Založ si blog

mRNA COVID-19 vakcíny a riziko priónového ochorenia — šokujúca štúdia

Článok bol publikovaný v Gumshoe News. Moja poznámka: Ide tu o ďalšie riziko spôsobené prekročením hranice danej Oviedskou Konvenciou. Niektoré pasáže sú značne odborné, jednu som vypustil.

Štúdia od pána menom David Sulzer, PhD, Columbia University Medical Center

Šokujúca štúdia odhalila desivé – nové – nebezpečnstvá v tom, že mRNA COVID-19 vakcíny spôsobujú ochorenie na prion-báze spôsobujúce že váš mozog degeneruje progresívne. Tie mRNA vakcínou vyvolané (induced) prióny môžu spôsobiť neurodegeneratívne ochorenia, pretože dlhodobé pamäte sú udržované proteínmi podobnými priónom (prion-like proteins). Štúdia dochádzy k uzáveru, že na mRNA založená vakcína môže tiež spôsobiť ALS (Amylotrofická laterálne skleróza), degenerovanie predného mozgového laloku (front temporal lobar), Alzheimerovu chorobu a ďalšie neurologické degeneratívne ochorenia u prijímateľov vakcín.

Interakcie medzi SARS-COV-2 Priónmi & ACE2 Receptormi

Vonkajšie púzdro toho spike proteinu coronavirusu obsahuje “prion-like regions – oblasti podobné prionu”, ktoré dávajú tomu vírusu veľmi vysokú adhéznosť ku ACE2 receptorom ľudského tela.

Toto bolo zdokumentované v štúdii s názvom “SARS-CoV-2 Prionu-Podobné Domény v Spike Proteínoch Umožňujú Vyššiu Afinitu ku ACE2,” publikovanej inštitútom „Human Microbiology Institute“:

Prítomnosť a unikátne rozloženie domén priónového typu v SARS-CoV-2 receptor-viažúcich doménach spike proteínu je zvlášť zaujímavé, pretože hoci SARS-CoV-2 a SARS-CoV S proteíny zdieľajú ten istý receptor hostiteľskej bunky, angiotensin-konvertujúci enzým 2 (ACE2) SARS-CoV-2 prejavuje 10- až 20-krát vyššiu afinitu pre ACE2.

Ten Cross-Species Jump – Prenos medzi druhmi

Tento špeciálny vzťah medzi S proteínom a ACE2 receptorom je tým kľúčom ku medzi-druhovej infekcii ktorá umožnila tomu coronavíru vykonať preskočenie zo zvierat na ľudí.

To bolo financované v rámci experimentov typu gain-of-function prostredníctvom pána menom Peter Daszak, Prezident Aliancie „EcoHealth Alliance“ Vládou USA.

Maskovanie – The Coverup

Zaujímavá súčasť tohto je, že Peter Daszak je ten istý chlap, ktorý zariadil (orchestrated) publikovanie ‘vedeckého’ článku v časopise Lancet, v ktorom sa vyhlasuje, že vírus vykonal ten medzi-druhový skok prirodzene. Ako môže ten istý chlap, ktorý financoval experimenty, ktoré viedli k tomu skoku vírusu medzi druhmi, vyhlasovať, že sa to vyvinulo prirodzene – evolved naturally?

Ak si myslíte, že toto je nehorázne, tak si ešte počkajte.

Peter Daszak je aj ten istý chlap, ktorého WHO poslala do Číny, aby tam skúmal názory, či sa ten vírus vyvinul prirodzene, alebo bol coronavirus umele vytvorený – engineered. A ešte jedna osoba ktorá je spojená s teamom je Holandský virológ Ron Fouchier, ďalší kľúč ku vyšetrovaniu coronavíru, ktorý tiež vytvoril smrteľný mutant H5N1 vírus.

Povzbudzujeme čitateľov, aby ďalej pátrali ohľadne prekvapujúcich osobností v investigatívnom teame WHO.

COVID-19 mRNA Vakcíny & na Priónoch-založené Ochorenia

Čo sú Prióny?

Vďaka takým experimentom zo strany týchto eminentných vedcov ten vírus obsahuje priónom-podobné domény vo svojej receptorovej oblasti spike proteínu.

Prióny sú „misfolded proteins – nesprávne zložené proteíny“ – so schopnosťou preniesť svoj nesprávny tvar na normálne varianty toho istého proteínu. Ony sú príznačné pre niekoľko fatálnych a prenositeľných neurodegeneratívnych ochorení u ľudí a mnohých iných zvierat.

Ako fungujú mRNA Vakcíny

Messenger RNA (mRNA) je jednvláknová molekula prirodzene prítomná v naších všetkých bunkách. Nesie inštrukciu na vytváranie proteínov z naších génov, umiestnených v jadre bunky, ku cytoplazme, hlavnému telu našich buniek. Enzýmy v tej cytoplazme potom „preložia“ informáciu uloženú v mRNA a vyrobia proteíny.

Nejaká mRNA vakcína doručí tie inštrukcie pre vytvorenie bakteriálneho alebo virálneho proteínu do naších buniek. Náš imunitný systém potom odpovedá na tieto proteíny a vyvinie nástroje na reagovanie na budúce infekcie s tým patogénom.

mRNA Vakcínou-indukované ochorenia založené na Priónoch

Výskum ukázal, že zmeny vyvolané úpravami – zásahmi do – mRNA spôsobujú ochorenia priónov – fatálne neurodegeneratívne poruchy charakterizované rýchle progresívnou demenciou.Research has shown that RNA editing alterations cause prion diseases – fatal neurodegenerative disorders characterized by rapidly progressive dementia.

Teda, keď tá mRNA vakcína naštartuje tú imúnnu reakciu (response – odpoveď), telo môže samo naštartovať vytváranie priónov indukovaných vakcínou, napodobňovaním ich prítomnosti v tom spike proteíne, a spôsobiť ochorenie založené na priónoch u prijímateľov vakcín.

Toto riziko bolo zistené pánom Dr. J. Bart Classen, ktorý je autorom článku (názov ďalej) v časopise Microbiology & Infectious Diseases s titulomCovid-19 RNA Based Vaccines and the Risk of Prion Disease – Vakcíny založené na Covid-19 RNA a riziko priónového ochorenia.”

Vývoj novej technológie vakcín bol „zamorený“ problémami z minulosti. Súčasné na RNA založené SARS-CoV-2 vakcíny boli odsúhlasené v USA použitím núdzového príkazu bez extenzívneho dlhodobého testovania.

Autori vyhodnotili vakcíny z hľadiska potenciálu spôsobiť (induce) u prijímateľov vakcín priónmi spôsobené ochorenie (prion-based disease).

Ďalej nasleduje popis „The intricate mechanisms of neurodegeneration in prion diseases – Zložité mechanizmy neurodegenrácie pri priónových ochoreniach“. To vynechávam, je to plne technické, prejdem až na možné dôsledky.

Prióny udržujú dlhodobé typy pamäte

Vakcínami indukované prióny môžu spôsobiť neurodegeneratívne ochorenia, pretože dlhodobé pamäte sú udržované priónom podobnými proteínmi (prion-like proteins). Molekuly pamäte sú normálne verzie priónových proteínov.

V štyroch článkoch publikovaných v Neuron and Cell Reports, Dr. Kandelovo laboratórium ukázalo, ako priónom podobné proteíny – podobné priónom za chorobou šialených kráv u dobytku, a Creutzfeld-Jakobovou chorobou u ľudí – sú kritické na udržovanie dlhodobej pamäte u myší, a pravdepodobne ostatných cicavcov.

Keď sa v mozgu vytvárajú dlhodobé pamäte (to zapamätané), vytvárajú sa medzi neurónmi nové spojenia a ukladajú ako pamäť. Ale tieto fyzické spojenia sa musia udržať, aby pamäť pretrvala, v opačnom prípade sa rozpadnú a pamäť zanikne v priebehu niekoľkých dní.

Pamäte – memories – zapamätané – sa ukladajú na dlhodobé použite za pomoci priónom podobným proteínom (prion-like proteins) nazvaným CPEB. CPEB prióny sa agregujú a udržujú nervové spoje – synapsy – ktoré zaznamenávali pamäť.

Keď CPEB nie sú prítomné, alebo sú deaktivované, synapsy sa rozsypú a pamäť „vybledne – fades “.

CPEB je skratka od Cytoplasmic Polyadenylation Element Binding protein.

Tu ani nie je čo dodať, postupne sa potvrdzuje, že tí čo sú za týmito vakcínami sú naozaj tzv. čarodejníkovi učni, ale treba dodať, že ten čarodejník vôbec nevie čarovať, a tí učni to dobre vedia, a vôbec nevedia čo vlastne robia. Vedia len, že to platia tí najbohatší oligarchovia, samozrejme včítane takpovediac „korupčného“, a očakávajú obrovskú návratnosť tej investície. Preto „musíme“ očkovať a „nemáme“ liečiť.

Tento blog bol pôvodne publikovaný na webe Slovanské Noviny.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

NATO, Severoatlantická aliancia

Maďari majú tri dôvody, prečo zatiaľ Švédov nevpustili do NATO

29.03.2023 14:52

Maďarský parlament doposiaľ neschválil vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie z troch príčin, povedal hovorca vlády Zoltán Kovács.

kral Karol III

Britský kráľ Karol III. je prvýkrát za hranicami, v Berlíne ho privítali salvou

29.03.2023 14:39

Lietadlo s britským monarchom Karolom III. pristálo v Berlíne, kde začne svoju prvú štátnu návštevu od nástupu na trón.