Založ si blog

Rusko prepísalo umenie hybridnej vojny

Pepe Escobar, Strategic Culture Foundation.

Hybridná vojna sa bojuje prevažne na ekonomickom/finančnom bojovom poli – a ten ciferník bolesti pre kolektivny Západ sa pohne iba vyššie.

Tá obrnená „historka“ na úrovni fikcie, nasadzovaná cez celý NATOstan je, že Ukrajina “víťazí”.

Tak prečo potom podomový obchodník so zbraňami vylepšený na šéfa Pentagonu Lloyd “Raytheon” Austin doslova prosil od konca Februára aby mu zdvihol telefón Ruský minister obrany, len aby mu to prianie konečne splnil?

Teraz to bolo potvrdené jedným z mojich najlepších špiónskych zdrojov. Telefonát bol priamym dôsledkom paniky. Vláda USA (v ďalšom USG – US Government) za každých okolností chce zaraziť to detailné Ruské vyšetrovanie – a zhromažďovanie dôkazov – o laboratóriách biologických zbraní USA na Ukrajine, ako som už naznačil v predošlom článku.

Ten telefonický rozhovor sa udial presne po oficiálnom Ruskom vyhlásení pre Bezpečnostnú Radu OSN 13. mája: Použijeme články 5 a 6 Konvencie o Zákaze Biozbraní na vyšetrenie biologických “experimentov” Pentagonu na Ukrajine.

To bolo zopakované aj Zástupcom Generálneho Tajomníka OSN povereného odzbrojovaním, menom Thomas Markram, aj keď všetci vyslanci členských krajín NATO ako sa predpokladalo popierali zhromaždené dôkazy ako “Ruské dezinformácie”.

Šoigu ten telefonát očakával už hodne dávno (eons away). Reuters, len citujúc toho povestného “úradníka Pentagonu”, točil (spun), že ten údajne hodinu trvajúci hovor nikam neviedol. Nezmysel. Austin, podľa Američanov, požadoval “zastavenie paľby – ceasefire” – čo muselo na tvári pána Šoigu vyvolať úškľabok Sibírskej mačky.

Šoigu presne vie odkiaľ fúka vietor na zemi – pre Ukrajinské Vojenské Sily a UkroNacistov rovnako. Tu nejde len o debakel Azovstal – a Kijevský úplny army breakdown rozpad armády.

Po páde pevnosti Popasnaja – kritická, najlepšie opevnená Ukrajinská pevnosť na Donbase – kde Rusi a sily Donecka/Luhanska prerazili obranu v štyroch rôznych smeroch na sever, severozápad, západ a juh. Čo zostalo z Ukrajinského frontu sa drobí – rýchle, s rozpadom masívneho kotla na bludište mini-kotlov: vojenská katastrofa, ktorú USG určite nemôže prekrútiť.

Teraz, paralelne, môžeme zároveň očakávať plné odhalenie – on overdrive – naplno – tie čachre Pentagonu s biozbraňami. Jediná “ponuka ktorej sa nedá odolať – offer you can’t refuse” ktorú ešte USG má, by bolo predložiť/odovzdať niečo reálne Rusom, aby sa vyhli plnému vyšetrovaniu. Ale to sa nestane. Moskva si je plne vedomá, že zverejnenie vo veci ilegálnej činnosti ohľadne zakázaných biologických zbraní je existenčným ohrozením pre US Deep State. A zvlášť, keď dokumenty získané Rusmi ukazujú, že Big Pharma – cez Pfizer, Moderna, Merck a Gilead – bola zamočená v niekoľkých “experimentoch”. Plné odhalenie celého bludiska, od začiatku, je jedným z cieľov ohlásených Putinom.

Viac “vojensko-technických opatrení”?

Tri dni po prezentácii v OSN, výbor Ruského Ministerstvy Zahraničia zorganizoval špeciálne zasadnutie, aby prebral “tie radikálne zmenené geopolitické reality, ktoré sa vyvinuli ako následok hybridnej vojny proti našej krajine rozpútanej Západom – pod zámienkou situácie na Ukrajine – bezprecedentnej v rozsahu a zúrivosti, včítane znovuvzkriesenia rasistického svetonázoru v Európe, vo forme jaskynnej Rusofóbie, zjavný smer ku ‘zákazu – abolition’ Ruska a všetkého Ruského.”

Takže nemôže byť žiadnym prekvapením, že “to agresívne revizionisticke nasmerovanie Západu vyžaduje radikálnul revíziu vzťahov Ruska s nepriateľskými štátmi.”

Mali by sme očakávať nejaké “nové vydanie Koncepcie Zahraničnej Politiky Ruskej Federácie” čoskoro.

Tento nový Koncept Zahraničnej Politiky rozpracuje to, čo Minister Zahraničia Lavrov znova zdôraznil na mítingu na počesť 30teho Zhromaždenia Výboru pre Zahraničnú a Obrannú Politiku: USA deklarovali komplexnú Hybridnú Vojnu proti Rusku. Jediné čo chýba, momentálne, je formálne vyhlásenie vojny.

Mimo dezinformačnej hmly zahaľujúcej žiadosť Fínska a Švédska – nazvime ich Hlúpy a Hlúpejší Severania – Dumb and Dumber Nordics – o vstup do NATO, na čom skutočne záleží je ďalší príklad deklarácie vojny: prospekt rakiet s nukleárnymi hlavicami umiestnenými naozaj blízko k Ruským hraniciam. Moskva už varovala Fínov a Švédov, slušne, že s týmto sa vysporiada prostredníctvom “vojensko-technických opatrení”. To je presne to, čo sme povedali Washingtonu – a NATO poskokom – že sa stane pred štartom Operácie Z.

A samozrejme, toto pokračuje do hĺbky, týka sa takisto Rumunska a Poľska. Bukurešť už má štartovacie rampy pre Aegis Ashore schopné poslať Tomahawky s jadrovými hlavicami na Rusko, zatiaľčo Varšava dostáva tie isté systémy. Tak sa prispôsobíme pretekom, a ak nepríde k deeskalácii, všetci prípadne nakoniec obdržia hypersonickú vizitku od pána Kinžala.

Člen NATO Turecko, medzitým, hrá šikovnú hru, vydávajúc svoj vlastný zoznam požiadaviek, skôr ako by posúdil ťahy Nordických hráčov (gamble – hazard). Ankara žiada koniec sankcií za svoj nákup S-400viek a navyše ešte znova zahrnutie do programu F-35. Bude fascinujúce pozorovať, s čím príde Hlas Jeho Pána (His Master’s Voice) aby zviedol Sultána. Tí Nordickí sú zaangažovaní v samo-opravnom “jasnom jednoznačnom postoji” proti PKK a PYD, čo jasne nestačí pre Sultána, tak si užíval kalenie vody dokonca viac, ako zvýrazňoval že nákup Ruskej energie je “strategická” záležitosť pre Turecko.

Koniec 1. časti prekladu.

Ukrajinské pozície NATO v rozklade

21.06.2022

Karl Haki, Strategic Culture Foundation , 18.6. Trvalé následky z rozpadajúcich sa lží predstavuje hlavne erózia toho domnelého vodcovstva prisluhovačov USA a NATO. Bidenova administratíva, Západné médiá (t.j. systém propagandy) a vojenská os NATO sa dostali do priameho konfliktu s realitou. Prvým príznakom je opadnutie toho hurá postoja a výzva ich milovanému Kijevskému [...]

Rusko prepísalo umenie hybridnej vojny 2

13.06.2022

2.časť. Pepe Escobar, Strategic Culture Foundation: Counteracting financial Shock’n Awe Dnes je už úplne jasné, že „Operácia Z s otvoreným koncom“ cieli na unipolárnu moc Hegemóna, nekonečnú expanziu vazalského NATO, a finančnú architektúru sveta – akési poprepletané kombo (aj čosi ako rozličný tovar) – ktoré výrazne presahuje vojnové pole na Ukrajine. [...]

Tajná interná správa Pfizeru

08.06.2022

Tento článok z Gumshoe News nám pripomína, že „akcia COVID a vakcíny“ stále pokračuje rôznymi formami, hoci vakcinácia sa v súčasnosti nikde nepretláča. Článok obsahuje úvodné slovo od Dee McLachlan a video. To video si treba spustiť z originálu, je v angličtine. Takže ten úvod Dee McLachlan, ktorý je do určitej miery postačujúci: Ten Hlavný Herec — firma Pfizer [...]

Josef S., dozorca

Bývalý 101-ročný dozorca zo Sachsenhausenu dostal päť rokov väzenia

28.06.2022 11:41

Proces je označovaný ako jeden z posledných, ktoré Nemecko s pomocníkmi nacistického režimu 77 rokov po druhej svetovej vojne vedie.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Auto na Ružinovskej ulici v Bratislave zrazilo chodca, úsek je neprejazdný

28.06.2022 11:27

Úsek sa dá obísť po Herlianskej, Drieňovej a Bajkalskej ulici.

Homosexuál / LGBTI / Gay /

Návrh o zákaze dúhových vlajok na budovách presunuli poslanci na september

28.06.2022 10:44

Potvrdil to nezaradený poslanec Tomáš Taraba, podľa ktorého má návrh v septembri väčšiu šancu získať podporu.

North Macedonia NATO Exercise

Financial Times: NATO musí ukázať, že to s obranou východného krídla myslí vážne

28.06.2022 10:26

NATO rozmiestni niekoľko tisíc vojakov do každého pobaltského štátu a rozšíri svoje sily rýchlej reakcie zo 40-tisíc na 300-tisíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 392
Celková čítanosť: 1468117x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie