Založ si blog

Hrôza: Pán Matovič sa vraj učí anglicky

Môže to byť naozaj hrôza: predstavte si, že by sa pán Matovič naučil tak plynne anglicky, že by to, čo rozpráva na domácich tlačovkách a iných podujatiach, rozprával na medzinárodnom fóre. A prípadne by aj na tých svojich blogoch písal v správnej angličtine.

Naša jediná nádej na záchranu aspoň existujúcej reputácie Slovenska (aj keď ju už teraz neviem veľmi odhadnúť) spočíva v tom, že sa to nikdy poriadne nenaučí a bude sa buď medzinárodným fóram vyhýbať, alebo bude využívať tlmočnícke služby. Tlmočník by to v každom prípade mal ťažké priamo tlmočiť niektoré tie výroky, snáď na medzinárodnom fóre by to pán Matovič filtroval. Ale to by mal začať trénovať už teraz, to filtrovanie v rámci svojich prejavov.

To čo tu píšem vyzerá možno na prvý pohľad ako také príspevky na ľahšiu nôtu, keď to neyslím ako vážnu vec. Ale toto by mohla byť naozaj vec vážnejšia ako na prvý pohľad vyzerá. Pripomenul by som, že po návšteve pána Matoviča v ČR sa nejaký český novinár vyjadril, že „nikdy by si nemyslel že to niekedy povie, ale že teraz je rád že majú Babiša, že mohli dopadnúť oveľa horšie“. A to je práve tým, že Česi rozumejú po Slovensky, teda rozumejú prakticky všetko čo povie.

Na šťastie, naučiť sa jazyk nejaký čas trvá, takže nádej samozrejme máme, aj keď neviem odhadnúť jazykový talent pána Matoviča. Jeho učiteľka sa vraj vyjadrila že mu to ide. Na druhej strane, aby bol schopný rozprávať v štýle ktorý sem tam používa na domácej scéne, musel by asi počas výučby zahrnúť nejaké pobyty v Anglicku, alebo USA, kde by sa chodil rozprávať do krčmy, resp. do „pubu“. No, sem-tam kritizujem náš Taliban, alebo „modlenie sa k NATO“ naších vládnych strán, ale trochu to vyzerá, že niečo zanedbávam.

Vraj „bezpečné a účinné“

12.02.2023

V pôvodnom článku je podstatné video, toto je komentár k nemu od vydavateľky Gumshoe News – teda: „Comment by Dee McLachlan“. Ale mne sa zdá dobrý, tak ho prekladám. Najprv môj úvod – vysvetlenie čoho sa týka ten nadpis: Výraz „safe and effective“ hučala Západná Propaganda, pardón, Pravdovravné Médiá z oblasti naších spojencov, do ľudí v súvislosti s [...]

Zhrnutie „zápletky“ COVID/Vakcíny

20.12.2022

Takže – doteraz – tá zápletka/intriga(?) COVID/vakcíny nevyzerá pre nás nejak dobre, a ani my – tým myslím občania – v tom kontexte nevyzeráme príliš dobre, hoci ani nejako zle. Aby sme sa pokúsili to – amatérsky – zhodnotiť, urobme si akúsi „polčasovú sumarizáciu“. Aj keď je pravdepodobné, že ešte nie sme v polčase. Ale mali by sme niečo [...]

COVID bol vyrobený na zákazku

17.12.2022

Celá história je popísaná na AMG – American Media Group – v dokumente s názvom „BOMBSHELL! Official Documents prove Anthony Fauci & Bill Gates are responsible for developing the COVID Virus in a Biolab“, link je tu: https://amg-news.com/bombshell-official-documents-prove-anthony-fauci-bill-gates-are-responsible-for-developing-the-covid-virus-in-a-biolab/ Čiže preklad: [...]

Islamský štát, islamisti

Islamský štát zaútočil na provládnych bojovníkov v Sýrii, zabili 28 vojakov

19.04.2024 11:05

Pri druhom útoku blízko Búkamálu pri hraniciach s Irakom zomrelo ďalších šesť sýrskych vojakov a dvaja boli unesení.

OSN / Organizácia spojených národov /

USA vetovali palestínsku žiadosť o plné členstvo v OSN. Agresívna politika, zúri Abbás

19.04.2024 10:38

Palestínska samospráva vo štvrtok odsúdila Spojené štáty za vetovanie palestínskej žiadosti o plné členstvo v OSN a označila to za "agresiu", ktorá tlačí Blízky východ k "priepasti".

Spišský hrad

Oprava Spišského hradu sa tak skoro nezačne. Šimkovičová nariadila zopakovať súťaž

19.04.2024 10:30

Úspešný uchádzač vraj neposkytol v zákonnej lehote riadnu súčinnosť a požadované dokumenty.

strategický bombardér Tu-22M3m pád ruského lietadla, vojna na Ukrajine

VIDEO: Zostrelili sme Rusom strategický nadzvukový bombardér, hlási Ukrajina. Moskva priznala stratu

19.04.2024 10:20

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR) bol bombardér zostrelený v oblasti 300 kilometrov od Ukrajiny.