Založ si blog

Dôležití Diletanti. Pred voľbami som to napísal ako vtip.

Napísal som skrátene: „Fondy, ktoré dostávajú naše novopečené pravičiarske strany, pochádzajú väčšinou – aj keď na ceste môžu prechádzať rôznymi inými maskovacími prostredníkmi – z USA – čo je hlavný záporný predstaviteľ – nezákonne okupujúci Irak, kradnúci tam ropu, a všeobecne sa rozdrapujúci na cudzom území (cudzích územiach). A nominovaní politici tých strán budú musieť tancovať podľa toho čo on bude hrať. Väčšinou dosť primitívne melódie, a stále tie isté dookola, tanec pomerne jednoduchý, základom je prikyvovanie. Budú z nich takzvaní Dôležití Diletanti (skratka DD), termín ktorý som zaviedol v tomto blogu. Nie je pravda, že ich ďalším spracovaním vzniká DDT, ale ich pôsobenie je podobne škodlivé.“

A nedávno som napísal, že „tá vláda je ešte „v zábehu“, a je zložité obdobie, ale začíname cítiť niečo zhnité v tom štáte Dánskom“, teda ešte som ich nejako konkrétne nekritizoval. Ale čas plynie a situácia sa nezlepšuje.

Po návšteve pána Matoviča v ČR sa nejaký český novinár vyjadril, že nikdy by si nemyslel že to niekedy povie, ale že je teraz rád že majú Babiša, že mohli dopadnúť oveľa horšie.

A ak si uvedomíme, že členovia tejto vlády už dnes nemajú nárok mať na chrbte nalepený štítok „V zábehu“, začína to vyzerať ako katastrofa. To totiž asi znamená, že toto čo robia, je už ich predstava ako to má byť! A tvária sa pritom nie ako demolačná čata, ale sú presvedčení, že vďaka tej pravej pravicovej ideológii oni tento štát „postavia na nohy po tej katastrofe predošlých vlád“.

Takže späť k popisu vzniku Dôležitého Diletanta. Vzniká tak, že človek sa nepokúša vážne získať neajkú odbornosť (považuje ju za ťažko použiteľnú blbosť) a byť v tom naozaj dobrý. Učí sa manévrovať v rámci nejakých ideológií. Kedysi to bola komunistická ideológia, po zmene nejaká sociálna, prípadne soc-dem. Teraz, na základe ponuky plátcov, pravicovo-liberálna, ktorá ako sa zdá vedie celosvetovo do slepej uličky, ale to nevidia, aj tak im to zakázali plátcovia. Ideológia sa dá osvojiť ľahko. A dnes to vyzerá tak, že z tých dnešných DD čo tam máme, nikto nevie čo znamená byť vo vláde a teda riadiť štát. A navyše – toto sa zdá byť prvá vláda od revolúcie, ktorá je natoľko ideologická ako boli komunistické, len opačne orientovaná. Teda vraj pravicovo liberálna (s podielom klerikálov – neoficiálnym ale reálnym), ale z nich asi len pán Sulík vie čo by to mohlo znamenať v praxi. Je tu však Hlavný Ideológ, alebo dvaja, a tí nepripustia aby im do toho riadenia ešte niekto kafral (práve na Sulíka sa zdajú byť alergickí), na to je LenOn. A LenOna sme tu už tiež mali (nebol to John z Beatles). A ešte, niektorí trpia nejakou formou stihomamu vo vzťahu k predošlej vláde, viď blamáž s informačným systémom, čo ich značne uberá o čas nevyhnutný na vládnutie ako také – t.j. smerom dopredu.

Zdá sa, že jediné východisko z tejto situácie sú nové voľby. Voliči už dnes pomerne dobre vidia „do čoho stúpili“, dá sa predpokladať, že ďalšie voľby by dopadli normálne, že by ľudia nevolili ideológov kvákajúcich dookola nič neznamenajúce heslá. Treba si len zopakovať, z čoho sa skladá teoreticky kapitalistický systém. Pán Sulík o tom sem tam niečo hovorí, napr. o trhovom hospodárstve. Ale najprv by niekto musel zistiť, či v čase vlády oligarchie je to vôbec ešte možné, a čo sa dá robiť ak nie. V každom prípade táto vláda nie je zárukou obnovenia ekonomiky (či už v čo najkratšom čase, alebo vôbec).

Plány: Global Reset – Globálne Prenastavenie?

22.07.2020

Peter Koenig, Global Research (celý titulok: The Global Reset – Unplugged. „The Deep State“). Predstavte si, že žijete vo svete, o ktorom vám hovoria že je demokraciou – a vy tomu môžete dokonca veriť – ale v skutočnosti je váš život a váš osud v rukách niekoľkých ultra-bohatých, ultra-mocných a ultra-neľudských oligarchov. Môžeme ich nazývať Deep State – [...]

Americká propaganda, plus pastor na memoriáli George Floyda

15.07.2020

Nižšie uvedená autorka hneď po „optimistickom“ úvode prechádza do reality vo veci „čo predstavuje tú tzv. Soft Power – „mäkkú silu/moc““. Ale zaujala ma najmä druhá časť – prejav pastora na memoriáli Gerge Floyda. Takže Barbara Nimri Aziz, Global Research. Myslím si, že väčšina Američanov by súhlasila ohľadne toho, čo rozumejú že je globálny [...]

Načo sú vlády – „migrácia“, „demokracia” a „liberálnosť”?

13.07.2020

Na dosiahnutie svetovej vlády je nevyhnutné odstrániť z myslí ľudí ich individualizmus, lojalitu k rodinným tradíciám, národný patriotizmus, a náboženské dogmy. Zase sa ukazuje, že EÚ sa bude stále vracať k rozvracaniu národných tradícií prostredníctvom migrácie, pretože stále visí vo vzduchu horeuvedený citát prvého riaditeľa WHO. Plus si treba uvedomiť že [...]

koronavírus

Vedci z Bratislavy sa sťažujú, že sú odstrihnutí od peňazí na výskum COVID-19

08.08.2020 06:44

Bratislavské vedecké tímy sa nedostanú k financiám na výskum ochorenia COVID-19 v rovnakej miere ako vedci z ostatných častí Slovenska.

Ján Šanta

Šanta: Chcem veriť, že poslanci nového šéfa prokuratúry ešte nevybrali

08.08.2020 06:20

Bol jedným z prvých, ktorí sa spomínali medzi kandidátmi na nového generálneho prokurátora. Ján Šanta si na funkciu trúfa, hoci ho zatiaľ nikto s ponukou neoslovil.

Lebanon

Bomba? Libanonský prezident pripúšťa zásah zvonka

07.08.2020 18:18

Krátko po tom, čo polícia rozohnala demonštrantov, obviňujúcich úrady z nedbalosti, ktorá viedla k ničivej explózii v Bejrúte, libanonský prezident varoval pred predčasnými závermi.

LIETADLO havária india

Pri havárii lietadla zahynulo najmenej 16 ľudí, 123 utrpelo zranenia

07.08.2020 18:02, aktualizované: 19:15

Lietadlo spoločnosti Air India Express v juhoindickom štáte Kérala skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa.