Založ si blog

Základne a zbrane USA a naša bezpečnosť. Radarmi neviditeľné F35 zmizlo z radarov

Tento blog píšem v rámci konštatovania, že obidve strany účastné pri zostavovaní zmluvy medzi USA a SR (asi je o „obrane“), klamú. Teda nielen US strana, ale aj naši vyjednávači, ktorí sa zrejme pokúšajú vyhovieť Američanom, a do podpisu klamať občanov Slovenska, samozrejme okrem tých, čo trčia pravicovým kruhom zo zadku. Po podpise sa už „nebude dať nič robiť“.

To čo som uviedol v nadpise je len ilustrácia, že USA v podstate klamú už vo všetkom, a to zahrnuje aj kvalitu zbraní, ktoré nám prípadne v rámci zmluvy vnucujú. Japonské letecké zložky (Vzdušné sily sebaobrany sa to volá), na ktorých území sa nachádzajú radarmi neviditeľné lietadlá F35 oznámili – 9.4. okolo 7.30 večer – že jedno z ich F35A zmizlo z radarov v oblasti prefektúry Aomori, teda zrejme spadlo do mora. Vzlietlo z leteckej základne Misawa okolo 7.00 večer.

Neviem čo všetko nám tu chcú Američania umiestniť, isté je len to, že ak ako odvetný krok Rusko na tieto základne namieri svoje zbrane, Američania nám môžu dodať len obranné systémy, ktoré sú proti Ruským zbraniam bezmocné. Teda z nášho hľadiska prakticky žiadne reálne obranné systémy. Napríklad protiraketové systémy Patriot podľa všetkého neboli nikdy poriadne otestované. Systémy ktoré predali Saudskej Arábii nie sú v stave zastaviť staré Iránske rakety, ktoré vystreľujú z Jemenu tie zložky, proti ktorým tam USA a Saudská Arábia bojujú. Systémy proti medzikontinentálnym raketám (a to v súvislosti s raketami KĽDR, nie Ruskými) boli vyskúšané raz a využívali pritom slnečné osvetlenie, teda v tme zrejme zlyhajú.

Informácia pochádza z Moon of Alabama článok sa volá Zánik „západného“ systému. Podľa názoru viacerých autorov USA dnes nemajú žiadne kapacity na doháňanie Ruského náskoku. Navyše im o to ani nejde, im stačí, že sa na tom zbrojení oligarchovia nabaľujú. Už som písal, že na obranu SR sú potrebné 3 (tri) F-16, nie 18 – pre koho to teda kupujeme? Odpovedám si sám – pre vojenský personál USA, a nie pre účely obranné.

Ďalej autor v článku analyzuje viacero dnes vyrábaných, alebo modifikovaných zbraňových systémov USA, a v podstate pri každom analyzovanom systéme sa potvrdzuje, že primárnym účelom toho zbrojenia je bohatnutie oligarchov a prípadne zastrašovanie slabších krajín (sem asi patríme aj my). Podľa neho neviditeľné F35 vidia všetky Ruské systémy od modifikovanej verzie S300, a aj všetky moderné Ruské lietadlá, nakoniec ho videla aj služba Japonskej základne, kým spadlo – až vtedy sa mu „podarilo zmiznúť z radarov“.

A ešte detail. Je vysoko pravdepodobné, že zmluva vo formulácii nie je viazaná na naše členstvo v NATO, teda ak ju podpíšeme, tak sa už z toho nevykrútime ani prípadným vystúpením z NATO.

Záver: Kruh sa uzavrel. V roku 1989 sme sa dostali spod Ruského vplyvu a Ruskej vojenskej zóny. Kým sme tam boli, panovali u nás klamstvá a podlízavosť našich politikov voči Rusom, a tiež absolútna poslušnosť naších – vtedy len štátnych – tzv. médií v kopírovaní proruskej línie. Dnes sme vraj slobodní – v akom zmysle? Naši politici vyjednávajúci s USA zmluvu nám ju taja, a podľa toho môžeme usudzovať, že je formulovaná absolútne podľa požiadaviek USA, bez ohľadu na bezpečnosť Slovenska. Verejnoprávne médiá sa neopovažujú požadovať tú zmluvu na zverejnenie, a rôzne kľučkujú, kým sa nebude dať nič robiť. A máme tu médiá platené USA a ich poskokmi, ktoré – za peniaze – dlhodobo klamú časť obyvateľstva. Sme tam, kde sme boli pred rokom 1989. Klame sa a nie sme slobodná krajina. Rozdiel je v tom, že medzinárodná situácia je dnes oveľa horšia vďaka naším spojencom. Ale naša situácia je horšia aj vďaka neschopnosti (úplatnosti a karierizmu?) naších politikov, a časti spoločnosti, ktorá je ochotná Slovensko predať.

USA nahradili rozhovory START hlúpymi fórmi

06.07.2020

O rozhovoroch START vo Viedni sa písalo pred ich dátumom, o výsledkoch som sa prakticky nič v našich médiách nedozvedel. Potom sa ukázalo, že žiadne neboli (výsledky, rozhovory „boli“). Takže niečo k show ktoré sa odohralo, zdroj Moon of Alabama: Rozhovory sa začali tým, že delegácia USA rozmiestnila po miestnosti Čínske národné znaky a poverenec USA Maršál Billingslea [...]

Liberálni fašisti a iné. Sme štátom USA? Plus 5G

02.07.2020

V tomto blogu opäť podporujem blog Slavěny Vorobelovej o Svätoplukovi. A keď už píšem, reagujem zároveň na iné prvky ktoré na našu scénu tlačia ľudia platení zo zdrojov USA a Británie (plus ich bohatí poskokovia), napríklad aj počin nášho ministra zahraničia. Začnem tým vyhlásením nášho ministra zahraničia (nie ministerstva, ani vlády!) o uznaní podvraťáka [...]

Hrôza: Pán Matovič sa vraj učí anglicky

29.06.2020

Môže to byť naozaj hrôza: predstavte si, že by sa pán Matovič naučil tak plynne anglicky, že by to, čo rozpráva na domácich tlačovkách a iných podujatiach, rozprával na medzinárodnom fóre. A prípadne by aj na tých svojich blogoch písal v správnej angličtine. Naša jediná nádej na záchranu aspoň existujúcej reputácie Slovenska (aj keď ju už teraz neviem veľmi [...]

DOD: Ústavný súd SR

O post ústavného sudcu sa uchádza deväť kandidátov

10.07.2020 16:49

Parlament má voliť dvoch kandidátov na sudcu na septembrovej schôdzi, z nich má prezidentka vymenovať jedného.

Turecko Hagia Sofia mešita istanbul

Turecký súd zrušil Hagii Sofii štatút múzea

10.07.2020 16:33

Rozhodnutie najvyššieho správneho súdu umožňuje premenu Hagie Sofie na mešitu.

Cyklomost Slobody zatvorený

Vodičovi kamióna, ktorý chcel prejsť cez cyklomost, hrozí 10 rokov väzenia

10.07.2020 14:55, aktualizované: 15:17

Cyklomost slobody ostáva po minulotýždňovom poškodení kamiónom naďalej zatvorený.

slavín

Hlavné mesto začalo s rekonštrukciou Slavína za takmer dva milióny eur

10.07.2020 14:30

Ráta sa aj so zriadením múzea venovanému udalostiam druhej svetovej vojny v suteréne pamätníka.