Založ si blog

Ako Európu potlačili k Ekonomickej Samovražde, 2. diel

Tento článok (aj nadpis) je inšpirovaný článkom na túto tému na Moon of Alabama z 18. mája, ktorý som čiastočne spracoval v minulom blogu. Tento je skôr z pohľadu Rusov. Verziu tohto článku, ktorý je v širšom pohľade, viac zameraný aj na to čo viedlo Rusov k útoku, ale zmieňuje sa aj o obsadení Československa Rusmi v roku 1968, mi publikovali včera na Gumshoe News.

Odpoveď Európy na proxy vojnu USA proti Rusku bola založená na médiami tlačenom hysterickom moralizovaní, alebo možno moralizujúcej hystérii. Nebolo to, a nie je, ani racionálne, ani realistické.

Európske ‚vedenie/vodcovstvo‘ (sa?) rozhodlo, že nič menšie ako ekonomická samovražda Európy nie je dostatočným prejavom ktorý ukáže Rusku, že Brusel je vážne podráždený (seriously miffed). Nahlúple (dimwit) národné vlády, včítane Nemeckej, poslúchli ten program. Ak by v nasadenom kurze zotrvali, výsledkom bude úplna de-industrializácia západnej Európy.

Slovami jedného vážneho pozorovateľa:

Dnes vidíme, ako pre čiste politické dôvody, pod tlakom ich vlastných ambícií, a pod tlakom od ich pána z USA, Európske krajiny si nasadzujú viac sankcií na trhoch s ropou a plynom, ktoré budú viesť k ďalšej inflácii. Namiesto toho aby si priznali svoje chyby, hľadajú toho čo je na vine inde.

Človek má dojem, že Západní
politici a ekonómovia jednoducho zabúdajú základné ekonomické zákony, alebo sa jednoducho rozhodli ich ignorovať.

Odmietnutie Ruskej energie znamená, že Európa sa stane systemicky a na dlhý čas najdrahšou oblasťou pre zdroje energie. Áno, ceny pôjdu hore, a zdroje sa budú pohybovať tak aby išli proti tým zvýšeniam cien, ale tým sa nezmení situácia nejako výraznejšie. Niektorí analytici hoviria, že to vážne a nenávratne podkope kompetitívnosť významnej časti Európskeho priemyslu, ktorý už stráca pozície voči firmám z iných častí sveta. Teraz tie procesy určite nadobudnú zrýchlenie. Je jasné, že príležitosti pre ekonomické aktivity, spolu s ich zlepšeniami, opustia Európu smerom k iným regiónom, rovnako ako Ruské zdroje energií.

Toto ekonomické auto-da-fe… suicide – verejná samovražda – je, samozrejme, medzinárodnou záležitosťou Európskych krajín.

Teraz, chybné aktivity naších partnerov
– lebo tým naozaj sú – rezultovali do de facto rastu ziskov sektora Ruskej ropy a plynu, ako dôvažok k poškodeniu Európskej ekonomiky.

Keďže rozumieme aké kroky vykoná Západ v blízkej budúcnosti, musíme dospieť k záverom vopred, a byť proaktívni, aby sme zmenili bezmyšlienkovité chaotické kroky niektorých z naších partnerov v našu výhodu a v prospech našej krajiny. Prirodzene, nemali by sme dúfať v ich nekonečné chybovanie. Mali by sme len prakticky pokračovať nadväzujúc na súčasné reality, ako som povedal.

Vladimir Putin, Meeting on oil industry development, 17. Máj 2020, Kremlin, Moscow

Prípadné ďalšie diely na túto tému zrejme závisia od ďalších udalostí, a, na nešťastie, aj aktivít rôznych naších domácich dimwitov, viď záver:

Takže ešte k peknému slovu použitému v úvodnej časti „dimwit“. Používa sa dosť často. Dim znamená niečo ako nejasný, utlmený, wit je niečo ako bystrosť, chápavosť, vtip . Kombinácia Dimwit by mala byť jasná, náš ekvivalent by mohol byť napr. natvrdlý, hore som použil nahlúply.

Ukrajinské pozície NATO v rozklade

21.06.2022

Karl Haki, Strategic Culture Foundation , 18.6. Trvalé následky z rozpadajúcich sa lží predstavuje hlavne erózia toho domnelého vodcovstva prisluhovačov USA a NATO. Bidenova administratíva, Západné médiá (t.j. systém propagandy) a vojenská os NATO sa dostali do priameho konfliktu s realitou. Prvým príznakom je opadnutie toho hurá postoja a výzva ich milovanému Kijevskému [...]

Rusko prepísalo umenie hybridnej vojny 2

13.06.2022

2.časť. Pepe Escobar, Strategic Culture Foundation: Counteracting financial Shock’n Awe Dnes je už úplne jasné, že „Operácia Z s otvoreným koncom“ cieli na unipolárnu moc Hegemóna, nekonečnú expanziu vazalského NATO, a finančnú architektúru sveta – akési poprepletané kombo (aj čosi ako rozličný tovar) – ktoré výrazne presahuje vojnové pole na Ukrajine. [...]

Tajná interná správa Pfizeru

08.06.2022

Tento článok z Gumshoe News nám pripomína, že „akcia COVID a vakcíny“ stále pokračuje rôznymi formami, hoci vakcinácia sa v súčasnosti nikde nepretláča. Článok obsahuje úvodné slovo od Dee McLachlan a video. To video si treba spustiť z originálu, je v angličtine. Takže ten úvod Dee McLachlan, ktorý je do určitej miery postačujúci: Ten Hlavný Herec — firma Pfizer [...]

North Macedonia NATO Exercise

Financial Times: NATO musí ukázať, že to s obranou východného krídla myslí vážne

28.06.2022 10:26

NATO rozmiestni niekoľko tisíc vojakov do každého pobaltského štátu a rozšíri svoje sily rýchlej reakcie zo 40-tisíc na 300-tisíc.

Kosovo medvede rezervácia príroda zaujímavosti

Zásahový tím usmrtil už desať medveďov

28.06.2022 10:18

Za minulý rok Zásahový tím odstránil sedem synantropných jedincov, čiže takých, ktorí sa už človeka nebáli a zvykli si na jeho prítomnosť.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Pre požiar vo výrobnej hale v Dubnici evakuovali 135 zamestnancov, štyri osoby sa zranili

28.06.2022 09:55

Požiar vznikol na odsávaní výrobného stroja.

Ukrajina / UA /

Klus: Najdôležitejšou súčasťou Marshallovho plánu pre Ukrajinu je európska perspektíva

28.06.2022 09:48

Obnova Ukrajiny bude podľa Klusa finančne a politicky veľmi náročný proces. Konštatoval však, že je potrebné o tomto procese hovoriť aj v súvislosti so zapojením agresora, teda Ruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 392
Celková čítanosť: 1468087x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie