Založ si blog

Florentská Deklarácia: Medzinárodný front pre odchod z NATO. Plus poznámka k pánovi Assangeovi.

Text Florentskej Deklarácie (Florence Declaration), prijatej viac ako 600 účastníkmi Konferencie Nie Vojne Nie NATO (No War No NATO Conference), 7. Apríla 2019.

Originál je v Taliančine, preklady v Angličtine, Francúzštine, Ruštine, Španielčine. Príspevkom a diskusiám predsedal známy autor a geograf Manlio Dinucci (je aj autorom tohto článku v Global Research).

Udalosť organizoval Taliansky „Comitato No Guerra, No NATO“, v spolupráci s „Centre for Research on Globalization“ (CRG). Návrh Florentskej Deklarácie bol pripravený Talianskym Comitato a CRG.

***

Riziko rozsiahlej vojny, ktorá, za použitia jadrových zbraní by mohla znamenať koniec Ľudstva, je reálne a rastie, napriek tomu že si ho neuvedomuje široká verejnosť, ktorá je udržovaná v ignorancii tohto bezprostredného nebezpečia.

Je nevyhnutné silné angažovanie sa v hľadaní cesty z tohto systému vojny. Z tohto vyplýva otázka vzťahu Talianska, a ďalších Európskych krajín, s NATO.

NATO nie je Aliancia. Je to organizácia pod velením Pentagonu, a jej cieľom je vojenské ovládnutie Západnej aj Východnej Európy (definíciu slova Aliancia uvádzam na konci).

Základne USA v členských krajinách NATO slúžia na okupovanie týchto krajín, udržovaním stálej vojenskej prítomnosti, ktorá Washingtonu umožňuje ovplyvňovať a ovládať ich politiku a zabraňovať skutočným demokratickým voľbám (voľbám v širšom zmysle, výber z možností, v origináli choices, nie elections).

NATO je vojnový stroj, ktorý pracuje pre záujmy USA, s napomáhaním zo strany veľkých Európskych mocenských skupín, pričom sa pošpinili zločinmi proti ľudskosti. Moja poznámka: Všimnite si, že nie štáty, ale mocenské skupiny – to je to, čo ovláda EÚ, a určite nie je v súlade – je v protiklade – s teoretickým systémom vlády v EÚ, čo sa prenáša do každej jednej krajiny.

Agresívna vojna zo strany NATO proti Juhoslávii v roku 1999 vydláždila cestu ku globalizácii vojenských intervencií, s vojnami proti Afganistanu, Líbyi, Sýrii a iným krajinám, v absolútnom porušovaní medzinárodného práva.

Tieto vojny sú financované členskými krajinami, ktorých vojenské rozpočty nepretržite rastú, na úkor sociálnych výdavkov, aby podporili kolosálne militaristické programy, ako nukleárny program USA, ktorý stojí 1,200 miliárd (billion v US) dolárov.

Porušujúc Zmluvu o nešírení jadrových zbraní (Non-Proliferation Treaty), USA rozmiestňuje jadrové zbrane v piatich nejadrových štátoch NATO, pod falošnou zámienkou ”Ruského nebezpečenstva”. Týmto zvyšujú riziko pre bezpečnosť Európy.

Aby sme sa dostali z vojnového systému, ktorý spôsobuje stále viac škôd, a vystavuje nás rastúcemu nebezpečenstvu, musíme opustiť NATO, čím potvrdíme svoje práva ako suverénne a neutrálne Štáty.

Týmto spôsobom sa stane možným prispieť k rozobratiu NATO a všetkých ostatných vojenských aliancií, aby sa dal rekonfigurovať celý Európsky región, smerom k formovaniu multipolárneho sveta, v ktorom bude možné realizovať ašpirácie ľudí a národov na slobodu a sociálnu spravodlivosť.

Navrhujeme vytvoriť NATO EXIT International Front – Medzinárodný Front NATO EXIT – vo všetkých členských krajinách NATO, vybudovaním organizačnej siete na základnej úrovni, dostatočne silnej aby podporila veľmi náročný zápas ktorý je pred nami aby sme dosiahli tento cieľ, ktorý je životne dôležitý pre našu budúcnosť (moja poznámka – primárny cieľ je aby ešte vôbec nejaká bola). Koniec prekladu článku Manlia Dinucciho.

Pre zaujímavosť definícia slova alliance (online Cambridge výkladový slovník)

(1) a group of countries, political parties, or people who have agreed to work together because of shared interests or aims – skupina krajín, politických strán, alebo ľudí, ktorí sa dohodli že budú pracovať spolu, kvôli zdieľaným záujmom alebo cieľom

(2) an agreement to work with someone else to try to achieve the same thingdohoda spolupracovať s niekým iným v pokuse dosiahnuť to isté

Podľa môjho názoru, podľa vyššie uvedených významov, do Aliancie NATO v žiadnom prípade nepatríme, a vôbec z Európy tam pasuje asi len Británia, ale aj to možno bez Škótska a Írska. Možno ešte Kosovo, keďže tam asi vládne pôvodne mafia povýšená USA na vládu (čo bol dokonca aj názor vtedajšej ministerky zahraničia EÚ – Lady Catherine Ashton, t.j. z Británie), a značne veľká vojenská základňa USA tam zvýšila zamestnanosť.

A na záver informácia z Moon of Alabama, prečo vlastne CIA tak potrebuje dostať Juliana Assangea: Väčšina verejnosti ani nepostrehla, že vlastne jeho posledný úlovok – tzv. Vault 7, čiže Trezor 7 – odhalil „CIA hacking tools“, teda nástroje, ktorými sa CIA dostávala do systémov objektov svojho záujmu a kradla odtiaľ informácie, teda vykonávala presne to čo pán Assange. To znamená, že zverejnením zrejme pán Assange od toho momentu výrazne obmedzil možnosti CIA v špionáži formou hackingu. Vykonáva to zložka CIA menom Center for Cyber Intelligence. Nemusím asi ani písať, že v tomto CIA nerozlišuje medzi spojencami a nepriateľmi, viď rôzne odpočúvania, napr. pani Merkelovej, čo bezpochyby len potvrdzuje, že v NATO nemáme čo robiť. Akcia je navyše útokom na slobodu prejavu a šírenia informácií, v tomto prípade pravdivých. Šírenie nepravdivých nikomu neprekáža a je podporované, organizované, a aj platené.

Úmrtia a poškodenia po vakcinácii, plus novinky

10.06.2021

Nové čísla – z healthimpactnews – hovoria: Európa: 13 867 mŕtvych, 1 354 336 následkov k 5. júnu. USA: stále 4 863 úmrtí , stále k dátumu 24. máj! Hong Kong: 12 mŕtvych, 4 potraty následne po COVID-19 vakcínach To z Homg Kongu ale nie je žiadna štatistika, len čerstvé za posledný týždeň. Vyzerá to teda, že USA prestali počty sledovať, resp. zverejňovať, [...]

Rozdeľ a Vymývaj Mozgy!

07.06.2021

Preklad článku od Austrálskej analytičky Caitlin Johnstone na médiu The Altworld. Celý názov článku je „Divide and Brainwash: Notes From the Edge of the Narrative Matrix“ a má štýl typický pre autorku (druhá časť nadpisu je čosi ako „Zápisky z Hrany Matrixu Výkladu Udalostí“, používa ju často). V roku 2016 tá najskorumpovanejšia a najvražednejšia vláda na Zemi [...]

Vakcinácie zvyšujú úmrtnosť aj infekčnosť!

05.06.2021

Autorom článku je francúzsky lekár Dr. Gérard Delépine, pôvodne uverejnené na GlobalResearch, následne na HealthImpactNews . Jeho tvrdenie je v každom jednom prípade založené čiste na štatistických údajoch a z nich vyplývajúcich grafoch, ktoré sú jednoznačné. Grafy si treba pozrieť na tom odkaze na HeanthImpactNews. Týmto článkom teda pridávam – podľa oficiálnych [...]

Blinken

Šéfovia diplomacie USA a Kórey sa zhodli na potrebe odzbrojiť KĽDR

13.06.2021 09:00

Antony Blinken a Čchung Ui-jong sa budú snažiť o úplnú denuklearizáciu kórejského polostrova.

G7, Boris Johnson, Joe Biden

ONLINE: Bohaté štáty majú plán proti budúcim pandémiám

13.06.2021 07:00, aktualizované: 08:50

Deklaráciu z Carbis Bay, ktorá má urobiť svet akcieschopnejším pri pandémiách, nazval britský premiér Boris Johnson historickou.

dovolenka, cestovanie, rodina, pláž, leto, slnko, more

Chcete dovolenkovať mimo EÚ? Skončíte v karanténe, aj na dva týždne

13.06.2021 06:37

Nemci môžu slobodnejšie cestovať do 183 krajín sveta, Rakúšania dokonca do 191. Slováci len do 46 krajín.

Russia Putin

Nerobme z Putina mýtickú postavu, pripomína expert

13.06.2021 06:00

"Je viac oblastí, v ktorých by mohli USA a Rusko spolupracovať, ako takých, v ktorých to nie je možné,“ tvrdí Tom Nichols, expert na medzinárodnú bezpečnosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 296
Celková čítanosť: 1066830x
Priemerná čítanosť článkov: 3604x

Autor blogu

Kategórie