Založ si blog

Základne a zbrane USA a naša bezpečnosť. Radarmi neviditeľné F35 zmizlo z radarov

Tento blog píšem v rámci konštatovania, že obidve strany účastné pri zostavovaní zmluvy medzi USA a SR (asi je o „obrane“), klamú. Teda nielen US strana, ale aj naši vyjednávači, ktorí sa zrejme pokúšajú vyhovieť Američanom, a do podpisu klamať občanov Slovenska, samozrejme okrem tých, čo trčia pravicovým kruhom zo zadku. Po podpise sa už „nebude dať nič robiť“.

To čo som uviedol v nadpise je len ilustrácia, že USA v podstate klamú už vo všetkom, a to zahrnuje aj kvalitu zbraní, ktoré nám prípadne v rámci zmluvy vnucujú. Japonské letecké zložky (Vzdušné sily sebaobrany sa to volá), na ktorých území sa nachádzajú radarmi neviditeľné lietadlá F35 oznámili – 9.4. okolo 7.30 večer – že jedno z ich F35A zmizlo z radarov v oblasti prefektúry Aomori, teda zrejme spadlo do mora. Vzlietlo z leteckej základne Misawa okolo 7.00 večer.

Neviem čo všetko nám tu chcú Američania umiestniť, isté je len to, že ak ako odvetný krok Rusko na tieto základne namieri svoje zbrane, Američania nám môžu dodať len obranné systémy, ktoré sú proti Ruským zbraniam bezmocné. Teda z nášho hľadiska prakticky žiadne reálne obranné systémy. Napríklad protiraketové systémy Patriot podľa všetkého neboli nikdy poriadne otestované. Systémy ktoré predali Saudskej Arábii nie sú v stave zastaviť staré Iránske rakety, ktoré vystreľujú z Jemenu tie zložky, proti ktorým tam USA a Saudská Arábia bojujú. Systémy proti medzikontinentálnym raketám (a to v súvislosti s raketami KĽDR, nie Ruskými) boli vyskúšané raz a využívali pritom slnečné osvetlenie, teda v tme zrejme zlyhajú.

Informácia pochádza z Moon of Alabama článok sa volá Zánik „západného“ systému. Podľa názoru viacerých autorov USA dnes nemajú žiadne kapacity na doháňanie Ruského náskoku. Navyše im o to ani nejde, im stačí, že sa na tom zbrojení oligarchovia nabaľujú. Už som písal, že na obranu SR sú potrebné 3 (tri) F-16, nie 18 – pre koho to teda kupujeme? Odpovedám si sám – pre vojenský personál USA, a nie pre účely obranné.

Ďalej autor v článku analyzuje viacero dnes vyrábaných, alebo modifikovaných zbraňových systémov USA, a v podstate pri každom analyzovanom systéme sa potvrdzuje, že primárnym účelom toho zbrojenia je bohatnutie oligarchov a prípadne zastrašovanie slabších krajín (sem asi patríme aj my). Podľa neho neviditeľné F35 vidia všetky Ruské systémy od modifikovanej verzie S300, a aj všetky moderné Ruské lietadlá, nakoniec ho videla aj služba Japonskej základne, kým spadlo – až vtedy sa mu „podarilo zmiznúť z radarov“.

A ešte detail. Je vysoko pravdepodobné, že zmluva vo formulácii nie je viazaná na naše členstvo v NATO, teda ak ju podpíšeme, tak sa už z toho nevykrútime ani prípadným vystúpením z NATO.

Záver: Kruh sa uzavrel. V roku 1989 sme sa dostali spod Ruského vplyvu a Ruskej vojenskej zóny. Kým sme tam boli, panovali u nás klamstvá a podlízavosť našich politikov voči Rusom, a tiež absolútna poslušnosť naších – vtedy len štátnych – tzv. médií v kopírovaní proruskej línie. Dnes sme vraj slobodní – v akom zmysle? Naši politici vyjednávajúci s USA zmluvu nám ju taja, a podľa toho môžeme usudzovať, že je formulovaná absolútne podľa požiadaviek USA, bez ohľadu na bezpečnosť Slovenska. Verejnoprávne médiá sa neopovažujú požadovať tú zmluvu na zverejnenie, a rôzne kľučkujú, kým sa nebude dať nič robiť. A máme tu médiá platené USA a ich poskokmi, ktoré – za peniaze – dlhodobo klamú časť obyvateľstva. Sme tam, kde sme boli pred rokom 1989. Klame sa a nie sme slobodná krajina. Rozdiel je v tom, že medzinárodná situácia je dnes oveľa horšia vďaka naším spojencom. Ale naša situácia je horšia aj vďaka neschopnosti (úplatnosti a karierizmu?) naších politikov, a časti spoločnosti, ktorá je ochotná Slovensko predať.

Dopis k šíreniu vírusu od odborníčky – ale skutočnej

15.09.2021

Týka sa obviňovania nevakcinovaných. Tú odbormíčku zdôrazňujem preto, že v súvislosti s COVIDom naši (kvázi-)odborníci dosiahli svetový rekord v počte úmrtí na počet obyvateľov. To im ale – zdá sa – nijako nebráni ďalej nám dávať rady. Janci Lindsay, Výkonná riaditeľka sekcie Toxikológie a Molekulárnej Biológie, Toxikologiclké podporné služby, LLC. Je to [...]

Dopis zodpovedným – Možné zločiny „agendy COVID“

11.09.2021

Vybral som niektoré myšlienky z článku autorky Mary W Maxwell na Gumshoe News. Určitým spôsobom to nadväzuje na môj predošlý článok/blog, ktorý vyšiel aj na Gumshoe News v angličtine pod názvom začínajúcim Exposing the COVID Lies … , s úvodom od Dee McLachlan. Takže k tomu článku Mary Maxwell: Nižšie prikladám nové a veľmi dôležité výsledky výskumu, o [...]

Vraj zastrašujeme ľudí aby sa neočkovali

05.09.2021

Agitátori za očkovanie mRNA vakcínami sa sťažujú, že my – antivaxeri , tak nás volajú – zastrašujeme ľudí, tým čo uvádzame ako možné následky vakcinácie. Takže som sa rozhodol „uviesť veci na pravú mieru“. Ale aj prečo nehodlám s tým prestať. Mohol by som s tým samozrejme prestať, ale až potom, keď agitátori začnú informovať o rizikách vakcinácie [...]

rusko, voľby

Putinovo Jednotné Rusko získalo v Dume ústavnú väčšinu

21.09.2021 21:12

Do parlamentu sa hneď na prvýkrát prebojovali aj Noví ľudia.

Rusko univerzita Perm streľba obete zranení

Útočníkovi z Permu amputovali nohu, je v kritickom stave

21.09.2021 20:45

Timur Bekmansurov zabil šiestich ľudí.

pápež

Pápež: Niektorí by chceli, aby som už bol mŕtvy

21.09.2021 20:24

Jezuitský časopis sa vrátil k návšteve Františka na Slovensku.

Igor Matovič

Anonym nahlásil bombu v Matovičovom dome

21.09.2021 20:03

Išlo o planý poplach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 326
Celková čítanosť: 1188870x
Priemerná čítanosť článkov: 3647x

Autor blogu

Kategórie