Najprv teoreticky: EÚ má vytvorený pyramídový systém, ktorý vytvára dojem demokracie, ale v podstate zaručuje opak. Máme vedenie EÚ a Európsky Parlament, čo je v poriadku. Problém je skôr v tom, že lokálne politické strany v rámci jednotlivých krajín, ak majú svojich poslancov v EP, a ak chcú mať nejakú váhu v parlamente, musia sa pridať do niektorej zo schválených celoeurópskych „superstrán“, ktoré potom dozerajú na to, aby títo poslanci nevystupovali s myšlienkami, ktoré nie sú povolené. Ak to urobia, je ich strana z príslušnej superstrany vylúčená, a môžu ďalej voľne hlasovať, ale ich prípadné vystúpenia sú v podstate ignorované. Príklad – Ficovci kvôli prvej koalícii s SNS. Formálne parlamentný systém je teda v skutočnosti výrazne mimoparlamentný, v superstranách majú samozrejme vplyv aj nečlenovia EP – členovia superstrany z „materskej“ krajiny. Názory malých krajín sú v rámci EÚ utopené. Poslanci za jednotlivé krajiny nefungujú v Európskom parlamente podľa predstáv svojich voličov z materskej krajiny, ale v rámci ohraničení nasadených príslušnou „superstranou“ (myslím že superstrán je 11, ale to nie je dôležité).
Všetko uvedené vyššie je dosť zlé, ale predstavuje vlastne len „chybu systému“, ktorá by sa dala odstrániť, pričom ak by všetko fungovalo ako je uvedené, máme teoreticky možnosť navrhnúť nejakú zmenu systému. Napríklad v „komunistickom“ Československu existovali Snemovňa ľudu a Snemovňa národov – keďže v rámci ľudu bolo dvakrát toľko Čechov ako Slovákov, v Snemovni národov bola sila rovnaká.
Ale teraz prakticky: Pointou tohto blogu je skutočnosť, že v rámci aparátu EÚ sa stala významnou silou tzv. „Open Society European Policy Institute“ pána Sorosa. Unikol manuál, ktorý obsahuje celú schému možností ovplyvňovania rozhodovania EÚ a kompletný zoznam poslancov EP a ich členstva v jednotlivých výboroch a ich pozícií. Zoznam obsahuje 226 členov EP – zo 751, t.j viac ako tretinu. Manuál sa volá Mapovanie: Spoľahliví spojenci v Európskom Parlamente (2014-2019) link je tu. Za Obsahom nasleduje Úvod a na konci Úvodu sa píše, že fakty v manuáli sú síce z roku 2014, ale je uvedený link na aktualizované profily „spoľahlivých členov EP“ zo zoznamu.
Takže aby sme to zosumarizovali: Každá členská krajina má počet mandátov v EP adekvátny počtu obyvateľov. Ich možnosti – dané ich počtami a politikou ich materských strán – sú obmedzované alebo posilňované podľa toho, či presadzujú niečo v súlade s názormi superstrán, alebo nie. Ale je tu jedna (tajná) „superstrana“, ktorá má podchytených viac ako tretinu členov EP, mnohí z nich majú aj funkcie vyššieho typu, a ktorá tu pretláča záujmy „Open Society“, teda prakticky záujmy USA. Toto samozrejme nie je štát EÚ a teda nemá mať vlastne v EP žiaden hlas! Tu treba zrejme hľadať zdroj protiruských postojov, názoru na demoláciu WTC, tichú podporu amerických vojen (spôsobujúcich o.i. migráciu) a ich „zdôvodňovanie“, snahy o maximalizáciu migrácie a likvidáciu európskej kultúry, plus ďalšie témy, ktoré pretláčajú mainstreamové médiá v celej EÚ, a na Slovensku im sekunduje bratislavská kaviareň. Takže týmto sa čiastočne vyjasňuje, prečo politika EÚ vyzerá tak pravičiarsky a proamericky, a naša tiež, hoci vnútroštátne-politicky na to nie je žiaden dôvod. EÚ je teda „diaľkovo“ riadená z USA prostredníctvom úplatkov členom Európskeho parlamentu cez Sorosovu „nadáciu“. A pripomenul by som, že Sorosova nadácia platila aj jedného z organizátorov Gruzínskej časti ostreľovačov z Maidanu – viď môj blog – čo ju vlastne stavia do fašistickej polohy.
Táto situácia je však neudržateľná. Opäť nič nepovieme aby sme „zachovali jednotu“? V prvom rade by sa tým mala zaoberať centrála EÚ a vyvolať vyradenie spolupracovníkov pána Sorosa z EP a doplňujúce voľby. Okrem toho by sa mal zaviesť zákon regulujúci činnosť organizácií financovaných zo zahraničia a to buď z úrovne EÚ (napríklad registrovať ich ako „agentov“ podľa vzoru USA), prípadne vymedziť ich aktivity na úrovni štátov a zakázať na úrovni EÚ (pokúša sa o niečo Maďarsko a je pod tlakom EÚ). Ak sa nebude diať nič, musíme sa prestať vyčleňovať z V4, ktorá má v tom zozname pomerne menej členov (tuším som tam zazrel troch zo Slovenska, aj nejakých z ostatných troch krajín), a teda prestať sa hlásiť k „jadru EÚ“, ktoré teraz už zjavne nabralo príslušný smer k americkému feudalizmu. A navyše, mali by sme využívať možnosti v oblastiach, kde nerozhoduje EP, napríklad pri súčasnom pohone voči Poľsku, alebo pre zastavenie nezmyselných sankcií proti Rusku, ktoré možno vetovať hlasom jednej krajiny. Hrať mŕtveho chrobáka sa nám môže vypomstiť. Obraz politikov v očiach našej verejnosti snáď nebol ešte nikdy horší – vyzerajú buď ako hlupáci, ktorí sa dokážu vŕtať iba v nevýznamných blbostiach, alebo ako alibisti a zbabelci, a všetko to robia/nerobia „v našom spoločnom záujme“.
Hm... Ty si volil tych z oplotenej ambasady? ...
Ole, aj Teba platí Soros? ...
Prichádzaš odtiaľ? = z denného stacionára? ...
Nezniesli pohľad na teba, kolaborant ... ...
Olé, blázinec je iným smerom ... ...
Celá debata | RSS tejto debaty