Založ si blog

Florentská Deklarácia: Medzinárodný front pre odchod z NATO. Plus poznámka k pánovi Assangeovi.

Text Florentskej Deklarácie (Florence Declaration), prijatej viac ako 600 účastníkmi Konferencie Nie Vojne Nie NATO (No War No NATO Conference), 7. Apríla 2019.

Originál je v Taliančine, preklady v Angličtine, Francúzštine, Ruštine, Španielčine. Príspevkom a diskusiám predsedal známy autor a geograf Manlio Dinucci (je aj autorom tohto článku v Global Research).

Udalosť organizoval Taliansky „Comitato No Guerra, No NATO“, v spolupráci s „Centre for Research on Globalization“ (CRG). Návrh Florentskej Deklarácie bol pripravený Talianskym Comitato a CRG.

***

Riziko rozsiahlej vojny, ktorá, za použitia jadrových zbraní by mohla znamenať koniec Ľudstva, je reálne a rastie, napriek tomu že si ho neuvedomuje široká verejnosť, ktorá je udržovaná v ignorancii tohto bezprostredného nebezpečia.

Je nevyhnutné silné angažovanie sa v hľadaní cesty z tohto systému vojny. Z tohto vyplýva otázka vzťahu Talianska, a ďalších Európskych krajín, s NATO.

NATO nie je Aliancia. Je to organizácia pod velením Pentagonu, a jej cieľom je vojenské ovládnutie Západnej aj Východnej Európy (definíciu slova Aliancia uvádzam na konci).

Základne USA v členských krajinách NATO slúžia na okupovanie týchto krajín, udržovaním stálej vojenskej prítomnosti, ktorá Washingtonu umožňuje ovplyvňovať a ovládať ich politiku a zabraňovať skutočným demokratickým voľbám (voľbám v širšom zmysle, výber z možností, v origináli choices, nie elections).

NATO je vojnový stroj, ktorý pracuje pre záujmy USA, s napomáhaním zo strany veľkých Európskych mocenských skupín, pričom sa pošpinili zločinmi proti ľudskosti. Moja poznámka: Všimnite si, že nie štáty, ale mocenské skupiny – to je to, čo ovláda EÚ, a určite nie je v súlade – je v protiklade – s teoretickým systémom vlády v EÚ, čo sa prenáša do každej jednej krajiny.

Agresívna vojna zo strany NATO proti Juhoslávii v roku 1999 vydláždila cestu ku globalizácii vojenských intervencií, s vojnami proti Afganistanu, Líbyi, Sýrii a iným krajinám, v absolútnom porušovaní medzinárodného práva.

Tieto vojny sú financované členskými krajinami, ktorých vojenské rozpočty nepretržite rastú, na úkor sociálnych výdavkov, aby podporili kolosálne militaristické programy, ako nukleárny program USA, ktorý stojí 1,200 miliárd (billion v US) dolárov.

Porušujúc Zmluvu o nešírení jadrových zbraní (Non-Proliferation Treaty), USA rozmiestňuje jadrové zbrane v piatich nejadrových štátoch NATO, pod falošnou zámienkou ”Ruského nebezpečenstva”. Týmto zvyšujú riziko pre bezpečnosť Európy.

Aby sme sa dostali z vojnového systému, ktorý spôsobuje stále viac škôd, a vystavuje nás rastúcemu nebezpečenstvu, musíme opustiť NATO, čím potvrdíme svoje práva ako suverénne a neutrálne Štáty.

Týmto spôsobom sa stane možným prispieť k rozobratiu NATO a všetkých ostatných vojenských aliancií, aby sa dal rekonfigurovať celý Európsky región, smerom k formovaniu multipolárneho sveta, v ktorom bude možné realizovať ašpirácie ľudí a národov na slobodu a sociálnu spravodlivosť.

Navrhujeme vytvoriť NATO EXIT International Front – Medzinárodný Front NATO EXIT – vo všetkých členských krajinách NATO, vybudovaním organizačnej siete na základnej úrovni, dostatočne silnej aby podporila veľmi náročný zápas ktorý je pred nami aby sme dosiahli tento cieľ, ktorý je životne dôležitý pre našu budúcnosť (moja poznámka – primárny cieľ je aby ešte vôbec nejaká bola). Koniec prekladu článku Manlia Dinucciho.

Pre zaujímavosť definícia slova alliance (online Cambridge výkladový slovník)

(1) a group of countries, political parties, or people who have agreed to work together because of shared interests or aims – skupina krajín, politických strán, alebo ľudí, ktorí sa dohodli že budú pracovať spolu, kvôli zdieľaným záujmom alebo cieľom

(2) an agreement to work with someone else to try to achieve the same thingdohoda spolupracovať s niekým iným v pokuse dosiahnuť to isté

Podľa môjho názoru, podľa vyššie uvedených významov, do Aliancie NATO v žiadnom prípade nepatríme, a vôbec z Európy tam pasuje asi len Británia, ale aj to možno bez Škótska a Írska. Možno ešte Kosovo, keďže tam asi vládne pôvodne mafia povýšená USA na vládu (čo bol dokonca aj názor vtedajšej ministerky zahraničia EÚ – Lady Catherine Ashton, t.j. z Británie), a značne veľká vojenská základňa USA tam zvýšila zamestnanosť.

A na záver informácia z Moon of Alabama, prečo vlastne CIA tak potrebuje dostať Juliana Assangea: Väčšina verejnosti ani nepostrehla, že vlastne jeho posledný úlovok – tzv. Vault 7, čiže Trezor 7 – odhalil „CIA hacking tools“, teda nástroje, ktorými sa CIA dostávala do systémov objektov svojho záujmu a kradla odtiaľ informácie, teda vykonávala presne to čo pán Assange. To znamená, že zverejnením zrejme pán Assange od toho momentu výrazne obmedzil možnosti CIA v špionáži formou hackingu. Vykonáva to zložka CIA menom Center for Cyber Intelligence. Nemusím asi ani písať, že v tomto CIA nerozlišuje medzi spojencami a nepriateľmi, viď rôzne odpočúvania, napr. pani Merkelovej, čo bezpochyby len potvrdzuje, že v NATO nemáme čo robiť. Akcia je navyše útokom na slobodu prejavu a šírenia informácií, v tomto prípade pravdivých. Šírenie nepravdivých nikomu neprekáža a je podporované, organizované, a aj platené.

Prasačí mor sa šíri, čítam. Volebný boj za ľudí? Ale bol to naozaj ten mor

17.08.2019

Keď tak človek cestuje po Slovensku, nemôže si pomôcť, číta – resp. skôr registruje – predvolebné plagáty politických strán okolo cesty. Jeden z nich ma upútal výrazne. Na obrázku je viac »

NATO opäť klame, RTVS nám to posúva (stále dookola)

03.08.2019

Tým nehovorím, že Rusko a Čína neklamú. Ale klamstvá NATO nám opäť čerstvo zopakovali v správach a tvoria skoro chlieb náš každodenný. Zhruba v tom zmysle, že NATO „robí čo môže“ viac »

Po voľbách do EP: Migrácia je späť, dokument AMIF!

26.07.2019

Keďže som počul v nejakej dosť nedávnej reportáži (RTVS, krátko po voľbách do EP) rozprávať EÚ funkcionára o migrácii a dával ju pritom do súvislosti s Eurofondmi (v zmysle keď niekto viac »

Pevnosť, Brégançon,

Macron chce byť vplyvný líder. Odomkol pevnosť silnému Putinovi

19.08.2019 22:27

Šéf Kremľa sa dostal tam, kam francúzski prezidenti pozývajú štátnikov zo zahraničia len výnimočne.

Ábel Ravasz

Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú, povedal Ábel Ravasz

19.08.2019 21:22

Na forme podľa neho strane veľmi nezáleží, dôležité je aby bol návrh kvalitný.

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.