Založ si blog

„NGO“ financované Britskou vládou po Európe – nová forma Operácie Gladio?

Zdroj: Podľa Moon of Alabama, 24.11. Spracúvam tento zdroj preto, že ukazuje ako fungujú takéto inštitúcie, ktoré majú medzinárodný „oficiálne NGO“ charakter. Okrem toho tu môže byť spojitosť s protestmi v rôznych krajinách Európy. Poznamenávam, že to neprekladám celé, je to dosť dlhé.

Táto tzv. ‘Iniciatíva Integrity‘ (slovo znamená čestnosť, ale aj súdržnosť) buduje ‘clustre’ (zhluky, skupiny, cluster sa používa už aj v Slovenčine), alebo kontaktné skupiny dôveryhodných žurnalistov, vojenských zamestnancov, akademikov a lobistov v rámci iných krajín. Títo ľudia dostávajú upozornenia cez spoločenské médiá aby podnikli akciu keď Britská centrála vníma potrebu.

7. Júna trvalo Španielskemu clustru len niekoľko hodín aby zmaril vymenovanie pána menom Perto Banos za riaditeľa Odboru Národnej Bezpečnosti Španielska. Cluster rozhodol, že dotyčný pán má príliš pozitívny názor na Rusko a naštartoval koordinovanú očierňovaciu kampaň proti nemu na spoločenských sieťach.

Iniciatíva a jej operácie boli odhalené, keď niekto odhalil niektoré jej dokumenty, včítane jej žiadosti o rozpočet Britskému ministerstvu zahraničia a uverejnil ich pod menom ‘Anonymous’ na cyberguerrilla.org.

Iniciatíva formálne funguje pod (vládou financovanou) mimovládnou organizáciou The Institute For Statecraft. Jej interná príručka (pdf) popisuje jej účel (purpose):

Iniciatíva Integrity bola založená na jeseň roku 2015 inštitútom The Institute for Statecraft v spolupráci s Free University of Brussels (VUB – Slobodná Univerzita Brusel), aby upozornila politikov, tých čo definujú politické postupy (policy-makers), názorových vodcov a ďalšie názorové skupiny, na hrozbu ktorú predstavuje Rusko pre demokratické inštitúcie v Británii, cez celú Európu a Severnú Ameriku. Upozornenie: Také univerzity sú 2, tá druhá má skratku ULB.

Uvádza Bellingcat a Atlantic Council ako „partnerské organizácie“ a sľubuje, že:

Členovia clustra budú vyslaní na edukačné stretnutia do zahraničia, aby si zlepšili technické kompetencie clustra, aby si poradili s dezinformáciami, a posilnili väzby v rámci komunity clustra(ov?) […] (Eventy s DFR Digital Sherlocks, Bellingcat, EuVsDisinfo, Buzzfeed, Irex, Detector Media, Stopfake, LT MOD Stratcom – pridajte ďalšie mená a navrhnite účastníkov clustrov podľa potreby).

Orwellovské heslo Iniciatívy je ‘Bránime Demokraciu Pred Dezinformáciami’. Pokrýva Európske krajiny, Britániu, USA a Kanadu, a zdá sa že sa chce rozšíriť na Stredný Východ.

Na svojej About stránke vyhlasuje:

My nie sme vládny orgán, ale v skutočnosti pracujeme s vládnymi odbormi, ktoré zdieľajú naše ciele.

V súčasnosti publikovaný plán rozpočtu ukazuje, že viac ako 95% financovania Iniciatívy prichádza priamo od Britskej vlády, NATO a Ministerstva Zahraničia USA. Všetky ‘kontaktné osoby’ pre vytváranie ‘clustrov’ v cudzích krajinách sú „British embassy officers“. Toto prakticky predstavuje kampaň zahraničného zasahovania Britskou vládou, ktorá sa skrýva za akoby „občiansku spoločnosť – pseudo-NGO“. Takže – tento zdroj tiež môže byť napríklad za „občianskymi“ protestmi.

Žiadosť o rozpočet 2017/18 chcela od FCO (min. zahraničia UK) £480,635. Dostala £102,000 ako spolu-financovanie od NATO a od Ministerstva Obrany Litvy. Žiadosť o rozpočet pre 2018/19 ukazuje plánované výdavky (pdf) £1,961,000.00. Spolu-sponzori tento rok sú opäť NATO a Litovské MO, ale zahrnuje tiež (pdf) Min. zahraničia USA s £250,000 a Facebook s £100,000. Rozpočet plánuje silnú spoluprácu s miestnym vojenským sektorom každej krajiny. Registruje, že NATO je tiež štedré vo financovaní miestnych clustrov.

Ďalší pod-bod popisuje ako Iniciatíva tajne ovplyvňuje zahraničné vlády:

Angažujeme sa len veľmi diskrétne s vládami, výlučne na základe dôveryhodných osobných kontaktov, špecificky aby bola istota, že nevnímali našu prácu ako problém, a aby sme skúsili ich ovplyvňovať jemne, ako to prináleží nezávislej NGO operácii ako je naša;
– Nemecko, cez Zentrum Liberale Moderne na Úrad Kancelára a MO
– Holandsko, cez HCSS na MO
– Poľsko a Rumunsko, na úrovni recepcie/oddelenia do ich MFA (min. zahraničia) cez ich NATO Reprezentantov
– Španielsko, cez zvláštnych poradcov, do MO a úradu Premiéra (toto sa môže rýchle zmeniť s novou vládou)
– Nórsko, cez osobné kontakty do MO
– Veliteľstvo NATO, cez Jednotku Plánovania Politiky do kancelárie Sekretariátu Generála.
Máme latentné kontakty do iných vlád, ktoré budeme aktivovať podľa potreby, ako sa vyvinú clustre.

Dokument ‘Cluster Roundup‘ (pdf) z Júla 2018 detailizuje ich aktivity v minimálne 35 krajinách. Ďalší súbor odhaľuje (pdf) lokálne partnerské inštitúcie a jednotlivcov zaangažovaných v programoch – do súborov ma nepustila ochrana počítača. Našiel som ten prvý cez Google priamo tiež ako pdf (pod ním sa dajú nájsť ďalšie). Dozvedáme sa, že Slovensko zatiaľ nemá cluster, a v ČR túto úlohu predbežne plní „European Values think tank“. Z ďalšieho dokumentu, časť Central Eastern Cluster, sa ale dozvedáme mená ktoré sú zrejme (podľa zvuku) dve české, dve slovenské, z toho jedno s koncovkou mailu hu, a jedno talianske s koncovkou sk. Ostatní majú všeobecné koncovky net, com a pod. Takže „NGO“ pracujú. A ešte poznámka k významnej úlohe Litvy v tejto aktivite – strelci na Maidane tiež boli Gruzínci a Litovci.

Už sme videli mnoho dôsledkov tohto a podobných programov ktoré sú nastavené aby očiernili každého, kto sa nechová podľa vládnej anti-Ruskej línie. Kampaň ‘Ruská kolúzia (tajná zmluva)’ obviňujúca Donalda Trumpa založená na Steeleho fascikli bola tiež hlavne Britská operácia, ale asi je časťou iného projektu.

Ešte vysvetlenie niektorých skratiek. Ministerstvo Obrany označujem MO, v origináli väčšinou MOD. Ministerstvo Zahraničia je v texte niekedy všeobecne MFA – Ministry of Foreign Affairs, v prípade Británie niekedy FO – Foreign Office, niekedy FCO – Foreign and Commonwealth Office. Niektoré som hádal. HCSS pravdepodobne Hague Centre for Strategic Studies.

Florentská Deklarácia: Medzinárodný front pre odchod z NATO. Plus poznámka k pánovi Assangeovi.

18.04.2019

Text Florentskej Deklarácie (Florence Declaration), prijatej viac ako 600 účastníkmi Konferencie Nie Vojne Nie NATO (No War No NATO Conference), 7. Apríla 2019. Originál je v Taliančine, preklady viac »

Základne a zbrane USA a naša bezpečnosť. Radarmi neviditeľné F35 zmizlo z radarov

13.04.2019

Tento blog píšem v rámci konštatovania, že obidve strany účastné pri zostavovaní zmluvy medzi USA a SR (asi je o „obrane“), klamú. Teda nielen US strana, ale aj naši vyjednávači, ktorí viac »

Voľby Trumpovi nevyhrali Rusi: bol to Pánboh. Dá sa tu ešte niečo robiť? Veď oni sú blázni!

31.03.2019

Pred pár dňami som sa pýtal sám seba, či Donald Trump nie je šibnutý, po tom ako strávil weekend tweetovaním/bitím do mŕtveho Johna McCaina. Dnes mám potvrdenie, že nie je jediným šibnutým viac »

Bratislava Doprava Obmedzenia Uzávera cesta, autá

Motorkár sa hnal po bratislavskom obchvate 153 km/h. Pozrite si video

22.04.2019 20:15

Aj keď po diaľničnom obchvate Bratislavy možno ísť najviac 90 km/h, polícia na Veľkonočný pondelok namerala motorkárovi 153 km/h. Pozrite si video.

Irán, ropa

USA definitívne zavrú kohútiky iránskej rope. Žiadne výnimky zo sankcií

22.04.2019 19:15

Americké sankcie na obchodovanie s iránskou ropou budú od mája platiť bez výnimky.

Srí Lanka, teroristické útoky

Expert: Násilie je lacné. Niekoľko fanatických šialencov môže zničiť krajinu

22.04.2019 19:00

Zomrelo okolo 300 ľudí. Boli to mimoriadne provokatívne útoky, dodal Rajesh Venugopal.

Huawei 5G internet, Dec. 18, 2018.

Tlak zo strany USA Huawei nezabrzdil. Firma zvýšila tržby o 39 percent

22.04.2019 18:07

Huawei zvýšil tržby medziročne o 39 percent na 179,7 miliardy jüanov, a to napriek snahe USA prinútiť spojencov, aby technológia tohto podniku nevyužívali.

Ivan Hečko

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 386374x
Priemerná čítanosť článkov: 2972x

Autor blogu

Kategórie