Založ si blog

Hlásim sa k „zápecníckemu názoru“ na migráciu

Dnes som zase v aute počúval SRo a bavil som sa. Témy boli pán Lajčák, Pakt o Migrácii a naše predsedanie OBSE. Bolo to veľmi dobré. Nezachytil som mená, takže budem referovať anonymne. Jeden tam bol hlavný kecal, ktorý mal pozoruhodné výroky, hoci ten program vlastne nebol myslený ako zábavný.

Na začiatku ma zaujal výrokom „ …odkedy máme slobodnú zahraničnú politiku… “. Nesmial som sa nahlas, lebo som šoféroval. To mal byť zrejme ako kontrast, proti obdobiu keď nám ju diktovali Rusi, dnes nám ju diktuje Atlantický Výbor a CFR (Council for Foreign Relations, Washington). V rámci jednotlivých krajín ju šíria „mimovládky“ platené vládou Británie, vládou USA, NATO, Sorosom, a potom aj lokálne tzv. „clustre“ – pobočky tej Britskej „Integrity Initiative“, viď môj predošlý blog.

Ďalej nám ten pán prednášal niečo zhruba v zmysle, že tej migrácii sa nemôžeme vyhnúť, teda máme sa na ňu pripravovať a nie „zápecnícky“ ju odmietať. Teda len on a jemu podobní – „osvietení“ – rozumejú veci a my občania – v tomto prípade drvivá väčšina – ich máme počúvať. Podobnosť s výrokmi ideológov z čias komunizmu je nevídaná, v podstate hovorí presne to isté. Ďalšou identickou črtou je ale aj to, že opakuje naučené frázy v newspeaku, ktoré vydáva za svoje názory, jeho štýl mal črty kázne ideológa.

Ďalej nás varoval pred názorom, že by nám mohlo pomôcť keď sa spolu s Maďarmi oplotíme. Tu pozoruhodne zamlčal, že proti tejto forme zhora nariadenej migrácie – t.j. tomu Paktu o ktorom to stále je – sa už postavilo aj Rakúsko a Slovinsko, a ešte niekoľko ďalších krajín – napr. Austrália, USA, a aj Taliansko, Nemecko a Belgicko, Poľsko, Estónsko, Chorvátsko, Švajčiarsko. To je zápecníkov, čo? Okrem toho existuje aj iniciatíva niekoľkých z menovaných krajín, plus ďalšie, napr. Dánsko a Holandsko, ktoré ponúkli spracovať k veci tzv. common „explanation of position“, teda spoločné vysvetlenie pozície.

Ako zaujímavosť uvádzam link na „cluster“ – t.j. odnož britskej Integrity Initiative – konexie pre strednú a východnú Európu. Podľa poslednej položky máme na Slovensku Euro-Atlantic Center, ktorý je asi financovaný Britskou vládou. A volá sa „mimovládna organizácia“. Platí z príjmov od Britskej vlády na Slovensku dane?

Nakoniec sa samozrejme vrátim k „cieľu číslo 2“ Paktu – Minimalizovať nepriaznivé hnacie mechanizmy a štrukturálne faktory, ktoré nútia migrantov opustiť svoju krajinu pôvodu. Je to tam aj ďalej rozpracované, ale väčšinou je to frázovité, čo ukazuje, že na tomto sa ešte reálne nič nehýbe. A pritom toto je bod, ktorý sa vlastne netýka migrácie ako takej, alebo Globálneho Paktu, ale jediný, ktorý by mohol migráciu skutočne minimalizovať. Na tomto bode sa pritom dá začať pracovať okamžite, bez odsúhlasenia Paktu, za účasti iba konkrétnej krajiny ktorá je zdrojom migrantov, a príslušných inštitúcií (neviem o nich), ktoré majú za úlohu plniť cieľ číslo 2.

Ale ako vieme, väčšina krajín pôvodu migrantov je devastovaná vojnou a následným „podnikaním“ zo strany niekoľko iných krajín, ktoré by to teoreticky mali všetko platiť na základe vojnových reparácií – najmä USA a Veľká Británia. A ak sa zatiaľ nič také nedeje, ukazuje to, že Pakt je nejaký pokus o podvod, napríklad ako som už uviedol, migrácia presúva náklady z krajiny pôvodu na krajiny cieľa. My a ostatní ktorí sú proti, nič nerozvraciame, a nesúhlasíme s podielom na nákladoch, plus rozvracaní našej spoločnosti, a zároveň nejakej tichej amnestii pre tých čo to spôsobili a stále v tom pokračujú. Veď to je úplne jednoduché, a je dosť smiešne ak niekto chce, aby sme tie klamstvá, ktoré toto majú zakrývať, potichu akceptovali. A v čase kedy už poznáme následky napríklad v Nemecku. OSN sa musí v prvom rade starať aby všetky cudzia vojská opustili obsadené krajiny a začať okamžite riešiť cieľ číslo 2, a rýchle. Ostatné ciele sú vlastne podružné a následok neriešenia – dlhodobého ignorovania – cieľa číslo 2.

„NGO“ financované Britskou vládou po Európe – nová forma Operácie Gladio?

29.11.2018

Zdroj: Podľa Moon of Alabama, 24.11. Spracúvam tento zdroj preto, že ukazuje ako fungujú takéto inštitúcie, ktoré majú medzinárodný „oficiálne NGO“ charakter. Okrem toho tu môže byť viac »

Stupňujem: Klamstvo – Korektné Klamstvo – Migrácia ako Udržateľný Rozvoj

27.11.2018

Po „nežnej revolúcii“ nás EÚ akceptovala za podmienky, že si „zavedieme demokraciu“. Následne sme dostali inštrukcie ako to má vyzerať. Aj predtým sme mali slušnú ústavu, okrem vsuvky viac »

Kam (po)Slušné Slovensko? Oligarchia, migrácia, Imám s 12 manželkami v Nemecku, rozklad Európy

19.11.2018

Tým rozkladom Európy rozumiem rozklad Európskeho životného štýlu s Európskou kultúrou a zvyklosťami – t.j. kultúrou od slova kult. Zdá sa, že toto je zásadnou prekážkou pre nasadenie viac »

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Euro, peniaze, kríza, nožnice

Európske akcie dostávajú ťažké rany, spadli na dvojročné minimum

10.12.2018 19:14

Európske akcie v pondelok výrazne oslabili v dôsledku rastúcich politických rizík.

kežmarok, nemoznica

Nemocnice majú zadržiavať rodičky proti ich vôli. Absurdné, znie zo zariadení

10.12.2018 19:01

Podľa agentúry AP trpia najmä ženy rómskeho pôvodu, ku ktorým sa personál chová hrubo až násilne.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

Pri hre v chátrajúcom objekte v Jelke zomrel chlapec

10.12.2018 18:57

Skupina detí sa hrala v pondelok večer v objekte bývalej hlivárne.

Ivan Hečko

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 317462x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu

Kategórie