Založ si blog

Zákaz účasti na oslave SNP: priznali sa, boja sa nás

Postupne sa to zbiera, až to dozrelo: Naši súčasní vládcovia dospeli na úroveň komunistov, ktorí sa tiež báli verejných zhromaždení, okrem tých nimi organizovaných. Tam ale ľudia chodiť nechceli. Komunisti teda nakupovali nedostatkový tovar, ktorý sa dal kúpiť v čase tých schválených a vynucovaných zhromaždení, a počty stúpli. Akési „spontánne“ zhromaždenia, pokiaľ viem, nedovoľoval zákon, všetky museli byť schválené na vysokých úrovniach. Ak začali ľudia cítiť potrebu „svojich“ zhromaždení, bolo zle, a takzvaný komunizmus skončil.

Nemám naštudované ako súčasná vláda získala pozície, snáď to nebol volebný podvod. Asi nie, naozaj nebolo koho voliť, ako Záhoráci vraj hovoria „nebyuo o čem“. A tak vlastne máme čo sme si zaslúžili nízkou účasťou vo voľbách, a „možnosťami“. Ale aj skutočnosťou, akí ľudia sa u nás motajú v politike. Keď vidím sem tam v TV tie skupiny „politikov“, mám pocit, že v tej spoločnosti by som naozaj veľa času tráviť nechcel, a určite nie som sám. A tak vznikol akýsi „deadlock“, ako sa to odborne volá, a tá skupina ktorá ovládla politiku, resp. tá aktívna časť ktorá sa nám predvádza, odpudzuje všetkých, čo by prípadne tú politiku robili ináč.

Ale psychický stav tej súčasnej vládnúcej kliky nie je pohoda. Okrem iného na medzinárodnej úrovni sú úplne nuloví (a vidíme to každý deň). A to aj za stavu, že v celých veľkých celkoch, ako je Európa, vlastne vládnu nadnárodné mafie oligarchov, ktorí celú politiku financujú. Ale napriek tomu niektoré štáty zahraničnú politiku majú, napríklad Maďarsko, až na úrovni, že EÚ si na nich nič nedovolí. Maďarsko si dovolilo nezrušiť nakupovanie – a čerpanie – plynu od Ruska, a EÚ tŕpne, čo keď sa niekto pridá, a viaceré krajiny prestanú tých oligarchami platených úradníkov poslúchať (tak nám dokonca klame, že to Rusi nám nechcú predávať). Ale ako sa na to pozerám, asi je tam značná korupcia, a tí naši sa niečoho boja a poslúchajú. A pritom snáď máme s tým Ruskom stále platné zmluvy, takže čerpanie by bolo plne legálne. Tak ako súdruhovia štátnici? Ak tu v zime bude ľuďom zima, budeme sa tieto otázky pýtať oficiálne. Teraz si to nacvičujem, napríklad: Páni poslanci, nemáme s Ruskom zmluvy o dodávkach plynu, zrušil ich niekto? Ak áno, kto? Môže totiž ísť o trestný čin, žiadame vyšetrenie. Alebo to bol niekto z úrovne EÚ? Tak analyzujme celý proces, EÚ predsa nemá právo rušiť nám nejaké zmluvy. A ak EÚ si neželá obchodovať s Ruskom, z politických dôvodov, my si napriek tomu želáme pokračovať v plnení existujúcich zmlúv, resp. uzatvárať ďašie podľa potreby. Nás nejaké intrigy, pôvodne aj tak zo zámoria, nezaujímajú. Chce nám EÚ snáď povedať, že jednotlivé štáty v rámci EÚ nemajú žiadne vlastné práva, zmluvy, a podobne? Vysvetlite nám to, páni poslanci, a my sa rozhodneme, či ste medzitým tú EÚ nenechali zdeformovať natoľko, že ju treba výrazne opraviť, alebo až zrušiť a založiť nanovo, s výraznými zmenami (pravidiel) na základe doterajších skúseností. Pokiaľ viem, všetci politici sa majú zodpovedať v prvom rade svojmu národu, a nie nejakej vzdialenej anonymnej centrále úradníkov, politikov, s oligarchami potichu na pozadí. Plus tými oligarchami – v tomto prípade ako príklad konkrétne pánom Sorosom – financované „inštitúty“ ovplyvňujúce politiku EÚ – napríklad tzv. Open Society European Policy Institute, a to priamo v Bruseli, a podľa starších štatistík tam „pracuje“ značný počet poslancov EP – majú tam „vedľajší džob“. Také niečo predsa nemôže byť legálne! To okrem iného značne pripomína tzv. Augiášov chliev, ktorý obdobne treba prepláchnuť! Ale dobre to ilustruje skutočnú tvár Európskych ustanovizní. Sme „zásadoví“ a to v prvom rade! Nemôže sa obchodovať s Ruskom. S USA, ktoré stále okupujú množstvo krajín, a trvale tam vraždia obyvateľstvo ak sa postaví na odpor, budeme obchodovať namiesto toho. Predajú nám to isté za neporovnateľne vyššie ceny. A privezú nám to loďami za obrovského zvýšenia znečistenia ovzdušia na severnej pologuli!

No, keď sa teraz spätne pozriem na tú našu vládu, tak je vlastne len neschopná. Na tú vládu USA nemá, ale – na akom základe USA stále zasahuje do politiky EÚ? My sme im nejakým spôsobom odovzdali suverenitu? Porozprávajte páni kváziposlanci, kváziparlamentu kvázi EÚ, alebo aj Slovenska. Žiadame nové voľby so zadaním: Vznik suverénneho Slovenska, s presne definovaným rozsahom právomoci EÚ zasahovať do vnútorných vecí SR, a tie musia byť minimalizované tak, aby na Slovensku určovali spôsob života a vonkajšie väzby Slováci. Treba navrátiť suverenitu všetký štátom EÚ. „Medzinárodnou spoluprácou“ nemožno nazývať to, čo je skôr „Podriadenosť skupine oligarchov“.

A ešte len taká poznámka na záver – ako postupne vylieza na povrch, celá pandémia COVID bola vymyslená na zvýšenie závislosti štátov na oligarchii. Bolo to jednoduché – zveličilo sa ohrozenie vírusom, až na úroveň médiami kŕmenej hystérie, zastavili sa ekonomiky, a žilo sa na dlh od oligarchov. A je to už pomerne dobre zdokumentované. Niečo sa zverejňuje v rámci procesu vedeného právnikmi Dr. Reiner Füllmich a Dr. David Martin, ale to je pravdepodobne vedené dokonca ako pokus o genocídu, keďže tam ide pokiaľ viem zároveň aj o umele vytvorený vírus, aj o životu nebezpečné „vakcíny“ (ktorých nasadenie pritom dokonca predstavuje porušenie dvoch stále platných zákonov EÚ!!). Však sa dozvieme.

Vraj „austrálska politika“

27.09.2022

od autora James O’Neill. Tie úvodzovky v nadpise robia dojem nejakého spochybnenia, a naozaj: je to o Austrálii, ale až na nejaké nevyhnutné odlišnosti sa to dosť podobá na „chorobu z našej kuchyne“. Nedávne politické vyhlásenia Austrálskej vlády potvrdzujú, že nasleduje precedensy nastavené neoplakanou vládou ktorá jej predchádzala. Jedno vyhlásenie, špeciálne, je [...]

COVID: zhrnutie „Akcie“

29.08.2022

„Summary“ autora Malcolm R. Hughes, Gumshoe News, Austrália. Môj úvod: Autor má patričnú kvalifikáciu a až po prečítaní jeho článku som si uvedomil celý rozsah toho, ako s nami bolo počas „plandémie“ manipulované. A pravdepodobne z úrovne EÚ (a WHO). Takže, Malcolm R. Hughes: Zhrnutie – Nadnárodná Akcia COVID. Podozrieval som už od Apríla 2020, že takzvané [...]

Pokus USA o udržanie sa: Pakistan

23.08.2022

Od autora G5, Gumshoe News, Austrália. Už som od neho prekladal, je bývalý špión, pôsobil v tejto súvislosti aj v Moskve. Aby sa nám nezdalo, že USA sa sústreďujú len na Ukrajinu: Od medzinárodnej siete špionážnej komunity len do hodiny od udalosti (From International Intel Community network, within an hour of the event.) Imran Khan; predošlý predseda vlády, a „veliteľ“ [...]

Béla Kovács, europoslanec, Jobbik

Maďari bývalého europoslanca odsúdili za špionáž. "KGBéla" sa skrýva v Moskve

27.09.2022 22:42

Kovácsovou operatívnou úlohou bolo vytvárať v EÚ skupiny na posilnenie mocenských záujmov Ruska a oslabenie politiky EÚ.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

Putinovi zastrašovanie s jadrovými zbraňami nevychádza. Zaskočil ho aj odpor voči mobilizácii

27.09.2022 21:39

Zahraničné udalosti, nielen z Ruska a Ukrajiny, komentuje v podcaste denníka Pravda komentátor Andrej Matišák.

Pas / Pasy / Ruský pas /

Počet Rusov prichádzajúcich do EÚ vzrástol po ohlásení mobilizácie o 30 percent

27.09.2022 21:10, aktualizované: 22:07

Uviedla to Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž podľa ktorej počas uplynulého týždňa prišlo do EÚ takmer 66-tisíc ruských občanov.

diskusia zupani v presove

V sále to iskrilo. Kandidáti na župana sa zhodli, že Prešovu musí pomôcť štát

27.09.2022 21:00

Čo by chceli kandidáti na župana pre Prešovský kraj urobiť?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 407
Celková čítanosť: 1554190x
Priemerná čítanosť článkov: 3819x

Autor blogu

Kategórie