Založ si blog

Ako naše médiá (s)propagovali číslo 1488

Nikdy som netušil, že číslo 1488 je významným symbolom fašistov. Dozvedel som sa to vďaka naším médiám, v tomto prípade najmä RTVS, ktoré v poslednom čase nemali nič lepšie na prácu ako opakovane ma o tom informovať. Účelom je zrejme oslabiť pozície Kotlebovcov. A robili to tak razantne, že podľa mňa Kotlebovcov skôr spropagovali. Navyše teraz všetci poznáme to „zakázané číslo“, naučili nás ho naspamäť.

Ale sú v tom zamočené aj ďalšie štáty (ešte raz, štátne aparáty, nie len médiá!), ktoré si hovoria „demokratické“ a stavajú sa do pozície hodnotenia iných, napr. USA, EÚ a pod. Sem-tam „sú znepokojené“ prejavmi ako Kotlebovci, nejakí Švédski fašisti, Nemecká pravica, (dokonca aj pani Le Pen) a iné „extrémistické skupiny“. Ale existuje v Európe otvorene fašistická strana na Ukrajine, ktorú podporujú.

Ide o krajne pravicovú stranu, ktorej šéf Andrij Parubij bol v roku 2018 dokonca predsedom parlamentu (Verchovna Rada), a ktorý dňa 4. Septembra 2018 oznámil, že Adolf Hitler „je nositeľom fakle demokracie“. Nezaoberali sa tým nijaké západné médiá, predsa USA a ich ešte stále spojenci tento stav podporujú, ako agresívnu protiruskú silu. Dotyčný pán už bol pozvaným hosťom US Kongresu, Kanadského parlamentu, Britského parlamentu, aj Parlamentu EÚ. V roku 1991 Parubij založil pôvodne Národno-sociálnu stranu Ukrajiny (povedomý názov, že?), ktorá sa dnes volá „Sloboda“. Odporúčam pozrieť obrázky v článku na vyššie uvedenom linku. Opozičný Blok Parlamentu Ukrajiny požadoval verejné odsúdenie a rezignáciu predsedu Rady. Existencia takejto strany na Ukrajine a jej podpora zo strany EÚ a ďalších „demokracií“ ukazuje o aké vlastne demokracie tu ide. Vyjadrili sa zástupcovia nášho – podľa postupu proti Kotlebovcom – „prísne demokratického, antifašistického“ štátu niekedy k existencii tejto strany a postoju ďalších „demokratických“ štátov k nej? A vyjadrili sme sa niekedy k udalostiam v Iraku a Sýrii, kde sa naši „spojenci – demokrati“ chovajú prakticky ako fašisti za 2. svetovej vojny? Pritom OSN a Chilcotov súd sa vyjadrili. Ak áno, tak tipujem, že výlučne proti „Ruskému zasahovaniu“ v Sýrii, ktoré tam pritom prinieslo značnú úľavu. A čo vojna v Juhoslávii – Dzurindovci odsúhlasili prelety bombardérov ponad Slovensko, Rakúsko nie. Ak má náš štát nejaké „vnútro“ musí ho mať chudák rozorvané od tých protichodných postojov. Ale vráťme sa na domácu scénu.

Dejú sa tu totiž aj ďalšie „sektárske“ úkazy, napríklad v rámci Ministerstva Zdravotníctva. Pán minister (nazývaný kolegom blogerom „kazateľ“, oceňujem) sa spropagoval nejakými videami (čo iné mohol sledovať ich zverejnením), ktoré vzbudzujú naozaj obavy ohľadne jeho osoby, a teda aj ďalšieho vývoja ministerstva. Vyhodil totiž z ministerstva množstvo ľudí, ktorých – môžeme sa dôvodne obávať – môže nahradiť ľuďmi príbuzného typu. Som zvedavý na výberové konania a kritériá výberov.

A ešte jeden menej politický detail. Kde boli naše médiá, keď nás až teraz oboznámili s prípravou výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch, ktorá dokonca ohrozuje zdroje pitnej vody? Také haly sa predsa stavajú napríklad v Británii, alebo Saudskej Arábii, kde nikdy napadá sneh. Odporúčam presunúť výstavbu do Bratislavy, napríklad na Zlaté Piesky, kde je podobné podnebie ako v posledne menovanej destinácii. Je tam aj dostatok vody na výrobu snehu.

 

USA nahradili rozhovory START hlúpymi fórmi

06.07.2020

O rozhovoroch START vo Viedni sa písalo pred ich dátumom, o výsledkoch som sa prakticky nič v našich médiách nedozvedel. Potom sa ukázalo, že žiadne neboli (výsledky, rozhovory „boli“). Takže niečo k show ktoré sa odohralo, zdroj Moon of Alabama: Rozhovory sa začali tým, že delegácia USA rozmiestnila po miestnosti Čínske národné znaky a poverenec USA Maršál Billingslea [...]

Liberálni fašisti a iné. Sme štátom USA? Plus 5G

02.07.2020

V tomto blogu opäť podporujem blog Slavěny Vorobelovej o Svätoplukovi. A keď už píšem, reagujem zároveň na iné prvky ktoré na našu scénu tlačia ľudia platení zo zdrojov USA a Británie (plus ich bohatí poskokovia), napríklad aj počin nášho ministra zahraničia. Začnem tým vyhlásením nášho ministra zahraničia (nie ministerstva, ani vlády!) o uznaní podvraťáka [...]

Hrôza: Pán Matovič sa vraj učí anglicky

29.06.2020

Môže to byť naozaj hrôza: predstavte si, že by sa pán Matovič naučil tak plynne anglicky, že by to, čo rozpráva na domácich tlačovkách a iných podujatiach, rozprával na medzinárodnom fóre. A prípadne by aj na tých svojich blogoch písal v správnej angličtine. Naša jediná nádej na záchranu aspoň existujúcej reputácie Slovenska (aj keď ju už teraz neviem veľmi [...]

DOD: Ústavný súd SR

O post ústavného sudcu sa uchádza deväť kandidátov

10.07.2020 16:49, aktualizované: 17:21

Parlament má voliť dvoch kandidátov na sudcu na septembrovej schôdzi, z nich má prezidentka vymenovať jedného.

Turecko Hagia Sofia mešita istanbul

Turecký súd zrušil Hagii Sofii štatút múzea

10.07.2020 16:33

Rozhodnutie najvyššieho správneho súdu umožňuje premenu Hagie Sofie na mešitu.

Cyklomost Slobody zatvorený

Vodičovi kamióna, ktorý chcel prejsť cez cyklomost, hrozí 10 rokov väzenia

10.07.2020 14:55, aktualizované: 15:17

Cyklomost slobody ostáva po minulotýždňovom poškodení kamiónom naďalej zatvorený.

slavín

Hlavné mesto začalo s rekonštrukciou Slavína za takmer dva milióny eur

10.07.2020 14:30

Ráta sa aj so zriadením múzea venovanému udalostiam druhej svetovej vojny v suteréne pamätníka.