Založ si blog

USA nahradili rozhovory START hlúpymi fórmi

O rozhovoroch START vo Viedni sa písalo pred ich dátumom, o výsledkoch som sa prakticky nič v našich médiách nedozvedel. Potom sa ukázalo, že žiadne neboli (výsledky, rozhovory „boli“). Takže niečo k show ktoré sa odohralo, zdroj Moon of Alabama:

Rozhovory sa začali tým, že delegácia USA rozmiestnila po miestnosti Čínske národné znaky a poverenec USA Maršál Billingslea pridal ich obrázok. Rusi proti tejto blbosti protestovali a potom delegácia USA odstránila všetky zástavy, včítane Ruských a USA.

Vedúci kancelárie China Daily v Európe Chen Weihua napísal:

1. USA stále odstupovali od dohôd, čo ich nechalo bez akejkoľvek kredibility. Vráťte sa k JCPOA a Parížskej dohode (o klíme) skôr ako vypúšťate také argumenty. 2. Čína má 300 jadrových hlavíc ako kontrast voči 6,000 čo majú USA a Rusko. Takže ak nesúhlasíte že znížite počet na 300, alebo aj 500, ste nezmyselní.

A to je jadro celej veci. USA nemajú už žiadnu dôveryhodnosť a nedávajú žiaden zmysel. Ich diplomacia bola zredukovaná na komické vystúpenia.

Jednania o Novom START pravdepodobne zlyhajú. Ruská strana to už očakáva:

Ruský vedúci vyslanec na rozhovoroch (Sergej Rjabkov) povedal NBC News, že Kremeľ v súčasnosti neverí, že USA predĺžia New Strategic Arms Reduction Treaty – Novú dohodu o obmedzení strategických zbraní – alebo nový START, ktorý ratifikoval Prezident Barack Obama v roku 2011, a ktorého platnosť má skončiť vo Februári.


Ruský zástupca ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov tiež povedal, že Rusko by nebolo schopné donútiť Čínu aby sa pridala k jednaniam, a odmietajú to skúšať. Doplnil, že ak má Washington starosti ohľadne nukleárnych aktivít Pekingu, tak je to na Amerických úradníkoch (officials) aby pritiahli Číňanov k stolu.

Administrácia USA je v súčasnosti tak posadnutá Čínou,” povedal, „že to znemožňuje postup vpred. Čínska myšlienka, podľa mňa, zatieňuje všetko ostatné.”

Táto posadnutosť Čínou bude USA stáť náhľad na Ruské strategické zbrane, ktorý umožňuje súčasný inšpekčný režim pod „New START“. Ich neistota ohľadne vlastného rizika takto len vzrastie.

Ešte môj doplnok: Pozoruhodné v tejto posadnutosti USA Čínou je aj to, že sa nepokúša dostať na rozhovory nukleárne štáty (aj s nosičmi, START sa týka aj počtov nosičov – platforiem) Francúzsko a Veľkú Britániu (majú približne toľko ako Čína). A okrem toho, USA má rozmiestnené nukleárne zbrane v 5 krajinách EU, čím porušuje aj zmluvu o nešírení jadrových zbraní – článok 1, tie krajiny tým porušujú článok 2, hoci tie asi nie sú v kategórii strategických.

A ešte na doplnenie 4 výstižné komentáre pod článkom, tiež na Moon of Alabama:

– Ak Ruskú delegáciu vedie Rjabkov, jednania nepovedú nikam, pretože on nezhltne žiadny bullshit od US impéria mimo zákona (Outlaw Empire, outlaw je aj človek na ktorého je zatykač), ktoré Putin práve varoval, svojim backhandovým štýlom, o nevyhnutnosti dodržiavania Medzinárodného Práva, teda niečoho, čo US verne odmieta robiť. Dohoda vyprší a svet sa stane nebezpečnejším, ale je to práve Outlaw Empire, ktoré zaostáva 20 rokov pozadu vo vývoji zbraní a má obrovské fiškálne problémy, nie Rusko. Imperiálne kecy (bluster) budú pokračovať, pretože to je posledný ťah čo má.

– Kde je problém? Čína by mala prísť na stretnutie a sľúbiť, že obmedzí svoj počet jadrových hlavíc a počet platforiem na také isté úrovne ako majú USA a Rusko. Kde je problém?

– Sme značne zamočení v postupe ku 2. Svetovej vojne, s USA v roli Nacistického Nemecka.

– Súhlasím s tým, a Poľsko otrocky vedie káru zabíjania po ceste do zhluku táborov Auschwitz. Zase raz. Hanebné. Kde sú hlasy v Nemecku, Česku, Rakúsku, Austrálii, Francúzsku, Fínsku, atď…

Mlčanie jahniat.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Islamský štát, islamisti

Islamský štát zaútočil na provládnych bojovníkov v Sýrii, zabili 28 vojakov

19.04.2024 11:05

Pri druhom útoku blízko Búkamálu pri hraniciach s Irakom zomrelo ďalších šesť sýrskych vojakov a dvaja boli unesení.

OSN / Organizácia spojených národov /

USA vetovali palestínsku žiadosť o plné členstvo v OSN. Agresívna politika, zúri Abbás

19.04.2024 10:38

Palestínska samospráva vo štvrtok odsúdila Spojené štáty za vetovanie palestínskej žiadosti o plné členstvo v OSN a označila to za "agresiu", ktorá tlačí Blízky východ k "priepasti".

Spišský hrad

Oprava Spišského hradu sa tak skoro nezačne. Šimkovičová nariadila zopakovať súťaž

19.04.2024 10:30

Úspešný uchádzač vraj neposkytol v zákonnej lehote riadnu súčinnosť a požadované dokumenty.

strategický bombardér Tu-22M3m pád ruského lietadla, vojna na Ukrajine

VIDEO: Zostrelili sme Rusom strategický nadzvukový bombardér, hlási Ukrajina. Moskva priznala stratu

19.04.2024 10:20

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR) bol bombardér zostrelený v oblasti 300 kilometrov od Ukrajiny.