Založ si blog

Dôležití Diletanti. Pred voľbami som to napísal ako vtip.

Napísal som skrátene: „Fondy, ktoré dostávajú naše novopečené pravičiarske strany, pochádzajú väčšinou – aj keď na ceste môžu prechádzať rôznymi inými maskovacími prostredníkmi – z USA – čo je hlavný záporný predstaviteľ – nezákonne okupujúci Irak, kradnúci tam ropu, a všeobecne sa rozdrapujúci na cudzom území (cudzích územiach). A nominovaní politici tých strán budú musieť tancovať podľa toho čo on bude hrať. Väčšinou dosť primitívne melódie, a stále tie isté dookola, tanec pomerne jednoduchý, základom je prikyvovanie. Budú z nich takzvaní Dôležití Diletanti (skratka DD), termín ktorý som zaviedol v tomto blogu. Nie je pravda, že ich ďalším spracovaním vzniká DDT, ale ich pôsobenie je podobne škodlivé.“

A nedávno som napísal, že „tá vláda je ešte „v zábehu“, a je zložité obdobie, ale začíname cítiť niečo zhnité v tom štáte Dánskom“, teda ešte som ich nejako konkrétne nekritizoval. Ale čas plynie a situácia sa nezlepšuje.

Po návšteve pána Matoviča v ČR sa nejaký český novinár vyjadril, že nikdy by si nemyslel že to niekedy povie, ale že je teraz rád že majú Babiša, že mohli dopadnúť oveľa horšie.

A ak si uvedomíme, že členovia tejto vlády už dnes nemajú nárok mať na chrbte nalepený štítok „V zábehu“, začína to vyzerať ako katastrofa. To totiž asi znamená, že toto čo robia, je už ich predstava ako to má byť! A tvária sa pritom nie ako demolačná čata, ale sú presvedčení, že vďaka tej pravej pravicovej ideológii oni tento štát „postavia na nohy po tej katastrofe predošlých vlád“.

Takže späť k popisu vzniku Dôležitého Diletanta. Vzniká tak, že človek sa nepokúša vážne získať neajkú odbornosť (považuje ju za ťažko použiteľnú blbosť) a byť v tom naozaj dobrý. Učí sa manévrovať v rámci nejakých ideológií. Kedysi to bola komunistická ideológia, po zmene nejaká sociálna, prípadne soc-dem. Teraz, na základe ponuky plátcov, pravicovo-liberálna, ktorá ako sa zdá vedie celosvetovo do slepej uličky, ale to nevidia, aj tak im to zakázali plátcovia. Ideológia sa dá osvojiť ľahko. A dnes to vyzerá tak, že z tých dnešných DD čo tam máme, nikto nevie čo znamená byť vo vláde a teda riadiť štát. A navyše – toto sa zdá byť prvá vláda od revolúcie, ktorá je natoľko ideologická ako boli komunistické, len opačne orientovaná. Teda vraj pravicovo liberálna (s podielom klerikálov – neoficiálnym ale reálnym), ale z nich asi len pán Sulík vie čo by to mohlo znamenať v praxi. Je tu však Hlavný Ideológ, alebo dvaja, a tí nepripustia aby im do toho riadenia ešte niekto kafral (práve na Sulíka sa zdajú byť alergickí), na to je LenOn. A LenOna sme tu už tiež mali (nebol to John z Beatles). A ešte, niektorí trpia nejakou formou stihomamu vo vzťahu k predošlej vláde, viď blamáž s informačným systémom, čo ich značne uberá o čas nevyhnutný na vládnutie ako také – t.j. smerom dopredu.

Zdá sa, že jediné východisko z tejto situácie sú nové voľby. Voliči už dnes pomerne dobre vidia „do čoho stúpili“, dá sa predpokladať, že ďalšie voľby by dopadli normálne, že by ľudia nevolili ideológov kvákajúcich dookola nič neznamenajúce heslá. Treba si len zopakovať, z čoho sa skladá teoreticky kapitalistický systém. Pán Sulík o tom sem tam niečo hovorí, napr. o trhovom hospodárstve. Ale najprv by niekto musel zistiť, či v čase vlády oligarchie je to vôbec ešte možné, a čo sa dá robiť ak nie. V každom prípade táto vláda nie je zárukou obnovenia ekonomiky (či už v čo najkratšom čase, alebo vôbec).

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Rudolf Huliak

Matovičovci vyzývajú Huliaka, aby sa vzdal mandátu poslanca pre slová o zastrelení hovorcu hnutia

29.02.2024 15:33

Rovnako by sa podľa politického subjektu mal okamžite ospravedlniť a odovzdať zbrojný preukaz a zbrane.

Puigdemont

Katalánskeho expremiéra Puigdemonta vyšetrujú za terorizmus

29.02.2024 15:31

Súd nevylúčil, že Puigdemonta bude v prípade potreby aj trestne stíhať.

gašparovič

Exšéf kontrarozviedky SIS Gašparovič požiadal v Bosne o azyl, našli ho v Mostare

29.02.2024 15:13

Po bývalom vyšetrovateľovi NAKA Kučerkovi a exšéfovi operatívcov NAKA Kaľavskom požiadal o azyl v Bosne aj bývalý šéf kontrarozviedky SIS.