Prasačí mor sa šíri, čítam. Volebný boj za ľudí? Ale bol to naozaj ten mor

17. augusta 2019, Ivan Hečko, Nezaradené

Keď tak človek cestuje po Slovensku, nemôže si pomôcť, číta – resp. skôr registruje – predvolebné plagáty politických strán okolo cesty. Jeden z nich ma upútal výrazne. Na obrázku je dlhoročná bojovníčka proti korupcii (tuším pôvodne z Oľano), aspoň to tak stále prezentovala, s bývalým prezidentom Kiskom, ktorý je podozrivý z mafiánstva. A spôsob, ktorým získal pozemok svojho suseda a nehodlal mu ho „vrátiť bez boja“, mu necháva dosť malý priestor na manévrovanie okolo tohto podozrenia.

Motto strany je tuším boj proti korupcii. A v tom, zdá sa, zvýraznené prepojenie mafie a všeobecne zločinného podsvetia s „vládnymi kruhmi, politickými stranami, a políciou a justíciou“. Snáď som nič nezabudol. Možno ten plán začali písať keď bol ešte pán Kiska prezidentom a dáma v Oľano. Ale tie dve tváre, spolu s tým mottom, resp. akýmsi hrubým „plánom činnosti strany“ to je niečo celkom revolučné, to tu ešte asi nebolo.

Nakoniec, ak chceme bojovať proti mafii, je dobré poriadne ju poznať, jej spôsoby činnosti, silné a slabé stránky. Ale tu – aspoň tak sa mi zdá – sa založila, a následne propaguje, politická strana, a nie tajná polícia. Samozrejme opäť ja môžem len predpokladať, môže ísť o nejakú „antimafiu“, ktorá bude bojovať proti mafii jej vlastnými metódami, to sa vraj považuje za účinné. Ale možno tí dvaja kedysi povinne študovali Marxistickú filozofiu a v jej rámci prevzaté Hegelove zákony, napríklad „zákon o jednote a boji protikladov“.

Základným zámerom založenia takejto „strany“, je predsa získať hlasy vo voľbách. Jej protagonisti sa potrebujú dostať ku korytám, a nutne, na základe vyššie popísaných prepojení, ktoré chcú vraj zničiť, „získať imunitu“. To jest, tie staré treba zničiť a vytvoriť nové. Možno že základnou taktikou je prekvapiť – človek na to pozerá – obrázky, text – je toto možné, že by to bolo niečo čomu my obyčajní ľudia (malými písmenami) nemôžeme rozumieť, t.j. tie protiklady – možno len zdanlivé – napr. ako Vedecký Komunizmus, Diktatúra Proletariátu, Demokracia Oligarchov, a pod?

No, to že ja niečomu nerozumiem, samozrejme nerobí z veci blbosť, ale ako hovoril ten bača, „odtiaľto to tak vyzerá“.