Založ si blog

Komentáre „Dankova logika“ a „Bude vojna? “

Dvaja komentátori hodnotili udalosť v Iraku a jeden z nich špeciálne reakciu pána Danka. Pán Repa hodnotil udalosť ako normálni ľudia, ktorí normálne musia zaujať nejaký postoj k udalosti takej dôležitosti, ktorá by nás teoreticky mohla – ako člena NATO, podľa článku 5 Zmluvy o NATO – vtiahnuť do vojny(!). Pán Krno obvinil pána Danka že jeho názor nemá žiadnu logiku, ale vlastný sa vysloviť neodvážil, vyjadril sa „nechajme to na iných“. Je lepšie báť sa na takto významnú udalosť vysloviť názor, alebo dokonca sa priznať že ho nemám (čo mu vlastne aj tak asi málokto verí), nechávam to na iných, alebo ho mať a vysloviť? A ešte, ako môže za vyslovenie názoru niekoho kritizovať človek, ktorý žiaden nemá, alebo sa ho bojí povedať?

Irak bol obsadený vojskami Veľkej Británie a USA v ich honbe za zdrojmi ropy. Od jeho obsadenia, ktoré bolo ako zo strany OSN, tak aj Chilcotovým súdom (Chilcot Inquiry), označené za v rozpore s medzinárodným právom, sa tam nachádzajú vojská týchto krajín a ich firmy tam drancujú nerastné bohatstvo, konkrétne ropu. Zároveň tým trvale porušujú okrem Charty OSN aj Preambulu a Článok 1 Zmluvy o NATO, ďalšie porušenie tejto Zmluvy predstavuje vykonaný ozbrojený útok na občana Iránu na území Iraku. To, že u nás, podobne ako za komunizmu, nemôžeme o veci takto rozprávať, t.j. tak ako to je, je pozoruhodné, keďže máme vraj slobodu a demokraciu. Kedy sme ju po roku 1989 vlastne stihli stratiť? Vstupom do NATO? Vyzerá to presne tak.

Náš „spojenec“ sa dopustil činu, ktorým nás ohrozil, pričom ho vôbec s nami, a podľa všetkého ani s iným členom NATO, vopred nekonzultoval. A my, resp. náš predseda parlamentu, si podľa pána Krna „bez konzultovania s ostatnými členmi NATO“, nemôžeme dovoliť sa k tomuto počinu vyjadriť? My by sme predsa mali, vzhľadom na riziká ktoré toto chovanie sa USA predstavuje, takýto spolok okamžite opustiť! A ak nie, tak prinajmenšom je nutné k tomuto počinu zvolať nejaké stretnutie členov NATO, ale nie k vyjadreniu sa pána Danka, ale k jednotlivým článkom Zmluvy o NATO a svojvoľnému počinu USA. Normálne, ak je inštitúcia (konkrétne NATO) postavená na zmluve na základe medzinárodného práva, takéto porušenie viacerých základných článkov zmluvy súčasne by malo existenciu inštitúcie automaticky anulovať! Stačí na príslušnom stretnutí na to upozorniť.

Dôstojníčka US Army varuje pred vakcínami

27.11.2022

Prečo tento článok prekladám je povedané v úvodnej vete autora: Článok vyzdvihuje značnú odvahu lekárky a vyššej dôstojníčky US Army, ktorá napadla tú nebezpečnú hlúposť a antivedecký charakter inštitúcií verejného zdravia. Postavila sa proti tým donucovacím postupom na vynucovanie injekcií COVID vakcín pre značne veľké segmenty populácie, ktoré im pritom [...]

Pokračovanie o aktivitách Pfizeru

24.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Refusing the False Narratives Has Real Consequences – Odmietanie tých lživých historiek môže mať reálne následky. Ako Dr. Bell správne vypichuje, tieto nové pozície verejného zdravia nie sú iba „trochu nesprávne“. Všetky sú “buď neetické, alebo úplne nezmysly, v protiklade s predošlou ortodoxnosťou verejného zdravia.” [...]

Zisky cez podvody, finančná Supernova Pfizeru, a umenie Skutočne Poriadnych Klamstiev

23.11.2022

Zdroj: Global Research, Dr. Joseph Mercola Môj úvod: Toto je len „prvý diel“, hoci je pomerne samostatný; Pokračovanie ešte nemám preložené, a bolo by to aj ako celé pridlhé. Text: Po celé dekády bola normou zdravotná starostlivosť sústredená na pacienta, a pacienti mali nielen právo, ale aj povinnosť, zúčasťňovať sa na plánovaní a nasadzovaní tej starostlivosti. [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 419
Celková čítanosť: 1595570x
Priemerná čítanosť článkov: 3808x

Autor blogu

Kategórie