Založ si blog

Ľudstvo sa blbnutím dostalo do situácie „Preber sa alebo zomri“

Preklad časti úvahy autorky Caitlin Johnstone na jej vlastnom médiu.

Rútime sa smerom k dystopii a armageddonu, a mocné elity, sediace za volantom sa vyjadrili nadmieru jasne, že nemajú vôbec v úmysle uhnúť z tejto dráhy. Nemôžeme použiť demokraciu aby sme obrátili loď preč od ľadovca, pretože “demokracia” ktorú sme dostali, je len falošný detský volant, aký sa dáva do ruky malým deťom na hranie, aby mohli predstierať že šoférujú. Dokonca aj priama revolučná akcia je celkom mimo nášho dosahu, kým sme sa pod vplyvom úspešnej propagandy dostali do súhlasu so „status quo“ manipuláciami mainstreamu a korporácií tzv. spoločenských médií.

Tak teda čo môžeme robiť? Aký únikový východ sme si ešte nechali?

Pokiaľ ja viem povedať, jediné dvere ktoré ešte máme otvorené ako živočíšny druh, je hromadné prebudenie sa. Kolektívny posun preč od nášho nezdravého vzťahu s naším vnímaním toho čo sa deje (mental narrative), a to k zdravému. Do vzťahu s vnímaným kde sa na myšlienky už neverí a neidentifikujú sa, ale namiesto toho sa používajú ako nástroje na prežitie a prosperovanie. Kde príbehy propagandy sa už neabsorbujú reflexívne cez moc viery alebo dôvery, pretože tie egoistické štruktúry, do ktorých sa tie príbehy majú zapasovať, už neexistujú.

Nemôžeme mať zmeny bez masových ľudových hnutí. Nemôžeme mať masové ľudové hnutia bez neutralizovania toho propagandistického stroja vytvoreného na to, aby tomu predišiel. Nemôžete neutralizovať stroj propagandy bez masového prebudenia sa z nezdravého vzťahu ľudstva s myslením.

Je to vlastne fascinujúce. Akosi, akýmsi spôsobom, sme dokázali sami seba podviesť do stavu, v ktorom jediný spôsob ako sa vyhnúť vyhynutiu, je na masovej úrovni realizovať tú možnosť, na ktorú mudrci ukazovali už tisícročia. My sme dokázali dokonale chytiť sami seba do situácie/času „zmeň sa alebo zomri“.

Akoby vedené nejakou záhadnou, hlbokou múdrosťou, ľudstvo vkráčalo samo od seba do situácie, keď v jednej ruke drží nôž a v druhej horiacu vonnú tyčinku, a prisahá, že sa zabije, ak nedokáže dosiahnuť kolektívne osvietenie kým tyčinka dohorí.

Neurobili sme to naschvál. Neurobili sme to preto, že naše egá usúdili že to je kríza ktorú si vychutnáme, do ktorej sme sa dostali. Tu sme sa proste ocitli, nejakým bizarným zázrakom, celkom akoby z iného priestoru. Niečo hlboko v nás nás strčilo do pozície, kde sa musíme nevyhnutne zdvihnúť k nášmu plnému potenciálu ako živočíšny druh, alebo ísť cestou dinosaura.

Už začíname cítiť pálenie tej tyčinky. Bude stále horúcejšia a horúcejšia.

Vyskočíme? Zobudíme sa? Neviem, buď áno alebo nie. Ale v tomto momente si nemôžem pomôcť, iba čumím v úžase nad potrhlou múdrosťou ľudstva že sa dostalo do tejto šlamastiky.

História Corona vírusu – podrobná – alebo

22.11.2020

Prečo USA outsourcovali výskum „netopierieho vírusu“ do Wuhanu. Asia Times, 22. Apríl. Článok je teda dosť starý, ale popisuje ako ten Covid vznikol. Ja som si už takýto proces v jednom blogu „tipol“, napríklad tu, ale teraz je tu potvrdený. Na konci toho blogu som omylom napísal že si myslím, že bol rozšírený únikom, v skutočnosti si myslím, že v Južnej Kórei a [...]

USA používa kybernetickú špionáž proti EU!

20.11.2020

Nerozumel som tomu postoju pána Matoviča a časti jeho vlády voči vlastnému obyvateľstvu – taký ako nadradeno-nepriateľský. Ale keď si uvedomíme kto mu financoval voľby, trochu sa to vyjasní. Takže k ďalším akciám toho typu USA, tentoraz už prakticky voči Európe. Nový škandál kybernetickej špionáže (cyber espionage), týkajúci sa Amerických špionážnych agentúr [...]

Obrovská obchodná dohoda, o ktorej ‚Západné‘ médiá nerady hovoria

16.11.2020

Moon of Alabama, 15.11.2020. Včera (viď dátum, problém robia aj časové pásma, článok je v budúcom čase) bola podpísaná nová obchodná dohoda medzi 15 Ázijskými štátmi. Čoskoro bude vnímaná ako míľnik v globálnych ekonomických dejinách. Ale len veľmi málo ‚západných‘ médií zaregistrovalo túto novú dohodu, alebo obrovské dôsledky ktoré bude mať. [...]

Vakcína / Koronavírus /

Na Slovensku potvrdili už viac ako 100-tisíc prípadov koronavírusu

26.11.2020 10:06

Pribudlo 17 úmrtí na pľúcnu formu Covid-19, celkovo tak ochoreniu podľahlo 749 pacientov.

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Prokurátor navrhuje väzbu pre troch obvinených z akcie Babylon

26.11.2020 07:55

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania.

Testovanie na koronavírus

ONLINE: Pred Dňom vďakyvzdania mali v USA veľa obetí

26.11.2020 06:00, aktualizované: 10:18

V Spojených štátoch pribudlo v stredu vyše 2400 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok za šesť mesiacov.

Michael Flynn

Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna

26.11.2020 05:47

Donald Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna, ktorý sa priznal, že klamal FBI o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi.