Založ si blog

Lavrov: Zbrane s dlhším dosahom spôsobia väčšiu stratu úzenia

Moon of Alabama, článok je z 20. Júla. Túto informáciu som doteraz nezachytil.

Dnes Minister Zahraničia Ruskej Federácie, Sergej Lavrov, oznámil rozsah územia na Ukrajine, ktoré Rusko zamýšľa obsadiť (capture).

To bude závisieť od maximálneho dosahu zbraní systémov, ktoré bude mať Ukrajina pod svojou kontrolou.

Od RIA Novosti (strojový preklad):

Lavrov: dodávky zbraní s dlhým dosahom pre Kiev rozšíria geografiu špeciálnej operácie

MOSKVA, 20. Júl – RIA Novosti. Ak Ukrajina obdrží zbrane dlhého dostrelu od Západných krajín, potom sa geografické úlohy špeciálnej operácie Ruských jednotiek zmenia, povedal Ruský Minister Zahraničia Sergej Lavrov v rámci interview s Margaritou Simonian, šéf-vydavateľkou mediálnej skupiny RT a Rossia Segodňa (Rusko Dnes).

Prezident povedal veľmi jasne, veď ste ho citovali – denacifikácia, demilitarizácia v takom zmysle, že nebude existovať žiadne ohrozenie našej bezpečnosti, vojenské hrozby z teritória Ukrajiny, táto úloha je stále platná,“ zdôraznil minister.

Zároveň, pripomenul, že v čase stretnutia vyjednávačov v Istanbule na konci Marca, situácia v tejto veci bola výrazne odlišná.

„Teraz je tá geografia odlišná. Už to zďaleka nie je len DPR a LPR (Doneck a Luhansk), je to tiež oblasť Cherson, oblasť Záporožie a niekoľko ďalších teritórií, a tento process pokračuje konzistentne a neustále,“ pridal šéf Ruskej diplomacie.

Vypichol, že Západ, v impotentnej zlosti a v túžbe vytvoriť situáciu čo najhoršiu – as bad as possible -, pumpuje stále viac zbraní s dlhým dosahom na Ukrajinu, napríklad HIMARS, geografické zámery tej špeciálnej operácie sa posunú dokonca ďalej od súčasnej línie.

Pretože my nemôžeme dovoliť, aby časť Ukrajiny ktorú bude ovládať Zelensky, alebo ktokoľvek ho nahradí, aby mal zbrane, ktoré budú predstavovať priame ohrozenie nášho teritória, a teritória tých republík, ktoré vyhlásili svoju nezávislosť, tie, ktoré chcú o svojej budúcnosti rozhodovať samy za seba,“ uzavrel.

Odkaz pre Washington: Ak dodáte na Ukrajinu HIMARS rakety s predĺženým dosahom (300km namiesto 80km), Rusko sa bude musieť posunúť ďalej do územia Ukrajiny, aby si zaistilo hranice, ako svoje vlastné, tak aj Donbaských Republík.

Môj komentár: Keďže s „pozadím vojny“ – t.j. USA – sa už poznáme dlhšie, ten odkaz je jasný. A zrejme pre každého obyvateľa tejto zemegule. USA by museli opustiť všetky okupované štáty, aby bolo možné začať ich vnímať nejako ináč, ale to by bola operácia, ktorá by trvala niekoľko rokov. A v tých krajinách by okrem pozitívnych následkov bolo aj plno negatívnych, napr. domáci „kolaboranti“ by ich asi museli masovo opustiť, ešte pamätáme čo sa dialo v Afganistane. Vôbec si neviem predstaviť aký masový by taký exodus – zo všetkých tých krajín – bol. 

 

Ako je to s tým Ruským plynom

13.08.2022

James O’Neill, Geopolitický analytik, Gumshoe News, Austrália Jeden z pôžitkov z cestovania do Veľkej Británie bolo, že človek mal veľký výber novín na čítanie (moja vsuvka: sú vo vlakoch voľne). Nebol tam ten hrozný nedostatok výberu ktorý nachádzame v Austrálii, kde Impérium Ruperta Murdocha ovláda minimálne 70% výberu z tlačených novín. Nepoznám žiadnu inú [...]

Po dlhšom čase nejaké čísla k COVIDu

11.08.2022

Nie je mi známy nejaký Slovenský zdroj pre následky vakcinácie proti COVIDu, resp. počty postihnutých, ale existuje zdroj Európskej Únie. Už dávnejšie som raz zachytil niekde informáciu zo Slovenska, že bolo 7 úmrtí, ktoré boli pripísané ako následok vakcinácie. V USA tiež existuje taký zdroj, už som z neho čerpal, datbáza sa volá VAERS. Pri vyhľadávaní mi ale na [...]

O čom bol COVID naozaj?

08.08.2022

Colin Todhunter , Global Research. Prvýkrát publikované 7. Júla, 2022 IMF (po našom MMF) a Svetová Banka už celé dekády pretláčali agendu politiky založenej na okresávaní verejných služieb, zvyšovaní daní platených najchudobnejšími, a ťahmi na podrývanie práv a ochrany pracujúcich občanov. Politika IMF nazvaná ‘structural adjustment – štrukturálne úpravy’ [...]

Jair Lapid

Izrael a Turecko plne obnovia diplomatické styky

17.08.2022 14:20

Turecko v roku 2018 stiahlo svojho veľvyslanca z Izraela krátko po tom, čo americký prezident Trump rozhodol o uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela a presunutí ambasády USA z Tel Avivu.

Strecha / Auto /

Všade sucho, v Dubnici smršť. Búrka tam strhla strechu závodu, vyvracala stromy

17.08.2022 14:09

Strecha, ktorú strhol silný vietor v areáli súkromnej spoločnosti, poškodila desiatky automobilov. Škody na majetku budú vysoké.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

Juhás z NAKA zostáva obvinený, prokuratúra jeho sťažnosť zamietla

17.08.2022 13:20

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Martin Juhás zostáva naďalej obvinený.

Cherson / Vojna na UA / Ruský vojak / Ruský okupant /

Ukrajinský vrchný generál Zalužnyj: Rusi postupujú po celej frontovej línii

17.08.2022 12:53

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj však tvrdí, že Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 402
Celková čítanosť: 1526437x
Priemerná čítanosť článkov: 3797x

Autor blogu

Kategórie