Tento blog je založený na viacerých zdrojoch, najmä Moon of Alabama 21.10.2017 . V naších médiách sa opäť objavili len nejaké strohé informácie, nikto sa nepokúšal objasniť, či sú snáď USA vo vojnovom stave s Nigerom. Pritom jeden zo štyroch obetí (rozumej na strane USA) bol 39 ročný expert na chemické, biologické, rádiologické a jadrové zbrane, teda ZHN. Zdá sa mi, že naše oficiálne zdroje sa zmienili len o nejakom faux pas pána Trumpa pri telefonickej kondolencii jeho vdove. Super informačné kanály!19. októbra sa na tento incident pýtali v Kongrese generála Mattisa, ministra obrany. Ten v rámci odpovede nasadil zvláštne nové kritériá (5:26pm) pre nasadzovanie vojsk USA:
Vždy keď nasadzujeme naše vojská kdekoľvek, je to založené na jednoduchej základnej otázke a to je – je blahobyt Amerických občanov dostatočne zvýšený týmto nasadením naších vojsk, s rizikom že tam zahynú?
Upozorňujem, že nasadenie armády je podľa zákona v rukách Kongresu (AUMF – Authorisation for the Use of Military Force), ale od samoútoku na dvojičky je to v rukách armády na základe „boja proti terorizmu“ ako „trvalá“ „autorizácia použitia vojenskej sily“. Teda teoreticky by sa tým mal Kongres zaoberať a buď to zastaviť alebo oficiálne odsúhlasiť, ukázalo sa, že je tam do 800 vojakov, a že US vojaci sú v 53 z 54 štátov Afriky – cca 6000 – v podstate bez súhlasu Kongresu (hovorí Ron Paul, bývalý kongresman za Texas).
20. októbra sa generál Kelly pokúsil vysvetliť prečo sú títo US vojaci v Nigeri:
Takže prečo tam boli? Pracujú tam s partnermi, lokálnymi – po celej Afrike – v tomto prípade Niger – pracujú s partnermi, učia ich ako byť lepšími vojakmi; učia ich ako rešpektovať ľudské práva …
Sú vojská USA kvalifikované pre výučbu kohokoľvek ako rešpektovať ľudské práva? Naučili sa to pri páchaní masových zverstiev v rámci každej zo svojich vojenských akcií v dejinách? Armáda USA poslala vysoko kvalifikovaného experta na ZHN na „rutinnú patrolu“ v Nigeri, aby naučil miestnych vojakov „rešpektovať ľudské práva“ čo by malo spôsobiť že „blahobyt amerických občanov“ by sa „dostatočne zvýšil“? A to má niekto veriť – okrem US kongresmanov napríklad naši Európski a lokálni lídri? To predsa musia byť slabomyseľní a teda odvolateľní na základe mentálnej nespôsobilosti.
V podstate to potvrdzuje, že od samoútoku na dvojičky nastala presne tá situácia, ktorú si autori PNAC predstavovali – Kongres sa až doteraz neodvážil zasahovať do akcií CIA a Pentagonu, hoci je to v jeho právomoci – a zodpovednosti. Väčšina kongresmanov vôbec nevie, kde všade sa nachádzajú jednotky USA, len veria, že tam „bojujú proti terorizmu“, čo je ten univerzálny „trvalý“ AUMF .
Niektorí žurnalisti sú toho názoru, že posledné voľby boli bojom medzi tajnými službami (Hillary Clinton) a Pentagonom (Donald Trump). Už aj v Sýrii sa v rámci bojov minimálne dvakrát jednotky vytvorené CIA stretli v boji s jednotkami vyzbrojenými Pentagonom (obidva strety vraj vyhral Pentagon a potom aj ten volebný). V každom prípade za obidvomi stranami stojí MIC – vojensko-priemyselný komplex. Pán Trump je momentálne obkľúčený skupinou generálov, ktorí mu filtrujú všetky vstupy, čo samozrejme vedie aj k značnému obmedzeniu možností výstupov ktoré on „vidí“ – aj ktoré má dovolené vidieť. Niektorí si dokonca myslia, že keď neposlúcha, pustia mu tento záznam – 112263 – čoskoro bude výročie.
A ešte aby sme vyhodnotili „o čo tu vlastne ide“ – pravdepodobne o minerálne bohatstvo, v tomto prípade tzv. Subsaharskej Afriky, ktorá sa tiež nazýva Sahel. Okrem USA sa v tejto oblasti neokoloniálnym spôsobom aktivizuje Francúzsko (bývalá kolónia Mali) a oficiálne v rámci hore spomenutej akcie aj za spolupráce s nejakými Francúzom slúžiacimi zložkami v Mali plánovali prepad a likvidáciu nejakého vodcu „pobočky Ál-Kajdy alebo ISISu“ v oblasti medzi Nigerom a Mali. Teda nápad vytvorenia ISISu v tom tábore BUCCA v Iraku – viď New York Post – sa zdá sa oplatil – je to výborná zámienka pre výboje nielen v Ázii, ale aj v Afrike. Agentúra AFP zverejnila, že USA ohlásili investíciu 60 mil. USD na vytvorenie „protiteroristickej armády“ v tejto oblasti, viď napríklad tu, ale odmietli žiadosť Francúzska a viacerých Afrických lídrov dať podpornú úlohu OSN. Budú v tom zapojené len krajiny Burkina Faso, Čad, Mali, Mauretánia a Niger, známe ako „G5“, teda nejaká poslušná spoločnosť. Osvedčená schéma, kým tie krajiny neprídu na to, čo znamená spolupráca s USA. A pre nás tým samozrejme začína ďalšia vlna migrácie, ktorou USA v podstate rozvracajú Európu, hoci ju vyhlasujú za spojenca. A Európa opäť nič. Zvýšime nákup amerických zbraní.
ciel je : Afrika bez africanov sirenie virusov ...
USA sa se*ú do celého sveta. Keby nebolo OSN ...
veľmi dobrý článok.. a oficiálne médiá ...
++++++++++++++++++++++++++++++++ ...
Celá debata | RSS tejto debaty