Založ si blog

Umelecké dotazy/vyjadrenia k veci Coronavírus

Dnes trochu na ľahšiu nôtu, hoci sa tu dejú veci hodne vážne. To len na odľahčenie. Minule som mal v aute zapnutú nejakú inú stanicu, takže nemám materiál na kritizovanie SRo.

Dáma ktorá na tej stanici moderuje spomenula, že nejaká jej priateľka povedala, že to dobré z Coronavírusu by si chcela udržať pre budúcnosť. Ďalšou inšpiráciou pre mňa bola výzva umelcov k štátu, aby sa zaoberal aj ich problémom. Najprv k tej priateľke moderátorky:

Tá priateľka tým zrejme myslela tú určitú súdržnosť a ochotu pomáhať, aj disciplínu, teda pozitíva okolo boja proti vírusu. Bolo to vcelku sympatické. Ale pre mňa samozrejme, moja zádrapčivá automatika ma hneď naviedla špekulovať nad jej nedokonalým vyjadrením – čo by mohlo byť „dobré z toho Coronavírusu“.

V snahe zistiť „čo Coronavírus obsahuje“ som zistil na Internete, že Coronavírus možno vznikol ako kombinácia z troch doteraz slávnych vírusov, a to SARS, MERS, a HIV, takže:

SARS Severe Acute Respiratory Syndrome – silný akútny respiračný syndróm

MERS Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus – Coronavírus respiračného syndrómu zo Stredného Východu, a

HIV Human Immune-defficiency Virus – Vírus spôsobujúci všeobecné ochromenie imunity človeka, obsadením a „vypnutím“ signalizačných „T-buniek“ bielych krviniek.

Vraj túto teóriu trochu potvrdzujú aj lieky ktoré na ten vírus zaberajú, v rôznej miere.

Neuvádza sa tam, či mohol vzniknúť prirodzene, alebo bol vytvorený umelo, na to sa názory rôznia. Lekári z Talianska a Južnej Kórei sú si prakticky istí len v tom, že tie výsledné Corona vírusy u nich „nikdy nerástli“ a teda ich tam „niekto vypustil“, čoho dôkazom sú aj ďalšie fakty, viď môj predošlý blog. A ešte uvádzajú, čo som tiež spomenul (dva blogy dozadu), že v USA už mali predtým jednu „chrípkovú epidémiu“ kvôli ktorej zatvorila príslušná US inštitúcia CDC vojenský bio-lab vo Fort Detrick, lebo usúdili že vírus odtiaľ unikol, bolo to aj s úmrtiami, ale bolo o tom pomerne ticho. Trochu ma to posúva k úsudku, že išlo naozaj o ten Corona vírus, alebo jeho bezprostredného predchodcu. Takže v Coronavíruse nie je nič dobrého, dáma len nedotiahla vetu.

A teraz k výzve umelcov. Ja mám dojem, že štát sa tou vecou – predmetom výzvy – na všeobecnej úrovni zaoberá (teda ak dobre rozumiem tým novým politikom, čo je neisté). Je plno ľudí, ktorí nemajú trvalého zamestnávateľa a pracujú na základe krátkodobých zmlúv a podobne, nie sú to len umelci. Je jasné, že tí čo majú zamestnávateľa sú na tom lepšie ako SZČO, resp. všeobecne ľudia čo pracujú na základe zmlúv na projekty, keďže teraz projekty nevznikajú, skôr zanikajú. Mnohí ľudia čo stratili prácu sú ochotní vziať aj iný druh práce, ak sú schopní ju vykonávať. Vnímam tú výzvu trochu aj ako pozoruhodné potvrdenie, že umelci sú trochu odtrhnutí od reality, keďže pôsobia v prostredí ilúzie, ktoré im Coronavírus zrušil.

Určite len prechodne, ale nikto nevie na ako dlho, tak sa ohlásili. Možno vlastne nevedia čo sa tu deje, lebo rovnako ako ja nie sú si istí, či rozumejú tomu čo hovoria „noví vedúci politici“. Vlastne oni sú viac rušičky ako poskytovatelia korektných a pravdivých informácií. Ale umelci ich podľa všetkého považujú za svojich a pravdepodobne ich volili, tak ak im ani tí nerozumejú, kto by mal?

Vakcíny sú len na zbohatnutie tých čo tu všetko riadia, aj epidémie

02.06.2020

Nemecká lekárka Dr. Katrin Korb v diskusii o COVID-19, o karanténe (lockdown čiže zamknutie) a o vakcíne počas protestu organizovaného v Oldeburgu. Nasleduje prepis jej prejavu. Drahí spoluobčania, Som vďačná za možnosť stáť dnes na tomto mieste. Moje meno je Katrin Korb, mám 3 deti a som lekárka tu v Oldeburgu. Stijím tu preto, že cítim zodpovednosť za zdravie mojich [...]

Ako naše médiá (s)propagovali číslo 1488

31.05.2020

Nikdy som netušil, že číslo 1488 je významným symbolom fašistov. Dozvedel som sa to vďaka naším médiám, v tomto prípade najmä RTVS, ktoré v poslednom čase nemali nič lepšie na prácu ako opakovane ma o tom informovať. Účelom je zrejme oslabiť pozície Kotlebovcov. A robili to tak razantne, že podľa mňa Kotlebovcov skôr spropagovali. Navyše teraz všetci poznáme to [...]

Trump zabodoval proti Deep State, a čo my?

25.05.2020

V USA nevládne prezident, ale tzv. Deep State, t.j. CIA a oligarchovia. Súčasťou Deep State je skôr Demokratická Strana, t.j. tá ktorá posledné voľby prehrala. Takže nás vlastne prezident, Senát a Kongres „nemusia zaujímať“, sledujeme „skutočnú vládu v ilegalite“? Náš postoj voči USA je teda trochu zodpovedajúci tomu zmätku, prichutený povinnou podlízavosťou, s [...]

čaputová

Správa o stave republiky prezidentky Čaputovej

05.06.2020 10:13

Pandémia, korupcia, podpora vedy, úprava hospodárskeho modelu, zmeny v školstve, podpora zdravotníctva, ale aj právny štát a potrebné zmeny v justícii a prokuratúre boli témami.

trebišov Posilňovňa Opatrenia

Vo štvrtok testy neodhalili žiaden nový prípad Covidu-19

05.06.2020 10:03

Spolu sa zatiaľ vykonalo 185 596 testov, počas štvrtka ich bolo 1 832.

Igor Matovič

Matovič: SMK ma podviedla

05.06.2020 08:00

Premiér Igor Matovič reagoval na Memorandum maďarskej komunity tvrdými slovami. "Podal som im priateľskú ruku a oni mi doslova do nej napľuli".

madeleine McCannová

Končí sa príbeh stratenej Madeleine?

05.06.2020 08:00

Z vraždy dievčatka, ktoré sa stratilo v máji 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami, je podozrivý 43-ročný Nemec.