Založ si blog

Rusko prepísalo umenie hybridnej vojny 2

2.časť. Pepe Escobar, Strategic Culture Foundation: Counteracting financial Shock’n Awe

Dnes je už úplne jasné, že „Operácia Z s otvoreným koncom“ cieli na unipolárnu moc Hegemóna, nekonečnú expanziu vazalského NATO, a finančnú architektúru sveta – akési poprepletané kombo (aj čosi ako rozličný tovar) – ktoré výrazne presahuje vojnové pole na Ukrajine.

Sériová Západná hystéria balíkov sankcií skončila tak, že spustila (triggered) zo strany Ruska doteraz celkom úspešné finančné protiťahy. Hybridná Vojna sa bojuje prevažne na ekonomickom/finančnom bojovom poli – a ten ciferník bolesti pre Kolektívny Západ pôjde len hore: inflácia, vyššie ceny tovarov, rozklad zásobovacích reťazcov, explózia životných nákladov, zbedačenie stredných vrstiev, a nanešťastie pre obrovské časti Globálneho Juhu, vyložená bieda a vyhladovanie.

V blízkej budúcnoasti, keď sa vynoria dôkazy „ľudí zvnútra“ (insider), vznikne presvedčivý prípad o tom, že Ruské vedenie sa dokonca zapojilo (gamed) do tej finančnej hazardnej hry Západu – nehoráznej krádeže viac ako $300 miliárd Ruských rezerv.

Z toho vyplýva, že už pred rokmi – povedzme prinajmenšom od roku 2016, na základe analýz pána menom Sergej Glaziev – Kremeľ vedel, že k tomuto nevhnutne príde. Keďže dôvera je stále pevným základom peňažného systému, je možné, že Ruskí vodcovia počítali s tým, že Američania a ich vazali, hnaní slepou Rusofóbiou, vyložia na stôl všetky karty naraz, keď „tie bežné ťahy nebudú fungovať“ (idiom when push came to shove) – a celkom zničia globálnu dôveru v ten “ich” systém.

Vzhľadom na Ruské takpovediac nevyčerpateľné prírodné zdroje, Kremeľ možno kalkuloval, že národ eventuálne prekoná ten finančný Shock’n Awe – šok a úžas – a dokonca z toho bude profitovať (včítanie posilnenia rubľa). Výsledok vyzerá až príliš dobre: otvára cestu pre The Doomed Dollar – dolár odsúdený k zániku – bez potreby požiadať pána Sarmata aby predložil svoju nukleárnu vizitku.

Rusko sa môže dokonca zaoberať hypotézou, že za tie ukradnuté peniaze dostane dobrú návratnosť. Značné množstvo Západných aktív – v úhrne až okolo $500 miliárd – je možné znárodniť ak sa tak Kremeľ rozhodne.

Takže Rusko vyhráva nielen vojensky, ale aj v značnom rozsahu geopoliticky – 88% planéty sa nezaraďuje do hystérie NATOstanu – a samozrejme v ekonomickej/finančníckej sfére.

Toto je v skutočnosti to kľúčové bojové pole Hybridej Vojny, kde ten kolektívny Západ dostáva mat. Jedným z nasledujúcich kľúčových krokov bude akýci expandovaný BRICS koordinujúci stratégiu obchádzania dolára (dollar-bypassing strategy).

Nič z toho vyššie by nemalo prekryť tie ešte stále nevyhodnotené navzájom poprepájané „ozveny“ masovej kapitulácie Azovských neo-Nacistov v Centrále UkroNacistanu v Azovstale.

Tá mýtická Západná “historka” o hrdinoch bojujúcich za slobodu, nasadená od Februára médiami NATOstanu sa zložila na jednu ranu. To je signál toho hromového ticha okolo celého Západného frontu Infovojny, kde sa dokonca ani žiaden mongrel nepokúsil spievať tú brakovú “víťaznú” pieseň Eurovízie. Moja vsuvka: Tá „víťazná kvázipieseň Eurovízie“ – už vyzerá ako bod zlomu, kedy dosahujeme, alebo dokonca prekonávame, komunistický stupeň ideologizácie, a to nie je dobrý smer vývoja.

Čo sa stalo, v podstate, je, že tí vyberaní (creme de la creme) a NATO vytrénovaní poskokovia, “pod poradenstvom špičkových Západných expertov”, smrteľne vyzbrojení, zakopaní v hlbokých betónových proti-nukleárnych bunkroch v črevách Azovstalu, boli rozprášení, alebo prinútení vzdať sa.

Novorossia ako „game-changer“ – radikálna zmena ktorá výrazne ovplyvní výsledok (túto teóriu Novorossie, t.j. v preklade Novoruska, som tu videl prvý raz)

Ruské Vrchné Velenie (General Staff) bude prispôsobovať svoju taktiku výraznému pokračovaniu na Donbase – ako neprestajne preberajú najlepší Ruskí analytici a vojnoví korešpondenti. Ale budú stáť pred problémom ktorému sa nedá vyhnúť: zatiaľčo Rusi metodicky spracúvajú (grind down, t.j. melú v mlynčeku) tú – rozloženú – Ukrajinskú Armádu v Donbase, nová NATO armáda sa cvičí a vyzbrojuje na Západnej Ukrajine. A to je, čo Američania myslia tým “oslabovaním” Ruska.

Momentálne existuje viacero dôvodov, prečo nová realita Novorossie sa môže stať pozitívnou zmenou (game-changer) pre Rusko. Niektoré z nich:

  1. Ekonomicko/logistický komplex od Charkova po Odesu – po línii Doneck, Luhansk, Dnepropetrovsk, Záporožie, Cherson, Nikolajev – je „intímne“ spojený s Ruským priemyslom.

  2. Ovládnutím Azovského Mora – už dnes de facto “Ruské jazero” – a následne Čierneho Mora, Rusko bude mať totálnu kontrolu nad exportnými trasami pre produkciu zrna na úrovni svetového dopytu. Extra bónus: úplne vylúčenie NATO.

  3. Všetko uvedené vyššie naznačuje sústredené úsilie na vytváranie integrovaného komplexu agro – ťažký priemysel – aj s extra bónusom významného potenciálu turistického využitia.

    Pod týmto scenárom, zvyšná časť zadná (rump) Ukrajina Kiev-Ľvov, nepriradená k Rusku, a samozrejme neprebudovaná, by sa stala prinajlepšom bezletovou zónou, plus hrozba podľa okolností útokov delostrelectva/rakiet/dronov v prípade, že by sa NATO naďalej držalo smiešnych nápadov.

    To by bolo logickým záverom pre Špeciálnu Vojenskú Operáciu zameranú na útoky s vysokou presnosťou a zámerným dôrazom na šetrenie civilných životov a infraštruktúry, zároveň s metodickým vyraďovaním Ukrajinského vojensko/logistického spektra. To všetko trvá nejaký čas. Ale možno má Rusko k dispozícii času koľko potrebuje (all the time in the world), keďže stále všetci počujeme ten zvuk kolektívneho Západu padajúceho po špirále k zemi.

    Môj skromný komentár: Akokoľvek je jasné alebo nejasné, ktorá strana je „tá správna“, orientujem sa nasledovne: Strana ku ktorej sa hlási naša súčasná vláda je určite tá nesprávna. Výrazne mi tým pomáhajú, ale len v tejto otázke stanovenia pozície – vo všetkých ostatných, omnoho závažnejších, t.j. vo veci ako takej, je to katastrofa. Ale to kopírovanie pozície doteraz ani raz neporušili, dá sa spoľahnúť.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

Václav Klaus

Vystupoval proti noseniu rúšok. Exprezident Klaus teraz bojuje s následkami ťažkého covidu

05.12.2023 15:36

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Drucker, gramotnosť

Drucker: Výsledky slovenských žiakov v medzinárodnom testovaní PISA 2022 sú tragické

05.12.2023 15:20

V rizikovej skupine sa v oblasti čitateľskej gramotnosti ocitlo vyše 30 percent žiakov,