Založ si blog

Španielsky Najvyšší Súd rozhodol proti!

Autor: Nick Corbishley , Global Research

Bolo to „proti používaniu vakcinačných pasov na obmedzenie prístupu na verejné miesta“. Toto je prvý prípad, kedy vysoký súd Členského Štátu EÚ spochybnil používanie vakcinačného pasu vnútroštátne (domestically).

Španielsky Najvyšší Súd „rozvlnil vodu“ minulý týždeň, tým že sa stal prvou právnou autoritou v Európe , ktorá rozhodla proti používaniu covid pasov na obmedzenie prístupu na verejné priestory — špecificky podnikateľský priestor pohostinský – (bary, reštaurácie a nočné kluby). Nie je to prvý Španielsky súd, ktorý vystúpil proti vakcinačným pasom, ale toto je ten najdôležitejší prípad. Doteraz len 5 zo 17 Autonómnych oblastí Španielska – Kanárske Ostrovy, Ceuta a Melilla, Andalúzia, Kantabria a Galícia – navrhli používať vakcinačné pasy na obmedzenie prístupu na verejné priestory. A všetky boli zamietnuté miestnymi sudcami.

Ten EU Zelený Pas je jedno-dielny QR-kód dokument, ktorý môže byť cestovateľovi vydaný ako v papierovej, tak aj digitálnej forme. Jeho zámerom je dokázať, že jeho držiteľ buď obdržal jednu zo štyroch typov vakcín autorizovaných Európskou Medicínskou Agentúrou (BioNTech-Pfizer’s, Moderna’s, AztraZeneca’s and Johnson &Johnson’s), bol negatívne testovaný na Covid-19 v posledných 48 hodinách, alebo bol infikovaný Covidom v posledných 6 mesiacoch a teda má prirodzenú imunitu. Avšak, niektoré krajiny, ako napr. Francúzsko, sa rozhodli dovoliť vstup len cestujúcim, ktorí sú plne vakcinovaní.

Mnohé vlády používajú ten dokument aj na obmedzenie prístupu pre nevakcinovaných občanov na verejné priestory a k službám v rámci ich vlastných krajín. Ale doteraz Španielski sudcovia sa postavili tomuto trendu, na základe že to by obmedzovalo isté ústavne uznané individuálne práva, ako je právo na fyzickú integritu a súkromie (moja vsuvka – toto vlastne zahrnuje právo nedať sa očkovať), čo má zároveň obmedzený dopad na verejné zdravie. Najvyšší Súd Andalúzie a aj ten Ceuty a Melilly povedali, že aj tie opatrenia sú diskriminačné. Keď Najvyšší Súd Andalúzie sa postavil na stranu miestneho pohostinského biznisu pri ich odvolaní sa proti navrhnutým opatreniam s vakcinačnými pasmi, regionálna moc (authority) posunula prípad vyššie na Národný Najvyšší Súd. A prehrala.

Ekonomické pohľady na vec mohli hrať svoju úlohu v rozhodnutí tých súdov. „Pohostinský“ sektor Španielska vytvára obrovské množstvo peňazí a obrovský počet zamestnaní, zvlášť počas špičkovej turistickej sezóny. (t.j. presne teraz). Ten sektor už prešiel cez ten drviaci mlynček minuloročného trojmesačného národného lockdownu, ako aj sporadickými regionálnymi lockdownmi. Dokonca aj po zavedení vakcinačných pasov, zaoceánski návštevníci naďalej prichádzali v malých nepravidelných skupinkách (in dribs and drabs). Rovnako ako v minulom roku, je to ten domáci dopyt, ktorý drží mnohé biznisy nažive .A obmedzovanie tohoto dopytu pravdepodobne spôsobí ešte viac ekonomickej bolesti.

Ústavné Zrážky – Constitutional Clashes

Ale toto nie je prvý krát, kedy Španielska vláda a regionálni predstavitelia moci sa dostali do potyčky so súdnou mocou ohľadne manažmentu krízy verejného zdravia.  Odkedy Španielsko ukončilo svoj núdzový stav 9. Mája , vyššie súdy v Oblasti Valencia, na Baleárskych Ostrovoch, v Katalánsku, na Kanárskych Ostrovoch, a v iných častiach Španielska, zabránili regionálnym úradom v nasadzovaní celej škály anti-Covidových obmedzení, včítane zákazov vychádzania, a obmedzovania spoločenských zhromažďovaní sa, a to z dôvodu, že je protiústavné porušovať fundamentálne práva, v čase, keď už neexistuje stav núdze (state of alarm).

Potom, 14. Júla, Najvyšší právny útvar Španielska – Ústavný Súd – nasadil ďalší úder kladivom, rozhodnutím že Koronavírový stav núdze v Španielsku bol neústavný od začiatku. Vyjadril sa, že namiesto toho mal byť vyhlásený mimoriadny stav – ktorý je podmienený vopred udeleným súhlasom parlamentu – na obmedzenie fundamentálnych práv ktoré predstavuje celonárodný lockdown.

Môj dodatok – u nás to tuším prebieha nejako zjednodušene. Alebo si až tak nepotrpíme na svoje ústavné práva? No, momentálne sa nesťažujem, uvidíme až nám zaočkovaní prinesú z dovoleniek vírusa. Potom budeme my nezaočkovaní obvinení že ame na vine, hoci nikam necestujeme, a ak prípadne áno, tak musíme ísť do karantény, takže vírusa priniesť nemôžeme. Tak ako to je „odborníci“? Dajte zase niečo geniálne, napríklad, že plne zaočkovaní nemôžu dostať COVIDa, a opýtajte sa v tých najzaočkovanejších krajinách, kto leží v nemocniciach v ťažkých stavoch.

Tento blog bol pôvodne uverejnený na webe Slovanské Noviny. 

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Nikto, kto pracuje pre ruskú agresiu, neunikne zodpovednosti

02.04.2023 07:00, aktualizované: 08:32

Volodymyr Zelenskyj ohlásil ďalšie sankcie voči vyše 650 ľuďom a firmám.

Bulharsko, protest

Bulhari opäť volia, piatykrát za dva roky

02.04.2023 06:35

Bulharskí voliči hlasujú v nedeľu v predčasných parlamentných voľbách, ktoré sú v poradí už piate za ostatné dva roky.

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.