Založ si blog

Vraj nám hrozí nedostatok plynu – ? ? ?

Hovorí sa, že zima sa nás opýta čo sme robili v lete. Normálne by som asi tej zime odpovedal – „no – pokiaľ viem, stavali sme plynovod“.

A potom by som to rozviedol – v tomto čase sa tam už zrejme robia koncové úpravy (angl. finishing touches, ak by zima už nerozumela po Slovensky) – teda napríklad okolo koncového terminálu sa asi robí trávnik a inštalujú sa lavičky pre dôchodcov. Snáď budú aj bufety a volejbalové ihrisko. A odtiaľ potom ten plyn príde cez iné potrubie aj k nám, také potrubie už tuším máme dávnejšie.

Ale v naších správach sa hovorí/píše niečo celkom iné – čosi v zmysle, že ak bude málo plynu, bude sa menej púšťať do podnikov, aby bolo pre domácnosti. Takže, nastala nejaká zmena.

Tá zmena je podľa všetkého spôsobená tým, že nejakí nemeckí boháči chcú byť ešte bohatší, a z toho dôvodu zastavili spustenie NordStreamu 2 do prevádzky. Pravdepodobne sa spojili s boháčmi z USA a budú tlačiť tú – v porovnaní dosť blbú – myšlienku o dovoze skvapalneného plynu do Nemecka loďami. To určite nemôže ísť potrubím, keďže Atlantik je hlboký a seizmicky nervózny, ako by potvrdili Islanďania.

Ale toto si žiada nejakú inventúru. Investovalo sa do hodne kilometrov dlhého plynovodu, ide aj pod morom, a pravdepodobne sa zároveň pripravovali koncové zariadenia na obidvoch koncoch. Tie v Rusku sa využijú, keďže majú zmluvu s Čínou, tie v Nemecku – to sa ukáže. Ale celé to určite niečo stálo. Navyše som si skoro istý, že ťažko niekto teraz investuje do rozoberania toho plynovodu. Aspoň možno ostanú aj tie – vymyslené – trávniky, lavičky a bufety.

Z toho ale pomerne jasne vyplýva, bez ohľadu na lavičky a bufety, že Nemecko už nemôže byť vedúcim prvkom pre Európu. Tento ťah ukazuje, že nie je schopné vidieť veci z dlhodobého pohľadu. Má zakalený zrak strašením zo strany USA a nejakých domácich potomkov revanšistov, plus vidinou ziskov pre vplyvných ľudí. A ešte k tým nákladom: Bolo to z fondov EÚ? Ak áno, musíme pýtať alikvótnu čiastku.

Ale to ani zďaleka nie je všetko. Musia sa zmeniť pomery riadenia Európskej Únie, kedy toto „združenie štátov“ sa pokúšajú riadiť niekoľkí miliardári. Pritom mnohí z nich nie sú občanmi Európy, ale vnucujú Európe – a to celej – riešenie otázok s významnými ekonomickými dopadmi cez svoje príjmy, nevýhodne pre EÚ ako celok.

A toto celé – t.j. prípad NordStream a smiešne „indiánske vojnové tance“ okolo neho – je celkom zjavne zviazané aj s naším členstvom v NATO. Som toho názoru, že by nám prospelo keby sme sa stali nezávislou krajinou ako Rakúsko a Švajčiarsko, a začali si budovať armádu (momentálne žiadnu nemáme, čo by sa tak dala nazvať). Ale tento bod je až niekde na konci, a nebol by lacný, vzhľadom na súčasný stav.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Nikto, kto pracuje pre ruskú agresiu, neunikne zodpovednosti

02.04.2023 07:00, aktualizované: 08:32

Volodymyr Zelenskyj ohlásil ďalšie sankcie voči vyše 650 ľuďom a firmám.

Bulharsko, protest

Bulhari opäť volia, piatykrát za dva roky

02.04.2023 06:35

Bulharskí voliči hlasujú v nedeľu v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sú v poradí už piate za ostatné dva roky.

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.