Založ si blog

Hrôza: Pán Matovič sa vraj učí anglicky

Môže to byť naozaj hrôza: predstavte si, že by sa pán Matovič naučil tak plynne anglicky, že by to, čo rozpráva na domácich tlačovkách a iných podujatiach, rozprával na medzinárodnom fóre. A prípadne by aj na tých svojich blogoch písal v správnej angličtine.

Naša jediná nádej na záchranu aspoň existujúcej reputácie Slovenska (aj keď ju už teraz neviem veľmi odhadnúť) spočíva v tom, že sa to nikdy poriadne nenaučí a bude sa buď medzinárodným fóram vyhýbať, alebo bude využívať tlmočnícke služby. Tlmočník by to v každom prípade mal ťažké priamo tlmočiť niektoré tie výroky, snáď na medzinárodnom fóre by to pán Matovič filtroval. Ale to by mal začať trénovať už teraz, to filtrovanie v rámci svojich prejavov.

To čo tu píšem vyzerá možno na prvý pohľad ako také príspevky na ľahšiu nôtu, keď to neyslím ako vážnu vec. Ale toto by mohla byť naozaj vec vážnejšia ako na prvý pohľad vyzerá. Pripomenul by som, že po návšteve pána Matoviča v ČR sa nejaký český novinár vyjadril, že „nikdy by si nemyslel že to niekedy povie, ale že teraz je rád že majú Babiša, že mohli dopadnúť oveľa horšie“. A to je práve tým, že Česi rozumejú po Slovensky, teda rozumejú prakticky všetko čo povie.

Na šťastie, naučiť sa jazyk nejaký čas trvá, takže nádej samozrejme máme, aj keď neviem odhadnúť jazykový talent pána Matoviča. Jeho učiteľka sa vraj vyjadrila že mu to ide. Na druhej strane, aby bol schopný rozprávať v štýle ktorý sem tam používa na domácej scéne, musel by asi počas výučby zahrnúť nejaké pobyty v Anglicku, alebo USA, kde by sa chodil rozprávať do krčmy, resp. do „pubu“. No, sem-tam kritizujem náš Taliban, alebo „modlenie sa k NATO“ naších vládnych strán, ale trochu to vyzerá, že niečo zanedbávam.

USA nahradili rozhovory START hlúpymi fórmi

06.07.2020

O rozhovoroch START vo Viedni sa písalo pred ich dátumom, o výsledkoch som sa prakticky nič v našich médiách nedozvedel. Potom sa ukázalo, že žiadne neboli (výsledky, rozhovory „boli“). Takže niečo k show ktoré sa odohralo, zdroj Moon of Alabama: Rozhovory sa začali tým, že delegácia USA rozmiestnila po miestnosti Čínske národné znaky a poverenec USA Maršál Billingslea [...]

Liberálni fašisti a iné. Sme štátom USA? Plus 5G

02.07.2020

V tomto blogu opäť podporujem blog Slavěny Vorobelovej o Svätoplukovi. A keď už píšem, reagujem zároveň na iné prvky ktoré na našu scénu tlačia ľudia platení zo zdrojov USA a Británie (plus ich bohatí poskokovia), napríklad aj počin nášho ministra zahraničia. Začnem tým vyhlásením nášho ministra zahraničia (nie ministerstva, ani vlády!) o uznaní podvraťáka [...]

Človek bez vlády je ako ryba bez bicykla (dokazujú vládnúci DD)

26.06.2020

Prvá časť titulku je od jedného blogera z US (predstavte si!) „spriaznených internetových novín“ Moon of Alabama“. Ten bloger to myslel tak, že takáto vláda je horšia ako bezvládie. Skratkou DD označujem Dôležitých Diletantov, pojem som zaviedol v nedávnom blogu. Ešte sa priznávam, že hoci som takýto blog chcel napísať už nejaký čas, teraz ma trochu trkla k tomu [...]

Turkey Hagia Sofia

Hagia Sofia je mešitou, rozhodol Erdogan

10.07.2020 18:29

Kresťanská bazilika, moslimská mešita, múzeum a teraz znova mešita. V bezmála tisícpäťstoročnej pohnutej histórii jednej z najslávnejších stavieb sveta nastáva ďalší zvrat.

andrej babiš

Chytili hackera, ktorý zastrašoval Babiša

10.07.2020 18:01

Muž šíril aj poplašnú správu, že v roku 2016 mali byť v ČR podniknuté teroristické útoky v metre.

DOD: Ústavný súd SR

O post ústavného sudcu sa uchádza deväť kandidátov

10.07.2020 16:49, aktualizované: 17:21

Parlament má voliť dvoch kandidátov na sudcu na septembrovej schôdzi, z nich má prezidentka vymenovať jedného.

Turecko Hagia Sofia mešita istanbul

Turecký súd zrušil Hagii Sofii štatút múzea

10.07.2020 16:33

Rozhodnutie najvyššieho správneho súdu umožňuje premenu Hagie Sofie na mešitu.