Založ si blog

Škola demokracie – II. diel

Pokračovanie školenia z demokracie Nášho Vzoru ktorý financoval aj naše voľby – výsledok tomu zodpovedá – t.j. môjho predošlého blogu o CIA.

22.12.1974 New York Times publikoval článok autora menom Seymour Hersh, ktorý odhalil ilegálne operácie vedené CIA, pokrstené “family jewels” – rodinné klenoty, viď predošlý blog. To zahrnovalo tajné akčné programy obsahujúce pokusy o vraždy zahraničných vodcov a tajné pokusy o zvrhnutia cudzích vlád, ktoré vtedy boli zverejnené prvý krát. Na dôvažok, článok preberal pokusy spravodajských agentúr zbierať informácie o politických aktivitách občanov USA.

Hlavne ako reakcia na Hershove zistenia, bolo odsúhlasené vytvorenie výboru s názvom Church Committee, 27.1.1975, hlasovaním 82 ku 4 v Senáte. Vysvetlivka – znie to ako Kostolný Výbor, ale bol pomenovaný podľa jeho predsedu, senátora menom Frank Church.

Finálna správa – Church Committee’s final report bola publikovaná v Apríli 1976, včítane sedem zväzkov z hearingov – prejednávaní (často s pozvanými osobami) – Church Committee v Senáte.

Church Committee tiež publikoval dočasný report s názvom “Alleged Assassination Plots Involving Foreign Leaders – Údajné Vražedné Spiknutia Týkajúce sa Zahraničných Vodcov”, ktoré skúmali čo hovorí nadpis vo vzťahu na okrem iných Patrice Lumumba zo Zaire, Rafael Trujillo z Dominikánskej Republiky, Ngo Dinh Diem, Vietnam, Gen. René Schneider, Chile a Fidel Castro, Kuba. Prezident Ford sa pokúsil zadržať správu pred verejnosťou, ale jeho pokus zlyhal a neochotne vydal tzv. Výkonný Príkaz Executive Order 11905 po tlaku zo strany verejnosti a Church Committee. Podpísaný 18.2.1976, bol pokusom o reformu spravodajskej komunity, o zlepšenie dohľadu nad spravodajskou komunitou, a zákaz politických vrážd. Pokus zlyhal, zrušil ho Prezident Reagan Výkonným príkazom 12333 – Executive Order 12333.

Jedno z najšokujúcich odhalení Church Committee bolo objavenie Operation SHAMROCK, v rámci ktorej veľké telekomunikačné firmy zdieľali prenosy – traffic – s NSA od roku 1945 do začiatku 70-tych rokov. Informácie zhromaždené touto operáciou išli priamo do NSA Watch List – zoznam sledovaných NSA. Počas vyšetrovania výboru sa ukázalo, že Senátor Frank Church, ktorý riadil ten výbor, bol medzi prominentnými menami ako sledovaný na zozname NSA.

V roku 1975, Church Committee sa jednostranne rozhodol deklasifikovať – odtajniť – konkrétnosti o tejto operácii, proti námietkám administrácie Prezidenta Forda (viac info odkaz tu a tu ).

Správa Church Committee predstavuje najrozsiahlejší prehľad aktivít špionáže aký bol kedy sprístupnený verejnosti. Veľa z obsahu bolo klasifikovaného, ale viac ako 50,000 strán bolo odtajnených v rámci Zákona o Zbierke Záznamov o Vražde Prezidenta Johna F. Kennedyho, z roku 1992. Takže ešte existujúce info o tejto udalosti ako súčasť skoly demokracie.

Prezident Kennedy bol zavraždený v Dallase, štát Texas, 22. novembra 1963. 1. Marca 1967 Okresný sudca v New Orleans (District Attorney) Jim Garrison dal zavrieť a obvinil človeka menom Clay Shaw z konšpirácie vedúcej k vražde prezidenta Kennedyho s pomocou človeka menom David Ferrie a ďalších. Po procese trvajúcom len niečo viac ako mesiac – 1. marca – sa ukázalo, že nie je vinný. David Ferrie, zodpovedný riadiaci nad osobou menom Lee Harvey Oswald, mal byť kľúčovým svedkom a mal poskytnúť dôkazy typu ”smoking gun – dymiaca pištoľ” spájajúce ho s Clay Shawom, bol pravdepodobne zavraždený 22. Februára 1967, menej ako týždeň po tom ako sa správa o novinkách v Garrisonovom vyšetrovaní dostala do médií.

Podľa zistení Garrisonovho tímu existoval dôvod veriť, že CIA bola zapletená v príprave vraždy Prezidenta Kennedyho, ale pre pokračovanie vo vyšetrovaní bol nutný prístup k tajným materiálom (a také bolo skoro všetko týkajúce sa prípadu).

Hoci Garrisonov team postrádal priame dôkazy, boli schopní zhromaždiť obrovské množstvo nepriamych dôkazov, ktoré malo stačiť ako opodstatnenie pre prístup k tajným materiálom v záujme ďalšieho vyšetrovania. Namiesto toho bol prípad predčasne vyhodený zo súdu a dnes sa s ním zachádza ako s nejakým cirkusom. Pre ďalšie detaily odkazujem na Garrisonovu knihu a vynikajúco výskumom podložený film Olivera Stona JFK .

Pozriem čo z ďalších častí lekcií o vzorovej demokracii sa dá použiť. Zatiaľ skutočný vzor.

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Podvod zvaný „the Great Reset“

15.12.2022

Matthew Ehret-Kump, Global Research, 17.7.2020, Strategic Culture Foundation 15.7.2020. O čom presne je ten avizovaný „podvod“, plus o čo vlastne ide, sa dozvieme hneď: Ako každý, strašne rád by som chcel žiť vo svete bez znečistenia. Veľmi rád by som videl ako ľudská civilizácia dosiahla rovnováhu s prírodou, a s rizikom toho, že budem vyzerať ako naïvný idealista, ja [...]

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Snehová kalamita komplikuje život v niektorých častiach Slovenska

03.02.2023 14:39

Zatiaľ to vyzerá, že snežiť bude naďalej, podľa SHMÚ najviac v Žilinskom kraji.

petr pavel čaputová

Pavel: Slovensko chcem navštíviť hneď po inaugurácii, nebudem strácať čas

03.02.2023 14:05, aktualizované: 14:27

Novozvolený český prezident Petr Pavel by na svoju inauguráciu rád pozval aj slovenskú prezidentku.

vagnerovci

Ruskí vagnerovci hľadali zlato, odchádzajú v rakvách

03.02.2023 13:36

Vagnerovskí žoldnieri utrpeli značné straty v bojoch v Stredoafrickej republike. Rusi sa snažili ovládnuť bane na zlato, no narazili na odpor rebelantov.

Ukrajina Rusko vojna uarus

Podľa švajčiarskeho denníka ponúkol Washington Moskve ukrajinské územie výmenou za mier. Kremeľ to poprel

03.02.2023 12:58

Správu denníka, podľa ktorého Washington v polovici januára ponúkol Moskve pätinu ukrajinského územia, odmietla predtým aj USA.