Založ si blog

Väčšinu obetí zabilo neliečenie COVIDu – zákon

ZÁKON z 21. októbra 2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Vsuvka: Možno je táto verzia zákona stará, ale táto časť zákona čo som skopíroval sa určite pri zmenách nemení:

§ 4 Úvodné ustanovenia

  1. Zdravotnú starostlivosť a služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti poskytuje poskytovateľ a zdravotnícki pracovníci za podmienok ustanovených osobitným predpisom. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti a v zdravotníckom zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti je služba vo všeobecnom hospodárskom záujme.

  2. Zdravotná starostlivosť sa poskytuje vo vzťahu k chorobe určenej zdravotníckym pracovníkom.

  3. Poskytovateľ je povinný(!!) poskytovať zdravotnú starostlivosť správne. Zdravotná starostlivosť je poskytnutá správne, ak sa vykonajú všetky zdravotné výkony na správne určenie choroby so zabezpečením včasnej a účinnej liečby s cieľom uzdravenia osoby alebo zlepšenia stavu osoby pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, štandardnými diagnostickými postupmi a štandardnými terapeutickými postupmi pri zohľadnení individuálneho stavu pacienta.

Ten dvojitý výkričník v bode 3 je samozrejme môj, v zákone sa nenachádza. Tam je to proste všeobecný príkaz. Takže to vyššie uvedené nariaďuje zákon. A teraz by nám mal niekto vysvetliť, prečo sa u nás COVID neliečil, následkom čoho nám zomrelo toľko pacientov. Najväčší počet úmrtí na počet obyvateľov na svete, ak sa nemýlim. A to sa stalo v Strednej Európe, v krajine s ináč dobrým zdravotníctvom.

Naši chorí boli väčšinou posielaní domov, ak ich vôbec prijal lekár – ak nie, tak im to prípadne poradil telefonicky – a teda, že si mali dať všeobecne dostupné lieky proti chrípke. Antivirotiká nedostali, tie sa objavili až po ochorení pána Matoviča a spol. Isoprinosine – pomohli, ale nedostali sa obyčajným ľuďom. Ale boli známe! Aj ivermectin!

Obyčajní ľudia boli dopravení do nemocníc až v kritickom stave.

Tuším je to týmto zosumarizované. Toto sa dialo v celom tzv. civilizovanom svete. Výsledky o niekoľko tried lepšie mal „zaostalý“ svet – India, Zimbabwe, Kuba, a pod. Používali Ivermectin, Interferon, zinok, prípadne nejaké antibiotikum, vitamíny, … a nasadzovali to okamžite po zistení choroby! A spravidla choroba na tretí až piaty deň začala ustupovať.

Ale ten prípad nemôže týmto končiť. Totiž podľa zákona – a úmrtnosti na COVID u nás a v porovnávaných krajinách – tie úmrtia spôsobil prístup nášho štátu, ktorý zvolil „neliečenie“ a „čakanie na očkovanie“, aby splnil nejaké úlohy od nejakých oligarchov. Ale náš štát podľa naších zákonov slúži svojim občanom, a nie cudzím oligarchom, ktorí riešia nejaké súkromné agendy. A vzhľadom na tieto výsledky musí naša vláda okamžite podať demisiu, aby si občania poučení na vlastnej škode zvolili novú vládu. Tá potom môže riešiť uvedenú zodpovednosť. Hlúposť, nevzdelanosť, arogancia a ďalšie podobné parametre snáď nerobia nikoho imúnnym pred zákonom. Ani pozície vo vláde a parlamente. Tento blog bol pôvodne publikovaný na webe Slovanské Noviny.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

medvedí brloh, zásahový tím

Zásahové tímy medveďa hnedého budú trvalo aj v okolí Detvy a Bojníc

05.12.2023 15:38

Minister životného prostredia Tomáš Taraba deklaroval lepšie fungovanie zásahových tímov, zároveň naznačil snahu o systémové riešenie.

písomná maturita

Znalosti žiakov vo svete dramaticky klesli. Padali aj Severania, výnimkou je Ázia

05.12.2023 15:37

Matematické, čitateľské a prírodovedné znalosti a zručnosti pätnásťročných žiakov vo svete dramaticky klesli, výnimkou je niekoľko ázijských štátov na čele so Singapurom, Japonskom a Kóreou.

Václav Klaus

Vystupoval proti noseniu rúšok. Exprezident Klaus teraz bojuje s následkami ťažkého covidu

05.12.2023 15:36

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Drucker, gramotnosť

Drucker: Výsledky slovenských žiakov v medzinárodnom testovaní PISA 2022 sú tragické

05.12.2023 15:20

V rizikovej skupine sa v oblasti čitateľskej gramotnosti ocitlo vyše 30 percent žiakov,