Založ si blog

Prečo asi USA tak blbnú

Tie horúčkovité intrigy smerom k obkľúčeniu Ruska svedčia. Zdá sa, že „vodcovia“ USA sú si vedomí, ža „sa im kráti čas“. A to nie len ako osobám, ale aj ako „vodcom“, a aj pozícii „veľmoci“. Ako v tranze vymýšľajú, ako by nejako zdržali ten vzostup Ruska a Číny. Posledný pokus bol napríklad Kazachstan. Ale nestačilo im to absolútne zlyhanie, hoci nám, stojacim mimo, to na potvrdenie o stave vecí stačilo.

Idú ale na vec z opačnej strany. Vzostup Ruska a Číny už môžu ťažko ovplyvniť, teraz na nich nedosiahnu, akosi „sa im skrátili ruky“. Čo by mohli skúsiť, je zastavenie vlastného úpadku. Ale to „mohli by“ má množstvo prekážok a bŕzd, a čím neskôr posunú sily sem, tým to bude menej možné.

Napríklad, akoby neboli skoro ani zaregistrovali, že Rusi boli na návšteve na Kube a vo Venezuele. Proti týmto krajinám si USA dlhodobe dovoľujú rôzne šikany, zväčša protiprávne (na toto si zvykli, budú sa musieť odúčať – a to bude u nich problém). A pri svojich pokusoch umiestniť nejaké vojská NATO na Ukrajine nemyslia na možnosť, že by Rusi umiestnili zbraňové systémy opäť na Kube, a prípadne vo Venezuele. A ešte aj to, že to pritom vlastne vôbec nepotrebujú, vzhľadom na generačnú prevahu v zbraniach. A mali by si pritom uvedomiť, že im Rusi zostrelili špionážne (resp. vojenské) satelity nad Ruskom a Čínou, a môžu pokračovať s ďalšími, ak by to bolo potrebné. To však znamená nielen oslepenie a ohluchnutie ich prípadných vojsk, ale aj to, že majú aj zníženú schopnosť obrany svojej krajiny proti prípadným raketám vypusteným Rusmi a Číňanmi, ktoré sú navyše inej generácie ako ich obrana. Pritom môžu zabrániť USA vypustiť na obežnú dráhu ďalšie. A ani nové Ruské ponorky NATO „nevidí“, volajú ich čierna diera.

Celá tá horúčkovito-šibnutá aktivita NATO – ako indiánsky vojnový tanec – vyzerá ako keby sa boli vedúci predstavitelia USA (a NATO, najmä pán šéf, ktorý vyzerá až posadnuto, v zmysle poruchy), dostali do akejsi samohypnózy, tranzu, a vôbec nevedia vyhodnotiť ten rozdiel medzi nimi a Ruskom s Čínou. Zvykli si na velikášstvo a zrejme sa to ťažko vypína. Možno majú dokonca nariadené „predstierať sebavedomie“. A pritom aj Čína má už dlhšie hypersonické hlavice, špeciálne proti lietadlovým lodiam, útočia kolmo zhora z nosnej rakety. Dá sa predpokladať, že sa dajú použiť aj proti iným cieľom, už ich majú niekoľko rokov.

A USA si tou agendou s vírusom COVID a vakcínami ešte ten problém prehĺbili. Používajú totiž menu, ktorá nie je ničím krytá, a vytlačili tých papierov už nadmerne veľa, vzhľadom na zvýšené potreby okolo pandémie, takže sa im môže zosypať tá čiste papierová mena, a ekonomika.

To by bolo čosi ako také Maxi Zbúranie WTC. A rovnako by bolo samoobslužné. Na otázku v nadpise vlastne neviem odpovedať civilizovane. Existuje nejaké príslovie o zdochýnajúcom koňovi. A – snáď len nechcú Rusov nakoniec dotlačiť do vyskúšania hypersonických rakiet dlhého doletu naostro? Bol by to asi jediný spôsob ako by sa na ich územie dostali tie nové materiály, a vektorovaný raketový pohon. Ale určite nie v stave použiteľnom na odkopírovanie.

Tento blog má základ v článku publikovanom na webe Slovanské Noviny.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

operácia, Rooseveltova nemocnica

V Rooseveltovej nemocnici urobili päťtisícu roboticky asistovanú operáciu

29.02.2024 16:47

Jubilejný pacient bol 74-ročný pán Milan z Banskej Bystrice. Roboticky asistovanú operáciu mal dvakrát.

Notebook / Mobil / Internet /

Polícia obvinila štyri osoby, ktoré na internete mámili od ľudí peniaze cez vymyslený ženský profil

29.02.2024 16:21

Obvinení viedli s osobami komunikáciu so sexuálnou tematikou. V prípade dokázania viny im hrozí až na desať rokov väzenia.

Peter Kotlár

Kotlár odmieta porušenie zákona, jeho konateľstvo vo firme má riešiť výbor

29.02.2024 16:07

Poslanec SNS odmieta, že by porušil zákon.

Rudolf Huliak

Matovičovci vyzývajú Huliaka, aby sa vzdal mandátu poslanca pre slová o zastrelení hovorcu hnutia

29.02.2024 15:33

Podľa hnutia by sa poslanec SNS mal ospravedlniť a odovzdať zbrojný preukaz a zbrane.