európe. Takže preklad článku:

There’s something happening here, but what it is ain’t exactly clear.” – „Niečo sa tu deje, ale čo to je nie je presne jasné“ spievala rocková kapela Buffalo Springfield v roku 1967 text tu

Nie je účelom aby to bolo jasné, či vtedy, alebo dnes. Ak ste zmätení správami ktoré počujete, tak máte byť. Oni chcú aby ste boli. Oni vás k tomu tlačia. Ale nemusíte byť.

Kto sú “oni”? Oni sú korporátne mainstreamové médiá (MSM), ktoré slúžia ako hovorcovia pre mocenské elity, ktoré sú spojené cez zložitý systém inštitúcií a spoločností, ktoré sú zároveň jasné aj hmlisté. Prevádzkujú show, ktorú médiá vyrábajú pre masy. Aby som parafrázoval slávneho Amerického propagandistu menom Edward Bernays: Toto je výroba súhlasu ignorantského stáda niekoľkými inteligentnými.

Skutočnosť, že toto už beží dlho, by mala byť zrejmá. Že takáto propaganda je dnes naše „priestorové ozvučenie“ je fakt. Je totálna a nonstop. Dokonca aj jej kritikov niekedy „zvedie“ aj keď sú zhrození.

Ale rozprávam jasné veci aby som preskúmal skryté. Konkrétne, spôsoby ktorými sa elity pokúšajú ovplyvňovať myseľ verejnosti zmätenými protikladmi, polopravdami, násobné a protichodné historky, a odhalenia predložené na zatajenie oveľa podstatnejších faktov.

Základný spôsob ktorým je dnes ovládané myslenie ľudí je tým, že ich zmätieme a vytvoríme stály stav mentálnej nerovnováhy. Zmätený a rozhodený nejednoznačnými správami, nelogickým reportovaním, a kaleidoskopickým kolotočom protichodných správ, priemerná osoba je zredukovaná na mentálny zmätok.

Priemernému človeku ktorý sa pokúša byť informovaný,” píše Jacques Ellul v diele Propaganda, “sa vynára svet ktorý je prekvapivo nekoherentný, absurdný a iracionálny, čo sa pritom rýchle a neustále mení z dôvodov ktorým nerozumie.”

Pozrime na Donalda Trumpa. Je pravidelne káraný médiami za ten nekonečný prúd tweetov a protichodných vyhlásení. Volajú ho pitomec (moron), mentálne nevyvážený, a clown. Ale čo týmto kritikom uniká je, že on ich poráža v ich vlastnej hre zasievania zmätku. On je náš moderný mýtický Johnny Appleseed (čosi ako národný hrdina v niektorých štátoch USA, zavádzal pestovanie jabloní), divoko rozsievajúci semená zmätočného rozruchu aby podnecoval aj miatol. Nie je žiadnou anomáliou. Vyšiel z nášho celebrita-realita-TV premietnutého sveta aby pokračoval v úlohe médií, o ktorej Orwell povedal že je nevyhnutnou úlohou pre vládcov v totalitnej spoločnosti: “vykĺbiť u ľudí zmysel pre realitu.”

Mainstreamové médiá toto robia denne. Spomeňme si na ich reportovanie niektorých tém a opýtajte sa sami seba čo presne vlastne povedali – Russia-gate (zasahovanie Ruska do volieb USA), Zmluva s Iránom, Las Vegas masaker, Katalánsko, zdravotné poistenie (v USA), atď. Blábolenie nakopené na blábolenie, tým sa dá popísať čo povedali. Zmes (v origináli salmagundi, jedlo zmiešané z veľa zložiek) protichodných prázdnych rečí (verbiage), ktorá zanechá polovnímajúcu osobu krútiť hlavou v údive. Alebo ho nechá úplne zmäteného, bez akéhokoľvek zmyslu o tom, čo je pravda.

Zatiaľčo vypasený a vulgárny Harvey Weinstein, kamoš politikov Demokratickej strany, ktorí dostali značné sumy z jeho hlbokých vačkov, dominuje na MSM scéne, ako keby sa jeho činy zrazu objavili odnikiaľ, vojna USA proti Sýrii a toľkým ďalším krajinám “sa nedeje”, ako to Harold Pinter (Britský dramatik) povedal vo svojej reči v rámci prijímania Nobelovej ceny, keď povedal, že systematické zločiny Spojených Štátov „boli zmiznuté“ za “vysoko úspešným číslom hypnózy”. Nukleárne vyhrážky voči Číne a Rusku sa nedejú. Aj tak je to momentálne jedno. K tomu by sme sa mohli vrátiť na budúci týždeň, alebo budúci mesiac, ak dovtedy skončíme s Weinsteinom, alebo ak sa pitevná správa Stephena Paddocka (strelec z Las Vegas) nevráti zo Stanfordu, kde študujú jeho mozgové tkanivo, aby zistili príčinu a spôsob jeho smrti – vieme aké hlboké tajomstvá môže odhaliť mozgové tkanivo. A, áno, budeme skúmať otázku ktorú sa brilantný reportér opýtal zodpovedných osôb Las Vegas:

Myslíte si že to Paddock urobil pretože mohol?”

V roku 2003 Bushova administrácia nehorázne klamala o tom, že Saddam Hussein disponoval zbraňami hromadného ničenia, aby spustili barbarskú a kriminálnu vojnu proti Iraku. Potom Obama plachtil na závratných fantáziách liberálov, tých istých ľudí, ktorí podporovali roztrhanie Srbska v roku 1999. Usmieval sa a usmieval, a artikulovane rozprával o potrebe vojny, vrážd dronmi, záchranou Wall Street a veľkých bánk, o potrebe konfrontovať Rusko vo veci jeho vlastnou administráciou vytvoreného prevratu na Ukrajine, a na likvidácii whistleblowerov (ktorí sú chránení zákonom USA). Celé dekády médiá opakovali nehorázne klamstvá týchto ľudí. Propaganda prechádzala od uhladených k jasným a späť k uhladeným. A potom „šok a úžas“ zvolenia pána Trumpa. Čo si počať s jedným z nich, jedným zrodeným z komplexu zábava-médiá-správy? Trump ich obvinil z vyrábania falošných správ (fake news). Neúnavne na nich útočil, akoby chcel povedať: vy pokrytci; obviňujete ma z toho čo robíte vy. Potom pokračoval v tweetovaní svojich správ so zámerom zmiasť a rozdúchať. Pokračoval vo vypúšťaní vyhlásení, ktorým potom protirečil. Čo mali úbohé médiá robiť iné ako prekonať ho v tom? To aj urobili.

Teraz sme vstúpili do novej fázy propagandy, kedy zvolenou metódou je zasievanie masového zmätku ohľadne každej témy v čase 24/7.

Ale nádej spočíva v tom, ak pochopíme význam paradoxného výroku Oscara Wildea: “Ak ako prednášajúci, tak aj poslucháči sú zmätení, tak prejav je hlbokomyseľný”.

Kontrola teórie na príkladoch:

MH-17: Včera sme sa v správach k téme vrátili, samozrejme podľa návodu z USA a ich žiakov z Holandska. Riešia sa – dookola – technické okolnosti zostrelenia, ktoré sa zároveň prekrúcajú s cieľom obviniť Rusko. Ignoruje sa základná skutočnosť, že do „oblasti bezpečného zostrelenia“ (t.j. bez hrozby ohrozenia iného letu), stovky kilometrov od miesta kde lietadlo malo v tom čase byť podľa letového plánu nad Azovským morom, sa mohlo dostať výlučne na základe inštrukcií Ukrajinského Strediska riadenia letov.

Tzv. Novičok: napriek nespochybniteľnej skutočnosti, že ten jed by obeti zabil v priebehu maximálne cca 15 minút, a nálezu Švajčiarskeho laboratória že išlo o „BZ toxín“ používaný v rámci NATO, len pred niekoľkými dňami náš hlavný moderátor správ RTV opäť spomínal „otravu Skripaľovcov Novičokom“, naďalej používal britskou propagandou vymyslený názov jedu, aj celú fámu. Ale možno len chcel povedať, že Putin to odmietol. V každom prípade to potvrdzuje teóriu. Putin odmietol niečo čo nemohlo byť, je to niečo o čom sa hodne hovorilo, treba vnášať zmätok.

Migranti, teroristické útoky: pri riešení týchto otázok sa úplne ignoruje príčina migrácie – vojny v oblastiach, a napríklad zbrane a iná výbava z USA v rukách ISISu, podpora US rozviedky ISISu, výcvik, a pod., pričom ISIS je oficiálne nepriateľom USA. Normálne, nie?

A samozrejme WTC, to ja nemôžem vynechať, aby som nesklamal: Budovy vraj padli následkom nárazu lietadiel a požiaru, stále hlásame oficiálne aj my(!). Nikto si akosi nespomína, že v ruinách (WTC 1 a 2) sa nenašli žiadne telá, ale ani žiadne stopy po nich, a vybavení budov, pričom úlomky kostí sa našli na streche Deutsche Bank. Samozrejme ani nehovoriac o stykoch Ál Kájdy s CIA a výcviku únoscov, a PNAC, stykov Bushovcov a bin Ládinovcov. Alebo výsledok skúmania University of Alaska, ktorá pád budov týmto spôsobom následkom nárazu lietadiel a ohňa, ako je popísané v správe NIST, jednoznačne vylúčila. Posledná oficiálna správa na túto tému je, že starosta New Yorku chce na smetisku, kam boli ruiny vyvezené, dať hľadať pozostatky obetí. Veď väčšina nevie, že to sa stalo pred ich vyvezením. A ak áno, prípadne zapochybujú.

Takže už som to v nejakom blogu krátko zhrnul: Mainstreamové médiá popisujú svet tak ako to vysvetlil pán Curtin, s výsledkom, že so skutočným svetom má vlastne spoločné len geografické názvy, účelom ostatných zložiek „správ“, resp. „informácií“ je výlučne dezinformovať, vytvárať zmätok. Môžeme, ako zvyknú písať matematici na konci dôkazu, povedať QED. V niečom sa naším veľkým vzorom približujeme, však oni aj do toho investujú. Viď aj dnešný blog autora mugurin.

 

Ako je to s tým Ruským plynom

13.08.2022

James O’Neill, Geopolitický analytik, Gumshoe News, Austrália Jeden z pôžitkov z cestovania do Veľkej Británie bolo, že človek mal veľký výber novín na čítanie (moja vsuvka: sú vo vlakoch voľne). Nebol tam ten hrozný nedostatok výberu ktorý nachádzame v Austrálii, kde Impérium Ruperta Murdocha ovláda minimálne 70% výberu z tlačených novín. Nepoznám žiadnu inú [...]

Po dlhšom čase nejaké čísla k COVIDu

11.08.2022

Nie je mi známy nejaký Slovenský zdroj pre následky vakcinácie proti COVIDu, resp. počty postihnutých, ale existuje zdroj Európskej Únie. Už dávnejšie som raz zachytil niekde informáciu zo Slovenska, že bolo 7 úmrtí, ktoré boli pripísané ako následok vakcinácie. V USA tiež existuje taký zdroj, už som z neho čerpal, datbáza sa volá VAERS. Pri vyhľadávaní mi ale na [...]

O čom bol COVID naozaj?

08.08.2022

Colin Todhunter , Global Research. Prvýkrát publikované 7. Júla, 2022 IMF (po našom MMF) a Svetová Banka už celé dekády pretláčali agendu politiky založenej na okresávaní verejných služieb, zvyšovaní daní platených najchudobnejšími, a ťahmi na podrývanie práv a ochrany pracujúcich občanov. Politika IMF nazvaná ‘structural adjustment – štrukturálne úpravy’ [...]

The AP Interview Russia Ukraine War Zelenskyy

Zelenskyj pre Washington Post: Keby sme pred inváziou zasiali medzi ľudí chaos, Rusi by nás zožrali

17.08.2022 15:21

Ukrajinský prezident v rozhovore vysvetlil, prečo zľahčoval hrozbu vojny pred Ukrajincami.

António Guterres

Ankara hovorí v súvislosti s cestou šéfa OSN do Ľvova o konci vojny

17.08.2022 14:56

Rokovania o všeobecnom prímerí sú však podľa OSN a Turecka možné len vtedy, ak žiadna z bojujúcich strán nedokáže zaznamenať výrazné územné zisky a vzdá sa cieľa konečného víťazstva.

Jair Lapid

Izrael a Turecko plne obnovia diplomatické styky

17.08.2022 14:20

Turecko v roku 2018 stiahlo svojho veľvyslanca z Izraela krátko po tom, čo americký prezident Trump rozhodol o uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela a presunutí ambasády USA z Tel Avivu.

Strecha / Auto /

Všade sucho, v Dubnici smršť. Búrka tam strhla strechu závodu, vyvracala stromy

17.08.2022 14:09

Strecha, ktorú strhol silný vietor v areáli súkromnej spoločnosti, poškodila desiatky automobilov. Škody na majetku budú vysoké.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 402
Celková čítanosť: 1526446x
Priemerná čítanosť článkov: 3797x

Autor blogu

Kategórie