Ešte sa vrátim k útokom z 11. Septembra, keďže ich považujem za zorganizované CIA a stali sa „dôvodom“ – východiskovou udalosťou – pre útok na Afganistan, a následnú expanziu aj smerom na Irak a Sýriu.
Zákon (JASTA – Justice Against Sponsors of Terrorism Act – Zákon o spravodlivosti proti sponzorom terorizmu) predložil senátor za republikánov 16.9.2015 a v senáte prešiel 28.9.2016 prelomením veta prezidenta Obamu. Zoznam „únoscov“ lietadiel z 9/11 obsahoval 19 mien, z ktorých 15 boli občania Saudskej Arábie (je oficiálne uznávaný, aj keď nebol presný, niekoľkí dodnes žijú, teda v lietadlách nemohli byť). Ešte predtým ako sa návrh stal zákonom sa Saudi vyhrážali USA, že hodia na trh rôzne americké securities v cene do 750 miliárd USD (po americky biliónov). Americký senát ho napriek tomu schválil, nie je mi známe, koľkí príbuzní obetí sa pokúsili Saudskú Arábiu žalovať o odškodné. Po nástupe pána Trumpa do úradu ho Saudská Arábia vyzvala, aby ho zrušil.
Pozoruhodné na zákone je, že v rámci jeho uvedenia do platnosti boli „odtajnené“ doteraz tajné materiály CIA (so značným propagandistickým tónom). To je ale samozrejme celé absurdné – CIA je štátna inštitúcia USA, teda odtajnené skutočnosti boli niektorým občanom USA – zamestnancom tajných služieb a iným „zasväteným“ – známe od začiatku. USA však v neuveriteľne krátkom čase po útoku na WTC zaútočili nie na Saudskú Arábiu, ale na Afganistan. Teroristická organizácia zvaná Al-Kajda bola síce vytvorená prevažne z občanov Saudskej Arábie, ale v priebehu svojej činnosti, ktorá zahrnula vyhnanie Rusov z Afganistanu, bola dotovaná CIA v odhadovanej sume 8 miliárd USD. To nahráva presne tým smerom, že útok na Afganistan bol v pláne US Globalistickej Elity, a Al-Kajda dodala zoznam a „únoscov“ na objednávku.
Z tohto zákona ale tiež vyplýva, že aj občania iných štátov postihnutí terorizmom USA môžu žalovať USA na súdoch USA. Toto bolo aj hlavným predmetom diskusie v senáte, ale zákon prešiel, čo naznačuje, že senátori nepovažujú aktivity USA v Afganistane, Iraku a Sýrii, resp. v Juhoslávii, vôbec za terorizmus. V štáte Kalifornia však už boli podané žaloby tohto typu na prezidenta Busha a niekoľkých ďalších občanov USA za útok na Irak. Útok na Irak bol pritom dokonale vyšetrený vďaka iniciatíve Sira Johna Chilcota v tzv. Chilcotovom vyšetrovaní a výsledkom bolo konštatovanie, že útok bol bezpochyby v rozpore s Chartou OSN.
Nakoniec ešte „bočná“ informácia: 10.9.2001 mali rodiny Bush a Bin Laden zasadnutie spoločnej firmy Carlyle (sídlom firmy bol Texas) v hoteli Ritz v New Yorku, Bushovcov zastupoval otec prezidenta Busha; 11.9. organizovala firma konferenciu v hoteli vo Washingtone, prítomný bol významný investor Shafiq bin Laden, brat Osamu, konferencia bola prerušená útokom. Vďaka tejto firme obidve rodiny po útokoch zarobili obrovské peniaze, dnes už sídli v NYC. Bezprostredne po útokoch Saudi zorganizovali lietadlo, ktoré najprv pozbieralo členov rodiny Bin Laden po USA – v tom čase sa ich tam zdržovalo asi 24 podľa investigatívnej novinárky Jane Meyer v časopise „The New Yorker“ – akonáhle FAA povolila prelet, lietadlo odletelo do Európy (FAA – Federal Aviation Administration). Nikto z nich nebol vyšetrovaný.
Ešte dva linky na zaujímavé čítanie: jeden na článok k tejto téme, ktorý napísal Michael Moore
a druhý je na ten zákon JASTA
https://www.congress.gov/bill/114th-congress/senate-bill/2040/text
Celá debata | RSS tejto debaty