Založ si blog

Rusko prepísalo umenie hybridnej vojny

Pepe Escobar, Strategic Culture Foundation.

Hybridná vojna sa bojuje prevažne na ekonomickom/finančnom bojovom poli – a ten ciferník bolesti pre kolektivny Západ sa pohne iba vyššie.

Tá obrnená „historka“ na úrovni fikcie, nasadzovaná cez celý NATOstan je, že Ukrajina “víťazí”.

Tak prečo potom podomový obchodník so zbraňami vylepšený na šéfa Pentagonu Lloyd “Raytheon” Austin doslova prosil od konca Februára aby mu zdvihol telefón Ruský minister obrany, len aby mu to prianie konečne splnil?

Teraz to bolo potvrdené jedným z mojich najlepších špiónskych zdrojov. Telefonát bol priamym dôsledkom paniky. Vláda USA (v ďalšom USG – US Government) za každých okolností chce zaraziť to detailné Ruské vyšetrovanie – a zhromažďovanie dôkazov – o laboratóriách biologických zbraní USA na Ukrajine, ako som už naznačil v predošlom článku.

Ten telefonický rozhovor sa udial presne po oficiálnom Ruskom vyhlásení pre Bezpečnostnú Radu OSN 13. mája: Použijeme články 5 a 6 Konvencie o Zákaze Biozbraní na vyšetrenie biologických “experimentov” Pentagonu na Ukrajine.

To bolo zopakované aj Zástupcom Generálneho Tajomníka OSN povereného odzbrojovaním, menom Thomas Markram, aj keď všetci vyslanci členských krajín NATO ako sa predpokladalo popierali zhromaždené dôkazy ako “Ruské dezinformácie”.

Šoigu ten telefonát očakával už hodne dávno (eons away). Reuters, len citujúc toho povestného “úradníka Pentagonu”, točil (spun), že ten údajne hodinu trvajúci hovor nikam neviedol. Nezmysel. Austin, podľa Američanov, požadoval “zastavenie paľby – ceasefire” – čo muselo na tvári pána Šoigu vyvolať úškľabok Sibírskej mačky.

Šoigu presne vie odkiaľ fúka vietor na zemi – pre Ukrajinské Vojenské Sily a UkroNacistov rovnako. Tu nejde len o debakel Azovstal – a Kijevský úplny army breakdown rozpad armády.

Po páde pevnosti Popasnaja – kritická, najlepšie opevnená Ukrajinská pevnosť na Donbase – kde Rusi a sily Donecka/Luhanska prerazili obranu v štyroch rôznych smeroch na sever, severozápad, západ a juh. Čo zostalo z Ukrajinského frontu sa drobí – rýchle, s rozpadom masívneho kotla na bludište mini-kotlov: vojenská katastrofa, ktorú USG určite nemôže prekrútiť.

Teraz, paralelne, môžeme zároveň očakávať plné odhalenie – on overdrive – naplno – tie čachre Pentagonu s biozbraňami. Jediná “ponuka ktorej sa nedá odolať – offer you can’t refuse” ktorú ešte USG má, by bolo predložiť/odovzdať niečo reálne Rusom, aby sa vyhli plnému vyšetrovaniu. Ale to sa nestane. Moskva si je plne vedomá, že zverejnenie vo veci ilegálnej činnosti ohľadne zakázaných biologických zbraní je existenčným ohrozením pre US Deep State. A zvlášť, keď dokumenty získané Rusmi ukazujú, že Big Pharma – cez Pfizer, Moderna, Merck a Gilead – bola zamočená v niekoľkých “experimentoch”. Plné odhalenie celého bludiska, od začiatku, je jedným z cieľov ohlásených Putinom.

Viac “vojensko-technických opatrení”?

Tri dni po prezentácii v OSN, výbor Ruského Ministerstvy Zahraničia zorganizoval špeciálne zasadnutie, aby prebral “tie radikálne zmenené geopolitické reality, ktoré sa vyvinuli ako následok hybridnej vojny proti našej krajine rozpútanej Západom – pod zámienkou situácie na Ukrajine – bezprecedentnej v rozsahu a zúrivosti, včítane znovuvzkriesenia rasistického svetonázoru v Európe, vo forme jaskynnej Rusofóbie, zjavný smer ku ‘zákazu – abolition’ Ruska a všetkého Ruského.”

Takže nemôže byť žiadnym prekvapením, že “to agresívne revizionisticke nasmerovanie Západu vyžaduje radikálnul revíziu vzťahov Ruska s nepriateľskými štátmi.”

Mali by sme očakávať nejaké “nové vydanie Koncepcie Zahraničnej Politiky Ruskej Federácie” čoskoro.

Tento nový Koncept Zahraničnej Politiky rozpracuje to, čo Minister Zahraničia Lavrov znova zdôraznil na mítingu na počesť 30teho Zhromaždenia Výboru pre Zahraničnú a Obrannú Politiku: USA deklarovali komplexnú Hybridnú Vojnu proti Rusku. Jediné čo chýba, momentálne, je formálne vyhlásenie vojny.

Mimo dezinformačnej hmly zahaľujúcej žiadosť Fínska a Švédska – nazvime ich Hlúpy a Hlúpejší Severania – Dumb and Dumber Nordics – o vstup do NATO, na čom skutočne záleží je ďalší príklad deklarácie vojny: prospekt rakiet s nukleárnymi hlavicami umiestnenými naozaj blízko k Ruským hraniciam. Moskva už varovala Fínov a Švédov, slušne, že s týmto sa vysporiada prostredníctvom “vojensko-technických opatrení”. To je presne to, čo sme povedali Washingtonu – a NATO poskokom – že sa stane pred štartom Operácie Z.

A samozrejme, toto pokračuje do hĺbky, týka sa takisto Rumunska a Poľska. Bukurešť už má štartovacie rampy pre Aegis Ashore schopné poslať Tomahawky s jadrovými hlavicami na Rusko, zatiaľčo Varšava dostáva tie isté systémy. Tak sa prispôsobíme pretekom, a ak nepríde k deeskalácii, všetci prípadne nakoniec obdržia hypersonickú vizitku od pána Kinžala.

Člen NATO Turecko, medzitým, hrá šikovnú hru, vydávajúc svoj vlastný zoznam požiadaviek, skôr ako by posúdil ťahy Nordických hráčov (gamble – hazard). Ankara žiada koniec sankcií za svoj nákup S-400viek a navyše ešte znova zahrnutie do programu F-35. Bude fascinujúce pozorovať, s čím príde Hlas Jeho Pána (His Master’s Voice) aby zviedol Sultána. Tí Nordickí sú zaangažovaní v samo-opravnom “jasnom jednoznačnom postoji” proti PKK a PYD, čo jasne nestačí pre Sultána, tak si užíval kalenie vody dokonca viac, ako zvýrazňoval že nákup Ruskej energie je “strategická” záležitosť pre Turecko.

Koniec 1. časti prekladu.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

lietadlo

Pri Paríži spadlo malé lietadlo priamo medzi bytové domy

04.12.2023 20:50

Všetci traja členovia posádky boli s vážnymi zraneniami prevezení do nemocnice.

Nicolás Maduro

Najskôr referendum, potom anexia? Venezuela ide Putinovou cestou

04.12.2023 17:39

Bezmála desať rokov potom, čo Rusko zabralo ukrajinský Krym, sa do podobne nebezpečnej hry púšťa latinskoamerický spojenec Moskvy.

schôdza, parlament, Michal Šimečka

Progresívci podajú ústavnú sťažnosť, ak sa bude obmedzovať ÚŠP cez skrátené konanie

04.12.2023 17:21

PS tvrdí, že cieľom zmeny je ochrana "našich ľudí" zo strany premiéra Fica.

Americky torpedoborec USS Carney

Americký torpédoborec zostrelil jemenské drony útočiace na civilné lode

04.12.2023 17:00

Americká vojnová loď sa zapojila do bojov s jemenskými povstalcami v Červenom mori. Asistovala trom poškodeným civilným lodiam a zostrelila tri drony.