Založ si blog

Väčšinu obetí zabilo neliečenie COVIDu – zákon

ZÁKON z 21. októbra 2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Vsuvka: Možno je táto verzia zákona stará, ale táto časť zákona čo som skopíroval sa určite pri zmenách nemení:

§ 4 Úvodné ustanovenia

  1. Zdravotnú starostlivosť a služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti poskytuje poskytovateľ a zdravotnícki pracovníci za podmienok ustanovených osobitným predpisom. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti a v zdravotníckom zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti je služba vo všeobecnom hospodárskom záujme.

  2. Zdravotná starostlivosť sa poskytuje vo vzťahu k chorobe určenej zdravotníckym pracovníkom.

  3. Poskytovateľ je povinný(!!) poskytovať zdravotnú starostlivosť správne. Zdravotná starostlivosť je poskytnutá správne, ak sa vykonajú všetky zdravotné výkony na správne určenie choroby so zabezpečením včasnej a účinnej liečby s cieľom uzdravenia osoby alebo zlepšenia stavu osoby pri zohľadnení súčasných poznatkov lekárskej vedy a v súlade so štandardnými postupmi na výkon prevencie, štandardnými diagnostickými postupmi a štandardnými terapeutickými postupmi pri zohľadnení individuálneho stavu pacienta.

Ten dvojitý výkričník v bode 3 je samozrejme môj, v zákone sa nenachádza. Tam je to proste všeobecný príkaz. Takže to vyššie uvedené nariaďuje zákon. A teraz by nám mal niekto vysvetliť, prečo sa u nás COVID neliečil, následkom čoho nám zomrelo toľko pacientov. Najväčší počet úmrtí na počet obyvateľov na svete, ak sa nemýlim. A to sa stalo v Strednej Európe, v krajine s ináč dobrým zdravotníctvom.

Naši chorí boli väčšinou posielaní domov, ak ich vôbec prijal lekár – ak nie, tak im to prípadne poradil telefonicky – a teda, že si mali dať všeobecne dostupné lieky proti chrípke. Antivirotiká nedostali, tie sa objavili až po ochorení pána Matoviča a spol. Isoprinosine – pomohli, ale nedostali sa obyčajným ľuďom. Ale boli známe! Aj ivermectin!

Obyčajní ľudia boli dopravení do nemocníc až v kritickom stave.

Tuším je to týmto zosumarizované. Toto sa dialo v celom tzv. civilizovanom svete. Výsledky o niekoľko tried lepšie mal „zaostalý“ svet – India, Zimbabwe, Kuba, a pod. Používali Ivermectin, Interferon, zinok, prípadne nejaké antibiotikum, vitamíny, … a nasadzovali to okamžite po zistení choroby! A spravidla choroba na tretí až piaty deň začala ustupovať.

Ale ten prípad nemôže týmto končiť. Totiž podľa zákona – a úmrtnosti na COVID u nás a v porovnávaných krajinách – tie úmrtia spôsobil prístup nášho štátu, ktorý zvolil „neliečenie“ a „čakanie na očkovanie“, aby splnil nejaké úlohy od nejakých oligarchov. Ale náš štát podľa naších zákonov slúži svojim občanom, a nie cudzím oligarchom, ktorí riešia nejaké súkromné agendy. A vzhľadom na tieto výsledky musí naša vláda okamžite podať demisiu, aby si občania poučení na vlastnej škode zvolili novú vládu. Tá potom môže riešiť uvedenú zodpovednosť. Hlúposť, nevzdelanosť, arogancia a ďalšie podobné parametre snáď nerobia nikoho imúnnym pred zákonom. Ani pozície vo vláde a parlamente. Tento blog bol pôvodne publikovaný na webe Slovanské Noviny.

Ako Európu potlačili k Ekonomickej Samovražde

19.05.2022

Zdroj: Moon of Alabama, USA Za aktívnej podpory od ‚vodcov – leadership‘ EÚ, USA sa darí ruinovať Európu (z tejto vety je jasné že to prekladám preto, lebo to podporuje môj pohľad na vec). Ako Michael Hudson, profesor Ekonómie na University of Missouri, Kansas City, napísal začiatkom Februára, pred Ruskou intervenciou na Ukrajinu: Amerika už dnes nemá peňažnú [...]

Zákaz surovín z Ruska – možné zámery a zrejmé následky

15.05.2022

Ako tá vojna na Ukrajine vznikla, sme už viacerí dobre popísali. USA na Ukrajine postupne založili až 12 laboratórií na výrobu biologických bojových látok. Pravdepodobne si neuvedomovali, ani USA ani Ukrajinci, že tieto látky môžu rovnako ohroziť toho čo ich (vyrobí a) nasadí, ťažko sa dá „zaručiť, aby sa nerozšírili kde ich my nechceme“. To, že o tom existuje [...]

Môže nás Rusko ohroziť?

08.05.2022

Chystá sa vraj na túto tému „diskusia“. Keďže si ju viem predstaviť, niečo na túto tému. Podľa istého US zdroja je vraj súčasná situácia taká, že Ukrajinská armáda, v snahe tie Rusky hovoriace republiky – tuším Lugansk a Doneck – obsadiť a „priviesť na pravú vieru“, stojí na ich hraniciach, zatiaľ zvonku. Ale vraj Ruská armáda prišla na pomoc tým [...]

čaputová mimovládne organizácie

Prezidentka prijala predstaviteľov mimovládnych organizácií, ocenila ich pomoc

24.05.2022 20:29

130 slovenských mimovládnych organizácií pomáhalo štátu a samosprávam zvládnuť prílev ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine.

Janez Janša

Urazil novinárky. Súd potvrdil premiérovi Janšovi podmienečný trest

24.05.2022 19:13

Súd zamietol odvolanie dosluhujúceho slovinského premiéra Janeza Janšu.

Rusko Navaľnyj súd odvolanie Putin vojna uarus

Rusi proti vojne: doma trest, vo svete pohŕdanie

24.05.2022 18:37

Tisíce kritikov vojny skončili v Rusku na lavici obžalovaných a státisíce ušli za hranice. Pri širokej podpore, ktorej sa šéf Kremľa doma stále teší, cítiť u odporcov režimu čoraz viac rozpakov i bezradnosti.

Mexiko / nepokoje / násilie /

Masaker v Mexiku. V hoteli a dvoch baroch zabili desať ľudí

24.05.2022 18:21

K útoku došlo v meste Celaya v strednom Mexiku, kde vznikol spor medzi drogovými kartelmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 386
Celková čítanosť: 1436082x
Priemerná čítanosť článkov: 3720x

Autor blogu

Kategórie