Založ si blog

Predvoj USA – Kalifornia – kolabuje. Znamená to niečo pre nás?

Preklad článku autora Martin Sieff, Strategic Culture Foundation. Najprv prečo to prekladám: Uvedený popis súčasného riadenia štátu Kalifornia a určité prvky a trendy – zvlášť presadzujúca sa neschopnosť a amaterizmus – mi pripomenuli nás, ako súčasný štát. Preklad (skrátený):

Kalifornia dnes naplňuje víziu Fjodora Dostojevského akejsi nočnej mory v jeho prorockom majstrovskom diele “Diablom posadnutí”, a to v pohľade „čo taký neobmedzený liberalizmus musí nevyhnutne vytvoriť – ak nie je tvrdo zastavený a vrátený späť“.

Kam ide Kalifornia dnes, tam zvyšok USA a veľkej časti Západného sveta ide zajtra. Ale to, čo dnes vidíme v najľudnatejšom štáte Ameriky je úplny interný kolaps celej liberálno progresívnej civilizácie, a spoločnosti, ktorá sa úplne zúfalým spôsobom pokúšala ho naplniť. Moja vsuvka: Autor uvádza oficiálny názov toho systému – „liberálno-progresívny“, ktorý by som reálne nazval skôr “kváziliberálno-spiatočníckym“, viď pokračovanie.

Počas hodne viac ako 100 rokov, Kalifornia, ten samozvaný “Golden State – Zlatý Štát” razila novú cestu (trail-blazed) budúcnosti Ameriky, zvlášť prostredníctvom dvoch slávne Amerických priemyslov letectva a filmov. Telekomunikácie, počítače a Umelá Inteligencia sú teraz tiež vedené zo Silicon Valley, a tento štát dominoval aj národnej politike USA.

Kalifornia rýchle vyrástla na najbohatší a najľudnateľší štát USA. Vyprodukovala dvoch prezidentov ktorí boli vo funkcii dve obdobia (Richard Nixon a Ronald Reagan), jedného z najdôležitejších predsedov Najvyššieho Súdu (Earl Warren) a pravdepodobného ďalšieho prezidenta – súčasnú Viceprezidentku menom Kamala Harris, ak 78-ročný Joe Biden nebude v stave dotiahnuť svoje obdobie.

Od roku 1928 po 2004, 14 z 19 víťazných prezidentských volebných lístkov zahrnovali niekoho buď z Kalifornie, alebo z Texasu, a Bidenova voľba Harrisovej vrátila Kaliforniu späť do srdca národnej volebnej politiky minulý rok.

Politicky, Kalifornia ostáva skalopevne liberálna. Nezvolila jediného Republikána do žiadneho celonárodného alebo štátneho úradu, od znovuzvolenia vtedy úradujúceho Guvernéra Arnolda Schwarzeneggera v roku 2006. V roku 2016, vtedajší Guvernér Jerry Brown, ako je známe škandálne vydal štátne akreditácie a vodičské preukazy nespočetným stovkám tisícov ilegálnych imigrantov, s tým že si bol istý že títo všetci budú voliť Demokratov a tak to aj bolo. Registrovaní Demokrati majú teraz 46 percent ku 24 percentám prevahu nad registrovanými Republikánmi v rámci štátu.

Kalifornia má tiež v železnom zovretí národné Demokratické vedenie v Kongrese cez jeho hovorkyňu Nancy Pelosi a jej kľúčových spojencov ako kongresman Adam Schiff, ktorého trápne fušerstvo v tých dvoch impeachmentoch Prezidenta Donalda Trumpa neohrozilo jeho stabilnú pozíciu ako jedného z Pelosiovej najmladíckejších obľúbených synkov (má len 60) vôbec.

A predsa teraz, Kalifornia je v smrteľnom (terminal) kolapse a kríze. Guvernér Gavin Newsom, komediálne povýšený národnými mainstreamovými médiami (MSM) ako nejaký heroický Biely Rytier v Lesklom Brnení v počiatočných dňoch COVID-19 pandémie minulú jar bol odhalený dokonca vo svojom vlastnom štáte ako katastrofálny babrák a pokrytec, ktorý nikdy nemal ani tušenie čo robil – alebo častejšie – nerobil. Ako to píšem, otrávení a unavení občania Kalifornie sú blízko k poskytnutiu tých 1.5 milióna podpisov potrebných pre vtiahnutie Newsoma do „odvolávacích volieb“ ktoré by určite boli chaotické.

Kalifornia bola spustošená aj najhoršími lesnými požiarmi v jej dejinách. Otrocké médiá – ktorým hovoria čo si majú myslieť tie tupé Los Angeles Times (kedysi výborné noviny) a ešte infantilnejšie San Francisco Chronicle – robili všetko vo svojich silách, aby sa vyhli priznaniu skutočných príčin, ale tie boli vyčerpávajúco zdokumentované.

Bezmyšlienkovitá romantická Zelená environmentálna politika zošrotovala storočia staré múdre zvyklosti vytvárania priesekov (firebreaks) v lesoch medzi skupinami (clumps) stromov, ktoré by obmedzovali vypuknutia požiarov v horúcom počasí. Ďaleko od “ochraňovania stromov” a zveri (wildlife), ako tí bezmyšlienkovite kvákajúci Zelení požadovali, zrušenie tých priesekových priestorov namiesto toho umožnilo ohňom rozhorieť sa v bezprecedentnom rozsahu a rekordnou rýchlosťou.

Zároveň, násobné milióny ľudí sa potili dokonca v luxusných predmestiach počas prevaľujúcich sa vĺn horúčav bez úľavy pomocou klimatizácie, pretože štátna elektrická sieť – ďalšia obeť ignorantských predsudkov Zelených, klamlivo sa tváriacich ako “veda” – opakovane skolabovala, neschopná generovať nevyhnutnú spoľahlivú požadovanú energiu na potrebnej úrovni v časoch kľúčovej potreby.

Ďalej sa autor zaoberá rozkladom veľkých miest – Los Angeles a San Francisco, aj pod tlakom prudkého vzostupu mafie v Los Angeles. A „dokonca aj tie nemysliace liberálne predmestské typy, ktoré stále posledných 40 rokov volili tých vodcov“, teraz opúšťajú Kaliforniu.

A záver: Ak Kalifornia bude naďalej štátom určujúcim trend pre ostatné štáty USA, tak je tá budúcnosť jasná: Je to spoločnosť s vysokým zdaňovaním, s obrovskou, zbedačenou, nezamestnanou, a nezamestnateľnou triedou, kde bude stredná trieda zlikvidovaná, organizované gangy a všeobecný chaotický pouličný zločin, včítane lúpežných prepadnutí, znásilnení, a vrážd bude metastázovať vo všetkých veľkých mestských oblastiach, a gangy početnejšie a ťažšie vyzbrojené ako polícia, operujú otvorene a beztrestne.

Ale ak „Budúcnosť Ameriky“ – t.j. Kalifornia – nemá žiadnu budúcnosť – na akú sa má tešiť zvyšok Ameriky? To je rétorická otázka autora. A ani na moju otázku v nadpise odpovedať neviem. Len mám blbý pocit že pre určitú skupinu nášho obyvateľstva, nebudem menovať, predstavuje vzor.

Väčšinu obetí zabilo neliečenie COVIDu – zákon

14.04.2021

ZÁKON z 21. októbra 2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vsuvka: Možno je táto verzia zákona stará, ale táto časť zákona čo som skopíroval sa určite pri zmenách nemení: § 4 Úvodné ustanovenia Zdravotnú starostlivosť a služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej [...]

Posledné vakcinačné kotrmelce prezradili Hru s Vakcínami

11.04.2021

Podtitul: Systém odvádzania krvi z mozgu (Venous Sinus), kde krv tečie pomaly, má zjavne predispozíciu na krvné zrazeniny po Vakcinácii od Astra-Zeneca. Dr. Meryl Nass, Global Research Najprv dve „hlásenia“ – linky: EMA, Zodpovedný útvar EÚ, povedala, že skúma najmenej 44 prípadov zriedkavých zrazenín v mozgu a najmenej 14 úmrtí medzi približne 9.2 milión vakinácií v [...]

Porovnanie – Očkovanie : Ivermectin = Izrael : Zimbabwe, plus my

09.04.2021

Keďže vedenie EÚ hrá s Big Pharma a teda my sme tiež tlačení do očkovania, a dokonca EMA neschválila nasadenie Ivermectinu, ten v nadpise uvedeý „súboj“ sa nás týka. Okomentujem až na záver, takže: Dee McLachlan, Gumshoe News: Ešte na začiatok upozornenie: Ak chcete pozerať grafy, treba si otvoriť originálny článok. Počet obyvateľov Izraela je skoro 8.8 miliónov, a [...]

pocasie-15-4-2021

Počasie sa obracia, kedy sa opäť vrátia jarné teploty?

14.04.2021 18:47

To najhoršie či skôr najzimšie má Slovensko za sebou. Počasie sa bude stále viac podobať jari, ktorá tu podľa kalendára už dávno je.

Jan Hamáček / Andrej Danko /

Hamáček pôjde do Ruska rokovať o Sputniku V, sprevádzať ho bude Danko

14.04.2021 18:00, aktualizované: 20:34

Český minister vnútra a zahraničia účasť Danka na rokovaní vysvetľuje tým, že využíva všetky kontakty, ktoré má vo svete, aby pre občanov Česka zabezpečil potrebné vakcíny.

koronavírus, Covid-19, testovanie,

Viacerí Slováci podali na súd v Haagu podnet v súvislosti s testovaním

14.04.2021 17:44

Desiatky Slovákov podali podnet na Medzinárodný trestný súd za vykonanie medicínskych experimentov súvisiacich s celoplošným testovaním.

Belgium NATO US

Vojna v Afganistane sa má skončiť. Pre Američanov aj Slovákov

14.04.2021 17:08

Vojna v Afganistane trvá takmer dvadsať rokov. Blíži sa jej koniec? A ak áno, čo to bude znamenať pre ázijskú krajinu, v ktorej pôsobia aj slovenskí vojaci?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 278
Celková čítanosť: 994847x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie