Založ si blog

„NGO“ financované Britskou vládou po Európe – nová forma Operácie Gladio?

Zdroj: Podľa Moon of Alabama, 24.11. Spracúvam tento zdroj preto, že ukazuje ako fungujú takéto inštitúcie, ktoré majú medzinárodný „oficiálne NGO“ charakter. Okrem toho tu môže byť spojitosť s protestmi v rôznych krajinách Európy. Poznamenávam, že to neprekladám celé, je to dosť dlhé.

Táto tzv. ‘Iniciatíva Integrity‘ (slovo znamená čestnosť, ale aj súdržnosť) buduje ‘clustre’ (zhluky, skupiny, cluster sa používa už aj v Slovenčine), alebo kontaktné skupiny dôveryhodných žurnalistov, vojenských zamestnancov, akademikov a lobistov v rámci iných krajín. Títo ľudia dostávajú upozornenia cez spoločenské médiá aby podnikli akciu keď Britská centrála vníma potrebu.

7. Júna trvalo Španielskemu clustru len niekoľko hodín aby zmaril vymenovanie pána menom Perto Banos za riaditeľa Odboru Národnej Bezpečnosti Španielska. Cluster rozhodol, že dotyčný pán má príliš pozitívny názor na Rusko a naštartoval koordinovanú očierňovaciu kampaň proti nemu na spoločenských sieťach.

Iniciatíva a jej operácie boli odhalené, keď niekto odhalil niektoré jej dokumenty, včítane jej žiadosti o rozpočet Britskému ministerstvu zahraničia a uverejnil ich pod menom ‘Anonymous’ na cyberguerrilla.org.

Iniciatíva formálne funguje pod (vládou financovanou) mimovládnou organizáciou The Institute For Statecraft. Jej interná príručka (pdf) popisuje jej účel (purpose):

Iniciatíva Integrity bola založená na jeseň roku 2015 inštitútom The Institute for Statecraft v spolupráci s Free University of Brussels (VUB – Slobodná Univerzita Brusel), aby upozornila politikov, tých čo definujú politické postupy (policy-makers), názorových vodcov a ďalšie názorové skupiny, na hrozbu ktorú predstavuje Rusko pre demokratické inštitúcie v Británii, cez celú Európu a Severnú Ameriku. Upozornenie: Také univerzity sú 2, tá druhá má skratku ULB.

Uvádza Bellingcat a Atlantic Council ako „partnerské organizácie“ a sľubuje, že:

Členovia clustra budú vyslaní na edukačné stretnutia do zahraničia, aby si zlepšili technické kompetencie clustra, aby si poradili s dezinformáciami, a posilnili väzby v rámci komunity clustra(ov?) […] (Eventy s DFR Digital Sherlocks, Bellingcat, EuVsDisinfo, Buzzfeed, Irex, Detector Media, Stopfake, LT MOD Stratcom – pridajte ďalšie mená a navrhnite účastníkov clustrov podľa potreby).

Orwellovské heslo Iniciatívy je ‘Bránime Demokraciu Pred Dezinformáciami’. Pokrýva Európske krajiny, Britániu, USA a Kanadu, a zdá sa že sa chce rozšíriť na Stredný Východ.

Na svojej About stránke vyhlasuje:

My nie sme vládny orgán, ale v skutočnosti pracujeme s vládnymi odbormi, ktoré zdieľajú naše ciele.

V súčasnosti publikovaný plán rozpočtu ukazuje, že viac ako 95% financovania Iniciatívy prichádza priamo od Britskej vlády, NATO a Ministerstva Zahraničia USA. Všetky ‘kontaktné osoby’ pre vytváranie ‘clustrov’ v cudzích krajinách sú „British embassy officers“. Toto prakticky predstavuje kampaň zahraničného zasahovania Britskou vládou, ktorá sa skrýva za akoby „občiansku spoločnosť – pseudo-NGO“. Takže – tento zdroj tiež môže byť napríklad za „občianskymi“ protestmi.

Žiadosť o rozpočet 2017/18 chcela od FCO (min. zahraničia UK) £480,635. Dostala £102,000 ako spolu-financovanie od NATO a od Ministerstva Obrany Litvy. Žiadosť o rozpočet pre 2018/19 ukazuje plánované výdavky (pdf) £1,961,000.00. Spolu-sponzori tento rok sú opäť NATO a Litovské MO, ale zahrnuje tiež (pdf) Min. zahraničia USA s £250,000 a Facebook s £100,000. Rozpočet plánuje silnú spoluprácu s miestnym vojenským sektorom každej krajiny. Registruje, že NATO je tiež štedré vo financovaní miestnych clustrov.

Ďalší pod-bod popisuje ako Iniciatíva tajne ovplyvňuje zahraničné vlády:

Angažujeme sa len veľmi diskrétne s vládami, výlučne na základe dôveryhodných osobných kontaktov, špecificky aby bola istota, že nevnímali našu prácu ako problém, a aby sme skúsili ich ovplyvňovať jemne, ako to prináleží nezávislej NGO operácii ako je naša;
– Nemecko, cez Zentrum Liberale Moderne na Úrad Kancelára a MO
– Holandsko, cez HCSS na MO
– Poľsko a Rumunsko, na úrovni recepcie/oddelenia do ich MFA (min. zahraničia) cez ich NATO Reprezentantov
– Španielsko, cez zvláštnych poradcov, do MO a úradu Premiéra (toto sa môže rýchle zmeniť s novou vládou)
– Nórsko, cez osobné kontakty do MO
– Veliteľstvo NATO, cez Jednotku Plánovania Politiky do kancelárie Sekretariátu Generála.
Máme latentné kontakty do iných vlád, ktoré budeme aktivovať podľa potreby, ako sa vyvinú clustre.

Dokument ‘Cluster Roundup‘ (pdf) z Júla 2018 detailizuje ich aktivity v minimálne 35 krajinách. Ďalší súbor odhaľuje (pdf) lokálne partnerské inštitúcie a jednotlivcov zaangažovaných v programoch – do súborov ma nepustila ochrana počítača. Našiel som ten prvý cez Google priamo tiež ako pdf (pod ním sa dajú nájsť ďalšie). Dozvedáme sa, že Slovensko zatiaľ nemá cluster, a v ČR túto úlohu predbežne plní „European Values think tank“. Z ďalšieho dokumentu, časť Central Eastern Cluster, sa ale dozvedáme mená ktoré sú zrejme (podľa zvuku) dve české, dve slovenské, z toho jedno s koncovkou mailu hu, a jedno talianske s koncovkou sk. Ostatní majú všeobecné koncovky net, com a pod. Takže „NGO“ pracujú. A ešte poznámka k významnej úlohe Litvy v tejto aktivite – strelci na Maidane tiež boli Gruzínci a Litovci.

Už sme videli mnoho dôsledkov tohto a podobných programov ktoré sú nastavené aby očiernili každého, kto sa nechová podľa vládnej anti-Ruskej línie. Kampaň ‘Ruská kolúzia (tajná zmluva)’ obviňujúca Donalda Trumpa založená na Steeleho fascikli bola tiež hlavne Britská operácia, ale asi je časťou iného projektu.

Ešte vysvetlenie niektorých skratiek. Ministerstvo Obrany označujem MO, v origináli väčšinou MOD. Ministerstvo Zahraničia je v texte niekedy všeobecne MFA – Ministry of Foreign Affairs, v prípade Británie niekedy FO – Foreign Office, niekedy FCO – Foreign and Commonwealth Office. Niektoré som hádal. HCSS pravdepodobne Hague Centre for Strategic Studies.

Hlásim sa k „zápecníckemu názoru“ na migráciu

04.12.2018

Dnes som zase v aute počúval SRo a bavil som sa. Témy boli pán Lajčák, Pakt o Migrácii a naše predsedanie OBSE. Bolo to veľmi dobré. Nezachytil som mená, takže budem referovať anonymne. Jeden viac »

Stupňujem: Klamstvo – Korektné Klamstvo – Migrácia ako Udržateľný Rozvoj

27.11.2018

Po „nežnej revolúcii“ nás EÚ akceptovala za podmienky, že si „zavedieme demokraciu“. Následne sme dostali inštrukcie ako to má vyzerať. Aj predtým sme mali slušnú ústavu, okrem vsuvky viac »

Kam (po)Slušné Slovensko? Oligarchia, migrácia, Imám s 12 manželkami v Nemecku, rozklad Európy

19.11.2018

Tým rozkladom Európy rozumiem rozklad Európskeho životného štýlu s Európskou kultúrou a zvyklosťami – t.j. kultúrou od slova kult. Zdá sa, že toto je zásadnou prekážkou pre nasadenie viac »

katarína heneková, rastislav henek

V Púchove sa v primátorskom kresle vystriedali manželia

10.12.2018 17:18

Novú primátorku na kandidatúru nahovoril manžel, pretože - ako hovorí - kam čert nemôže, pošle ženu.

petro porošenko

Porošenko rozhodol o ukončení hlavnej ukrajinsko-ruskej zmluvy

10.12.2018 16:57

Ukrajina sa bude podľa prezidenta usilovať o to, aby do ústavy štátu bolo vtelené úsilie o vstup do NATO.

Trezor

Úrad zaevidoval žiadosť ohľadne zaistených zvukových nahrávok

10.12.2018 16:34

Podľa informácií ide o použitie, respektíve nepoužitie záznamov, ktoré boli údajne zaistené v Kočnerovom trezore.

polícia, policajt, slovensko, kotešová

Polícia obvinila mužov, ktorý okradli a uniesli mladíka

10.12.2018 15:57

Obvinení ho mali vláčiť po bankomatoch a zavrieť na chate.

Ivan Hečko

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 317435x
Priemerná čítanosť článkov: 2760x

Autor blogu

Kategórie