Založ si blog

Prečo máme Biden-Putin Summit a čo sa očakáva?

Zdroj: MoonOfAlabama.

16. Júna Prezidenti Ruska a Spojených Štátov budú mať rozhovory:

Biden ukončuje cestu v stredu stretnutím – summit – v Ženeve s Ruským Vladimírom Putinom. Biely dom v sobotu oznámil, že vodcovia – leaders – neusporiadajú spoločnú tlačovú konferenciu po stretnutí, čím odstránili prípadné porovnávanie s možnosťami ktoré nasledovali po stretnutí Trumpa a Putina v roku 2018 v Helsinkách, na ktorom sa Trump postavil na stranu Moskvy ohľadne jeho vlastných špionážnych agentúr.

Pobočníci naznačili, že USA nechceli ešte viac vyvyšovať Putina tým, že by umožnili tým dvom objaviť sa spolu v takom „formáte“. Iní vyjadrili obavy, že by sa Putin mohol pokúsiť zabodovať (score points) na Bidenovi, ktorý má 78, a bude vlastne v posledných hodinách únavnej osem-dňovej Európskej cesty.

Skutočná príčina neorganizovania spoločnej tlačovej konferencie je samozrejme, že senilný Biden by mohol (is likely to) plácnuť nejakú blbosť – brabble some nonsense – a tým zruinovať interpretáciu toho summitu, ktorú jeho pestúni tam chcú vystaviť. (jeho pestúni – použitý bol termín „his minders“ – čo napr. dozerajú na deti)

Ten summit iniciovali USA, a prichádza dosť zavčasu v rámci Bidenovho prezidentovania. Zatiaľ nezodpovedaná otázka je prečo, a čo tým chce USA dosiahnuť?

Krátka odpoveď, ďalej rozdiskutovaná nižšie, je že:

  1. USA chcú „si to rozdať“ s Čínou – to take on China. USA už uznali, že si to nemôžu rozdať s Čínou a Ruskom zároveň. Rusko teda musí byť oddelené od aliancie s Čínou a privedené späť do Európy.
  2. Ruské nové strategické zbraňové systémy môžu umožniť prvý úder proti USA. Nová zmluva o strategických zbraniach je jediná cesta ako odvrátiť toto existenčné ohrozenie. (Tiež by to ušetrilo hodne peňazí.)

Ani jeden z týchto strategických cieľov pravdepodobne nebude dosiahnutý, pretože komunita Zahraničnej Politiky USA stále chybne hodnotí (is still misjudging) globálnu situáciu, ako aj silu a pozíciu Ruska. Oni chcú aby ten summit zlyhal.

Ani jeden z týchto strategických cieľov pravdepodobne nebude dosiahnutý, pretože komunita Zahraničnej Politiky USA stále chybne hodnotí (is still misjudging) globálnu situáciu, ako aj silu a pozíciu Ruska. Oni chcú aby ten summit zlyhal.

Môj dodatok: Vzhľadom na súčasného prezidenta USA, ako sa bežne javí, asi nie je problém dosiahnuť aby v niečom zlyhal. To „rozdiskutované nižšie“ som si pozrel, je to rozvláčne, zaregistroval som využitie Ukrajiny na provokácie proti Rusku. A to sa predbežne značne zaseklo, možno aj vďaka tomu, že Rusko zareagovalo tvrdo, a okrem ráznej hrozby práve začalo sériovo vyrábať ďalší typ hypersonických rakiet, nasadzuje S-500, a začalo – ako ukážku – narušovať komunikáciu so satelitmi F-35kám umiesteným v Európe. Niekto by pestúnom pána prezidenta mal tie veci šetrne oznámiť (break it gently v ich jazyku). Ale obrovský pokrok je už to, že sa pokúšajú Čínu a Rusko oddeliť, to signalizuje že čiastočne ten svet vnímajú. Podľa mňa ale v ich mozgoch priestor na ďalšie „uvedomovanie si“ neostal, toto je maximum. Museli by ich vymeniť a nesmeli by byť – tí noví – vzdelaní na tých správnych politických univerzitách USA. Ale niečo také je v krajinách totalitného typu nemysliteľné.

Pôvodne som si tu povedal, že paralely si dnes odpustím. Ale nemôžem odolať – naša súčasná vláda vyzerá akoby sa tvrdo snažila nevidieť nič, čo nevidí ich sponzor. Nie je mi jasné ako je toto možné dosiahnuť, museli im na Vyslanectve USA niečo niekde implementovať, nejaké filtre. Ale takých politikov sme mali aj za komunizmu – a tí terajší sú to isté, len im niekto nejakú súčiastku (ten filter?) ináč nastavil, pričom základné vlastnosti majú vlastne rovnaké. Myslím, že sa to odborne volá „neučiace sa automaty“.

Vážená pani prezidentka, vláda porušuje zákon

26.07.2021

Naša vláda v poslednom čase opakovane porušuje zákony SR. Píšem Vám preto, že sa práve chystá to urobiť znova, a to zavedením diskriminačných opatrení proti tej časti občanov, ktorí dodržujú zákony. Takže k veci: „Vakcíny“, do ktorých náš naša vláda tlačí „segregačnými opatreniami“, sú vakcíny ktoré sú v rozpore s medzinárodným zákonom zvaným [...]

Vraj sem smerujeme – nevyzerá to dobre

24.07.2021

Musím vopred varovať, že to je článok napísaný intelektuálom – Alistair Crooke, na The AltWorld. Ťažko sa prekladal. Yves Smith, keď písala pre vážený ekonomický blog Naked Capitalism – Nahý Kapitalizmus, nadväzuje na tzv. Hopkinsovo proroctvo. Ona tam píše: Ako začínam vysvetľovať prácu Hopkinsa mojím (čo ešte zostali) dobre vzdelaným liberálnym priateľom a [...]

Ázia sa vzpriečila mafii Gates/Schwab – vakcinovaniu sveta

21.07.2021

Martin Armstrong, Global Research Ivermectin, medikament používaný na liečenie parazitických infekcií u ľudí, ktoré sú častejšie používané u zvierat, je teraz „trendom“ a to explozívne, v Ázii. Toto platí aj v Indii. V Indonézii, farmácie cez celú krajinu hlásia prudký rast – a boom – v predaji tohto lieku, a bol vypredaný na webstránkach ako Bukalapak a [...]

hazz, hasiči, auto

Pri úniku neznámej látky v Lučenci zasahujú hasiči

27.07.2021 13:27

Na mieste, na Ulici Ivana Petroviča Pavlova, je desať príslušníkov HaZZ so štyrmi kusmi techniky.

india, záplavy

Počet obetí monzúnov v Indii sa zvýšil na 180

27.07.2021 13:03

Prívalové dažde na západe Indie naďalej spôsobujú záplavy a zosuvy pôdy.

očkovanie v trnavskej nemocnici

Nezaočkovaní by si liečbu mohli hradiť. Zákon je na to pripravený

27.07.2021 13:00

Motiváciou na očkovania by mohlo byť povinné podieľanie sa na nákladoch liečby COVID-19 pre nezaočkovaných, tvrdí analytik.

testovanie Covid-19, Šamorín, antigén, PCR, test

SaS a OĽANO vyzývajú konzílium odborníkov odstrániť diskrimináciu pre športovcov

27.07.2021 12:00, aktualizované: 12:10

Poslanci chcú, aby sa v zelenej fáze upustilo od povinnosti pre športovcov neustále sa preukazovať negatívnym antigénovými či PCR testami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 1129172x
Priemerná čítanosť článkov: 3619x

Autor blogu

Kategórie