Založ si blog

Vakcinácie: k bezpečnosti vakcín a zodpovednosti

Na nedávnom blogu na Pravde autor písal o známom, ktorý mal negatívne následky po vakcinácii, a štát sa jeho prípadom vôbec nebol ochotný zaoberať v zmysle následku vakcinácie. Vraj by musel dokázať, že to následok vakcinácie je. Ináč je to zmena zdravotného stavu, s ktorou sa má obrátiť na svojho lekára, a ten to bude riešiť, zrejme v rámci štandardného postupu a zdravotného poistenia.

Takže toto je postoj štátu, ktorý tlačí ľudí do vakcinácie, vakcínami stále nie oficiálne uznanými na úrovni WHO a EMA, t.j. prebieha to stále na úrovni pokusov na ľuďoch. Pritom štát nedávno, vzhľadom na nejaké námietky ľudí, vyhlásil, že na seba zodpovednosť za následky vakcinácie preberá – bolo to v rámci debaty k úmrtiam následkom vakcíny, ktorých vraj bolo u nás 7 – uznaných. Takže to bola len ďalšia z „návnad a zastrašovaní“, ktoré tu poletujú okolo. Skutočnosť, že po vakcíne nemôžete dostať COVID tiež nezaručujú, a hoci to nebolo nikdy vyhlasované, dokresľuje to charakter „vakcín“, pardon, „génovej terapie“.

Malá vsuvka: Neviete niekto náhodou čo to je, tá génová terapia? Nikto tu nebol, tak som si to musel nájsť: Oxford Dictionary píše, že to je „the introduction of normal genes into cells in place of missing or defective ones in order to correct genetic disorders“ -, teda: „zavedenie normálnych génov do buniek namiesto chýbajúcich alebo chybných, aby sa skorigovali genetické poruchy“. Tak teda – toto som teraz videl prvý krát, čo tá vakcína má v tele robiť. Ak sa dám vakcinovať, skoriguje mi nejakú genetickú poruchu, o ktorej som doteraz vôbec netušil. Najvyšší čas, povedal by vyrývač ako ja. Ale prípadne aj – a čo urobí ak žiadnu nenájde??.

Takže môžeme pokračovať – ak to má ešte zmysel po tej definícii génovej terapie.

Možno by stálo za to vyskúšať postoj, že človek odmietne podpísať „súhlas“, nakoľko

  • tam zrejme všeličo nie je napísané, t.j. chýba, uvediem ďalej

  • zrejme tam nie je napísané nič múdrejšie ako že v prípade problémov sa má hlásiť u obvoďáka, takže –

  • je nutné vložiť ďalší bod, v ktorom bude uvedené, kde sa má hlásiť v prípade jasných príznakov, že ide o neštandardnú zmenu zdravotného stavu, naznačujúcu následok vakcíny, a nesmie to byť obvodný lekár, ale priamo taký, ktorý nemusí človeka posielať ďalej – t.j. okamžitá podpora bez straty času a bez tápania „čo mám teraz robiť“.

Treba aby štát v rámci možnosti 3 zriadil priamy a okamžitý prístup k „zdravotným službám pre následky vakcinácie“. Musí byť uznaný oficiálny stav „post vakcinačné príznaky“, a medicínske miesto, kde sa človek môže obrátiť priamo. Pokiaľ viem, naše zdravotné karty sú dnes dostupné lekárom cez internet. Takže tanec s obvodným lekárom (s plnou čakárňou) je len štandardný pokus o „znechucovanie sťažovateľa“ – v tomto prípade ale môže ísť o vážne poškodenia, ktorých odstrániteľnosť sa s časom možno znižuje, t.j. musí zahrnovať aj možnosť zavolania rýchlej zdravotnej služby.

A teraz si ešte zatipujem, čo sa nepíše v letáku, ktorý dávajú podpisovať pred vakcináciou (dávnejšie som ho videl na Internete, ale nepamätám si z toho nič, okrem osvedčeného „štýlu na skrátenie čítania“), takže toto tam vtedy nebolo:

  1. vakcína je typu mRNA, teda stáva sa súčasťou Vašej genetickej výbavy,

  2. vzhľadom na bod 1, ostáva vo vašom tele dlhodobe, stále v akcieschopnom stave, môže sa aj preniesť na potomstvo,

  3. vzhľadom na vyššie uvedené body je v rozpore s tzv. Oviedskou Konvenciou, ktorá má v EÚ silu zákona, a je aj zahrnutá v zozname najzákladnejších ľudských práv,

  4. nie je oficiálne schválená ako vakcína, a teda jej nasadenie je z právneho hľadiska pokusom na Vašej osobe, čím porušuje Norimberský Kódex o pokusoch na ľuďoch.

Ale aj tak ľudia vždy nejaký papier na podpis dostávajú a väčšinou nečítajú – sú väčšinou nevhodne formulované a ľudia to vedia – takže to tam kľudne môžu aj vytlačiť.

A na záver – dostal som inšpiráciu od STV, bol tam program „Zemetrasenia na Slovensku“. Nejaké poriadne – politické – by sa zišlo, len nemáme žiadnu záruku, že by to dopadlo správne, a ešte aj o tom správnom máme rôzne predstavy.

Ako Európu potlačili k Ekonomickej Samovražde

19.05.2022

Zdroj: Moon of Alabama, USA Za aktívnej podpory od ‚vodcov – leadership‘ EÚ, USA sa darí ruinovať Európu (z tejto vety je jasné že to prekladám preto, lebo to podporuje môj pohľad na vec). Ako Michael Hudson, profesor Ekonómie na University of Missouri, Kansas City, napísal začiatkom Februára, pred Ruskou intervenciou na Ukrajinu: Amerika už dnes nemá peňažnú [...]

Zákaz surovín z Ruska – možné zámery a zrejmé následky

15.05.2022

Ako tá vojna na Ukrajine vznikla, sme už viacerí dobre popísali. USA na Ukrajine postupne založili až 12 laboratórií na výrobu biologických bojových látok. Pravdepodobne si neuvedomovali, ani USA ani Ukrajinci, že tieto látky môžu rovnako ohroziť toho čo ich (vyrobí a) nasadí, ťažko sa dá „zaručiť, aby sa nerozšírili kde ich my nechceme“. To, že o tom existuje [...]

Môže nás Rusko ohroziť?

08.05.2022

Chystá sa vraj na túto tému „diskusia“. Keďže si ju viem predstaviť, niečo na túto tému. Podľa istého US zdroja je vraj súčasná situácia taká, že Ukrajinská armáda, v snahe tie Rusky hovoriace republiky – tuším Lugansk a Doneck – obsadiť a „priviesť na pravú vieru“, stojí na ich hraniciach, zatiaľ zvonku. Ale vraj Ruská armáda prišla na pomoc tým [...]

čaputová mimovládne organizácie

Prezidentka prijala predstaviteľov mimovládnych organizácií, ocenila ich pomoc

24.05.2022 20:29

130 slovenských mimovládnych organizácií pomáhalo štátu a samosprávam zvládnuť prílev ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine.

Janez Janša

Urazil novinárky. Súd potvrdil premiérovi Janšovi podmienečný trest

24.05.2022 19:13

Súd zamietol odvolanie dosluhujúceho slovinského premiéra Janeza Janšu.

Rusko Navaľnyj súd odvolanie Putin vojna uarus

Rusi proti vojne: doma trest, vo svete pohŕdanie

24.05.2022 18:37

Tisíce kritikov vojny skončili v Rusku na lavici obžalovaných a státisíce ušli za hranice. Pri širokej podpore, ktorej sa šéf Kremľa doma stále teší, cítiť u odporcov režimu čoraz viac rozpakov i bezradnosti.

Mexiko / nepokoje / násilie /

Masaker v Mexiku. V hoteli a dvoch baroch zabili desať ľudí

24.05.2022 18:21

K útoku došlo v meste Celaya v strednom Mexiku, kde vznikol spor medzi drogovými kartelmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 386
Celková čítanosť: 1436072x
Priemerná čítanosť článkov: 3720x

Autor blogu

Kategórie