Založ si blog

Ako (ne)funguje náš štát a „úradníci“

V tomto článku chcem ilustrovať na pomerne nevýznamných príkladoch „ako to tu chodí“. Potom na záver prejdem na vážnejšie témy.

Už som nejaké príspevky na túto tému mal, a príklady vidíme každý deň, ale dva zaujímavé som „stretol“ – predstavte si – v prírode.

Teda mám tu dva príklady: Na jednom chcem ilustrovať, ako sa dá nasadením nesprávnych hesiel dosiahnuť aby niekto mohol „nerobiť nič“, na druhom zase opačne – že možno by v niektorých prípadoch bolo lepšie, keby príslušní úradníci nerobili nič, len prípadne brali plat, a „nechali veci bežať ako sú“. Tá veta obsahuje zjavné protiklady, ale tie dva príklady sú z rôznych prostredí, hoci len „z administratívneho hľadiska“.

Ide o dve prírodné oblasti Bratislavy – Horský Park, a Kamzík. Obidve sú dosť frekventované návštevníkmi, ale je medzi nimi rozdiel, teoreticky dosť veľký – Horský Park je mestský park, je vlastne mestom obkolesený, t.j.miesto na vychádzky v rámci mestskej časti Bratislavy (bez potreby špeciálnej obuvi), Kamzík je akási vstupná časť do bratislavských Malých Karpát, viac turistického charakteru, ale spôsobom využívania tiež v značnej miere aj ako mestský park.

Začnem Horským Parkom. Kráčali sme proti prúdu potôčika orientačne od garáží MHD k prameňu, chodník je v podstate pekný, ale často sme museli preliezať padnuté stromy, a teda terén vôbec nezodpovedal „štatútu“ mestský park (názov „Horský“ je historický). Nad prameňom sme vybočili doľava a prešli na „cesty“, t.j. tie širšie chodníky. Po chvíli sme narazili na tabuľku, ktorá nás varovala, že časť ktorú sme práve prešli je „bezzásahové pásmo“ a nemali sme čo tade chodiť. Upresnenie: išli sme od sútoku dvoch potôčikov, ide o ten „pravý“ pri postoji proti prúdu.

A teraz ku Kamzíku. Boli sme s vnukom na detskom ihrisku, ktoré je priľahlé k „sánkovacej lúke“. Na celej tej lúke rastie „nezničiteľná“ horská tráva, ktorá už desaťročia odoláva naozaj masovým náporom. Ale „pri pohľade od ihriska smerom dole“ v ľavej časti je miesto – pri lese – kde tráva skoro nie je, je tam len tabuľka, ktorá informuje, že tam bola vysiata novo vyšľachtená – v spolupráci s Rakúskom – tráva, ktorá bude odolná voči masovým náporom. Podľa výzoru tej časti teda pred vysiatím novej trávy zničili tú „nezničiteľnú“, ktorá tam rástla predtým.

Takže to spracujem, samozrejme v zmysle ako sa to javí mne. Nejaký úradník na meste, ktorý zodpovedá za stav Horského Parku, sa nestará, a Horský Park – t.j. súčasť mesta Bratislava – sa postupne dostal do štádia, kedy tam padajú stromy, resp. konáre z nich, a vec „sa rieši“ tak, že sa tam vyhlási „bezzásahové pásmo“, kam ľudia nesmú chodiť. A opakujem – je to mestský park, nie les. Teoreticky je na rovnakej úrovni ako Patržalský park pri Dunaji, v mestskom parku predsa nemôže niekto pestovať bezzásahové pásmo – t.j. skoro prales – so zákazom vstupu! A – predstavte si – v súčasti normálneho lesa v Malých Karpatoch, kde by sa mali umelé zásahy minimalizovať – sa „niekto hrá“, resp. poskytne kamarátom z Rakúska na to priestor – na zničenie prirodzenej trávy a testovanie nejakej umele vyšľachtenej. Vraj odolnejšej ako tá čo tam odoláva (doteraz odolávala) celé desaťročia.

Toto popísané vyššie možno väčšina pokladá za bezvyznamnú blbosť. Ale nedalo mi to – ja to totiž vnímam ako celkom dobrý popis spôsobu, ktorým je v súčasnosti riadený celý štát. Od štátnikov až po úradníkov – všetko je riadené akoby bez akejkoľvek koncepcie, pokusov o odhad budúceho vývoja, a na základe náhodných nápadov, ktoré sa presadia z pozície moci, dokonca prípadne nadnárodnej, a súkromných záujmov. Politici riadia štát bez konzultácie s odborníkmi, tých budú skôr zastrašovať, ak sa odvážia k veci vyjadriť. Aj politickej opozícii, existujúcej u nás legálne, a pokiaľ sledujem aj konajúcej legálne, sa vyhrážajú. Nenazývali sme kedysi takýto systém komunizmus? Ale – čo keď za tým predsa nejaké zámery(??) sú?

A v tomto kontexte – čo hovorí tá „bašta demokracie“ EÚ? – nejako nepočuť. Vyzerá to, akoby EÚ ten stav, a tí kvázipolitici čo tu máme, vyhovoval. Vystupuje proti krajinám ktoré sa chovajú ako suverénne, viď napr. Maďarsko. A v tej súvislosti by som si dovolil znova pripomenúť aj „prípad neliečenie COVIDu a úradného habania liekov na hraniciach“ v prvej fáze, kedy sme dosiahli najvyššiu úmrtnosť na svete na počet obyvateľov – nie je mi známa kritika v tejto veci od EÚ. A o tom, že v celej veci vytvorenia a vypustenia vírusu COVID a následne nasadenia „vakcín“ už prebieha súdny proces na ICC, naše médiá (a aj zodpovedné inštitúcie!!) zaryto mlčia, a aj tá superdemokratická EÚ (aspoň podľa seba) „sa chová zdržanlivo“, teda túto „agendu“ ignoruje. Pritom to chovanie sa EÚ v celkovom pohľade je vlastne kontroverzné: naskočila na agendu znižovania počtu obyvateľov v EÚ cez akciu „vírus-vakcíny“, a zároveň presadzuje prísun „migrantov“, ktorý tiež vyzerá ako organizovaná agenda. Teda ako celok to vyzerá ako pokus o nahradenie pôvodného obyvateľstva Európy iným – poslušnejším? Teda – mal by som sa vlastne ospravedlniť – obviňujem tu EÚ z vymyslenia a nasadenia nejakej koncepcie, pričom v skutočnosti vlastne neverím že by niečo také dokázala, takže tá má asi pôvod mimo EÚ, u globalistov(??).

No, ten posun od Horského Parku k neliečeniu COVIDu a migrácii, až výmene obyvateľstva, je dosť divoký, ale vraj všetko so všetkým súvisí.

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Podvod zvaný „the Great Reset“

15.12.2022

Matthew Ehret-Kump, Global Research, 17.7.2020, Strategic Culture Foundation 15.7.2020. O čom presne je ten avizovaný „podvod“, plus o čo vlastne ide, sa dozvieme hneď: Ako každý, strašne rád by som chcel žiť vo svete bez znečistenia. Veľmi rád by som videl ako ľudská civilizácia dosiahla rovnováhu s prírodou, a s rizikom toho, že budem vyzerať ako naïvný idealista, ja [...]

vagnerovci

Ruskí vagnerovci hľadali zlato, odchádzajú v rakvách

03.02.2023 13:36

Vagnerovskí žoldnieri utrpeli značné straty v bojoch v Stredoafrickej republike. Rusi sa snažili ovládnuť bane na zlato, no narazili na odpor rebelantov.

Ukrajina Rusko vojna uarus

Podľa švajčiarskeho denníka ponúkol Washington Moskve ukrajinské územie výmenou za mier. Kremeľ to poprel

03.02.2023 12:58

Správu denníka, podľa ktorého Washington v polovici januára ponúkol Moskve pätinu ukrajinského územia, odmietla predtým aj USA.

Daniel Lipšic

V mieste bydliska Daniela Lipšica nahlásili výbušninu, hrozba sa nepotvrdila

03.02.2023 12:55, aktualizované: 13:29

Ako komentoval špeciálny prokurátor, nenávistné prejavy zo strany niektorých obvinených, podozrivých, ich obhajcov a politikov nemajú žiadnu hranicu.

Polícia / Kontroly / Bezpečnosť na cestách /

Polícia obvinila vodičku, ktorá po nehode v Bytči nafúkala 3,44 promile alkoholu

03.02.2023 12:02

Vodička z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde cez pravotočivú zákrutu prešla do protismeru.