Založ si blog

Prasačí mor sa šíri, čítam. Volebný boj za ľudí? Ale bol to naozaj ten mor

Keď tak človek cestuje po Slovensku, nemôže si pomôcť, číta – resp. skôr registruje – predvolebné plagáty politických strán okolo cesty. Jeden z nich ma upútal výrazne. Na obrázku je dlhoročná bojovníčka proti korupcii (tuším pôvodne z Oľano), aspoň to tak stále prezentovala, s bývalým prezidentom Kiskom, ktorý je podozrivý z mafiánstva. A spôsob, ktorým získal pozemok svojho suseda a nehodlal mu ho „vrátiť bez boja“, mu necháva dosť malý priestor na manévrovanie okolo tohto podozrenia.

Motto strany je tuším boj proti korupcii. A v tom, zdá sa, zvýraznené prepojenie mafie a všeobecne zločinného podsvetia s „vládnymi kruhmi, politickými stranami, a políciou a justíciou“. Snáď som nič nezabudol. Možno ten plán začali písať keď bol ešte pán Kiska prezidentom a dáma v Oľano. Ale tie dve tváre, spolu s tým mottom, resp. akýmsi hrubým „plánom činnosti strany“ to je niečo celkom revolučné, to tu ešte asi nebolo.

Nakoniec, ak chceme bojovať proti mafii, je dobré poriadne ju poznať, jej spôsoby činnosti, silné a slabé stránky. Ale tu – aspoň tak sa mi zdá – sa založila, a následne propaguje, politická strana, a nie tajná polícia. Samozrejme opäť ja môžem len predpokladať, môže ísť o nejakú „antimafiu“, ktorá bude bojovať proti mafii jej vlastnými metódami, to sa vraj považuje za účinné. Ale možno tí dvaja kedysi povinne študovali Marxistickú filozofiu a v jej rámci prevzaté Hegelove zákony, napríklad „zákon o jednote a boji protikladov“.

Základným zámerom založenia takejto „strany“, je predsa získať hlasy vo voľbách. Jej protagonisti sa potrebujú dostať ku korytám, a nutne, na základe vyššie popísaných prepojení, ktoré chcú vraj zničiť, „získať imunitu“. To jest, tie staré treba zničiť a vytvoriť nové. Možno že základnou taktikou je prekvapiť – človek na to pozerá – obrázky, text – je toto možné, že by to bolo niečo čomu my obyčajní ľudia (malými písmenami) nemôžeme rozumieť, t.j. tie protiklady – možno len zdanlivé – napr. ako Vedecký Komunizmus, Diktatúra Proletariátu, Demokracia Oligarchov, a pod?

No, to že ja niečomu nerozumiem, samozrejme nerobí z veci blbosť, ale ako hovoril ten bača, „odtiaľto to tak vyzerá“.

Kiska je vraj protipól Fica, rozloženie síl a pani prezidentka

07.11.2019

V rubrike Pravdy „Najčítanejšie“ sa až dva príspevky zapojili do predvolebnej aktivity a vytvátrajú predstavu, že dvaja silní muži, Fico a Kiska, sú tí rozhodujúci. Možno že už sa pripravujú viac »

Koniec „zodpovednej vlády“ sa blíži. Prežije Julian Assange?

03.11.2019

Autor v článku popisuje spôsob fungovania časti „neviditeľnej vlády“ konkrétne v USA, podobne vieme že pracuje vláda Británie. A pracujú aj na našom území, hoci autor tu píše o vláde viac »

Brazílsky prezident bol uväznený po procesných a justičných podvodoch

29.10.2019

Prečo to prekladám. Článok vnímam ako varovanie proti istým tlakom vo všetkých krajinách pod USA, pričom bežne sa porušuje množstvo domácich zákonov a medzinárodných noriem, obvykle práve viac »

HP Inc. Slovakia

HP odmietol ponuku Xeroxu na prevzatie, spojenie však nevylučuje

18.11.2019 10:13

Americký výrobca počítačov HP odmietol ponuku na prevzatie výrobcom tlačiarní Xerox. Firma uviedla, že ju ponuka vo výške 33,5 miliardy dolárov podhodnocuje.

sud, rusko,

Rusko sa vypísal na PN, hlavné pojednávanie prerušili

18.11.2019 09:38, aktualizované: 10:37

Obžalovaný Pavol Rusko opätovne neprišiel na pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti.

HUAWEI TECH-USA/

USA by mali predĺžiť licenciu Huawei o ďalších 90 dní

18.11.2019 09:36

Americká administratíva sa údajne chystá predĺžiť o ďalších 90 dní licencie, ktoré umožňujú americkým spoločnostiam pokračovať v obchodovaní s čínskou Huawei.

nafta, benzín, ropa

Na budúci rok natankujú Slováci lacnejšie ako dnes

18.11.2019 09:23

Nástup vozidiel s elektrickým a vodíkovým pohonom a ťažba z bridlicových pieskov bude držať ceny ropy na uzde.