Založ si blog

USA nahradili rozhovory START hlúpymi fórmi

O rozhovoroch START vo Viedni sa písalo pred ich dátumom, o výsledkoch som sa prakticky nič v našich médiách nedozvedel. Potom sa ukázalo, že žiadne neboli (výsledky, rozhovory „boli“). Takže niečo k show ktoré sa odohralo, zdroj Moon of Alabama:

Rozhovory sa začali tým, že delegácia USA rozmiestnila po miestnosti Čínske národné znaky a poverenec USA Maršál Billingslea pridal ich obrázok. Rusi proti tejto blbosti protestovali a potom delegácia USA odstránila všetky zástavy, včítane Ruských a USA.

Vedúci kancelárie China Daily v Európe Chen Weihua napísal:

1. USA stále odstupovali od dohôd, čo ich nechalo bez akejkoľvek kredibility. Vráťte sa k JCPOA a Parížskej dohode (o klíme) skôr ako vypúšťate také argumenty. 2. Čína má 300 jadrových hlavíc ako kontrast voči 6,000 čo majú USA a Rusko. Takže ak nesúhlasíte že znížite počet na 300, alebo aj 500, ste nezmyselní.

A to je jadro celej veci. USA nemajú už žiadnu dôveryhodnosť a nedávajú žiaden zmysel. Ich diplomacia bola zredukovaná na komické vystúpenia.

Jednania o Novom START pravdepodobne zlyhajú. Ruská strana to už očakáva:

Ruský vedúci vyslanec na rozhovoroch (Sergej Rjabkov) povedal NBC News, že Kremeľ v súčasnosti neverí, že USA predĺžia New Strategic Arms Reduction Treaty – Novú dohodu o obmedzení strategických zbraní – alebo nový START, ktorý ratifikoval Prezident Barack Obama v roku 2011, a ktorého platnosť má skončiť vo Februári.


Ruský zástupca ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov tiež povedal, že Rusko by nebolo schopné donútiť Čínu aby sa pridala k jednaniam, a odmietajú to skúšať. Doplnil, že ak má Washington starosti ohľadne nukleárnych aktivít Pekingu, tak je to na Amerických úradníkoch (officials) aby pritiahli Číňanov k stolu.

Administrácia USA je v súčasnosti tak posadnutá Čínou,” povedal, „že to znemožňuje postup vpred. Čínska myšlienka, podľa mňa, zatieňuje všetko ostatné.”

Táto posadnutosť Čínou bude USA stáť náhľad na Ruské strategické zbrane, ktorý umožňuje súčasný inšpekčný režim pod „New START“. Ich neistota ohľadne vlastného rizika takto len vzrastie.

Ešte môj doplnok: Pozoruhodné v tejto posadnutosti USA Čínou je aj to, že sa nepokúša dostať na rozhovory nukleárne štáty (aj s nosičmi, START sa týka aj počtov nosičov – platforiem) Francúzsko a Veľkú Britániu (majú približne toľko ako Čína). A okrem toho, USA má rozmiestnené nukleárne zbrane v 5 krajinách EU, čím porušuje aj zmluvu o nešírení jadrových zbraní – článok 1, tie krajiny tým porušujú článok 2, hoci tie asi nie sú v kategórii strategických.

A ešte na doplnenie 4 výstižné komentáre pod článkom, tiež na Moon of Alabama:

– Ak Ruskú delegáciu vedie Rjabkov, jednania nepovedú nikam, pretože on nezhltne žiadny bullshit od US impéria mimo zákona (Outlaw Empire, outlaw je aj človek na ktorého je zatykač), ktoré Putin práve varoval, svojim backhandovým štýlom, o nevyhnutnosti dodržiavania Medzinárodného Práva, teda niečoho, čo US verne odmieta robiť. Dohoda vyprší a svet sa stane nebezpečnejším, ale je to práve Outlaw Empire, ktoré zaostáva 20 rokov pozadu vo vývoji zbraní a má obrovské fiškálne problémy, nie Rusko. Imperiálne kecy (bluster) budú pokračovať, pretože to je posledný ťah čo má.

– Kde je problém? Čína by mala prísť na stretnutie a sľúbiť, že obmedzí svoj počet jadrových hlavíc a počet platforiem na také isté úrovne ako majú USA a Rusko. Kde je problém?

– Sme značne zamočení v postupe ku 2. Svetovej vojne, s USA v roli Nacistického Nemecka.

– Súhlasím s tým, a Poľsko otrocky vedie káru zabíjania po ceste do zhluku táborov Auschwitz. Zase raz. Hanebné. Kde sú hlasy v Nemecku, Česku, Rakúsku, Austrálii, Francúzsku, Fínsku, atď…

Mlčanie jahniat.

Plány: Global Reset – Globálne Prenastavenie?

22.07.2020

Peter Koenig, Global Research (celý titulok: The Global Reset – Unplugged. „The Deep State“). Predstavte si, že žijete vo svete, o ktorom vám hovoria že je demokraciou – a vy tomu môžete dokonca veriť – ale v skutočnosti je váš život a váš osud v rukách niekoľkých ultra-bohatých, ultra-mocných a ultra-neľudských oligarchov. Môžeme ich nazývať Deep State – [...]

Americká propaganda, plus pastor na memoriáli George Floyda

15.07.2020

Nižšie uvedená autorka hneď po „optimistickom“ úvode prechádza do reality vo veci „čo predstavuje tú tzv. Soft Power – „mäkkú silu/moc““. Ale zaujala ma najmä druhá časť – prejav pastora na memoriáli Gerge Floyda. Takže Barbara Nimri Aziz, Global Research. Myslím si, že väčšina Američanov by súhlasila ohľadne toho, čo rozumejú že je globálny [...]

Načo sú vlády – „migrácia“, „demokracia” a „liberálnosť”?

13.07.2020

Na dosiahnutie svetovej vlády je nevyhnutné odstrániť z myslí ľudí ich individualizmus, lojalitu k rodinným tradíciám, národný patriotizmus, a náboženské dogmy. Zase sa ukazuje, že EÚ sa bude stále vracať k rozvracaniu národných tradícií prostredníctvom migrácie, pretože stále visí vo vzduchu horeuvedený citát prvého riaditeľa WHO. Plus si treba uvedomiť že [...]

hasiči

Požiar v domove dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch si vyžiadal dve obete

08.08.2020 08:18

Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia.

TB, Kiska, tlačovka, za ľudí

Strana Za ľudí hľadá náhradu za Kisku

08.08.2020 08:00

Vládna strana Za ľudí stojí na rázcestí. V sobotu si na sneme v Trenčianskych Tepliciach vyberá nového lídra a s ním aj nové vedenie strany.

Nemecko, koronavírus

ONLINE: V Nemecku rastie počet nakazených

08.08.2020 07:30

V Nemecku tretí deň za sebou pribudla viac než tisícka potvrdených prípadov infekcie koronavírusom.

koronavírus

Vedci z Bratislavy sa sťažujú, že sú odstrihnutí od peňazí na výskum COVID-19

08.08.2020 06:44

Bratislavské vedecké tímy sa nedostanú k financiám na výskum ochorenia COVID-19 v rovnakej miere ako vedci z ostatných častí Slovenska.