Založ si blog

Nebezpečná hra „Novičok“ pokračuje – Británia dnes a Nemecko 1933

Nadväzujem týmto na predchádzajúci blog, prekladom článku od autora menom Erich Zuesse: USA a ich spojenci úspešne skrývajú podklad na základe ktorého boli Ruskí diplomati vyhostení z ich krajín — vyhostení na základe doteraz nedokázaných obvinení, že Ruská vláda stojí za otrávením Sergeja a Júlie Skripaľovcov v Salisbury, Anglicko, 4. Marca. V stredu, 4. Apríla, Výkonný Výbor Organizácie za Zákaz Chemických Zbraní (OPCW) odmietol návrh Ruska aby OPCW preskúmalo zdroj jedu ktorý bol pri útoku použitý. 14 zo 41 krajín OPCW súhlasilo s preskúmaním; 9 sa zdržalo hlasovania; 17 bolo proti; 1 chýbal.

German Radio uvádza titulok “EU stands behind Russian culpability in Skripal poisoning: Európska Únia potvrdila, že Rusko je pravdepodobne zodpovedné za útok nervovým jedom Novichok. Toto prichádza napriek neschopnosti UK určiť zdroj chemikálie.”

Vec rozhodnutá hlasovaním je, že vyhostenia Ruských zástupcov v krajinách ktoré sú partnermi USA musia platiť iba na základe obvinení Ruska vládou UK z viny, bez akýchkoľvek dôkazov čo by ju podporili. V podstate, čo bolo predmetom v tomto hlasovaní bolo, či verejnosť, v každej z týchto krajín, má veriť vine Ruska bez predloženia akéhokoľvek dôkazu, že Rusko je vinné. Toto rozhodnutie Výkonného Výboru OPCW znamená „áno“ na tú otázku.

Toto znamená, že akékoľvek vojny ktoré by začali, alebo sa zintenzívnili, na základe týchto obvinení, sa majú považovať na ‘oprávnené’ obyvateľmi prinajmenšom partnerských krajín USA, pretože vlády týchto národov tak hovoria, a pretože majú pozíciu aby blokovali preskúmanie zo strany OPCW akýchkoľvek dôkazov ktoré k tej veci existujú.

Podobne, 20. Marca 2003, USA a niekoľko partnerov obsadili a zničili Irak na základe tajných ‘dôkazov’, ktoré verejnosti, v týchto ‘demokraciách’, nebolo umožnené vidieť, ale o ktorých ‘dôkazoch’ dnes vieme, že boli sfalšované.

Existujú mnohé príklady kedy vojny začali na základe útokov vykonaných Nacistami, alebo USA, alebo inými fašistickými vládami, a vopred nastavené tak, aby boli nesprávne pripísané vláde krajiny, na ktorú sa malo zaútočiť a obsadiť ju: bežne používaná fráza v týchto prípadoch je udalosť typu “false-flag” (pod falošnou vlajkou). Toto sa robí aby bolo ‘ospravedlnenie’ invázie. Samozrejme, vyhostenie diplomatov nie je invázia, ale bežne sa robí ako príprava k invázii. Obvykle jej predchádzajú ekonomické sankcie; potom prídu vyhostenia; potom, možno mesiace alebo dokonca roky neskôr, ozbrojená invázia.

Každý občan týchto krajín preto bude musieť sa rozhodnúť vo veci, či jeho vláda je skutočnou demokraciou, ktorá vstupuje do vojny ako demokracia, alebo v skutočnosti je diktátorská, ktorá obsadzuje cudzie krajiny na základe zjavných klamstiev — podvedenie vlastnej verejnosti útočiacej krajiny, v podstate vo vojne proti vlastnej verejnosti, nielen proti obsadzovanej krajine. Stalo sa tu už mnohokrát; mohlo by sa to stať znova. Ale tentoraz by cieľom bolo Rusko, nie Irak alebo iná taká slabá krajina. Dôsledky toho by mohli byť ohromujúce.

Ak chcete čítať najnovšie a dokonale čestné informácie o vývoji týchto udalostí, informácie také spoľahlivé ako je možné, a ktoré neobsahujú žiadne špekulácie, odporúčam tento článok.

Môj dodatok: Zdá sa, že od nás nebol nikto vyhostený. Ale nie som si istý, že by sme sa dokázali, čím myslím vládu alebo zástupcov vo vzťahu na USA, prípadne aj na EÚ, v kritickom prípade naznačenom v predposlednom odseku, postaviť na správnu stranu. Nie je to dobrý pocit. Na podopretie tohto pocitu uvediem nasledujúcu pasáž:

Británia obvinila a odsúdila Rusko za niečo čo Rusko vlastne nemohlo urobiť a teda zrejme neurobilo. Neposkytla vôbec žiadne dôkazy, napriek tomu „medzinárodná komunita“ pod organizáciou USA, realizovala „odvetné kroky“ ktoré sú úplne neopodstatnené.

V roku 1933 v Nemecku, mesiac po tom ako sa Hitler stal kancelárom, bol podpálený Reichstag. Z podpaľačstva a pokusu o zvrhnutia vlády boli obvinení Marinus van der Lubbe, Ernst Torgler, Georgi Dimitrov, Vasil Tanev a Blagoi Popov. Na súde bol prítomný aj premiér Göring.

Ak by sa toto stalo dnes v Británii, vec by sa vôbec nedostala na súd. Skupina expertov by vyhodnotila podklady, spracovala obvinenie a vyniesla rozsudok, asi takýto (viď predošlý blog):

Toto treba vnímať ako potvrdenie ako vážne svet berie pokračujúcu globálnu kampaň komunistov na podrývanie medzinárodného mieru a stability, ohrozovania suverenity a bezpečnosti krajín po celom svete, a rozvracanie a diskreditovanie Nemeckých inštitúcií….vinní.

V priebehu súdu toto povedal Göring Dimitrovovi:

Göring: Ja vám poviem čo Nemeckí ľudia už vedia. Vedia že vy sa chováte hanebným spôsobom! Vedia, že ste Komunistický podvodník, ktorý prišiel do Nemecka aby podpálil Reichstag! V mojich očiach ste nič, len lump, ktorý patrí na šibenicu!“

Vzhľadom na toto, pozíciu Göringa a typ štátu kde sa to odohrávalo by človek očakával že Dimitrov na tej šibenici skončí. Ale –

Vo svojom verdikte, Sudca Bürger si dal záležať aby podčiarkol, že verí že skutočne išlo o Komunistickú konšpiráciu s cieľom spáliť Reichstag, ale deklaroval, s výnimkou Van der Lubbeho, že neboli postačujúce dôkazy pre spojenie obžalovaných s ohňom a údajnou konšpiráciou. Ostatní boli oslobodení a vyhostení do Sovietskeho Zväzu.

Neuveriteľné, čo?

Demokracia (v Maďarsku) a naše 100-ročné priateľstvo s USA – pitva

15.08.2018

Tento môj blog je inšpirovaný udalosťami a správami o nich, napríklad blogu autorky Devana, s ktorým na 100% súhlasím. To Maďarsko v súvislosti so zverejnením článku v Pravde, podľa ktorého viac »

Čo tak zrušiť NATO – relikt studenej vojny?

31.07.2018

Tento ostrý a dobre časovaný článok oceňovaného autora - Profesor Rodrigue Tremblay - bol publikovaný na Global Research pred desiatimi rokmi v Auguste 2008. [Cieľom NATO je] “udržať Rusov viac »

Vladimír Hrozný: US štát v štáte nutne potrebuje Ruského Zloducha ktorý zamaskuje jeho stopy

27.07.2018

Podľa konvenčnej múdrosti by sme mali veriť, že Rusko sa stalo úhlavným nepriateľom Ameriky po prezidentských voľbách v roku 2016. Ako to často býva, konvenčná múdrosť môže byť iluzórna. viac »

merkel, putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová má s Putinom čo preberať

18.08.2018 20:41

Nemecká kancelárka Merkelová a ruský prezident Putin uviedli, že na svojom stretnutí budú hovoriť aj o vyhliadkach na mierovú misiu OSN na východe Ukrajiny.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Erdogan

Erdogana opäť zvolili za šéfa Strany spravodlivosti a rozvoja

18.08.2018 19:35

Tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana znova zvolili za predsedu vládnucej islamsko-konzervatívnej Strany spravodlivosti a rozvoja.

počasie, leto, teplo, horúčavy

Horúčavy potrápia obyvateľov západného a južného Slovenska, SHMÚ vydal výstrahy

18.08.2018 18:46

Vysoké teploty vzduchu sa v nedeľu (19.8.) môžu vyskytnúť na území západného a južného Slovenska.

Ivan Hečko

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 97
Celková čítanosť: 254970x
Priemerná čítanosť článkov: 2629x

Autor blogu

Kategórie