Založ si blog

Hlásim sa k „zápecníckemu názoru“ na migráciu

Dnes som zase v aute počúval SRo a bavil som sa. Témy boli pán Lajčák, Pakt o Migrácii a naše predsedanie OBSE. Bolo to veľmi dobré. Nezachytil som mená, takže budem referovať anonymne. Jeden tam bol hlavný kecal, ktorý mal pozoruhodné výroky, hoci ten program vlastne nebol myslený ako zábavný.

Na začiatku ma zaujal výrokom „ …odkedy máme slobodnú zahraničnú politiku… “. Nesmial som sa nahlas, lebo som šoféroval. To mal byť zrejme ako kontrast, proti obdobiu keď nám ju diktovali Rusi, dnes nám ju diktuje Atlantický Výbor a CFR (Council for Foreign Relations, Washington). V rámci jednotlivých krajín ju šíria „mimovládky“ platené vládou Británie, vládou USA, NATO, Sorosom, a potom aj lokálne tzv. „clustre“ – pobočky tej Britskej „Integrity Initiative“, viď môj predošlý blog.

Ďalej nám ten pán prednášal niečo zhruba v zmysle, že tej migrácii sa nemôžeme vyhnúť, teda máme sa na ňu pripravovať a nie „zápecnícky“ ju odmietať. Teda len on a jemu podobní – „osvietení“ – rozumejú veci a my občania – v tomto prípade drvivá väčšina – ich máme počúvať. Podobnosť s výrokmi ideológov z čias komunizmu je nevídaná, v podstate hovorí presne to isté. Ďalšou identickou črtou je ale aj to, že opakuje naučené frázy v newspeaku, ktoré vydáva za svoje názory, jeho štýl mal črty kázne ideológa.

Ďalej nás varoval pred názorom, že by nám mohlo pomôcť keď sa spolu s Maďarmi oplotíme. Tu pozoruhodne zamlčal, že proti tejto forme zhora nariadenej migrácie – t.j. tomu Paktu o ktorom to stále je – sa už postavilo aj Rakúsko a Slovinsko, a ešte niekoľko ďalších krajín – napr. Austrália, USA, a aj Taliansko, Nemecko a Belgicko, Poľsko, Estónsko, Chorvátsko, Švajčiarsko. To je zápecníkov, čo? Okrem toho existuje aj iniciatíva niekoľkých z menovaných krajín, plus ďalšie, napr. Dánsko a Holandsko, ktoré ponúkli spracovať k veci tzv. common „explanation of position“, teda spoločné vysvetlenie pozície.

Ako zaujímavosť uvádzam link na „cluster“ – t.j. odnož britskej Integrity Initiative – konexie pre strednú a východnú Európu. Podľa poslednej položky máme na Slovensku Euro-Atlantic Center, ktorý je asi financovaný Britskou vládou. A volá sa „mimovládna organizácia“. Platí z príjmov od Britskej vlády na Slovensku dane?

Nakoniec sa samozrejme vrátim k „cieľu číslo 2“ Paktu – Minimalizovať nepriaznivé hnacie mechanizmy a štrukturálne faktory, ktoré nútia migrantov opustiť svoju krajinu pôvodu. Je to tam aj ďalej rozpracované, ale väčšinou je to frázovité, čo ukazuje, že na tomto sa ešte reálne nič nehýbe. A pritom toto je bod, ktorý sa vlastne netýka migrácie ako takej, alebo Globálneho Paktu, ale jediný, ktorý by mohol migráciu skutočne minimalizovať. Na tomto bode sa pritom dá začať pracovať okamžite, bez odsúhlasenia Paktu, za účasti iba konkrétnej krajiny ktorá je zdrojom migrantov, a príslušných inštitúcií (neviem o nich), ktoré majú za úlohu plniť cieľ číslo 2.

Ale ako vieme, väčšina krajín pôvodu migrantov je devastovaná vojnou a následným „podnikaním“ zo strany niekoľko iných krajín, ktoré by to teoreticky mali všetko platiť na základe vojnových reparácií – najmä USA a Veľká Británia. A ak sa zatiaľ nič také nedeje, ukazuje to, že Pakt je nejaký pokus o podvod, napríklad ako som už uviedol, migrácia presúva náklady z krajiny pôvodu na krajiny cieľa. My a ostatní ktorí sú proti, nič nerozvraciame, a nesúhlasíme s podielom na nákladoch, plus rozvracaní našej spoločnosti, a zároveň nejakej tichej amnestii pre tých čo to spôsobili a stále v tom pokračujú. Veď to je úplne jednoduché, a je dosť smiešne ak niekto chce, aby sme tie klamstvá, ktoré toto majú zakrývať, potichu akceptovali. A v čase kedy už poznáme následky napríklad v Nemecku. OSN sa musí v prvom rade starať aby všetky cudzia vojská opustili obsadené krajiny a začať okamžite riešiť cieľ číslo 2, a rýchle. Ostatné ciele sú vlastne podružné a následok neriešenia – dlhodobého ignorovania – cieľa číslo 2.

Florentská Deklarácia: Medzinárodný front pre odchod z NATO. Plus poznámka k pánovi Assangeovi.

18.04.2019

Text Florentskej Deklarácie (Florence Declaration), prijatej viac ako 600 účastníkmi Konferencie Nie Vojne Nie NATO (No War No NATO Conference), 7. Apríla 2019. Originál je v Taliančine, preklady viac »

Základne a zbrane USA a naša bezpečnosť. Radarmi neviditeľné F35 zmizlo z radarov

13.04.2019

Tento blog píšem v rámci konštatovania, že obidve strany účastné pri zostavovaní zmluvy medzi USA a SR (asi je o „obrane“), klamú. Teda nielen US strana, ale aj naši vyjednávači, ktorí viac »

Voľby Trumpovi nevyhrali Rusi: bol to Pánboh. Dá sa tu ešte niečo robiť? Veď oni sú blázni!

31.03.2019

Pred pár dňami som sa pýtal sám seba, či Donald Trump nie je šibnutý, po tom ako strávil weekend tweetovaním/bitím do mŕtveho Johna McCaina. Dnes mám potvrdenie, že nie je jediným šibnutým viac »

Bratislava Doprava Obmedzenia Uzávera cesta, autá

Motorkár sa hnal po bratislavskom obchvate 153 km/h. Pozrite si video

22.04.2019 20:15

Aj keď po diaľničnom obchvate Bratislavy možno ísť najviac 90 km/h, polícia na Veľkonočný pondelok namerala motorkárovi 153 km/h. Pozrite si video.

Irán, ropa

USA definitívne zavrú kohútiky iránskej rope. Žiadne výnimky zo sankcií

22.04.2019 19:15

Americké sankcie na obchodovanie s iránskou ropou budú od mája platiť bez výnimky.

Srí Lanka, teroristické útoky

Expert: Násilie je lacné. Niekoľko fanatických šialencov môže zničiť krajinu

22.04.2019 19:00

Zomrelo okolo 300 ľudí. Boli to mimoriadne provokatívne útoky, dodal Rajesh Venugopal.

Huawei 5G internet, Dec. 18, 2018.

Tlak zo strany USA Huawei nezabrzdil. Firma zvýšila tržby o 39 percent

22.04.2019 18:07

Huawei zvýšil tržby medziročne o 39 percent na 179,7 miliardy jüanov, a to napriek snahe USA prinútiť spojencov, aby technológia tohto podniku nevyužívali.

Ivan Hečko

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 386459x
Priemerná čítanosť článkov: 2973x

Autor blogu

Kategórie