Založ si blog

Prasačí mor sa šíri, čítam. Volebný boj za ľudí? Ale bol to naozaj ten mor

Keď tak človek cestuje po Slovensku, nemôže si pomôcť, číta – resp. skôr registruje – predvolebné plagáty politických strán okolo cesty. Jeden z nich ma upútal výrazne. Na obrázku je dlhoročná bojovníčka proti korupcii (tuším pôvodne z Oľano), aspoň to tak stále prezentovala, s bývalým prezidentom Kiskom, ktorý je podozrivý z mafiánstva. A spôsob, ktorým získal pozemok svojho suseda a nehodlal mu ho „vrátiť bez boja“, mu necháva dosť malý priestor na manévrovanie okolo tohto podozrenia.

Motto strany je tuším boj proti korupcii. A v tom, zdá sa, zvýraznené prepojenie mafie a všeobecne zločinného podsvetia s „vládnymi kruhmi, politickými stranami, a políciou a justíciou“. Snáď som nič nezabudol. Možno ten plán začali písať keď bol ešte pán Kiska prezidentom a dáma v Oľano. Ale tie dve tváre, spolu s tým mottom, resp. akýmsi hrubým „plánom činnosti strany“ to je niečo celkom revolučné, to tu ešte asi nebolo.

Nakoniec, ak chceme bojovať proti mafii, je dobré poriadne ju poznať, jej spôsoby činnosti, silné a slabé stránky. Ale tu – aspoň tak sa mi zdá – sa založila, a následne propaguje, politická strana, a nie tajná polícia. Samozrejme opäť ja môžem len predpokladať, môže ísť o nejakú „antimafiu“, ktorá bude bojovať proti mafii jej vlastnými metódami, to sa vraj považuje za účinné. Ale možno tí dvaja kedysi povinne študovali Marxistickú filozofiu a v jej rámci prevzaté Hegelove zákony, napríklad „zákon o jednote a boji protikladov“.

Základným zámerom založenia takejto „strany“, je predsa získať hlasy vo voľbách. Jej protagonisti sa potrebujú dostať ku korytám, a nutne, na základe vyššie popísaných prepojení, ktoré chcú vraj zničiť, „získať imunitu“. To jest, tie staré treba zničiť a vytvoriť nové. Možno že základnou taktikou je prekvapiť – človek na to pozerá – obrázky, text – je toto možné, že by to bolo niečo čomu my obyčajní ľudia (malými písmenami) nemôžeme rozumieť, t.j. tie protiklady – možno len zdanlivé – napr. ako Vedecký Komunizmus, Diktatúra Proletariátu, Demokracia Oligarchov, a pod?

No, to že ja niečomu nerozumiem, samozrejme nerobí z veci blbosť, ale ako hovoril ten bača, „odtiaľto to tak vyzerá“.

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

14.09.2019

Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK. A my sme sa len v roku 1989 spod podobného, pod Ruskom, vyhrabali, viac »

Blíži sa výročie útoku CIA a oligarchov na WTC, rekapitulácia

10.09.2019

Použiť takýto titulok ma prinútila RTVS, ktorá avizuje túto tému pod názvom Útok teroristov na WTC. Pritom vo veci bola podaná žaloba na Vládu USA (prokurátorovi pre Južný Distrikt New Yorku), viac »

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

09.09.2019

Andre Vltchek, "Information Clearing House" 4. September. Mnohí si to už všimli: USA sa skutočne, naozaj, necítia ako vodca sveta, alebo dokonca ani ako krajina prvého sveta (‘first world country’). viac »

Najvyssi sud SR

Nová voľba predsedu Najvyššieho súdu SR sa uskutoční 25. novembra

18.09.2019 16:09

Informovala o tom hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Robert O'Brien

Novým poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť sa stane O'Brien

18.09.2019 16:01

Americký prezident Donald Trump to dnes napísal na twitteri.

ISRAEL-ELECTION/LIKUD HEADQUARTERS

Končí sa Netanjahuova éra?

18.09.2019 15:36

Je najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom. A stále je (takmer) schopný vyhrať voľby. Ale éra Benjamina Netanjahua sa pomaly blíži ku koncu.

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier odmietol finančné odškodnenie Poľska za druhú svetovú vojnu

18.09.2019 15:33

Podľa nemeckého prezidenta to nie je správna cesta na riešenie minulosti.