Založ si blog

Komentáre „Dankova logika“ a „Bude vojna? “

Dvaja komentátori hodnotili udalosť v Iraku a jeden z nich špeciálne reakciu pána Danka. Pán Repa hodnotil udalosť ako normálni ľudia, ktorí normálne musia zaujať nejaký postoj k udalosti takej dôležitosti, ktorá by nás teoreticky mohla – ako člena NATO, podľa článku 5 Zmluvy o NATO – vtiahnuť do vojny(!). Pán Krno obvinil pána Danka že jeho názor nemá žiadnu logiku, ale vlastný sa vysloviť neodvážil, vyjadril sa „nechajme to na iných“. Je lepšie báť sa na takto významnú udalosť vysloviť názor, alebo dokonca sa priznať že ho nemám (čo mu vlastne aj tak asi málokto verí), nechávam to na iných, alebo ho mať a vysloviť? A ešte, ako môže za vyslovenie názoru niekoho kritizovať človek, ktorý žiaden nemá, alebo sa ho bojí povedať?

Irak bol obsadený vojskami Veľkej Británie a USA v ich honbe za zdrojmi ropy. Od jeho obsadenia, ktoré bolo ako zo strany OSN, tak aj Chilcotovým súdom (Chilcot Inquiry), označené za v rozpore s medzinárodným právom, sa tam nachádzajú vojská týchto krajín a ich firmy tam drancujú nerastné bohatstvo, konkrétne ropu. Zároveň tým trvale porušujú okrem Charty OSN aj Preambulu a Článok 1 Zmluvy o NATO, ďalšie porušenie tejto Zmluvy predstavuje vykonaný ozbrojený útok na občana Iránu na území Iraku. To, že u nás, podobne ako za komunizmu, nemôžeme o veci takto rozprávať, t.j. tak ako to je, je pozoruhodné, keďže máme vraj slobodu a demokraciu. Kedy sme ju po roku 1989 vlastne stihli stratiť? Vstupom do NATO? Vyzerá to presne tak.

Náš „spojenec“ sa dopustil činu, ktorým nás ohrozil, pričom ho vôbec s nami, a podľa všetkého ani s iným členom NATO, vopred nekonzultoval. A my, resp. náš predseda parlamentu, si podľa pána Krna „bez konzultovania s ostatnými členmi NATO“, nemôžeme dovoliť sa k tomuto počinu vyjadriť? My by sme predsa mali, vzhľadom na riziká ktoré toto chovanie sa USA predstavuje, takýto spolok okamžite opustiť! A ak nie, tak prinajmenšom je nutné k tomuto počinu zvolať nejaké stretnutie členov NATO, ale nie k vyjadreniu sa pána Danka, ale k jednotlivým článkom Zmluvy o NATO a svojvoľnému počinu USA. Normálne, ak je inštitúcia (konkrétne NATO) postavená na zmluve na základe medzinárodného práva, takéto porušenie viacerých základných článkov zmluvy súčasne by malo existenciu inštitúcie automaticky anulovať! Stačí na príslušnom stretnutí na to upozorniť.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Ukrajina, vojna

Prečo (ne)podporujeme Ukrajinu? (Výsledky diskusie)

23.03.2023 20:00

Téma vojny na Ukrajine v spoločnosti rok po začiatku konfliktu stále silno rezonuje. Na čom sa teda na základe výsledkov diskusie zhodneme a kde vidíme priestor na pokračovanie?

cencúľ, zima, mráz, ľad

Malý zázrak. Lekári z B. Bystrice zachránili muža, ktorý mal teplotu len 22 °C

23.03.2023 19:51

Lekári Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici zachránili ťažko podchladeného pacienta so zástavou srdca využitím mimotelovej oxygenácie (ECMO).

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33, aktualizované: 22:16

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.