Založ si blog

Španielsky Najvyšší Súd rozhodol proti!

Autor: Nick Corbishley , Global Research

Bolo to „proti používaniu vakcinačných pasov na obmedzenie prístupu na verejné miesta“. Toto je prvý prípad, kedy vysoký súd Členského Štátu EÚ spochybnil používanie vakcinačného pasu vnútroštátne (domestically).

Španielsky Najvyšší Súd „rozvlnil vodu“ minulý týždeň, tým že sa stal prvou právnou autoritou v Európe , ktorá rozhodla proti používaniu covid pasov na obmedzenie prístupu na verejné priestory — špecificky podnikateľský priestor pohostinský – (bary, reštaurácie a nočné kluby). Nie je to prvý Španielsky súd, ktorý vystúpil proti vakcinačným pasom, ale toto je ten najdôležitejší prípad. Doteraz len 5 zo 17 Autonómnych oblastí Španielska – Kanárske Ostrovy, Ceuta a Melilla, Andalúzia, Kantabria a Galícia – navrhli používať vakcinačné pasy na obmedzenie prístupu na verejné priestory. A všetky boli zamietnuté miestnymi sudcami.

Ten EU Zelený Pas je jedno-dielny QR-kód dokument, ktorý môže byť cestovateľovi vydaný ako v papierovej, tak aj digitálnej forme. Jeho zámerom je dokázať, že jeho držiteľ buď obdržal jednu zo štyroch typov vakcín autorizovaných Európskou Medicínskou Agentúrou (BioNTech-Pfizer’s, Moderna’s, AztraZeneca’s and Johnson &Johnson’s), bol negatívne testovaný na Covid-19 v posledných 48 hodinách, alebo bol infikovaný Covidom v posledných 6 mesiacoch a teda má prirodzenú imunitu. Avšak, niektoré krajiny, ako napr. Francúzsko, sa rozhodli dovoliť vstup len cestujúcim, ktorí sú plne vakcinovaní.

Mnohé vlády používajú ten dokument aj na obmedzenie prístupu pre nevakcinovaných občanov na verejné priestory a k službám v rámci ich vlastných krajín. Ale doteraz Španielski sudcovia sa postavili tomuto trendu, na základe že to by obmedzovalo isté ústavne uznané individuálne práva, ako je právo na fyzickú integritu a súkromie (moja vsuvka – toto vlastne zahrnuje právo nedať sa očkovať), čo má zároveň obmedzený dopad na verejné zdravie. Najvyšší Súd Andalúzie a aj ten Ceuty a Melilly povedali, že aj tie opatrenia sú diskriminačné. Keď Najvyšší Súd Andalúzie sa postavil na stranu miestneho pohostinského biznisu pri ich odvolaní sa proti navrhnutým opatreniam s vakcinačnými pasmi, regionálna moc (authority) posunula prípad vyššie na Národný Najvyšší Súd. A prehrala.

Ekonomické pohľady na vec mohli hrať svoju úlohu v rozhodnutí tých súdov. „Pohostinský“ sektor Španielska vytvára obrovské množstvo peňazí a obrovský počet zamestnaní, zvlášť počas špičkovej turistickej sezóny. (t.j. presne teraz). Ten sektor už prešiel cez ten drviaci mlynček minuloročného trojmesačného národného lockdownu, ako aj sporadickými regionálnymi lockdownmi. Dokonca aj po zavedení vakcinačných pasov, zaoceánski návštevníci naďalej prichádzali v malých nepravidelných skupinkách (in dribs and drabs). Rovnako ako v minulom roku, je to ten domáci dopyt, ktorý drží mnohé biznisy nažive .A obmedzovanie tohoto dopytu pravdepodobne spôsobí ešte viac ekonomickej bolesti.

Ústavné Zrážky – Constitutional Clashes

Ale toto nie je prvý krát, kedy Španielska vláda a regionálni predstavitelia moci sa dostali do potyčky so súdnou mocou ohľadne manažmentu krízy verejného zdravia.  Odkedy Španielsko ukončilo svoj núdzový stav 9. Mája , vyššie súdy v Oblasti Valencia, na Baleárskych Ostrovoch, v Katalánsku, na Kanárskych Ostrovoch, a v iných častiach Španielska, zabránili regionálnym úradom v nasadzovaní celej škály anti-Covidových obmedzení, včítane zákazov vychádzania, a obmedzovania spoločenských zhromažďovaní sa, a to z dôvodu, že je protiústavné porušovať fundamentálne práva, v čase, keď už neexistuje stav núdze (state of alarm).

Potom, 14. Júla, Najvyšší právny útvar Španielska – Ústavný Súd – nasadil ďalší úder kladivom, rozhodnutím že Koronavírový stav núdze v Španielsku bol neústavný od začiatku. Vyjadril sa, že namiesto toho mal byť vyhlásený mimoriadny stav – ktorý je podmienený vopred udeleným súhlasom parlamentu – na obmedzenie fundamentálnych práv ktoré predstavuje celonárodný lockdown.

Môj dodatok – u nás to tuším prebieha nejako zjednodušene. Alebo si až tak nepotrpíme na svoje ústavné práva? No, momentálne sa nesťažujem, uvidíme až nám zaočkovaní prinesú z dovoleniek vírusa. Potom budeme my nezaočkovaní obvinení že ame na vine, hoci nikam necestujeme, a ak prípadne áno, tak musíme ísť do karantény, takže vírusa priniesť nemôžeme. Tak ako to je „odborníci“? Dajte zase niečo geniálne, napríklad, že plne zaočkovaní nemôžu dostať COVIDa, a opýtajte sa v tých najzaočkovanejších krajinách, kto leží v nemocniciach v ťažkých stavoch.

Tento blog bol pôvodne uverejnený na webe Slovanské Noviny. 

Dopis k šíreniu vírusu od odborníčky – ale skutočnej

15.09.2021

Týka sa obviňovania nevakcinovaných. Tú odbormíčku zdôrazňujem preto, že v súvislosti s COVIDom naši (kvázi-)odborníci dosiahli svetový rekord v počte úmrtí na počet obyvateľov. To im ale – zdá sa – nijako nebráni ďalej nám dávať rady. Janci Lindsay, Výkonná riaditeľka sekcie Toxikológie a Molekulárnej Biológie, Toxikologiclké podporné služby, LLC. Je to [...]

Dopis zodpovedným – Možné zločiny „agendy COVID“

11.09.2021

Vybral som niektoré myšlienky z článku autorky Mary W Maxwell na Gumshoe News. Určitým spôsobom to nadväzuje na môj predošlý článok/blog, ktorý vyšiel aj na Gumshoe News v angličtine pod názvom začínajúcim Exposing the COVID Lies … , s úvodom od Dee McLachlan. Takže k tomu článku Mary Maxwell: Nižšie prikladám nové a veľmi dôležité výsledky výskumu, o [...]

Vraj zastrašujeme ľudí aby sa neočkovali

05.09.2021

Agitátori za očkovanie mRNA vakcínami sa sťažujú, že my – antivaxeri , tak nás volajú – zastrašujeme ľudí, tým čo uvádzame ako možné následky vakcinácie. Takže som sa rozhodol „uviesť veci na pravú mieru“. Ale aj prečo nehodlám s tým prestať. Mohol by som s tým samozrejme prestať, ale až potom, keď agitátori začnú informovať o rizikách vakcinácie [...]

Nemecko, polizei, polícia

Rukojemnícka dráma v Nemecku: Muž zajal dvoch vodičov autobusu

21.09.2021 22:29

Na mieste je aj špeciálne zásahová jednotka.

rusko, voľby

Putinovo Jednotné Rusko získalo v Dume ústavnú väčšinu

21.09.2021 21:12

Do parlamentu sa hneď na prvýkrát prebojovali aj Noví ľudia.

Rusko univerzita Perm streľba obete zranení

Útočníkovi z Permu amputovali nohu, je v kritickom stave

21.09.2021 20:45

Timur Bekmansurov zabil šiestich ľudí.

pápež

Pápež: Niektorí by chceli, aby som už bol mŕtvy

21.09.2021 20:24

Jezuitský časopis sa vrátil k návšteve Františka na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 326
Celková čítanosť: 1188928x
Priemerná čítanosť článkov: 3647x

Autor blogu

Kategórie