Založ si blog

Nezodpovedné činy malých krajín – členov EÚ!

Paul Craig Roberts, 23. August 2019 „Information Clearing House„. Po nepravdivom obvinení Ruska o porušovaní IMF zmluvy (o raketách stredného doletu) Washington jednostranne zrušil zmluvu. Tak sa US vojensko-bezpečnostný komplex zbavil rozhodujúcej zmluvy, ktorú dosiahli Ronald Reagan a Michail Gorbačov, ktorá akoby zneškodnila Studenú Vojnu.

Zmluva INF bola asi najdôležitejšia zo všetkých dohôd o obmedzení zbrojenia dosiahnutých Americkými prezidentmi 20. storočia a teraz bola opustená v 21. storočí neokonzervatívnou vládou USA. Zmluva odstránila hrozbu Ruských rakiet proti Európe a hrozbu v Európe umiestnených rakiet USA proti Rusku. Dôležitosť dohody spočíva v znížení pravdepodobnosti náhodnej jadrovej vojny. Varovné systémy majú svoju históriu falošných poplachov. Problém rakiet USA na hranici Ruska je, že nenechávajú žiaden čas na úvahu, alebo kontakt s Washingtonom, keď Moskva obdrží nepravý poplach. Ak uvážime extrémne nezodpovedné chovanie sa vlád USA od Clintonovských režimov pri zvyšovaní napätia s Ruskom, rakety na hranici Ruska nedávajú Ruskému vedeniu v prípade zaznenia poplachu žiadnu inú možnosť, ako stlačiť gombík.
To, že Washington zamýšľa umiestniť rakety na hranicu Ruska, a odstúpil od INF Zmluvy práve z tohoto dôvodu, je dnes jasné. Len dva týždne po tom ako Washington odstúpil od zmluvy, testoval Washington raketu, ktorej výskum a vývoj, nie len nasadenie, boli v rámci zmluvy zakázané. Ak si myslíte, že Washington navrhol a vyrobil novú raketu za dva týždne, nie ste dosť inteligentný aby ste čítali tento článok. Zatiaľčo Washington obviňoval Rusko, bol to Washington kto porušoval Zmluvu. Snáď tento ďalší čin zrady poučí Ruské vedenie, že je hlúpe a samo-deštruktívne dôverovať Washingtonu v čomkoľvek. Každá krajina musí už dnes vedieť, že dohody s Washingtonom nemajú žiaden skutočný zmysel.

Ruská vláda určite vie, že existujú len dva dôvody pre Washington, aby umiestnil rakety na Ruskú hranicu: (1) umožniť Washingtonu spustiť pre-emptívny jadrový úder ktorý nedá Rusku žiaden čas na odpoveď, alebo (2) umožniť Washingtonu hroziť takým úderom, a tak prinútiť Rusko chovať sa podľa vôle Washingtonu. Zrejme, jeden alebo druhý z týchto dôvodov je dostatočnej dôležitosti pre Washington, aby riskoval že falošný poplach odštartuje jadrovú vojnu.
Vojenskí analytici môžu kecať koľko chcú o racionálnych hráčoch”, ale ak démonizovaná krajina s nepriateľskými raketami na svojej hranici, ktorej sa vyhrážajú, dostane varovanie s nulovým časom na reakciu, počítanie s tým, že poplach je falošný už nie je racionálne.
Zmluva z roku
1988 dosiahnutá Reaganom a Gorbačovom eliminovala túto hrozbu. Akému účelu slúži vzkriesenie takej hrozby? Prečo Kongres čuší? Prečo Európa čuší? Prečo čušia médiá v USA a Európe? Prečo Rumunsko a Poľsko umožňujú túto hrozbu, tým že dovolia aby na ich území boli umiestnené rakety USA?

Niet pochýb o tom, že vlády Rumunska a Poľska dostali vrecia peňazí od vojensko-bezpečnostného komplexu USA, ktorý chce multi-bilión dolárové kontrakty na výrobu nových rakiet. Toto vnímame ako extrémnu nezodpovednosť malých krajín. Bez skorumpovaných a idiotských vlád Rumunska a Poľska by Washington nemohol vzkriesiť hrozbu, ktorú pred 31 rokmi pochovali Reagan a Gorbačov.
Dokonca aj
Americký bábkový štát okupovaného Nemecka odmietol na svojom území tie rakety. Ale dva bezvýznamné štáty, ktoré vo svete nemajú žiadnu váhu, stavajú celý svet do rizika jadrovej vojny, aby si niekoľko Rumunských a Poľských politikov mohlo strčiť do vačku pár miliónov dolárov.
Rakety na Ruskej hranici, ktoré neposkytujú žiaden reakčný čas, predstavujú pre Rusko vážny problém. Stále čakám, kedy Rusko verejne oznámi, že pri prvom príznaku štartu rakety z Rumunska alebo Poľska, tieto krajiny okamžite prestanú existovať.
To by mohlo prebudiť občanov Rumunska a Poľska, aby si uvedomili nebezpečenstvo, ktoré im prinášajú ich skorumpované vlády.

Ako to, že Rumunské a Poľské provokácie nie sú dostatočné aby ich Rusko pre-emptívne okupovalo? Je provokatívnejšie keď by Rusko okupovalo tieto dve krajiny, ako keď by tieto dve krajiny umožnili umiestniť u seba rakety USA proti Rusku? Prečo sa za provokáciu považuje len to prvé a to druhé nie?
Nikto by nebol schopný prísť Rumunsku alebo Poľsku na pomoc, ani keby bol ochotný. NATO je vtip. Neprežilo by jeden deň v bitke s Ruskom. Myslí si niekto, že USA sú ochotné spáchať samovraždu pre Rumunsko a Poľsko?
Kde sú Rezolúcie OSN odsudzujúce Rumunsko a Poľsko za oživenie prízraku jadrovej vojny prijatím rozmiestenia rakiet USA na svojich hraniciach s Ruskom? Je celý svet taký bezstarostný, že pravdepodobné dôsledky tohto aktu straty rozumu nechápe?

Naozaj sa zdá, že ľudská inteligencia nie je dostatočná na prežitie ľudskej rasy.

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

14.09.2019

Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK. A my sme sa len v roku 1989 spod podobného, pod Ruskom, vyhrabali, viac »

Blíži sa výročie útoku CIA a oligarchov na WTC, rekapitulácia

10.09.2019

Použiť takýto titulok ma prinútila RTVS, ktorá avizuje túto tému pod názvom Útok teroristov na WTC. Pritom vo veci bola podaná žaloba na Vládu USA (prokurátorovi pre Južný Distrikt New Yorku), viac »

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

09.09.2019

Andre Vltchek, "Information Clearing House" 4. September. Mnohí si to už všimli: USA sa skutočne, naozaj, necítia ako vodca sveta, alebo dokonca ani ako krajina prvého sveta (‘first world country’). viac »

pocasie

Počasie sa vyhrotí! Vyťahujte zimné vetrovky

18.09.2019 15:25

Na Slovensko prichádza "pozdrav" spoza Severného póla. Tomu budú zodpovedať vonkajšie teploty aj celkový charakter počasia.

Rwanda / vojak / vojaci /

V Kongu padol medzinárodne hľadaný vodca rwandských rebelov

18.09.2019 15:18

Mudacumura stál niekoľko rokov v čele Demokratických síl pre oslobodenie Rwandy a bol hľadaný pre podozrenie z vojnových zločinov spáchaných v rokoch 2009 a 2010 na východe Konga.

Peniaze, euro, mince

Americká banka JPMorgan veští Európe osem rokov záporných úrokov

18.09.2019 14:58

Šance na globálnu recesiu sa zvyšujú napriek voľnejšej menovej politike hlavných centrálnych bánk, uviedla divízia Asset Managementu americkej banky JPMorgan.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan: Do bezpečnej zóny v Sýrii by sa mohli vrátiť až tri milióny utečencov

18.09.2019 14:48

Turecko hostí vyše 3,6 milióna utečencov zo susednej Sýrie, vôbec najvyšší počet zo všetkých krajín.